Cep Telefonunuzu Onarmanın En Kolay Yolu

Cep telefonları hemen hemen günlük hayatımızın bir parçası. İletişim, eğlence ve verimlilik için vazgeçilmez bir araç haline geldiler. Bu nedenle, telefonunuzun düşmesi veya sert bir şeye çarpması nedeniyle zaman zaman telefonunuzun hasar görmesi muhtemeldir. Neyse ki, bunun için basit bir çözüm var! Diş macunu, telefon ekranınızı onarmanın bu hızlı ve kolay yolunun gizli bileşenidir.

Çatlak Telefon Ekranı Diş Macunu ile Nasıl Onarılır?

Telefon ekranınız çatlamışsa diş macunu ile tamir edebilirsiniz. Diş macunu mükemmel bir yapıştırıcıdır ve çatlakları kapatacak ve telefonunuzun yeniden yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Çatlamış ekranın üzerine az miktarda diş macunu sürün ve kurumasını önlemek için üzerine bir parça bant yapıştırın. Yaklaşık bir saat bekletin, ardından bandı çıkarın ve fazla diş macununu yumuşak bir bezle silin. Ekranınızı temiz ve parlak tutmak istiyorsanız, fazla diş macununu temizlemek için mikrofiber bir bez veya yumuşak bir havlu kullanın.

Diş macunu ne için kullanılır?

 1. Diş macunu, kozmetik, gargara ve diğer cilt bakım ürünlerinde kullanılan en yaygın bileşenlerden biridir. Dişleri beyazlatmak için harika bir yoldur.
 2. Diş macununun mutfakta ve evde birçok kullanım alanı vardır. Örneğin, ev yapımı diş macunu yapmak için kabartma tozu yerine veya ev yapımı yüz ovma yapmak için mısır nişastası yerine kullanılabilir.
 3. Diş macunu, içerisine uçucu yağlar eklenerek evde veya arabada koku giderici olarak da kullanılır.
 4. Diş macunu aynı zamanda su ve tuzla karıştırıp bu karışımla yıkayarak giysilerdeki lekeleri çıkarmanın harika bir yoludur.
 5. Saçınızı yıkamak için vaktiniz olmadığında saçınızı temizlemek için şampuan yerine diş macunu kullanabilirsiniz!
 6. Cildinizdeki yanık izlerini temizlemeniz ve giysilerinizdeki kiri temizlemeniz gerektiğinde diş macununun birçok kullanım alanı vardır.
 7. Diş macunu, halınızdaki lekeleri çıkarmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca arabanızdaki balık kokusunu gidermek için de harikadır.
 8. Diş macunu, içerisine uçucu yağlar eklenerek evinizde veya arabanızda koku giderici olarak kullanılabilir.
 9. Diş macunu, kıvırcık saçları sakinleştirmeye ve ipeksi hale getirmeye yardımcı olmak için saç maskesi olarak da kullanılabilir.
 10. Diş macununu su ile karıştırarak ve etkilenen bölgeye sürerek kesikler, sıyrıklar veya çürükler üzerinde de kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun Ekranına Diş Macunu Nasıl Uygularsınız?

 1. Diş macunu, kozmetik, gargara ve diğer cilt bakım ürünlerinde kullanılan en yaygın bileşenlerden biridir.
 2. Diş macununun mutfakta ve evde birçok kullanım alanı vardır. Örneğin, ev yapımı diş macunu yapmak için kabartma tozu yerine veya ev yapımı yüz ovma yapmak için mısır nişastası yerine kullanılabilir.
 3. Diş macunu, içerisine uçucu yağlar eklenerek evde veya arabada koku giderici olarak da kullanılır. 4. Diş macunu, su ve tuzla karıştırıp bu karışımla yıkayarak giysilerdeki lekeleri çıkarmanın da harika bir yoludur.
 4. Saçınızı yıkamak için vaktiniz olmadığında saçınızı temizlemek için şampuan yerine diş macunu kullanabilirsiniz!
 5. Cildinizdeki yanık izlerini temizlemeniz ve giysilerinizdeki kiri temizlemeniz gerektiğinde diş macununun birçok kullanım alanı vardır.
 6. Diş macunu, halınızdaki lekeleri çıkarmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca arabanızdaki balık kokusunu gidermek için de harikadır.
 7. Diş macunu, içerisine uçucu yağlar eklenerek evinizde veya arabanızda koku giderici olarak kullanılabilir.
 8. Diş macunu, kıvırcık saçları sakinleştirmeye ve ipeksi hale getirmeye yardımcı olmak için saç maskesi olarak da kullanılabilir. 10. Diş macununu suyla karıştırıp etkilenen bölgeye sürerek kesik, sıyrık veya çürüklerde de kullanabilirsiniz.

Diş Macununun İşe Yaramasının Herhangi Bir Nedeni Var mı?

Diş macununun işe yaramasının 10 nedeni vardır:

 • Diş macunu, eviniz veya arabanız için etkili bir koku giderici değildir. Bu en bariz nokta, ama yine de kaç kişinin bu fikre bir an bile düşünmeden sahip çıkacağını düşünmekte fayda var. Diş macununun, diğer koku giderici türlerinden daha iyi çalışmasını sağlayacak herhangi bir özel özelliği yoktur.
 • Diş macunu iyi bir dezenfektan değildir. Bu, çoğu insanın bildiği bir şeydir, ancak çoğu zaman bunun gerçekten ne kadar önemli olduğunun farkına varmazlar. Kendinizi diş macunu kullanmanın her türlü şeyi temizlemenin harika bir yolu olduğuna ikna etmek çok kolaydır, ancak gerçek şu ki, işleri daha da kötüleştirecektir. Çoğu diş macunu, düşük konsantrasyonlarda bile insanlar, hayvanlar ve bitkiler için toksik olduğu gösterilen florür içerir.
 • Ağzın kirli olabilir ama evin değil. Ağız kokusu ile ilgili sorunlarınız varsa, bu konuda kesinlikle bir diş hekimine görünmelisiniz. Ancak tüm evinizi diş macunu ile temizlemeye çalışarak sorunu maskelemeye çalışmayın! Ağız kokusu, vücudunuzdaki veya cildinizdeki başka herhangi bir yerden değil, ağzınızdaki bakterilerden gelir. İsterseniz evinizdeki yüzeylerde temizleyici kullanabilirsiniz (ve çoğu insan yapar), ancak ağız kokunuzun yeterince temiz olmamalarından kaynaklandığını düşünmeyin.
 • Saçınıza veya cildinize asla diş macunu kullanmamalısınız. Diş macununda kullanılan aynı maddeler şampuan ve sabunlarda da kullanılmaktadır. Bunun nedeni, cildinizde kullanmak için tamamen güvenli olmalarıdır, ancak mağazadan satın alacağınız ürünlerden daha iyi değildirler. Aslında çok sert ve aşındırıcı oldukları için cildinize ve/veya saçınıza zarar verebilirler.
 • Diş macununu asla yüz temizleyici olarak kullanmamalısınız. Gargara olarak kullanmak gayet iyi, ancak yüzünüzü her şeyden daha fazla tahriş edecek. Macunun aşındırıcı özelliği, yüzünüzdeki kiri temizlemek söz konusu olduğunda genellikle yarardan çok zarar verir ve hatta sivilce ve tahriş gibi ciddi sorunlara yol açabilir.
 • Diş macununu asla yutmamalısınız. Diş macununun içindeki maddeler yutulduğunda oldukça kötü yan etkilere neden olabilir. Aslında, o kadar rahatsız edicidirler ki, onları yutarsanız midenizin tüm içeriğini kusabilir veya hatta nöbet geçirebilirsiniz.
 • Elektrikli diş fırçasını asla bir seferde iki dakikadan fazla kullanmamalısınız. Bunun nedeni, elektrikli diş fırçalarındaki kılların, onları çok uzun süre kullanırsanız yıpranabilmesidir. Bu olduğunda, yıpranmaya başlayabilir ve ağzınıza girip ciddi hasara neden olabilecek küçük parçalara ayrılabilirler.
 • Yemek yedikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız. Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanın gerekli ve hatta yararlı olduğuna dair gerçek bir kanıt yoktur. Aslında, sadece bir öğüne odaklanmak yerine gün boyunca atıştırdıktan sonra fırçalamak daha önemlidir.
 • Dişlerinizi günde sadece bir kez florürlü diş macunu ile fırçalamalısınız. Florürün dişlerinizi güçlendirmeye yardımcı olduğu doğru olsa da, ondan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için günde iki kez fırçalamalısınız.
 • Her zaman yumuşak kıllara sahip bir diş fırçası kullanmalısınız. Bu, bazı insanlar için geçerli olsa da, daha sert kıllara sahip bir diş fırçası kullandıklarında daha iyi sonuçlara sahip olacak başkaları da vardır. Her şey, rahat ettiğiniz diş fırçasının türüne ve dişlerinizi gerçekten temizleyip temizlemediğinize bağlıdır.

Çözüm

Çoğumuz arkadaşlarımızla, ailemizle ve daha fazlasıyla bağlantıda kalmak için telefonlarımıza güveniyoruz. Telefonlarımız bizim için önemlidir ve onlarsız bir hayat düşünemiyoruz. Bu cihazların çoğu pahalıdır ve kırılırsa veya hasar görürse tamir edilmesi zordur. Bu nedenle diş macunu, çatlamış bir telefon ekranını onarmak için mükemmel bir araç olabilir!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir