En iyi 6 e-posta barındırma hizmeti: Profesyonel bir adrese ihtiyacınız var

En iyi e-posta barındırma hizmeti nedir? Google Workspace en iyi seçimimiz! Kullanılabilirliği, posta kutusu boyutunu, desteği, korumayı ve daha fazlasını aşağıda analiz ettik.

Yani sohbet uygulamalarının, mobil mesajlaşmanın, mesajlaşmanın ve Facebook’un e-postayı öldüreceğini mi düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Dünya çapında e-posta kullanıcılarının sayısı yıldan yıla istikrarlı bir şekilde artmaktadır. 2017’de her gün 269 milyar e-posta gönderildi . 2019 itibariyle, bu neredeyse 294 milyara ulaştı. Statistica’nın tahminlerine göre 2023 yılına kadar günde 347 milyardan fazla mesaj göndereceğiz.

Açıkçası, e-posta hala iletişim için bir güçtür. Ücretsiz e-posta tekliflerinin ötesine geçmek istiyorsanız, profesyonel bir e-posta adresi sunun ve kurumsal e-posta iletişimleriniz üzerinde bir miktar kontrol sahibi olun. Bu durumda, bir e-posta barındırma sağlayıcısına kaydolmak isteyeceksiniz.

Bu makalede, size e-posta ve ofis üretkenliği konusunda uzmanlaşmış bir dizi mükemmel e-posta barındırma sağlayıcısını sunuyoruz. Ardından, aynı satıcıdan web barındırma ve e-posta için sözleşme yapmak istemeniz durumunda, sağlam e-posta barındırma paketleri de sunan bazı web barındırıcılarını tanıtacağız.

Geleneksel e-posta odaklı barındırma sağlayıcıları

İşte en iyi e-posta odaklı barındırma sağlayıcılarından bazıları. Google’ın Workspace (eski adıyla G Suite) ve Microsoft’un Microsoft 365 ve Exchange ile başlamamız muhtemelen sürpriz değil. Ama şehirdeki tek oyunlar bunlar değil. Tamamen Microsoft veya Google ekosisteminde yaşamak istemiyorsanız, bazı alternatif seçenekleri görmek için okumaya devam edin.

Google Workspace (eski adıyla G Suite)

Genel olarak en iyi e-posta barındırma hizmeti

Alan adınız: Evet.
Posta kutusu boyutu: 30 GB, 2 TB ve 5 TB.
Spam ve virüs koruması: Evet.
Takma adlar: Evet.
7/24 destek: Sohbet, bilet veya telefon.
Arşivleme ve depolama: Plana bağlı olarak.
Bu e-posta sağlayıcı listesini Workspace veya Microsoft 365 ile başlatmamız gerçekten bir yazı tura oldu. İkisi de mükemmel. Workspace, kurumsal düzeyde bir Gmail yönetim arayüzünü Google Dokümanlar, Meet, Takvim ve çok çeşitli diğer araçlarla entegre eder.

Workspace ile fiyatlandırmayı anlamak Office 365’e göre çok daha kolaydır. Microsoft, diğer lisanslama fiyatlandırma yapılarına da entegre olan çok çeşitli planlar ve seçenekler sunar. Google size yalnızca üç basit seçenek sunar: İstediğiniz yönetim özelliklerine bağlı olarak ayda 6 ABD doları, ayda 12 ABD doları veya kullanıcı başına aylık 18 ABD doları.

Ne yazık ki, G Suite Workspace’e geçtiğinde, kurumsal olmayan planlar sınırsız depolama alanlarını kaybetti. G Suite kendi başına çekici olsa da, sınırsız depolama alanı onu olmazsa olmaz haline getirdi. Bu özelliğin kaldırılması, Workspace’in çekiciliğini azalttı, ancak yine de harika bir posta yönetimi işi yapıyor.

İşte size özel bir ipucu: Google’dan destek almak istiyorsanız bir Workspace aboneliği edinin. Bir Workspace müşterisi olarak, sağlanan destek seviyesinden oldukça memnun kaldım.

Artıları:

 • 5 TB’a kadar depolama
 • Esnek fiyatlandırma
 • Ücretsiz Gmail kullanıcılarına aşina

Eksileri:

 • İşletmeler için sınırsız depolama alanı yok

Microsoft 365 İş Ekstra

Microsoft müşterileri için en iyisi

 • Alan adınız: Evet.
 • Bulut depolama boyutu: 1 TB ve üzeri.
 • Spam ve virüs koruması: Evet.
 • Takma adlar: Evet.
 • 7/24 destek: Sohbet, bilet veya telefon.
 • Arşivleme ve depolama: Plana bağlı olarak.

Office 365, Microsoft 365 oluyor çünkü… neden olmasın? Tamamen değil hariç. Ev kullanıcıları yine de Office 365 alacak. Bu harika bir ürün, ama yemin ederim Microsoft marka değişiklikleriyle insanları şaşırtmak için elinden geleni yapıyor. Sanki bir hobi ya da başka bir şey.

Bununla birlikte, Microsoft 365, tüm Office masaüstü uygulamaları, tüm Office çevrimiçi uygulamaları, Microsoft Teams, Exchange’in tüm avantajları, takvim, mobil uygulamalar ve daha fazlasıdır. Ayrıca, çoğunlukla Office uygulamaları için bir Microsoft 365 aboneliğim var. Bununla birlikte, Office, yani Microsoft 365 ile yanlış gidemezsiniz. Outlook e-posta istemcinizi seviyorsanız, Microsoft 365 ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Artıları:

 • 1 TB bulut depolama alanında başlar
 • Spam ve virüs koruması
 • 7/24 destek

Eksileri:

 • Kafa karıştırıcı markalaşma

Google Workspace (eski adıyla G Suite)

Genel olarak en iyi e-posta barındırma hizmeti

 • Alan adınız: Evet.
 • Posta kutusu boyutu: 30 GB, 2 TB ve 5 TB.
 • Spam ve virüs koruması: Evet.
 • Takma adlar: Evet.
 • 7/24 destek: Sohbet, bilet veya telefon.
 • Arşivleme ve depolama: Plana bağlı olarak.

Bu e-posta sağlayıcı listesini Workspace veya Microsoft 365 ile başlatmamız gerçekten bir yazı tura oldu. İkisi de mükemmel. Workspace, kurumsal düzeyde bir Gmail yönetim arayüzünü Google Dokümanlar, Meet, Takvim ve çok çeşitli diğer araçlarla entegre eder.

Hostinger

Görüntülü görüşme ile en iyi e-posta barındırıcısı

Alan adınız: Evet.
Posta kutusu boyutu: 10GB veya 30GB.
Spam ve virüs koruması: Virüs.
Takma adlar: Evet.
7/24 destek: Sohbet, bilet veya telefon (öncelikli destek için ek ücret).
Arşivleme ve depolama: Hayır.
Web sitesi barındırma sağlayıcılarına baktığımızda Hostinger’ı oldukça olumlu bir şekilde inceledik. Şirketin paylaşılan web barındırma planının e-posta hesaplarını ve posta kutularını içerdiğine dikkat edilmelidir.

Bununla birlikte, Hostinger tarafından sağlanan özel barındırma hizmeti, Titan e-posta barındırma hizmetini kullanarak bir adım daha ileri gider . E-posta yönetimi ve zamanlama özellikleriyle birlikte entegre takvim sağlayan Titan e-posta barındırma hizmeti.

Artıları:

Web barındırma planlarına dahil olan e-posta barındırma
7/24 destek

Eksileri:

Arşivleme seçeneği yok
İstenmeyen posta koruması yok

En iyi e-posta barındırma hizmeti nedir?

Bunu sizin için basitleştireyim: Beyinsiz bir karar istiyorsanız, Google veya Microsoft ekosistemine daha bağlı olmanıza bağlı olarak Google Workspace veya Microsoft 365’i seçmeniz yeterlidir. Bu kadar. Her ikisi de, bazen sinir bozucu destek sağlayan ve sizi gitmeniz gereken yere götürecek mükemmel tekliflerdir. Tam durak.

Mutlak en iyisini seçecek olsaydım, Google ile gitmem gerekirdi ve öyle de oldu. E-postamı yönetmek için kullandığım şey bu. Aslında bir Google Workspace Enterprise hesabım var, ancak çoğu kişi iş planlarından biriyle idare edebilir. Gmail’in ve Google Dokümanlar ile sıkı entegrasyonunun Outlook’tan biraz daha fazla hoşuma gittiğini gördüm – ancak dediğim gibi ikisi de mükemmel.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir