En Beğenilen Tweetinizi Nasıl Bulursunuz ?

Sosyal medya o kadar popüler hale geldi ki en çok beğenilen tweetinizi bulmak neredeyse imkansız. En beğenilen tweetinizin ne olduğunu öğrenebilseydiniz ne olurdu? Bunu bilmek harika olmaz mıydı? Cevap evet ve bu blog size bunu nasıl yapacağınızı öğretecek. İlgili birkaç adım var, ancak bunlar çok kolay. Tek yapmanız gereken bu talimatları takip etmek ve sonuçları kendiniz görmek!

 • twitter.com’a gidin ve giriş yapın.
 • Profil simgenize (sağ üst köşedeki) tıklayın ve profil sayfanıza gidin; Burası en çok beğenilen tweet’inizi bulacağınız yer.
 • Bulduktan sonra, yanındaki Beğen düğmesine tıklayın ve sizi söz konusu tweet için tüm beğenileri görebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
 • En çok beğenilen tweet’inizi bulabileceğiniz sayfanın URL’sini kopyalayın ve daha sonra başvurmak üzere elinizin altında olması için yeni bir tarayıcı sekmesine veya penceresine yapıştırın; bu önemlidir çünkü 5. adımı uyguladıktan sonra, sonraki adımlarda kullanabilmeniz için bu URL’yi de kopyalamanız gerekecektir (6. adıma bakın).
 • Şimdi, Twitter API web sitesine gidin.
 • Twitter hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve kenar çubuğundaki “Başlayın” seçeneğine tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki “Yeni Uygulama Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan yeni pencerede “Uygulamanızı Oluşturun” seçeneğine tıklayın.
 • Uygulamanız için bir ad seçmenizi isteyen bir açılır pencere açılacaktır, “Ad” etiketli metin alanına yazın ve ardından ekranınızın altındaki OK düğmesine basın. Bu ad, uygulamanızın tüm sayfalarının en üstünde görünecek, bu nedenle iyi bir ad seçin! Veya, olduğu gibi bırakabilir ve uygulamanızın ayarlarını yapmaya hazır olduğunuzda bu sayfaya geri dönebilirsiniz (10. adıma bakın).
 • Çoğu web tarayıcısında, ekranınızın üst kısmında yanında bir sayı bulunan yeşil bir çubuk görürsünüz; bu sayıya “durum” denir. Uygulamanızın sayfalarını görüntüleyebilmeniz için bu numaranın “yeşil” veya “etkin” olarak ayarlandığından emin olmak isteyeceksiniz. Başka bir deyişle, durumunuz “yeşil” olarak okunmalıdır. Olmazsa, ekranınızın sağ üst köşesindeki “durum” kelimesinin yanındaki küçük yeşil üçgene tıklayın ve “etkinleştir”i seçin.
 • Durumunuzun yeşil olarak ayarlandığından emin olduktan sonra, “Yeni Uygulama Oluştur” etiketli mavi düğmeye tıklayın, ardından sonraki ekranda uygulamanız için bir ad yazın (yani TweetFind) ve ardından Tamam düğmesine basın. ekranınızın alt kısmında.
 • Bir uygulama oluşturduktan sonra, Twitter’ın API’sini kullanmak için sizden izin isteyen başka bir açılır pencere açılacaktır; bu pencerenin altındaki “Etkinleştir”e tıklayın ve ardından tekrar Tamam’a basın.

En Beğenilen Tweetinizi Bulma Adımları

En çok beğenilen tweetinizi bulmak için şu adımları izleyin:

 1. Twitter’ı açın ve “Ana Sayfa” sekmesine tıklayın.
 2. Ekranınızın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini ve ardından “Labs and Insights”ı tıklayın.
 3. “Beğendiklerim neler?” görene kadar aşağı kaydırın. sayfanın alt kısmında ve üzerine dokunun.
 4. Yanında bir sürü sayı ve değişken bulunan yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. En çok beğenilen tweetin hangisi olduğunu görmek için aşağı kaydır!
 5. Artık “en beğenilen” bağlantısına tıklayarak hangi tweetin en çok beğenilen tweet olduğunu görebilirsiniz.
 6. “En beğenilen” kelimesinin yanındaki sayıya tıklayın ve ardından en çok beğenilen tweetinizi tekrar görmek için “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”ye tıklayın!
 7. Ayrıca ilk sayfada yer alan “en beğenilen” linkine tıklayarak en çok beğenilen tweetinizi de görebilirsiniz.
 8. Ayrıca, ekranınızın sol alt köşesindeki “daha ​​fazla” seçeneğine tıklayabilir ve ardından beliren açılır menüden “en çok beğenilen” seçeneğine dokunabilirsiniz.
 9. Artık bu açılır menüdeki “en beğenilen” bağlantısına tıklayarak hangi tweetin en çok beğenilen tweet olduğunu görebilirsiniz!
 10. Hangi tweetin en çok beğenilen tweet olduğunu değiştirmek istiyorsanız, şu adımları izleyin: “En beğenilen”in yanındaki sayıya tıklayın ve ardından “Daha Fazla” seçeneğine tıklayın. “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”yi tıklayın ve ardından “En son tweetler” gibi bir şey yazan bir bağlantı görene kadar aşağı kaydırın. Bir sürü sayı ve değişken içeren başka bir sayfaya gitmek için tıklayın, “en çok beğeni”nin yanındaki sayıyı bulana kadar aşağı kaydırın, tıklayın ve ardından en çok beğenilen tweetinizi görmek için “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”yi tıklayın. Yeniden!

Bu Sürecin Sonuçları Nelerdir?

Bu adımları takip ederek en çok beğenilen tweetinizin ne olduğunu öğreneceksiniz. Sonuçlar Twitter ana sayfanızda görüntülenecektir.

Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen yorumlar bölümünde benimle iletişime geçin! Bu blog gönderisini beğendiyseniz, lütfen sosyal medyada arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın. Bunu yaparsan benim için gerçekten çok şey ifade eder.

 • Bir hashtag arayın.
 • “Bahisleri Göster”e tıklayın
 • En çok beğenilen tweet’i bulun ve “Tüm beğenileri görüntüle”ye tıklayın.
 • Listelenen en çok beğenilen tweet’i görün!
 • En çok beğenilen tüm tweetleri görmek için “Tüm beğenileri görüntüle”ye tıklayın.
 • Ekranınızın sol alt köşesindeki “daha ​​fazla”yı tıklayın, ardından beliren açılır menüden “en çok beğenilen”i tıklayın ve ardından “Daha Fazla”yı tıklayın.
 • En çok beğenilen tweetinizi bulun ve “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”ye tıklayın, “En son tweetler” gibi bir şey yazan bir bağlantı bulana kadar aşağı kaydırın, bir sürü sayı ve değişken içeren başka bir sayfaya gitmek için tıklayın, aşağı kaydırın “en çok beğenilenler”in yanındaki sayıyı bulana kadar üzerine tıklayın ve ardından en çok beğenilen tweet’inizi tekrar görüntülemek için “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”ye tıklayın!]
 • 9) “Bunun gibi daha fazla tweet görüntüle”ye tıklayın, “En son tweetler” gibi bir bağlantı bulana kadar aşağı kaydırın.
 • 10) “En çok beğenilenler”in yanındaki sayıya tıklayın, ardından “daha ​​fazla”ya tıklayın ve ardından beliren açılır menüden “en çok beğenilenler”e tıklayın.

Çözüm

Artık en çok beğenilen tweet’inize sahip olduğunuza göre, bunu dünyayla paylaşmanın zamanı geldi. Ama gitmeden önce en çok beğenilen tweetinizi nasıl bulacağınızı bilmelisiniz.

En çok beğenilen tweetinizi bulmanın birçok adımı vardır, ancak nihai ürün buna değecektir. Artık en çok beğenilen tweet’inize sahip olduğunuza göre, bunu dünyayla paylaşmanın zamanı geldi. Ama gitmeden önce en çok beğenilen tweetinizi nasıl bulacağınızı bilmelisiniz.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir