Ekran Görüntüsü Üzerindeki Karalamalar Nasıl Kaldırılır

Ekran görüntüleri, görüntüleri kaydetmek ve paylaşmak için harikadır, ancak her zaman mükemmel değildir. Ekran görüntüleri, parmaklarınızla veya kalemle yazmış olabileceğiniz herhangi bir metin veya karalama da dahil olmak üzere, o anda ekranınızda ne varsa yakalar. Neyse ki, birkaç iPhone ekran görüntüsü ipucu ve püf noktasının yardımıyla, istediğiniz gibi saklamak veya paylaşmak için bir ekran görüntüsündeki karalamaları ve istenmeyen metinleri çabucak kaldırabilirsiniz. Bu makalede, yalnızca kaydetmek istediğiniz sözcüklerin ve resimlerin görünür kalması için iPhone’daki bir ekran görüntüsünden karalamaların nasıl kaldırılacağını öğreneceksiniz. Ayrıca, görüntünün yalnızca piksellerinin görünür kalması için ekran görüntülerinden metni nasıl hızlı bir şekilde sileceğinizi de öğreneceksiniz. Nasıl olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin!

Ekran Görüntüsü Üzerindeki Karalamalar Nasıl Kaldırılır

Bir ekran yakalama uygulaması kullanın

iPhone ekran görüntülerinden karalamaları kaldırmanın en iyi yolu bir ekran yakalama uygulaması kullanmaktır. Ekran yakalama uygulamaları özellikle bu amaç için tasarlanmıştır ve genellikle ücretsiz olarak indirilir. Ekran görüntülerinizden karalamaları ve metinleri kaldırmak için bu uygulamaları kullanabilir veya yalnızca görüntünün görünür kalması için metni hızlı bir şekilde silmek için kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzun yerleşik düzenleme araçlarını kullanın

Üçüncü taraf bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, yerleşik düzenleme araçlarını kullanarak iPhone ekran görüntüsündeki karalamaları da kaldırabilirsiniz. Bu araçlara iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla erişilebilir ve herhangi bir ek yazılım veya uygulama yüklemenize gerek kalmadan iPhone’unuzdaki fotoğrafları ve videoları düzenlemenize olanak tanır. Bu düzenleme araçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için kılavuzumuza göz atın: Bir iPhone’da Fotoğraflar Nasıl Düzenlenir.

Bir silgi aracıyla karalamaları kaldırın

Adım adım manuel olarak kaldırmak yerine ekran görüntüsündeki metni hızlı bir şekilde silmek istiyorsanız, metni yalnızca cihazınızı sallayarak veya metnin bulunduğu alana dokunarak silmenize olanak tanıyan bunun gibi bir silgi aracı kullanmayı deneyin. silmek için. Bu özellik, Mesajlar ve Notlar dahil çoğu uygulamayla çalışır (her ne kadar tüm uygulamalar desteklemese de), bu nedenle, yalnızca belirli bir uygulama yerine birden çok platformda çalışan hızlı bir şeye ihtiyacınız varsa mükemmeldir.

Karalamaları kaldırmak için bir üçüncü taraf uygulaması kullanın

Ekran görüntülerinizden karalamaları kaldırmak veya ekran görüntülerinizden metinleri hızlı ve kolay bir şekilde silmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir uygulama kullanmayı düşünün. İPhone için bunu yapmanıza izin veren birçok ekran yakalama uygulaması vardır ve bunların bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretlidir.

Kaldırmak istediğiniz metni seçin

Yerleşik düzenleme araçlarını kullanarak iPhone ekran görüntülerinizden metin kaldırmak için önce metni seçmeniz gerekir. Bunu, çevresinde mavi bir kenarlık görünecek şekilde üzerine dokunarak yapabilirsiniz. Seçildiğinde, silmek veya düzenlemek için düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Her harfi tek tek seçmek zorunda kalmadan metni hızla silmek için bir silgi aracı veya Copy Paste Pro gibi bir uygulama da kullanabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Neden Önemlidir?

Ekran görüntüleri bilgi paylaşmak için harikadır

Ekran görüntüsü, iPhone’unuzun ekranındakileri paylaşmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Örneğin, bir resmi paylaşmak istiyorsanız, bunun ekran görüntüsünü alabilir ve ardından Mesajlar veya WhatsApp gibi bir uygulama kullanarak paylaşabilirsiniz. Aynısı metin için de geçerlidir. Bir web sayfasını veya bir e-postadan bir metin paylaşmak istiyorsanız, bunun ekran görüntüsünü alabilir ve ardından görüntüyü Mesajlar veya e-posta yoluyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Sorun giderme için ekran görüntülerini kullanabilirsiniz

İPhone’unuz sorun yaşıyorsa, sorunun ne olduğunu telefonda veya şahsen açıklamak zorunda kalmadan göstermek için ekran görüntülerini kullanabilirsiniz. Örneğin, iPhone’unuz App Store’a her erişmeye çalıştığınızda donuyorsa, donmadan önce App Store ekranının ekran görüntüsünü alabilir ve bu ekran görüntüsünü e-posta veya kısa mesaj yoluyla sorunu sizin için çözmenize yardımcı olabilecek birine gönderebilirsiniz. .

Ekran görüntüleri kayıt tutmaya yardımcı olur

Ekran görüntüleri, şifreler ve hesap numaraları gibi başka türlü hatırlaması zor olabilecek şeyleri takip etmek için harikadır. Örneğin, ihtiyacınız olan ancak bir şeyleri kağıda yazmak zevkinize göre yeterince güvenli olmadığı için (belki birisi kağıdınızı çalabileceğinden) yazmak istemediğiniz bir hesap numarası varsa, ekran görüntüsü almak iyi bir alternatiftir. çünkü hiçbir şey yazmayı gerektirmez, bu yüzden kimse okuyamaz.

Eğitimler için ekran görüntüleri kullanılabilir

Yeni bir uygulama kurmak veya gelişmiş bir özelliğin nasıl kullanılacağını öğrenmek gibi birine iPhone’unda bir şeyi nasıl yapacağını öğretmeye çalışıyorsanız, ekran görüntüleri bunun için harikadır çünkü neden bahsettiğinizi göstermenize izin verirler. kişiyle aynı odada bulunmak zorunda kalmadan. Örneğin, birisine iPhone’unun anlamadığı bir özelliğinin nasıl kullanılacağına ilişkin talimatlar veriyorsanız, özelliğin ekran görüntüsünü alabilir ve ardından bunu kısa mesaj veya e-posta yoluyla gönderebilir ve ne olduğunu ve ne olduğunu açıklayabilirsiniz. ekranın farklı bölümlerine dokunduklarında gerçekleşmelidir.

Blogunuz için ekran görüntüleri kullanabilirsiniz

Bir iPhone blogunuz varsa, ekran görüntüsü almak, okuyucularınız için mevcut olan uygulamalar hakkında bilgi paylaşmak ve onlara iPhone’larından daha fazlasını elde etmelerine yardımcı olacak ipuçlarını ve püf noktalarını göstermek için harikadır. Örneğin, iMessage’da emojilerin nasıl kullanılacağı veya genel olarak emojilerin nasıl bulunacağı hakkında bir blog yazısı yazıyorsanız, okuyucuların emojilerin tam olarak nerede olduğunu ve neye baktıklarını görebilmeleri için emoji klavyenizin ekran görüntüsünü almak yardımcı olabilir. beğenmek.

Ekran görüntüleri daha üretken olmanıza yardımcı olabilir

Düzenli kalmak ve bir şeyleri takip etmek için iPhone’unuzu kullanmayı seviyorsanız, ekran görüntüsü almak bunu yapmanın harika bir yoludur, çünkü aksi takdirde hatırlaması zor olabilecek şeyler hakkında bilgileri kaydetmenize ve daha sonraki bir tarihte bunlara kolayca erişmenize olanak tanır. ihtiyaç duyulduğunda. Örneğin, çeşitli çevrimiçi hesaplar için hangi hesap numaralarına ihtiyacınız olduğunu hatırlamaya çalışıyorsanız, hesap sayfalarının ekran görüntülerini almak, her bir numaranın ne için olduğunu takip etmenize yardımcı olacaktır.

Ekran görüntüleri anıları paylaşmak için iyidir

Oyunlarınızdan birindeki başarı veya doğum günleri ve yıldönümleri gibi bir olay gibi iPhone’unuzda gerçekleşen önemli veya dikkate değer anlar varsa, ekran görüntüleri almak, sosyal medya aracılığıyla başkalarıyla çevrimiçi olarak paylaşmanıza olanak tanıyarak bu anıları canlı tutmanıza yardımcı olur. Twitter, Facebook, Instagram ve Pinterest gibi medya platformları. Örneğin, iPhone’unuzda bir doğum gününüz varsa ve oyunlarınızdan birinde sizin için yapılan pastanın ekran görüntüsünü aldıysanız, arkadaşlarınızın pastadan haberdar olması ve doğum gününüzü kutlayabilmesi için ekran görüntüsünü Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Ekran görüntüleri dijital scrapbooking için iyidir

Evernote veya Google Keep gibi uygulamalar aracılığıyla dijital olarak not defteri veya günlük tutmayı seviyorsanız veya hatta yalnızca çevrimiçi olarak ilginizi çeken şeylerin resimlerini kaydetmek istiyorsanız, ekran görüntüsü almak bunu yapmanın harika bir yoludur, çünkü tüm bilgilere kolayca erişmenizi sağlar. İlginizi çeken tüm bilgileri bulmak için birden fazla kaynaktan geçmek zorunda kalmadan bir kez. Örneğin, internette ilginç bir şey hakkında gözünüze çarpan bir makale varsa ve onu hatırlamak istiyorsanız, ancak daha sonra başka birinin de okumak istemesi durumunda tekrar erişmek istiyorsanız, ekran görüntüsü almak size yardımcı olacaktır. her ikisini de aynı anda yapmak için, çünkü o zaman ileride başvurmak üzere Evernote’ta bir notun parçası olarak kaydedilecektir.

Çözüm

Ekran görüntüleri, en sevdiğiniz görüntüleri ve anları kaydetmenin ve paylaşmanın harika bir yoludur, ancak bazen mükemmel olmayabilirler. Ekran görüntüleri, el yazısı notları, diğer uygulamalardan gelen metinleri veya kaydetmek istemediğiniz diğer istenmeyen içerikleri yakalayabilir. Neyse ki, iPhone’unuzdaki bir ekran görüntüsündeki karalamaları hızla kaldırabilir veya yalnızca kaydetmek istediğiniz görüntüleri saklamak için ekran görüntüsündeki metni silebilirsiniz. Ayrıca, bir ekran görüntüsündeki her şeyi hızlıca silmek için Silgi aracını kullanabilir veya ekran görüntüsünden hangi metni kaldırmak istediğinizi seçmek için Metin aracını kullanabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir