En iyi 7 dil öğrenme uygulaması: Rosetta Stone

En iyi dil öğrenme uygulaması nedir? Babbel, ZDNet’in en iyi seçimidir! Size mevcut en iyi dil öğrenme uygulamalarını sağlamak için kullanılabilirliği, içeriği, öğretim stillerini ve incelemeleri analiz ettik.

İkinci bir dil öğrenmeyi düşünüyor musunuz? Teknoloji sayesinde, başka bir dilde uzmanlaşmak için daha iyi bir zaman olamaz. Bir sınıfa kaydolma veya ders kitabı satın alma günleri geride kaldı. Artık tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce olağanüstü dil öğrenme uygulaması var. Ancak zor kısım, sizin için en iyisine daraltmaktır. Hangisinin fiyat için en iyi özellikleri sunduğunu görmek için piyasadaki en iyi dil öğrenme uygulamalarının tümüne baktık ve en sevdiğimiz yedi tanesine indirdik. Dil hedefleriniz veya öğrenme stiliniz ne olursa olsun, burada ihtiyaçlarınızı karşılayan bir uygulama var.

Babil

En iyi dil öğrenme uygulaması

Babbel, ayda 13,95 dolardan satılan 10 milyondan fazla abonelikle kısa sürede en popüler dil öğrenme uygulamalarından biri haline geldi. Müfredat, geleneksel öğrenmeyi yenilikçi ve etkileşimli derslerle birleştiren dilbilimciler tarafından tasarlanmıştır. Uygulama, kanıta dayalı, kanıtlanmış öğretim yöntemleri kullanır ve çeşitli biçimlerde öğrenim sunar.

Babbel, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı fiyatlandırma yapısına sahiptir. İlk olarak, aylık abonelik yöntemleri, her ay, üç ayda, altı ayda veya yılda bir ödeme yapmanıza olanak tanır. Aboneliğiniz ne kadar uzun olursa, aylık o kadar az ödersiniz. Kaydolursanız ve beğenmezseniz, 20 günlük para iade garantisi de vardır.

Babbel’in mükemmel değerlendirmeleri var. 257.000’den fazla derecelendirme ile uygulama, ortalama 4,7 5 yıldıza sahiptir. Geliştirici, hem olumlu hem de olumsuz olan müşteri incelemelerine yanıt verme yolundan çıkıyor.

Artıları:

Telaffuz konusunda yardımcı olacak etkileşimli diyalog
Programınıza göre esnek hale getirmek için 10-15 dakikalık dersler
Eşsiz ve sürükleyici öğretim stili

Eksileri:

Sizi motive edecek birkaç özellik
Herkes için doğru olmayan geleneksel öğrenmeye benzer format
Daha az popüler diller için daha az içerik

Duolingo

En iyi ücretsiz dil öğrenme uygulaması

Duolingo, günümüzde en popüler dil öğrenme uygulaması haline geldi ve bunun iyi sebepleri var. Uygulama, 35’ten fazla farklı dili öğrenmenize yardımcı olmak için oyun benzeri dersler sunar – hepsi ücretsiz. Uygulama, öğrenmenize yardımcı olmak için bilime dayalı öğretim yöntemlerini kullanır. Dersler, öğrenme stilinize göre kişiselleştirilir ve çeşitli dil becerilerinin üstesinden gelirsiniz.

Dersler aşamalıdır, yani her biri bir öncekinin üzerine inşa edilir. Yeterince doğru cevap vererek her seviyenin kilidini açana kadar devam edemezsiniz. Ve uygulamadan çok fazla zaman harcarsanız, becerilerinizin paslanmadığından emin olmak için belirli dersleri tekrarlamanızı sağlar.

Duolingo’nun yorumları kendileri için konuşuyor: o uygulaması, uygulama mağazasında 1,2 milyondan fazla derecelendirmeye sahip ve ortalama 4,7 5 yıldız derecelendirmesi var.

Duolingo, App Store’un Editörün Seçimi ödülünü sürekli olarak kazanır.

Artıları:

Ücretsiz dil öğrenimi
İyi organize edilmiş, ilerici dersler
Sizi motive etmek için tasarlanmış özellikler
Dersler sadece birkaç dakika içinde yapılabilir

Eksileri:

Daha az popüler diller için daha az içerik
Konuları belirli bir sırayla öğrenmenizi gerektirir
Gerçek dünya uygulamaları için sınırlı fırsat

Rosetta Stone

Sürükleyici dil öğrenimi için en iyisi

Rosetta Stone 25 yıldır dil öğreniminde liderdir, bu nedenle bugünün en iyi dil öğrenme uygulamaları listemize girmesi şaşırtıcı değil. Uygulama, düzinelerce farklı dil arasından seçim yapmanıza ve öğrenme stilinize en uygun müfredat planı oluşturmanıza olanak tanır. Doğru yolda olup olmadığınızı belirlemek için dili ses tanıma ile konuşma alıştırması yapabilirsiniz. Hareket halindeyken de ses tabanlı öğrenmeyi kullanabilirsiniz. Hikayeler özelliği, anadili İngilizce olan kişilerle birlikte okuyarak öğrenmenize de olanak tanır.

Rosetta Stone, diğer dil öğrenme uygulamalarıyla daha rekabetçi hale getirmek için fiyatlandırma yapısını modernize etti. Her dil için belirli bir fiyat ödemek yerine, artık aboneliğe dayalı bir plan için ödeme yapabilirsiniz. Üç ve 12 aylık planlar, 7,99 ABD Doları ile 11,199 ABD Doları arasında değişen aylık oranlar sunar. Ancak kararlı öğrenciler için sınırsız dile ömür boyu erişim için 179 $ ödeyebilirsiniz.

Rosetta Stone’un uygulamasının mükemmel değerlendirmeleri var. App Store’da yaklaşık 160.000 inceleme ile uygulama, ortalama 4,8 5 yıldız derecesine sahiptir ve bu da onu piyasadaki en yüksek puanlı dil öğrenme uygulamalarından biri haline getirir.

Artıları:

Çeşitli fiyatlandırma seçenekleri
Kişiselleştirilmiş ders planı
Kanıtlanmış öğretim yöntemi

Eksileri:

Sınırlı talimat veya açıklamalar
Bazen tekrarlanan dersler
Sizi konuşma amaçlı kullanıma hazırlamaz

Memrise

Gerçek dünya ifadelerini öğrenmek için en iyisi

Hiç bir dil öğrenme uygulaması kullandınız ve pratik yaptığınız cümlelerin gerçek hayatta asla kullanmayacağınız sözler olduğunu hissettiniz mi? Memris, gerçek dünya ifadeleriyle dolu dersler tasarlayarak bu sorunu çözüyor. Aslında, gerçek yaşam durumlarında konuşan anadili İngilizce olan kişilerden öğreniyorsunuz. Yeni kelimeler öğrenebilir, ana dili İngilizce olan kişilerin videolarını izleyebilir ve gerçek dünyadaki ifadeleri kullanarak pratik yapabilirsiniz.

Memrise Pro’nun üç farklı fiyatlandırma seçeneği vardır. Aydan aya plan ayda yalnızca 8,99 ABD doları karşılığında kullanılabilir, ancak yıllık plana yükseltirseniz ayda yalnızca 7,50 ABD dolarına çıkar. Son olarak, bir yıldan biraz fazla bir süre için aylık plan için ödeme yapmaya eşdeğer olan 139,99 ABD Doları karşılığında ömür boyu erişim satın alabilirsiniz.

Memrise’ın uygulaması mükemmel kullanıcı incelemelerine sahip. 175.000’den fazla inceleme ile uygulama, ortalama 5 üzerinden 4,8 puana sahiptir. Ayrıca, en iyi dil öğrenme uygulamalarından biri olduğu için Editörün Seçimi Ödülü’ne sahiptir.

Artıları:

Gerçek dünya ifadelerini öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlandı
Öğrenmeyi daha eğlenceli hale getiren oyun öğeleri
Her dil için çok sayıda içerik

Eksileri:

Egzersizler tekrarlanabilir
Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin değişen kalitesi
Dilbilgisine değil, kelime dağarcığına odaklanın

Busuu

Hedef odaklı öğrenme için en iyisi

Busuu, çalışma hedefleri ve bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak bir çalışma planı oluşturmanıza izin vererek dil öğrenimine hedef odaklı bir yaklaşım benimser. Uygulama, kelime öğrenmenize ve konuşma becerilerinizi kademeli olarak artırmanıza yardımcı olmak için konuya dayalı dersler kullanır. Her ders, hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olmak için bir öncekinin üzerine inşa edilir ve akıcılığa daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur.

Busuu, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı plan seçeneğine sahiptir. Ücretsiz Temel plan, bir dile ve sınırlı sayıda özelliğe erişmenizi sağlar. Premium plan (aylık 9,99 €) ayrıca yalnızca bir dile izin verir, ancak daha fazla özelliğin kilidini açmanıza izin verir. Son olarak, Premium Plus planı (aylık 10,99 €), 12 dile ve tüm uygulama özelliklerine erişmenizi sağlar. Aylık, 12 aylık ve 24 aylık planlar mevcuttur ve daha uzun planlar ayda daha ucuzdur.

Busuu, daha popüler dil öğrenme uygulamalarından bazıları kadar kullanıcı sayısına sahip olmasa da, onu kullananlar tarafından yine de mükemmel incelemelere sahip. Uygulamanın yaklaşık 63.000 yorumu var ve ortalama 4,7 5 yıldız derecelendirmesi var.

Artıları:

Anadili İngilizce olan kişilerle etkileşim
Hedef odaklı yaklaşım
İyi yapılandırılmış kurslar

Eksileri:

Sınırlı telaffuz, okuma ve dinlediğini anlama alıştırmaları
Bazen monoton egzersizler
Küçük dil seçimi

Pimsleur

Hareket halindeyken öğrenmek için en iyisi

Ekranda etkileşimli oyunlara sahip diğer dil öğrenme uygulamalarının aksine Pimsleur, dinleyerek öğrenmenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Pimsleur bir ses formatı kullanır, yani hareket halindeyken öğrenmesi kolaydır. Ve anadili İngilizce olan kişileri dinlediğiniz için kelime bilgisini ve dinlediğini anlama becerisini hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olursunuz.

Pimsleur’un premium planı rakiplerinden biraz daha pahalı. Yedi günlük ücretsiz deneme süresinden sonra, bir dil öğrenmek için ayda 19,95 ABD doları ödersiniz. İyi haber şu ki, Pimsleur sadece 30 günde yeni bir dil öğrenebileceğinizi iddia ediyor.

Pimsleur uygulamasının henüz büyük bir kullanıcı tabanı yok, ancak onu kullananlar mükemmel yorumlar veriyor. Uygulama mağazasında yaklaşık 4.400 yorum bulunan uygulama, ortalama 4,7 5 yıldızlı bir derecelendirmeye sahiptir.

Artıları:

Hareket halindeyken öğrenmesi kolay
Anadili İngilizce olan kişilerden öğrenin
50 dil seçeneği

Eksileri:

pahalı abonelik
Sınırlı görsel öğrenme
Okuma veya yazma becerilerine yardımcı olmaz

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir