Çoklu Ekran Ne Anlama Geliyor? Bu Teknoloji Nasıl Çalışır?

Çoklu ekran teknolojisi, iletişim inovasyonunun en ileri noktasındadır ve iş arkadaşlarımızla etkileşim kurma ve işimizi yönetme şeklimizi basitleştirmemize yardımcı olmayı amaçlar. Peki, çoklu ekran teknolojisi nedir ve bu teknoloji nasıl çalışır?

İşte burada biz devreye giriyoruz. DEXON’da, cüzdanınıza ulaşmadan önce teknolojinizi anlamanın ne kadar önemli olduğunu takdir ediyoruz. Bu nedenle, güvenle yatırım yapabilmeniz için web sitemizde bulabileceğiniz tüm teknolojiler için kapsamlı kılavuzlar oluşturuyoruz.

Çoklu ekran teknolojisinin değerini ve bunları kullandığımız ortamları takdir etmenize yardımcı olmak için, çoklu ekran teknolojisi ile ilgili her şeyi içeren bu kılavuzu oluşturduk.

Bugün çoklu ekranın tanımını, bunu kullandığımız ortamları, bunu neden kullandığımızı ve bunun nasıl çalıştığını tartışacağız.

Bu nedenle, çoklu ekran teknolojisinin hayatlarını nasıl değiştirebileceğini bilmek isteyen bir teknoloji meraklısıysanız, okumaya devam edin!

Çoklu Ekran Teknolojisi Nedir?

Ayrıntılara girmeden önce, çoklu ekran teknolojisini tanımlamak önemlidir. Çoğunlukla video duvarları olarak bilinen çoklu ekran teknolojisi, birden çok monitörden oluşan büyük bir ekranı ifade eder.

Bu ekranlar tipik olarak 2×2, 3×3, 3×2, 4×4 ve 144 x 72 boyutlarında değişen tek bir yüzey görevi görür. Kullanıcının tercihlerine bağlı olarak yüzeyi tek bir ekran olarak kullanabiliriz. , birden fazla ekranda tek bir etki gösteriliyor. Alternatif olarak, ekranları yalıtarak birden çok bilgi parçasını görüntülemek için video duvarlarını kullanabiliriz. çok ekranlı video duvar denetleyicileriişlemciler ve matrisler.

Bir video duvarı görüntüsünün kalitesi, ayrı monitörlerin çözünürlüğü ve seçtiğiniz video duvarı türü dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana video duvarı türü vardır. Bunlar şunları içerir:

LCD: LCD ekranlar, düşük ön maliyetleri nedeniyle tipik olarak piyasadaki en popüler video duvarıdır. Bunlar, geniş bir yüzey üzerinde tek bir görüntü sağlamak için çalışan birden fazla LCD panelden oluşur.

Arkadan yansıtılan küp duvarlar: Arkadan yansıtılan küp duvarlar, görüntüyü ekran yerine ekrana yansıtan entegre bir çözümdür. Bununla kullanıcılar gölgelerin etkilerini en aza indirebilir ve görüntü kalitesini iyileştirebilir. LED: LED duvarlar, birçok LED ışığı kullanarak parlak ve kaliteli bir görüntü sağlar. Bu duvarlar tipik olarak tüketicilere canlı ve göz alıcı görseller sağlamak için reklam veya mağaza içi teşhirler için kullanılır.

Bunu Nerelerde Kullanıyoruz?

Çoklu ekran teknolojisinin en iyi yanlarından biri, kullanıcıların video duvarlarını nereye yerleştirmek istediklerine karar verme özgürlüğüne sahip olmalarıdır. Bununla birlikte, hızlı bir şekilde net ve özlü iletişime ihtiyaç duymaları nedeniyle çoklu ekran teknolojisini benimsemekten önemli ölçüde yararlanan bazı ortamlar vardır. Çoklu ekran teknolojisini kullanmaktan nerelerde yararlanabileceğinize dair bir kılavuz:

Kontrol odaları

Kontrol odaları bir üretkenlik merkezidir ve birçok endüstri, çalışması için kontrol odalarına güvenir. Örneğin güvenlik ve gözetim endüstrisini ele alalım. Bu endüstri, güvenlik tehditlerine yanıt vermek için bilginin hızlı dağıtımına güveniyor.

Güvenlik personelinin günlük görevlerini tamamlayabilmeleri için sürekli erişime ve güvenlik kameraları gibi gözetim sistemlerine her zaman kuşbakışı bakmaları gerekir.

Bir video duvarı ile kullanıcılar uzak bir ağa bağlanabilir ve tüm gözetim görüntülerini tek bir kaynaktan görüntüleyebilir. Bu, güvenlik kontrol odası personeline hayati sistemlerine sürekli erişim sağlayarak, güvenlik tehditlerine her an hızlı yanıt verilmesini sağlar.

Eğitim ayarları

Eğitim ortamları, geleceğin zihinlerini beslemek için ayrılmazdır. Ancak bunu net bir iletişim olmadan yapamazsınız. Çoklu ekran teknolojisinin yardımıyla kullanıcılar, birbiriyle çelişen konulara odaklanmak için farklı ekranlar kullanarak bilgileri hızla dağıtabilir. Bu sayede eğitim uzmanları, herkesin dersinizle uyum içinde olmasını sağlayacak daha ilgi çekici görüntüler oluşturur.

İş konferansı

İş konferansı, birçok endüstrinin önemli bir özelliğidir. Konferanslar, işletmelerin önemli güncellemeleri, yeni ürünleri ve çok daha fazlasını tek bir toplantıda iletmesine olanak tanır. Ancak bunlar bazen görevlilerinizi sıkılmış veya ilgisiz hissetmelerine neden olabilir.

Bir video duvarı kullanmak, konferansınızı düzene koymanıza ve etkileşimi artırmanıza yardımcı olabilir. Birden fazla ekran kullanarak, bilgileri iletmek için sıkıcı slayt gösterilerine güvenmeyi bırakabilirsiniz. Web tabanlı içerik akışı yapabilir, uzaktaki misafirleri dahil edebilir ve standart bir toplantıyı yüksek üretim değeri olan bir deneyime dönüştürebilirsiniz!

Neden Çoklu Ekran Teknolojisini Kullanıyoruz?

Çoklu ekran teknolojisini kullanmanın pek çok faydası vardır. Aynı zamanda, çoklu ekran görüntülerinin ve faydalarının çok öznel olabileceğini unutmamak da önemlidir, bu nedenle, aşağıda listelenenlerden çok daha fazla faydayı deneyimlemeniz olasıdır. Bununla birlikte, çoklu ekran teknolojisini kullanırken karşılaşacağınız bazı avantajlara ilişkin bir kılavuz:

Daha iyi iletişim: Çoklu ekran teknolojisini kullanarak, mesajınızı iletmek için kulaktan kulağa güvenmeyi bırakabilirsiniz. Bilgilerinizi tek bir kaynaktan görüntülemeye, önemli güncellemeleri ve talimatları ofisinizde tek bir noktadan herkese aynı formatta sunmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak, yanlış iletişimi en aza indirir ve herkes için üretkenliği artırır! Etkileyici: Rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmak, bir işletme olarak başarılı olmanın önemli bir parçasıdır. Ofisinizde bir video duvarı kullanmak rakiplerinizi etkileyebilir ve potansiyel yatırımcılarınıza veya iş ortaklarınıza işinizde iletişimi ciddiye aldığınızı gösterebilir!

Entegre ve basitleştirilmiş sistemler: Tipik olarak, sistem entegratörleri bir video duvarı kurarken size entegre çözümler sunabilecektir. Bu size kullanıcı dostu bir arayüz sağlar ve video duvarınız ve kullanımları hakkında daha kapsamlı bir anlayış kazanmanıza yardımcı olabilir, çalışmayı iyileştirir ve video duvarınızı geliştirmenize yardımcı olur.

Bu nasıl çalışır?

Video duvarlar sihirle çalışmaz. Bu sistem, ekranınızın her yönünü yönetmenize yardımcı olan bir dizi etkileyici teknoloji kullanır. İşte bunun nasıl çalıştığına dair bir rehber:

Video duvar denetleyicisi

Video duvar denetleyicileri, 19” raf uyumlu bir bilgisayar kasasıdır. Bu teknoloji, HDMI, DVI, SDI, LAN ve diğer kablolar aracılığıyla çoklu giriş ve çıkış sinyallerini yönetir.

Video duvar denetleyicisi, kullanıcıların pencerelerini birden çok girişten kaplamasına ve bunları tercihlerine göre ölçeklendirmesine olanak tanır. Bu sistem aynı zamanda birçok farklı operatörü kolaylaştıran DXWallControl adlı kullanıcı dostu bir arayüz sağlar.

Video duvar işlemcisi

Video duvar işlemcileri, video sinyallerini işleyip görüntülenebilir içeriğe dönüştüren kontrol kutularıdır. Bu, medya oynatıcılardan, bilgisayar ekranlarından ve uydu alıcılarından gelen HDMI kablolarından gelen sinyalleri işler.

Bundan, işlemciler, duvardaki herhangi bir sınırdan (çerçevelerden) bağımsız olarak bu bilgiyi video duvarında görüntüler. Kullanıcılar, bir işlemciyle yerleşimi ve işbirliğini yöneterek daha sorunsuz çalışma sağlar.

matris değiştirici

Matris anahtarlayıcılar, tüm çoklu ekran türleri için olmazsa olmazdır. Bu kontrol kutusu, farklı giriş sinyalleri arasında sorunsuz geçiş, ölçekleme, kırpma, format dönüştürme ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda hizmet sunar. Bu, kullanıcıların video duvar işlemlerinin çoğunu tek bir teknoloji parçasıyla kontrol edebilecekleri anlamına gelir.

DEXON Systems’ın sunduğu matris anahtarlayıcılar oldukça modülerdir, yani bunları çoğu video duvar boyutu için kullanabilirsiniz. Farklı video duvarı boyutlarına hizmet edebilen birkaç farklı DIMAX anahtarlayıcı vardır. Bunlara 4×4 ila 16×16 projeler için 4RU, 16×16 ila 32×32 için 7RU ve 32×32 ila 144×72 için 14U dahildir.

Artık çoklu ekran teknolojisi bilginize güvendiğinizi ve gelecekte bu etkileyici teknolojiyi kullanmak için hangi ekipmanı kullanacağınızı bildiğinizi umuyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir