Çizim İçin En İyi iPad Hangisi?

iPad, hem eğlence hem de profesyonel kullanım için tasarlanmış bir tablet bilgisayardır. Yazılımı, çeşitli biçimlerde grafikler oluşturmanıza, düzenlemenize ve çıktı almanıza olanak tanır. Çizim için en iyi iPad’in ne olduğunu bilmek ister misiniz? Öğrenmek için bu blogu takip edin!

Çizim için en iyi iPad nedir

Çizim için en iyi iPad, iPad Pro’dur çünkü tam boy bir Apple Pencil ve harika bir ekrana sahiptir. iPad, çizim yapmak için harikadır, ancak kalemle çizim söz konusu olduğunda iPad Pro kadar iyi değildir. iPad Pro’nun en iyi yanı, basınca duyarlı bir ekrana sahip olması ve böylece diğer tabletlerde olduğundan daha doğru çizim yapabilmenizdir. Ekranın kendisi de ekrana ne kadar sert bastığınıza bağlı olarak farklı renkler gösteriyor ve bu, sadece parmağınızı kullanmak yerine bir kalemle çizmeyi kolaylaştırıyor.

En İyi Çizim iPad’i

En iyi çizim tableti işinize yarayacak olandır ve ne arayacağınızı bilmiyorsanız hangi tableti seçtiğinizin bir önemi yoktur. Orada birçok seçenek var, ancak aşağıdaki yedi adım, seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir.

1. Adım: Spesifikasyonlara Bakın

Hangi çizim tabletinin işinize yarayacağını bulmak için teknik özelliklere bakmanız önemlidir. Bunlar size ekranın boyutundan kaç düğme olduğuna kadar her şeyi söyleyecektir. Bu bilgilere sahip olduğunuzda, seçeneklerinizi daraltabilir ve çizim için hangi iPad’in en iyi olduğunu bulabileceksiniz.

Adım 2: Çizim İhtiyaçlarınızı Düşünün

Bir çizim tableti arıyorsanız, onu diğerlerinden daha iyi yapacak bazı şeyler var. Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken ilk şey ekranının ne kadar büyük olacağıdır. Çizimleriniz çizgi roman gibi küçük ve basitse, daha küçük bir tablet kullanabilirsiniz. Ancak, çizimleriniz daha karmaşık veya daha büyük olacaksa, büyük bir ekran aramak isteyeceksiniz.

3. Adım: Fiyata Bakın

Bir iPad’in fiyatı, çizim tabletleri ararken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktördür. Bütçeniz kısıtlıysa, en yeni modellerden daha ucuz olan eski bir iPad modelini düşünebilirsiniz. Ancak, çok paranız varsa ve bir iPad’in fiyatı konusunda endişelenmiyorsanız, o zaman en yeni modellere bakabilir ve onlar için daha yüksek bir fiyat ödeyebilirsiniz.

Adım 4: Ağırlığa Bakın

Çizim tabletleri ararken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ağırlıklarıdır. Sık sık kullanacaksanız ve gün boyunca yanınızda taşıyacaksanız, daha hafif bir şeyle gitmek en iyisidir. Bu, kullanımınızı kolaylaştırır.

Adım 5: Taşınabilirliği Düşünün

Diğer herhangi bir teknoloji parçasında olduğu gibi, ne kadar taşınabilir olduğunu düşünmek isteyeceksiniz. Hareket halindeyken kullanacaksanız veya seyahat ederken yanınıza alacaksanız, seyahat etmesi kolay bir çizim tableti aramak isteyebilirsiniz.

Adım 6: Klavyesinin Boyutuna Bakın

Klavyenin boyutu, çizim tabletleri ararken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husustur. Çizim çalışmanız, işinizi halletmek için çok fazla yazma gerektiriyorsa, klavyesi takılı olmayan bir iPad kullanmakta zorlanacaksınız. Bu nedenle, çizim tableti ararken bu da göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir.

7. Adım: Uyumluluğa Bakın

Bir çizim tableti ararken göz önünde bulundurulması gereken son şey, uyumluluğudur. Tabletinizde belirli yazılımlar ve Uygulamalar için destek yoksa, tabletinizde bunları kullanmak zor olacaktır. Bu nedenle, çizim tabletinizi belirli bir yazılımla kullanmak istiyorsanız, bunları destekleyen bir çizim tableti aramak isteyeceksiniz.

8. Adım: İncelemelere Bakın

Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise önceki sahiplerinin yorumlarıdır. Satın almalarından memnunlarsa, sözlerini almak ve bir tane satın almak isteyeceksiniz. Ancak, satın almalarıyla ilgili sorunlar yaşadılarsa ve bununla ilgili sorunlar yaşadılarsa, bu nedenle satın almaktan kaçınmak isteyeceksiniz.

9. Adım: Garantiye bakın

Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken son şey garantisidir. Şirket bunun için uzatılmış bir garanti sunuyorsa veya diğer tabletlerin çoğundan daha uzun bir garanti süresine sahipse, onlardan bir tane satın almayı düşünmelisiniz çünkü cihazınızda bir şeyler ters giderse size daha fazla güvenlik ve gönül rahatlığı sağlayacaktır ( iPad’de).

Adım 10: Fiyatı Düşünün

Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken son şey fiyattır. Bu, dikkat etmek isteyeceğiniz bir şeydir çünkü bir tane satın alıp almayacağınızı belirlemede çok önemlidir. Çok pahalıysa, daha ucuz bir şey aramak isteyebilirsiniz çünkü satın almak üzere olduğunuzdan hem daha iyi hem de daha ucuz olan birçok başka tablet var.

Adım 11: Ekstraları Düşünün

Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken son şey ekstralarıdır. Bu, bellek alanı, kablosuz bağlantı, USB bağlantı noktaları vb. gibi şeyleri içerir. Bunların tümü, çizim tabletinizle olan deneyiminizi etkileyebilecek ve sahip olduklarına bağlı olarak onu daha iyi veya daha kötü hale getirebilecek şeylerdir. Bu nedenle, bunlar sizin için önemliyse, bir çizim tableti ararken bunları da dikkate almak isteyeceksiniz.

Adım 12: Dezavantajlara Bakın

Çizim tableti ararken dikkat edilmesi gereken son şey dezavantajlarıdır. Bu, üzerinde sahip olmak isteyebileceğiniz belirli özelliklerin olmaması, fiyat etiketi vb. gibi şeyleri içerir. Bunların tümü, sahip oldukları şeye bağlı olarak daha iyi veya daha kötü hale getirebileceklerinden (iPad) dikkate alınması gereken şeylerdir. ).

En İyi Fotoğraf iPad’i

  1. Kullanıcılar iPad’i seviyor çünkü onunla fotoğraf ve video çekebiliyorlar. Fotoğrafçıların sahada olduklarında kullanmaları için ideal bir araçtır. Kamera ve video özellikleri, çevrimiçi olarak paylaşılabilen yüksek kaliteli görüntüler ve videolar oluşturmanıza olanak tanır.
  2. Fotoğrafçılık için en iyi iPad, ihtiyaçlarınızı karşılayan iPad’dir. Çizmek ve boyamak istiyorsanız Apple Pencil veya Wacom Bamboo stylus kalem gibi bir modele ihtiyacınız olacak. Ancak, hareket halindeyken fotoğraf çekmek için bir cihaza ihtiyacınız varsa, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır.

iPad’de Nasıl Çizilir?

iPad üzerinde çizim yapmak o kadar da zor değil ve çok fazla zaman almıyor. Sadece araçları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor ve bir kez alıştıktan sonra iPad’inizde çizim yapabileceksiniz. Yeni başlayanlar tarafından kullanılabilecek bir şey arıyorsanız, Brushes adlı ücretsiz çizim uygulaması tam size göre. İPad’inizde nasıl sanat yaratacağınızı öğretebilecek yeni başlayanlar için iyi bir uygulama.

Kağıdı iPad’de hizalayın ve çizmeye başlayın

Kağıdı iPad’inizde hizalayarak başlayın ve ardından parmağınızı ekranda tutarak çizmeye başlayın.

Resminizin farklı kısımlarını çizmek için farklı fırçalar kullanın

Ne çizmek istediğinize bağlı olarak resminizin farklı kısımlarını çizmek için farklı fırçalar kullanabilirsiniz. Bir kişi çiziyorsanız, basit bir fırça veya kurşun kalem fırçası veya içinde daha fazla ayrıntı bulunan bir kurşun kalem fırçası kullanabilirsiniz.

Renk paletleri ile eserlerinize renk katın

Fırçalar uygulamasında bulunan renk paletlerini kullanarak resminize renk ekleyebilirsiniz. Nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak birçok renk arasından seçim yapabilirsiniz. Bir nesne çiziyorsanız, birçok renk arasından seçim yapabilir ve resminize en uygun görünümü elde edene kadar bunları diğer renklerle karıştırabilirsiniz.

Dokular ve desenlerle doku ekleyin

Fırçalar uygulamasında doku eklemek de çok kolaydır. Resminizi daha ilginç hale getirmek için dokuları ve desenleri kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz dokuya veya desene dokunun ve ardından resminizin üzerine sürükleyin.

Çözüm

Çizim için yeni bir iPad’e mi ihtiyacınız var? Öyleyse, çizim için en iyi iPad’i satın aldığınızdan emin olmak istersiniz. Bu yüzden bugün piyasadaki en iyi modellerden bazılarını inceledik. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var, bu nedenle son kararınızı vermeden önce tüm ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir