Discord’da Nasıl Yayın Yapılır?

Discord, Nintendo Switch’te oyun akışı yaparken diğer oyuncularla iletişim kurmanın harika bir yoludur. Bu yazıda, akışlı geçiş oyunları için bir discord sunucusunun nasıl kurulacağını göstereceğiz. Öncelikle, henüz bir Discord hesabınız yoksa bir Discord hesabı oluşturmanız gerekecektir. Ardından, Discord uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekecek. Bundan sonra, sunucunuzu kurmak için şu talimatları izleyin:

Discord’da Nasıl Yayın Yapılır?

Bu kılavuzda, belirli sunucuların kullanıcılarının belirli bir kullanıcının Twitch Kanalına abone olmalarını ve akışa başladıklarında bildirim almalarını sağlayan Discord StreamKit’i nasıl açacağınızı öğreneceksiniz. Bu özellik, Aralık 2017’de Patreon desteğiyle birlikte Discord Inc. tarafından başlatıldı.

Son olarak, aşağıda açıklanan basit adımları izleyin ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncular üzerinde büyük bir etki yaratmaya başlayın!

Adım 1 – Discord StreamKit’i Açma

Her şeyden önce, Discord hesabınıza giriş yapın (Twitch değil!) ve insanların girmesine izin vermek istediğiniz belirli bir sunucuya gidin.

Ardından, bir kullanıcının profiline tıklayın ve açılır menüden “İzinler” seçeneğini bulun. Bu sayfada, seçenekler listesinden StreamKit’i seçin ve ardından biri akışa başladığında bildirimleri etkinleştirin.

Son olarak, değişikliklerin etkili olması için Discord uygulamanızı yeniden başlattığınızdan emin olun! Yol boyunca herhangi bir sorun olması durumunda – e-posta veya destek bileti yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. En kısa sürede size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız!

Her şeyi düzgün bir şekilde kurmayı başardıysanız, şöyle görünmelidir:

Adım 2 – Akışı Başlatma

Şimdi bazı heyecan verici şeyler zamanı! Kendi Twitch kanalınızı başlatabilir veya bir Discord sunucusuna geri dönebilirsiniz (artık birinin parçası olmak istemediğinizi düşünüyorsanız).

Açtığınız anda insanlar bildirim almaya başlayacak ve sizin yapmanız gereken başka bir şey yok. Twitch’teki etkinliğinizi takip etmeye çalışan kişiler şunu görür:

Takipçileriniz ve aboneleriniz anında canlı yayına başladığınıza dair bir bildirim alacak:

3. Adım – Akışı Sonlandırma

Sizi takip eden kişiler, akış kiti ayarları etkinleştirilmiş olsa bile, akış sona erdiğinde bilgilendirilmez. Ancak, yayıncı her yeniden akışa başladığında bildirim alacaklar. OBS stüdyosunda akışı durdurmak için “Akışı Durdur” düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

OBS Studio görüntüleri kaydetmeyi durduracak, ancak Twitch kanalınız siz onu manuel olarak kapatmaya karar verene kadar aktif kalacaktır.

Adım 4 – StreamKit’i Devre Dışı Bırakma

Şimdi, bildirimleri tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, izin verdiğiniz sunucuya geri dönün ve söz konusu kullanıcı için akış kiti bildirimlerini devre dışı bırakın. Twitch’e giriş yapmanıza bile gerek yok! Bu süreçte herhangi bir sorun yaşarsanız – e-posta veya destek bileti yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. En kısa sürede size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız!

Kapattıktan sonra, insanlar artık yayın bildirimleri alamayacak:

Adım 5 – StreamKit’i Güncelleme

Belirli bir sunucu için izinleri açmak veya kapatmak istiyorsanız, geri dönüp Adım 1’den baştan başlamanız yeterlidir. Bazı kullanıcılardan güncelleme almayı durdurmak istiyorsanız, bildirimleri herkes için kapatmanız gerekmez!

Oyun Akışı İçin Discord Sunucunuzu Optimize Etme İpuçları.

Hiç kimse yavaş bir Discord sunucusunu sevmez, özellikle dinleyiciler değil! Discord’unuzu sağlıklı tutmak ve oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde yayınlamak için 5 ipucu.

1. Haciminizi Kolaylıkla Yönetin

Oyunlar gürültülü olabilir. Hatta bazı oyun tasarımcıları, oyun seslerinin daha fazla öne çıkması için oyunu inanılmaz derecede sessiz bir film müziği ile tasarlar. Ama birileri dinlediğinde ne olur? Büyük olasılıkla seslerini artıracaklar ve bu da işitmelerinde ciddi hasara neden olabilir. Bu tür bir hasarın oluşmasını önlemek için hem discord kanalınız hem de mikrofon kanalınız üzerinde yeterli kontrole sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Discord, kullanıcılara her bir üyenin ses seviyesini kontrol etme yeteneği verir – yani sizi duymalarını istiyorsanız kanalınızı açmanız gerekir – ancak oyunu siz konuşmadan dinlemek isterlerse, kapatabilirler. senin hacmin. Katılan herkes için bir kazan-kazan.

2. Varsayılan Olarak Öne Çıkanları Kapatın

Öne çıkan özellikler, bas-konuş özellikli kanalları olan kullanıcıların konuşurken mikrofonlarını ‘tıklatmalarını’ sağlayan Discord’un harika özellikleridir. Bu özellik, dinleyicilerin dinlerken arka plan gürültüsünü veya nefes almalarını duymamaları için bas-sessiz ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazen insanlar, sadece bir konuşmayı dinlemek isteyen, ancak kendilerine söyleyecek acil bir şeyleri olmayan sıradan dinleyiciler için tıklama sesinin ne kadar itici olduğunu unuturlar. Başka birinin mikrofonu varsa, kanaldaki diğer herkesi rahatsız etmeden konuşma şansı vermek için öne çıkanlar özelliğini kapattığınızdan emin olun.

3. Mikrofonunuzu Etiketleyin!

Bu, düzenli olarak yayın yapan herkes için verilir, ancak aynı zamanda en çok unutulan şeylerden biridir. Birden fazla kişi tarafından kullanılabilecek bir mikrofonlu bir ses kanalına ev sahipliği yapacaksanız, her zaman net bir şekilde etiketleyin, böylece kimsenin kafası karışmasın ve konuşmaması gerektiğinde konuşmaya başlasın. “Akış!” Ekleme hatta sadece yayın yapan takma adlarınız, insanlara kanalın henüz yayınlanıp yayınlanmayacağını bildirerek bunun olmasını önlemeye yardımcı olur. Bazen sadece discord’u kapatıp tekrar açmak, mikrofon kanalınızın adındaki eski bilgileri yenilemenize yardımcı olabilir, böylece yeni bir tane oluşturabilir veya eskisini silip baştan başlayabilirsiniz.

4. Mikrofonunuzu Sıcak Tutun!

Discord’un ses kanalları sunucunuzdaki herkese açıktır – bu, insanların onlara katılmasına çok az engel olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Discord’un mikrofon kanallarında bir ‘ısınma’ zamanlayıcısı vardır, böylece geç katılan herkes daha ne olduğunu anlamadan tüm konuşmayı hemen duymaz. Yeni dinleyicilere, kanala ilk katıldıklarında hemen kaybolmamaları için katılmalarına izin vermeden önce normalden daha uzun süre vermeniz gerekebilir.

5. Sunucunuzdan ve Kanallarınızdan İstenmeyen Kullanıcıları Yasaklayın!

İster sohbette herkesin dikkatini dağıtan bir trol olsun, isterse ses kanalınıza katılan istenmeyen bir misafir olsun, herkesin akışını daha önce bozmaya çalışan birileri olmuştur. Bu tür insanlarla uğraşmak büyük bir acı olabilir, bu nedenle, sunucunuzdan ve kanallarınızdan rahatsız edici kullanıcıları yasaklama yeteneğine sahip olduğunuzdan emin olmak iyi bir fikirdir.

Discord’da Akış Anahtarının Faydaları Nelerdir?

  1. “Anahtar kelime” işlevini kullanarak birçok bilgiyi kolayca arayabilirsiniz.
  2. Discord’daki bu akış anahtarıyla dosya klasörlerinizi düzenlemek daha kolay olacak
  3. Bu anahtar, aradığınızı bulmak için farklı klasörlere ve dosyalara göz atarken size çok zaman kazandıracak.
  4. Discord’un 3. parti uygulamalara erişimi vardır, bu nedenle en sevdiğiniz radyo istasyonundan veya Pandora, Spotify, vb.’den müzik akışı yapmanız kolay olurdu…
  5. Bu akış anahtarının etkinleştirilmesinin pek bir dezavantajı yok çünkü bunun size bir kullanıcı olarak discord kullanırken daha iyi bir deneyim sağladığını düşünüyorum.

Çözüm

Discord, milyonlarca kullanıcısı olan bir sohbet uygulamasıdır. Burada size discord üzerinden nasıl yayın yapacağınızı göstereceğiz. -Bölüm 1: Masaüstü uygulamasını indirin ve bir hesap oluşturun -Bölüm 2: Nintendo Switch Online hesabınızı bağlayın ve Discord’u kullanması için yetkilendirin -Bölüm 3: Akışı başlatın!

SSS

Discord’un özellikleri nelerdir?

Kullanımı basit ve anlaşılması kolay kullanıcı dostu bir arayüz, çok çeşitli özellikler ve harika bir topluluk Discord’u mevcut en iyi sohbet platformlarından biri haline getiriyor. Discord’un özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Kullanımı basit ve anlaşılması kolay, kullanıcı dostu bir arayüz.
  • Sesli ve görüntülü sohbet, dosya paylaşımı ve daha fazlasını içeren çok çeşitli özellikler.
  • On milyonlarca kullanıcısı olan harika bir topluluk.

Discord’a akış nasıl eklenir?

Discord’a bir akış eklemek için önce akışın URL’sine ihtiyacınız olacak. Bu, akışın kendisinin web adresidir ve barındırıldığı web sitesi değildir. URL’yi aldıktan sonra Discord’u açın ve akışı eklemek istediğiniz sunucuya gidin. Ardından sol kenar çubuğundaki “Kanal”ı tıklayın ve “Kanal Ekle”yi seçin. Buradan akışın URL’sini yapıştırın, ona bir ad verin ve “Kanal Oluştur”u tıklayın. Sen bittin! Kanal artık sunucu listenizde görünecek ve sunucunuza katılan herkes onu izleyebilecek.

Discord’da yayın yapmanın herhangi bir sakıncası var mı?

Discord’da akış yapmanın bazı potansiyel dezavantajları vardır. Yeni başlayanlar için, Discord bir sesli ve yazılı sohbet hizmeti olduğundan, takip edilmesi Twitch gibi geleneksel bir akış hizmetinden biraz daha zor olabilir. Ek olarak, Discord dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı için yayınınız sırasında gecikme veya arabelleğe alma sorunları yaşama şansınız daha yüksektir. Son olarak, Discord’da yayın yapabilmek için ücretli Nitro aboneliğine sahip olmanız gerektiğini belirtmekte fayda var.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir