En iyi akıllı yüzükler: 2022’de ona bir yüzük takın

Akıllı yüzükler için birçok farklı kullanım durumu vardır. Birçoğu ödemelere odaklandı, ancak birçoğu herhangi bir akıllı saati parasının karşılığında çalıştırabilecek türden sağlık sensörleriyle dolu.

Son birkaç yılda önde gelen ışıkların çoğu akıllı yüzük oyununu terk etti. Amazon, Echo Loop akıllı yüzüğünü durdurdu ve Motiv Ring, şirket bir biyometrik güvenlik şirketine satıldıktan sonra artık yok.

Ama akıllı yüzükler geri döndü. Yeni Oura 3 ciddi şekilde etkiledi ve CES 2022’de Circular ve Movano’dan gelen cihazlar dikkat çekiyor.

Oura, sayısız sensörü sayesinde Covid-19 denemelerine dahil oldu ve yakın zamanda ortaya çıkan patentler varsa, bir Apple akıllı yüzüğü de çalışmalarda olabilir.

Artık hem erkekler hem de kadınlar için sağlığınızı ve zindeliğinizi takip etmekten bir kahve için para ödemenize kadar her şeyi yapan güçlü akıllı yüzükler var. En iyilerini seçtik.

En iyi uyku takipçisi

Oura ve Fitbit
Oura Yüzük 3

Oura Gen 3, incelememizde mükemmel bir 4 yıldız puanı ve önyükleme için bir Top Pick ödülü kazandı – ve bu sadece piyasadaki en iyi akıllı yüzük değil, aynı zamanda kendi başına mükemmel bir fitness takipçisi.

Oura Gen 3, sağlık ve aktiviteyi takip etmenin yanı sıra, tıpkı Whoop 4.0 ve yeni Fitbit Daily Readiness skoru gibi hazırlık ve toparlanmaya odaklanır. Eforlarınızı ve dinlenmenizi analiz etmeye ve ikisinin dengede olup olmadığını kontrol etmeye odaklanır.

Kalp atış hızını sürekli izleme, kandaki oksijeni takip etme yeteneğini ekler ve en büyük gücü olan uyku takibinde iyileştirmeler vaat eder.

Ancak bazı sorunlar var. SpO2 sensörü hala açılmadı ve egzersizler sırasında HR’yi takip etme yeteneği de yok – bu nedenle vaat edilen özelliklerden bazıları MIA.

Oura, yüzük için 299$’a ek olarak ayda 5,99$’a mal olan bir abonelik modeline geçti. Yani gemiye atlamak ucuz değil.

Ancak Oura 3 hala yenmek için akıllı bir yüzük, ancak pahalı abonelik, her zamankinden daha pahalıya mal olduğu anlamına geliyor.

Movano Yüzük (H2 2022)

Akıllı yüzük pazarındaki bu kadar ince seçimlerle, Movano Ring ağız sulandıran bir tekliftir – satın almak için bir yol olsa bile.

CES 2022’de duyurulan Movano Yüzük, cesur tasarımı ve daha giyilebilir hale getirmesi gereken ince yapısıyla kadınları hedefliyor.

Ve özellikleri de geri tutmuyor.

Movano Ring, kalp atış hızı, kalp atış hızı değişkenliği (HRV), uyku, solunum hızı, sıcaklık ve kan oksijenini ölçecektir. Bu, bazı unsurların FDA onayı gerektirebilmesine rağmen, Oura Ring ile kafa kafaya koyacaktır.

Şirket ayrıca kan basıncı izleme konusunda tıbbi denemeler yapıyor, bu yüzden kesinlikle izlenmesi gereken bir şey.

2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülecek, ancak CES’ten sonra ertelenen ilk cihaz olmayacak – bu yüzden bunu bir tutam tuzla alın.

Dairesel Akıllı Yüzük

Bir başka kitle fonlaması başarı öyküsü olan Circular Ring, bağlantılı yüzüğünü pazara sunmak için neredeyse 375.000 dolar topladı.

Hipoalerjenik plastik halka, 7/24 sağlık takibi için bir ivmeölçer ve kalp atış hızı monitöründe sıkışır.

Bu, egzersiz sırasındaki kalp atış hızını ve gündüz ve gece boyunca dinlenme kalp atış hızını içerir. Ayrıca kandaki oksijen seviyelerini ve sirkadiyen ritminizi ölçme yeteneği de dahil olmak üzere zengin uyku takibi vaat ediyor.

Basitçe izlemenin ötesine geçmek için, kötü alışkanlıklarla başa çıkmak için harekete geçmenize yardımcı olacak Kira adlı akıllı bir asistan da dahil edilmiştir.

Bluetooth özellikli halka, iki günlük pil ömrü vaadi ve ek dış kabuklarla görünümü değiştirme yeteneği ile Android ve iOS cihazlarla çalışacak.

Circular Ring, CES 2022’de gösterildi ve Temmuz ve Ağustos 2022’de kargoya verilmesi bekleniyor.

McLear RingÖdeme

Oura 3’ün sunmadığı bir özellik ödemelerdir. Parmağınızdan ödeme yapmak istiyorsanız, McLear sizi korudu.

Kitle fonlu NFC Ring’in (aşağıda) arkasındaki aynı ekip tarafından tasarlanan bu akıllı yüzük, temassız kartlarda ve diğer ödeme özellikli cihazlarda paketlenmiş aynı temassız ödeme teknolojisini sunuyor.

iOS ve Android dostu giyilebilir cihaz, kartlarınız arasında (şu anda Visa ve Mastercard) bulunan güvenli bir izole banka hesabı oluşturur ve bir kez hazır olduğunuzda, kapalı bir yumruk hareketi kullanarak temassız ödeme yapmanıza izin verir.

Tamamlayıcı uygulama, nerede harcadığınızı, ortalama harcamanızı takip etmenizi sağlar ve parmaklarınızın ucunda para olduğundan emin olmak için otomatik bir yüklemeyi etkinleştirir.

Artık onunla her alışveriş yaptığınızda hayırsever bağışlar yapmanıza da izin veriyor ve RingPay+ aboneleri indirimlerin ve ek ödüllerin kilidini açabilir.

McLear akıllı yüzüğü siyah ve beyaz renkte gelir ve 4.5-16 yüzük boyutlarında mevcuttur. Şu anda yalnızca Birleşik Krallık’ta mevcuttur, ancak bu ödeme yüzüğünün parmağınızda olmasını istiyorsanız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir