En iyi gerçek kablosuz kulaklıklar: en iyi işitilebilir cihazlar 2022

İşitilebilir cihazların patlayacağını uzun zaman önce söylemiştik ve yeni başlayanlardan büyük isimlere kadar herkesin kulağınıza girmek için akıllı kulaklıklar ve kulaklıklar yaptığını söylemek doğru olur.

Bu işitilebilir cihazlar, çevrenizdeki sesleri duyma şeklinizi iyileştirmeyi, formda kalmanızı, Google Asistan ve Amazon’un Alexa’sı gibi akıllı asistanlardan yararlanmayı ve hatta tatile gittiğinizde çeviride kaybolmamanızı sağlamayı vaat ediyor.

Dışarıda birçoğu var ve Apple AirPods Pro ve Google’ın en yeni Pixel Buds’ı da dahil olmak üzere bir grup test ettik.

Kendinize ideal bir akıllı kulaklık seti veya gerçekten kablosuz kulaklık seti arıyorsanız, bakmanız gerekenlerin bir dökümünü veriyoruz.

En iyi duyulabilir: Apple AirPods Pro

Apple AirPods’un temel özellikleri
iPhone’lar ve Apple Watch ile çalışır
Aktif gürültü iptali
IPX4 suya ve tere dayanıklılık derecesi
Siri desteği
Tek şarjla 5 saat pil süresi
Sesi diğer AirPod’larla paylaşın
Kablosuz şarj kutusu
Kulaklarımıza düşürdüğümüz birçok kablosuz kulaklıktan geri döndüklerimiz bunlar. Apple cihazlarıyla en iyi şekilde oynamak için yapılmışlardır, ancak yine de Android cihazlarda da onlardan emin olabilirsiniz.

Pro ile, istenmeyen sesleri engellemek için dahili ve harici mikrofonların bir karışımını kullanarak aktif gürültü iptali elde edersiniz. Bu ses, müzik dinlemek veya Siri ile sohbet etmek için daha kapsamlı ve güçlü bir şey sunan önceki AirPod’larda büyük bir gelişme.

Ayrıca, parçaları atlamak, aktif gürültü iptali ve şeffaflık modu arasında geçiş yapmak ve Siri’ye ateş komutları arasında geçiş yapmak için kullanabileceğiniz fiziksel kontroller için hala yer bulan daha kısa gövde görünümüne sahiptir.

Pod’lar iPhone, Apple Watch, iPad ve Mac ile uyumludur, anında bir bağlantı bulur ve siz onları çıkarırken/kulaklarınıza koyarken müziği duraklatır/devam ettirir. Bu, optik sensörlere ve gelecekte fitness izleme özelliklerinin kilidini açabileceğini umduğumuz bir hareket ivmeölçerine bağlı .

Apple’ın yeni H1 yongası, performans verimliliği, daha hızlı bağlantı süreleri, daha fazla konuşma süresi ve eller serbest “Hey Siri” uyandırma ve ses kontrolü sunabiliyor. Pil ömrü de doldu, size daha fazla konuşma ve müzik dinleme süresi sunuyor ve yeni Kablosuz Şarj Kutusu size Pod’larınızı güçlendirmenin alternatif bir yolunu sunuyor.

Apple ayrıca, kulaklarınıza takılı film izlemek için daha uygun hale getirmek için yeni Uzamsal Ses özelliği de dahil olmak üzere güncellemelerle özelliklerini güçlendirdi.

Daha akıcı işitilebilir yaklaşım kesinlikle Apple’ın lehine çalışıyor. Sadece çalışırlar ve fitness takibi veya artırılmış ses gibi daha etkileyici özellikler olmadan yaşayabilirseniz, bunun yerine gitmeye değer.

En iyi Apple AirPods Pro alternatifi: Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro’nun temel özellikleri

iPhone’lar, Android telefonlar, Samsung akıllı saatler ile çalışır
Tek şarjla 5 saat pil süresi
IPX7 suya dayanıklılık
Aktif gürültü iptali
Bixby akıllı asistan ile çalışır
Uyumlu Samsung akıllı telefonlarda şarj edebilir
Kablosuz şarj kutusu
Samsung’un Apple’ın AirPods Pro’suna cevabı, önceki Galaxy Buds’a kıyasla daha iyi ses kalitesi sunmak için karışıma aktif gürültü iptali ve bileşenleri sıkıştırma.

Müzik ve aramalar için daha net ses sunmak için Wind Shield Teknolojisine sahip dahili ve harici mikrofonları kullanarak dünyayı daha iyi boğmak için benzer bir yaklaşım benimsiyorlar. Ortama uyum sağlamak için ANC ile birlikte çalışan bir ortam modu vardır ve konuşmaya hazır olduğunuzu algıladıklarında sesi açarlar.

Ses performansı, bu kulakiçi kulaklıkların da harika ses çıkardığından emin olmak için yerleşik AKG’li özel yapım 2 yollu hoparlörler tarafından desteklenir.

Ekstra özellikler arasında daha sürükleyici video görüntüleme için 360 Ses ve Dolby Head Tracking ve ses gecikmesini azaltmak için özel bir oyun modu bulunur. Onlarla çalışmayı planlıyorsanız, onları önceki Tomurcuklardan daha dayanıklı bir seçenek haline getirmek için geliştirilmiş bir IPX7 su geçirmezlik derecesi vardır.

5 saate kadar pil ömrü elde edeceksiniz, bu pili şarj kutusuna geri koyduğunuzda 13 saate kadar çıkıyor. Kablosuz şarjlı bir Samsung telefonunuz varsa, onları tekrar açmak için arkalarına bırakabilirsiniz.
Bir Android telefonunuz veya daha iyisi, bir Samsung telefonunuz veya tabletiniz varsa, bunları eşleştirmek için iyi tomurcuklar.

Waverly Labs Pilot

Waverly Labs Pilot’un temel özellikleri

iPhone’lar ve Android telefonlarla çalışır
Üç renkte mevcuttur
15 dil ve 42 lehçe desteklenir
İndirilebilir transkripsiyonlar
Tek şarjla 4 saat pil ömrü
Ayrıca müzik akışı
Waverly Labs’in Pilot kitle fonlaması kampanyası çok fazla heyecan yarattı ve toplam 4,5 milyon dolar topladı. Esasen, 15 dilde (artı bölgesel lehçelerde) gerçek zamanlı sesli çeviri sunan bir çift Babel Fish kulakiçi kulaklık olacak şekilde tasarlanan Pilot’un dilleri nasıl doğru bir şekilde dönüştürebildiğinden sürekli olarak etkilendik.

Henüz mükemmel değil – örneğin, gürültülü ortamları hala çalışmak zor buluyor – ancak Waverly Labs’in ilk nesli, gelecekte daha derin çeviri akıllılarının temellerini oluşturuyor.

Satış noktası olan sadece temel akıllıları değil, aynı zamanda piyasadaki daha rahat uyumlardan ve en şık tasarımlardan birini sunan Pilot ile. Ve sokakta çeviri yapmadığınızda, mükemmel ses kalitesi, bunların müzik dinlerken vazgeçilmez kulaklığınız olmasını sağlayacaktır.

Waverly Labs artık, daha çok profesyonel ve eğitim ortamlarında kullanılmaya yönelik olmasına rağmen , Ambassador adlı duyulabilir ikinci nesil bir çeviriye sahiptir . Bu nedenle, daha seyahat dostu bir seçenek istiyorsanız, istediğiniz kişi Pilot’tur.

Artırılmış ses için en iyisi: Nuheara IQbuds 2 Max

Nuheara IQbuds 2 Max temel özellikleri

iPhone’lar ve Android telefonlarla çalışır
Artırılmış ses özellikleri
Yerleşik dokunmatik kontroller
Tek şarjla sekiz saate kadar pil ömrü
Tere/yağmura dayanıklı tasarım
Şarj kutusu ile birlikte gelir
Nuheara, ilk duyulabilir cihazı için kitle fonlaması hedefini on kat artırdı ve akıllı IQbuds birimlerini zamanında göndermeye başladı.

Daha akıllı ikinci nesil cihazı, birinci nesil tomurcuklarında sunulan özellikler üzerine kuruludur ve tasarımı iyileştirir, ancak yine de tüm mesele dünyayı duyma deneyiminizi değiştirmek, aktif gürültü iptali sağlamak ve müziğiniz ile müziğiniz arasında kendi dengenizi karıştırmanıza izin vermekle ilgilidir. gerçek dünya.

Yeni Max tomurcukları, 3 çift silikon kulak ucu ile ter ve dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Parçaları atlamak ve telefonunuzun sesli asistanına komut vermek için hala dokunmaya duyarlı kontrolleriniz var.

Daha kişiselleştirilmiş bir işitme deneyimi oluşturmak için kullanıcının kendi işitme profilini değerlendiren Nuheara’nın Kulak Kimliği özelliğini içerir. Aynı zamanda, aynı ses karıştırma özelliklerini ve ön ayar aralığını ve ayrıca iyileştirilmiş ses kalitesini sunar.

Artırılmış ses özellikleri, Nuheara’nın tomurcuklarını kalabalığın arasından öne çıkaran şeydir. Listemizdeki en pahalı tomurcuklardan bazıları, ancak Nuheara, kulaklıklar ve işitme cihazları arasındaki boşluğu doldurma amacında güçlü bir kanıt oluşturuyor.

Kalp atış hızı izleme için en iyisi: Jabra Elite Sport

Jabra Elite Sport’un temel özellikleri

iPhone’lar ve Android telefonlarla çalışır
İki renkte mevcuttur
Dahili kalp atış hızı monitörü
Müziği ve aramaları yerleşik kontrollerden kontrol edin
EQ profilleri
Tek şarjla 4 saate kadar pil ömrü
Kablosuz Elite Sport, gerçek zamanlı koçluk, kalp atış hızı algılama ve VO2 Max testinin yanı sıra ter ve su geçirmezlik ile her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Ekstralar arasında ses geçişi (böylece etrafınızdaki dünyaya dikkatinizi verebilirsiniz) ve aramalar ile müzik arasında kolay geçiş bulunur.

İlk testlerde spor takibi, konfor ve ses kalitesinin sağlam olduğunu ancak İK takibi ve şarj durumunun sorgulanabilir olduğunu gördük. Ancak, bir yazılım güncellemesi bu sorunlardan bazılarını düzeltti ve pil ömrünü önemli ölçüde artırdı.

Kablolu bir seçeneği tercih ediyorsanız Jabra Sport Pulse Special Edition kulaklıklara mutlaka göz atmalısınız . Ayrıca mükemmel bir ses sunarlar, ancak Elite Sport’a kıyasla çok daha güvenilir kalp atış hızı takibi sunarlar.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir