Discord’da Amazon Prime Nasıl Yayınlanır

Akışlı video hizmetleri daha popüler olmaya devam ediyor. Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket, Amerikalıların yaklaşık %57’sinin çevrimiçi video yayınladığını gösterdi. Bu, dünyadaki en popüler video akış hizmetlerinden birini işleten Amazon için iyi bir haber. Daha da iyi haber, Amazon Prime’ı Discord ve diğer platformlarda kolayca kullanabilmenizdir. Amazon Prime’ı Discord’da nasıl yayınlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Discord’da Amazon Prime Nasıl Yayınlanır?

 1. Öncelikle, bir Amazon Prime hesabınızın olması gerekir. Henüz sahip değilseniz, buradan ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz.
 2. Bir Amazon Prime hesabınız olduğunda, Amazon Prime uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç satıra tıklayın.
 3. Ayarlar’ı seçin ve ardından Genel altında, Discord sunucunuzun bağlı bir cihaz olarak listelendiğinden emin olun.
 4. Ardından, Amazon Prime uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç çizgiye tıklayın.
 5. Akış’ı seçin ve ardından Discord altında, Akışı etkinleştir’in işaretli olduğundan emin olun ve listeden Discord sunucunuzu seçin.
 6. Akışı başlat’a tıklayın! ve yayınınızın Discord kanalınıza yayınlanmaya başlamasını bekleyin.
 7. Akışı durdurmak için Amazon Prime uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç satıra tıklayın.
 8. Akış’ı seçin ve ardından Discord altında, “Akışı etkinleştir” seçeneğinin işaretini kaldırın ve listeden Discord sunucunuzu seçin.
 9. Amazon Prime hesabınızdaki veya akış cihazınızdaki herhangi bir ayarı değiştirmeniz gerekirse, bunu sol üst köşedeki üç satıra tıklayıp Ayarlar’ı seçerek yapabilirsiniz.
 10. Amazon Prime’da en sevdiğiniz programları ve oyunları yayınlarken eğlenin!

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, e-ticaret devi tarafından sunulan ücretli bir üyelik programıdır. Aylık 12,99 ABD Doları ile 119.99 ABD Doları arasında değişen çeşitli farklı fiyatlandırma planlarında mevcuttur. Ne kadar çok oynarsanız, o kadar çok fayda elde edersiniz. Video akışı, Amazon Prime aracılığıyla sunulan en önemli hizmetlerden biridir. Abonelik ücreti seçenekleri aylık 12,99 ABD Doları ile aylık 119,99 ABD Doları arasında değişmektedir. Amazon Prime’ın iki günlük ücretsiz gönderim, dijital bir kütüphaneye ücretsiz erişim ve giderek artan sayıda video oyunu dahil olmak üzere birkaç önemli avantajı vardır.

Amazon Prime Twitch ile Nasıl Kullanılır?

 • Amazon Prime hesabınız yoksa buradan ücretsiz deneme için kaydolun.
 • Bir Amazon Prime hesabınız olduğunda, Twitch uygulamasını açın ve oturum açın.
 • “Oyunlarım ve Uygulamalarım” sekmesi altında “Oyun Kitaplığı Ekle”yi seçin.
 • Twitch’te oynamak istediğiniz oyunu arayın ve seçin.
 • Akışı başlatmak için oyunun yanındaki “Oynat” düğmesine tıklayın.
 • Akışı durdurmak için Twitch arayüzünün üst kısmındaki “Akışı Durdur” düğmesine tıklayın.
 • Twitch arayüzünün üst kısmındaki “İstatistikler” düğmesine tıklayarak canlı yayın istatistiklerinizi de görüntüleyebilirsiniz.
 • Bilgisayarınızda sahip olduğunuz oyunları yayınlamak için Amazon Prime’ı da kullanabilirsiniz. Oyunun bilgisayarınızda kurulu olduğundan ve Amazon Prime hesabınıza kayıtlı olduğundan emin olun.
 • Amazon Prime hesabınızda olmayan bir oyunun akışını yapmak istiyorsanız, oyunu satın alabilir ve Amazon Prime hesabınıza kaydedebilirsiniz.
 • Ücretli oyunların ücretsiz denemelerini izlemek için Amazon Prime’ı da kullanabilirsiniz. Oynamaya başlamak için oyunun yanındaki “Ücretsiz Deneme” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Amazon Prime’ı Discord Üzerinden Yayınlamak İçin Alternatifler

 1. Herkes videoyu Discord sunucularında görürken, Amazon Prime içeriğini bilgisayar monitörünüzde izleyebilirsiniz. Bu, sohbet ederken video içeriğini izlemeyi kolaylaştırır.
 2. Amazon Prime içeriğini Discord sunucunuza aktarmak için XSplit gibi bir üçüncü taraf akış uygulaması kullanabilirsiniz.
 3. Amazon Prime içeriğini Apple TV’nizde veya Roku cihazınızda izleyebilirsiniz.
 4. Amazon Prime içeriğinin televizyonunuzda oynatılmasını kontrol etmek için bir Amazon Echo cihazı kullanabilirsiniz.
 5. Amazon Prime içeriğini Apple TV veya Roku cihazınızdan müzik setinize veya hoparlörlerinize aktarmak için AirPlay’i kullanabilirsiniz.
 6. Amazon Prime içeriğini Apple TV veya Roku cihazınızdan internete bağlı bir televizyona aktarmak için Chromecast’i kullanabilirsiniz.
 7. Amazon Prime web sitesine erişmek ve içeriği doğrudan televizyon ekranınıza aktarmak için bir web tarayıcısı kullanabilirsiniz.
 8. Amazon Prime uygulamasına erişmek ve içeriği doğrudan televizyon ekranınıza aktarmak için uyumlu bir Android veya iOS cihazı kullanabilirsiniz.
 9. Amazon Prime içeriğini televizyon ekranınıza aktarmak için uyumlu bir Amazon Fire TV cihazı kullanabilirsiniz.
 10. Amazon Prime içeriğini televizyon ekranınıza aktarmak için uyumlu bir Xbox One veya PlayStation 4 cihazı kullanabilirsiniz.

Çözüm

Amazon Prime, etrafındaki en popüler akışlı video hizmetlerinden biridir. Bu, Discord’da arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet ederken Amazon Prime içeriğinin keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır. Bilgisayarınızdan Discord sunucunuza video akışı yapmak için Amazon Prime’ı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, Discord’a video akışı yapmak için farklı bir video barındırma uygulaması kullanabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir