Dell XPS 13 (9310) İncelemesi

Dell XPS 13 (9310)

En yeni Dell XPS 13, Intel’in en yeni 11. Nesil “Tiger Lake” CPU’larıyla birlikte gelen ilk ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlardan biridir ve hızlı, verimli bilgi işlem performansı ve uzun pil ömrü sunar. Bu 2,8 kiloluk dizüstü bilgisayar aynı zamanda olağanüstü bir 13,4 inç ekrana ve muhteşem bir kasaya sahip olup, bunların tümü, Editörün Seçimi’nin birinci sınıf Windows ultra taşınabilirleri arasında seçim yapması için bir araya getirilmiştir. Fiyat biraz yüksek, 999,99 dolardan başlıyor ve test edildiği gibi 1,649 dolara çıkıyor, ancak üstün performans ve stilden taviz vermeyen hayranlar için buna değer.

XPS 13’ün Parlama Anı

Önemli ölçüde yeniden tasarlanmasının (model 9300 ) ardından bu yılın başlarında bir XPS 13 satın almak istediyseniz ancak tetiği çekmediyseniz, beklemiş olmanız iyi bir şey. Artık en yeni Intel silikonunun ek bonusu ile yeni dizüstü bilgisayar hakkında sevdiğimiz her şeye sahip olabilirsiniz.

CPU darbesi, 9300’den mevcut model 9310’a yapılan tek değişikliktir, ancak makinenizi beş yıl veya daha uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, bu önemli bir değişikliktir. Dell, yeni XPS 13 modellerini olağanüstü bir oranda, bazen yılda birkaç kez üretir. Yine de, yepyeni bir işlemci ve bir yaşında bile olmayan fiziksel bir yeniden tasarım, 9310’u pahalı yatırımlarının birkaç ay içinde çok daha iyi bir şeyle gölgede kalmasını istemeyen insanlar için güvenli bir satın alma haline getiriyor.

XPS 13 takdire şayan derecede incedir ve özellikle hafif olmasa da tatmin edici bir sağlamlık hissi verir. 0,58 x 11,6 x 7,8 inç (HWD) boyutlarında ve burada incelenen dokunmatik ekran yapılandırmasında 2,8 pound ağırlığında. Dokunmatik ekranı olmayan sürümler, ekran üzerinde dokunmatik sürümün Gorilla Glass 6 kaplamasından yoksun olduklarından, 2,64 pound ile biraz daha hafiftir. Bu ağırlık ölçümlerinden herhangi biri, Dell’in en büyük rakibi olan 3,1 pound ağırlığındaki Apple MacBook Pro 13 ile karşılaştırılabilir. Ancak XPS 13, Acer’ın 1,96 kiloluk Swift 7 amiral gemisi gibi piyasadaki en hafif modellerden hala önemli ölçüde daha ağırdır .

ARTILARI

Intel “Tiger Lake” CPU’dan yükseltilmiş performans
Şık tasarım
Canlı 16:10 ekran
Olağanüstü kompakt şasi
USB adaptörü dahildir
Uzun pil ömrü

EKSİLERİ

Sınırlı bağlantı noktası seçimi
Yapılandırıldığı gibi pahalı

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir