Discord’da Otomatik Ayar Nasıl Kullanılır

Discord, arkadaşlarla bağlantı kurmak, oyunların yanı sıra arama yapmak ve almak, müzik ve podcast dinlemek ve ayrıca video yüklemek ve paylaşmak için kullanılabilecek popüler bir sesli ve yazılı sohbet istemcisidir. Sesli ve yazılı sohbette daha iyi olmak istiyorsanız, discord’da otomatik ayarlamayı nasıl kullanacağınızı öğrenmek isteyeceksiniz. Otomatik ayar, onaylamadığınız kayıtlardan ses parçalarını ve vokalleri kaldırmanın iyi bir yoludur. Aynı zamanda bir sesin perdesini, zamanlamasını ve yüksekliğini değiştirmek için de kullanışlı bir yoldur. Autotune’u discord ve diğer platformlarda kullanmanın birkaç yolu vardır. Nasıl kullanılacağına bir göz atalım!

Discord’da Otomatik Ayar Nasıl Kullanılır?

 1. Arkadaşlarınız için Özel Kanal Oluşturun – Kişisel bilgilerinizi onlarla paylaşabilmeniz için Discord’da arkadaşlarınız ve aileniz için özel bir kanal oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece bu kanalda arkadaşlarınızla fotoğraf, video, bağlantı veya metin mesajı paylaşabilirsiniz.
 2. Bot ile Müzik Çalın – Müzik aşığıysanız, DJ Bot veya Shazam Bot gibi herhangi bir botu kullanarak Discord’da müzik çalabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, uygulamada müzik çalmaya başlamak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Ayrıca, Discord’da Shazam Nasıl Kullanılır?
 3. Arkadaşlarınıza Resim, Video, Bağlantı veya Metin Mesajı Gönderin – Bir Discord kanalında arkadaşlarınıza resim, video, bağlantı veya metin mesajı gönderebilirsiniz. Bir arkadaşınıza bir resim dosyası göndermek istiyorsanız, resmi indirmeniz ve ardından dosyayı Windows Fotoğraf Görüntüleyici gibi herhangi bir resim görüntüleyiciyi kullanarak açmanız gerekir. Videoları bilgisayarınıza indirip Discord üzerinden göndererek de gönderebilirsiniz.
 4. Arkadaşlarla Oyun Oyna – Uygulamanın Windows/MacOS/Linux platformları için mevcut olan masaüstü uygulamasını ve Android ve iOS cihazlar için bir mobil uygulamasını kullanarak Discord üzerinden arkadaşlarınızla Satranç gibi oyunları PC’nizde veya mobil cihazınızda oynayabilirsiniz. Bunu yapmak için masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekir. Bittiğinde, uygulamayı bilgisayarınızda başlatın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, ekranın sol alt kısmında görünen + simgesine tıklayın. ‘Sunucu oluştur’ seçeneğini tıklayın ve kanalınız için bir ad yazın. Ayrıca kanalınıza bazı yöneticiler ekleyebilirsiniz. Bittiğinde, Discord kanalınızı oluşturmak için Oluştur düğmesine tıklayın. Ardından, kanala katılabilmeleri için bu bağlantıyı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanız gerekir. Artık Discord’un masaüstü uygulamasını kullanarak onlarla satranç oynayabilirsiniz!
 5. Durumunuzu Paylaşın – Discord’u PC’nizde veya mobil cihazınızda kullanıyorsanız, arama çubuğunun hemen yanında görünen simgeye (‘Durum: Çevrimiçi’ yazan yere) tıklayarak durumunuzu (veya ruh halinizi) arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bir pencere açılacak ve o anda nasıl hissettiğinizi açıklayan herhangi bir metni yazmanız ve o pencerenin sağ üst köşesindeki Bitti’ye tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, bu durum arkadaşlarınızın tüm bilgisayarlarında veya Discord’u kullandıkları cihazlarda görünecektir.
 6. Discord’a Bot Ekle – Ek işlevsellik ve eğlence için bir Discord kanalına bot ekleyebilirsiniz. Discord kanalınıza bir bot eklemek istiyorsanız, arama çubuğunun yanında görünen (‘Durum: Çevrimiçi’ yazan) simgeye tıklamanız ve ardından açılır menüden ‘Botlar’ seçeneğine tıklamanız gerekir. Menü. Botlar bölümü açılacaktır ve bu bölüme kanalınıza eklemek istediğiniz herhangi bir botun adını yazmanız ve ardından bu pencerenin sağ üst köşesindeki ‘Bot Ekle’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra botunuz bu bölümde otomatik olarak görünecek ve Discord kanalınızın tüm üyelerine (kendiniz dahil) açık olacaktır. Ayrıca Discord’da Shazam Nasıl Kullanılır?
 7. Belirli Bir Kullanıcıyı Arayın – Discord’u PC’nizde veya mobil cihazınızda kullanıyorsanız, arama çubuğunun yanında görünen simgeye (‘Durum: Çevrimiçi’ yazan yere) tıklayarak kanalınızda belirli bir kullanıcıyı arayabilirsiniz. Bir pencere açılacak ve kanalınıza eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, bu pencerenin en üstündeki ‘Kullanıcı adı’ seçeneğinin yanındaki radyo düğmesini tıklayın. Şimdi bu kullanıcının kullanıcı adını altındaki metin alanına yazın ve bu pencerenin sağ üst köşesindeki ‘Ara’ düğmesine tıklayın. Sonuçlar ekranınızda görünecek ve bu listeden herhangi bir kullanıcıyı seçebilir ve ardından bu pencerenin sağ üst köşesindeki ‘Kullanıcı Ekle’ butonuna tıklayabilirsiniz. Tamamlandığında, o kişi otomatik olarak Discord kanalınıza eklenecektir.
 8. Bir Kişi Listesini İçe Aktarın – Discord’u PC’nizde veya mobil cihazınızda kullanıyorsanız, başka bir sohbet uygulamasından bir kişi listesini Discord kanalınıza aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için, arama çubuğunun yanında görünen simgeye tıklayın (burada ‘Durum: Çevrimiçi yazıyor). Bir pencere açılacak ve o anda nasıl hissettiğinizi açıklayan herhangi bir metni yazmanız ve o pencerenin sağ üst köşesindeki Bitti’ye tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, bu durum arkadaşlarınızın tüm bilgisayarlarında veya Discord’u kullandıkları cihazlarda görünecektir.

Otomatik Ayarın Faydaları Nelerdir?

Otomatik ayarlamanın birçok faydası vardır. Bu faydalar şunları içerir:

 • Otomatik perde ayarı – Sesin perdesi otomatik olarak daha doğal bir perdeye ayarlanabilir. Bu, sese profesyonel bir ses verir, bu nedenle bir amatör tarafından söylenmiş gibi ses çıkarmaz.
 • Otomatik ses seviyesi ayarı – Sesin seviyesi, çok yüksek veya çok sessiz olmayacak şekilde de ayarlanabilir. Bu, özellikle doğal olarak yumuşak bir sesi olan insanlar için kullanışlıdır. Otomatik ayar kullanılırken, sesleri netliği kaybetmeden daha yüksek hale getirilebilir; bu, yüksek bir ses seviyesinde kaydedilmeleri ve daha sonra daha düşük bir ses seviyesinde çalınmaları durumunda gerçekleşecektir. Perde ayarında olduğu gibi bu, sesin profesyonel ve net olmasını sağlar.
 • Otomatik zamanlama ayarı – Konuşmanın zamanlaması, daha yumuşak ve daha doğal kulağa sahip olması için de ayarlanabilir. Örneğin, birisi hızlı veya yavaş konuşursa, konuşmanın daha doğal görünmesini sağlamak için kelimeleri uzatılabilir veya sıkıştırılabilir.
 • Vokallerin otomatik olarak ayarlanması – Otomatik ayar, ses kayıtlarının kalitesini artırmak için de kullanılabilir. Sese müdahale eden arka plan seslerini ve diğer sesleri kaldırmak için kullanılabilir. Bu, gürültülü ortamlarda kayıt yapmak ve davula vuran bir bagetten gelen rahatsız edici ‘klik’ sesi gibi kayıtlı müzik parçalarından istenmeyen sesleri çıkarmak için kullanışlı hale getirir.
 • Enstrümanların otomatik olarak ayarlanması – Otomatik ayar, müzik kayıtlarını iyileştirmek için de kullanılabilir. Müziğe müdahale eden arka plan seslerini ve diğer sesleri kaldırmak için kullanılabilir. Bu, gürültülü ortamlarda kayıt yapmak ve davula vuran bir bagetten gelen rahatsız edici ‘klik’ sesi gibi kayıtlı müzik parçalarından istenmeyen sesleri çıkarmak için kullanışlı hale getirir.

Çözüm

İyi haber şu ki, sesli ve yazılı sohbet oyununda bulunabilecek çok sayıda harika hediye var. Şimdi tek yapman gereken onları iyi kullanmayı öğrenmek.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir