Duşta Kulaklık Nasıl Takılır?

Duşta kulaklığınızı kullanmayarak kendinize işkence mi ediyorsunuz? Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen bu korkunç alışkanlıktan suçlusunuz. Kulaklıklarınızı müzik dinlemek veya film izlemek için kullanıyor olsanız da günde en az bir kez kullanmanız gerekir. Kulaklığınızı duşta nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçları:

Duşta Airpods Giyebilir misiniz?

Evet yapabilirsin. Suya dayanıklıdırlar ve terden ve nemden korumak için su itici bir kaplamaya sahiptirler, bu nedenle duşta kullanım için uygundurlar. Ancak, su hassas elektronik aksamlarına zarar verebileceğinden, duş almadan önce AirPod’larınızı çıkarmanız önerilir.

Duşta Kulaklık Nasıl Takılır?

1. AirPod’larınızı Kuru ve Temiz Tutun

Kulaklığınızı ısıtmak için saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu, suyun AirPod’larınıza sızmasına ve onlara zarar vermesine neden olur. Bunun yerine, AirPod’larınızdaki teri ve nemi silmek için kullanılabilecek kağıt havlu veya mikrofiber bez içeren bir çantaya koyun. Diğer bir yöntem ise, kulaklığınız ile kurutucudaki hava parçacıkları arasındaki suyu gidermek için doğrudan kulaklığınızda düşük ayarda bir saç kurutma makinesi kullanmaktır.

2. Duş Almadan Önce Kulaklıklarınızı Çıkarın

Duş alırken kulaklığınızı takmayın çünkü ıslak ellerle dokunarak veya duş başlığından çıkan su damlacıkları çarparak ıslanabilir ve elektronik aksamlarına zarar verebilirsiniz. AirPod’larınızı güvende tutmak için duştan önce çıkarmanız en iyisidir. Uzun bir süre gidecekseniz, AirPod’larınızı çıkarmanız ve onları temiz tutmak için mikrofiber bezli bir çantaya koymanız en iyisidir.

3. Mikrofiber Bez Kullanın

AirPod ile kulaklarınız arasında birikmiş olabilecek teri ve nemi silmek için mikrofiber bir bez kullanın. Bu, suyun kulaklığa sızmasını ve hasara neden olmasını önleyecektir.

4. Kulaklıklarınızın Üzerine Oturmayın

Sağlam malzemeden yapılmadığı takdirde eğilmelerine veya kırılmalarına neden olabileceğinden kulaklıklarınızın üzerine oturmayın. AirPod’a baskı uygulamamanız da önemlidir çünkü bu, kulak kanalınıza yerleştirildiğinde hasar görmesine veya çıkardığınızda düşmesine neden olabilir. Bunun yerine, kulaklığınızı duş bitene kadar mikrofiber bezli çantada tutun, daha sonra çıkarıp başka bir zaman kulaklarınızdayken herhangi bir sorun yaşamadan tekrar kullanın.

5. Kurutucu Kullanın

Mikrofiber beziniz yoksa AirPod’larınızı temizlemek ve içlerinde biriken suyu çıkarmak için düşük ayarlarda bir kurutucu kullanabilirsiniz. Suyun kulaklığa sızmasını ve zarar vermesini önlemek için AirPod’larınızı kutularına geri koymadan önce kuru tuttuğunuzdan da emin olmalısınız.

6. Saç Kurutma Makinesi Kullanmayın

Kulaklığınızı ısıtmak için saç kurutma makinesi kullanmayın, bu onlara zarar verir. Bunun yerine, AirPod’larınızdaki teri ve nemi silmek için kullanılabilecek kağıt havlu veya mikrofiber bez içeren bir çantaya koyun. Diğer bir yöntem ise, kulaklığınız ile kurutucudaki hava parçacıkları arasındaki suyu gidermek için doğrudan kulaklığınızda düşük ayarda bir saç kurutma makinesi kullanmaktır.

7. AirPod’larınızı Temizlemek için Bir Bez Kullanın

Mikrofiber beziniz yoksa AirPods’unuzdaki teri ve nemi silmek için basit bir bez de kullanılabilir. Bir bez kullanmak, onlara herhangi bir zarar vermeden endişelenmeden temizlemenizi sağlayacaktır.

8. Kuru Hava Silgisi Kullanın

Air Duster, birlikte verilen başlığı kullanarak kulaklığa her taraftan kuru hava üfleyerek AirPod’larınızı temizlemek için kullanılabilir. Bu, bir süredir kulaklarınızda olsa bile kulaklıktaki nemi ve tozu temizlemenin etkili bir yoludur.

9. Bir Kurutucu Kullanın

Kurutma makineniz yoksa, AirPod’larınızı temizlemek için kurutucuyu düşük ayarda bir kağıt havlu veya beraberinde gelen mikrofiber bez içeren torbaya koyarak da kullanabilirsiniz. Bu, onlara herhangi bir zarar vermeden endişelenmeden temizlemenizi sağlayacaktır.

10. Kulak Temizleyici Kullanın

Mikrofiber beziniz yoksa AirPods’unuzdaki teri ve nemi gidermek için birlikte verilen başlığı kullanarak bir kulak temizleyici kullanılabilir. Bu, bir süredir kulaklarınızda olsa bile kulaklıktaki nemi ve tozu temizlemenin etkili bir yoludur.

En İyi Su Geçirmez Airpods Adı

1. Apple AirPod’ları

Apple AirPods, kablosuz özelliğiyle birlikte gelen su geçirmez bir kulaklıktır. Aramaları cevaplamak için dahili bir mikrofonu vardır ve müzik dinlemenizi sağlar. Apple AirPods gümüş, uzay grisi ve altın renginde mevcuttur.

2. Sennheiser Urbanite XLBT

Sennheiser Urbanite XLBT, Bluetooth bağlantısı ile gelen ve müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca telefonunuzdan gelen aramaları cevaplamak için entegre bir mikrofona sahiptir. akıllı telefon veya tablet. Sennheiser Urbanite XLBT siyah renkte mevcuttur.

3. Sony WH-1000XM2

Sony WH-1000XM2, Bluetooth bağlantısıyla birlikte gelen ve akıllı telefonunuzda veya tabletinizde müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Sony WH-1000XM2 siyah renkte mevcuttur.

4. Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II, Bluetooth bağlantısı ile birlikte gelen ve müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Bose QuietComfort 35 II siyah renkte mevcuttur.

5. Samsung Galaxy Tomurcukları

Samsung Galaxy Buds, Bluetooth bağlantısıyla gelen ve müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Samsung Galaxy Buds siyah renkte mevcuttur.

6. Jabra Elite 65t

Jabra Elite 65t, Bluetooth bağlantısıyla gelen ve müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Jabra Elite 65t siyah renkte mevcuttur.

7. Bose SoundSport Ücretsiz

Bose SoundSport Free, su geçirmez bir kulaklıktır. Bluetooth bağlanır ve müzik dinlemenizi sağlar. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Bose SoundSport Free siyah renkte mevcuttur.

8. Sony WH-H900N

Sony WH-H900N, Bluetooth bağlantısıyla birlikte gelen ve hareket halindeyken müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Sony WH-H900N siyah renkte mevcuttur.

9. Samsung Galaxy Tomurcukları

Samsung Galaxy Buds, Bluetooth bağlantısıyla birlikte gelen ve hareket halindeyken müzik dinlemenizi sağlayan su geçirmez bir kulaklıktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Samsung Galaxy Buds siyah renkte mevcuttur.

10. Jabra Elite 65t

Jabra Elite 65t, Bluetooth bağlantısına sahip su geçirmez bir kulaklıktır ve hareket halindeyken müzik dinlemenizi sağlar. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden gelen aramaları cevaplayabilmeniz ve telefonun dahili mikrofonunu kullanmadan telefon aramalarını doğrudan kulaklıklardan yanıtlayabilmeniz için entegre bir mikrofona sahiptir. Jabra Elite 65t siyah renkte mevcuttur.

Çözüm

Su geçirmez kulaklıklar bugün piyasada çok popüler bir üründür. Su geçirmez kulaklıklar, hareket halindeyken müzik dinlemek için çok güvenilir ve kullanışlı bir yol sağlar.

SSS

Soru: Hangi telefonu almalıyım?

Su geçirmez bir kulaklık hemen hemen her akıllı telefonda çalışır. Ancak, telefonunuzun ekran boyutunu dikkate almanız gerekebilir. Bazı telefonların ekranı diğerlerinden biraz daha küçük olabilir. Bu nedenle, satın almadan önce telefonunuzun boyutunu kontrol etmek en iyisidir.

Soru: Kulaklığımın su geçirmez olup olmadığını nasıl anlarım?

Kulaklığınızın su geçirmez olup olmadığını anlamak için kutunun içindeki etiketi kontrol etmeniz gerekir. Kutunun içinde bir etiket varsa, kulaklığınız su geçirmezdir ve suda kullanılabilir. Ayrıca kulaklıklarınızın sahte veya imitasyon ürün olmamasına da dikkat etmelisiniz, çünkü kulaklıklar su tutmaz. Ayrıca, kulaklığınızın kulaklığında herhangi bir mührün kırılmadığından emin olun çünkü bu, kulaklığın düzgün şekilde kapatılmadığı ve içine su sızdıracağı anlamına gelir.

Soru: Su geçirmez kulaklıkların boyutu normal kulaklıklara benzer mi?

Su geçirmez kulaklıkların boyutu normal kulaklıklardan biraz daha büyüktür. Ancak yine de diğer kulaklık türlerinin çoğundan daha küçük ve daha hafiftirler.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir