En İyi PC Oyunları ( 1. katagori )

PC oyuncusu olmak için ne güzel bir zaman. Bir grafik kartı satın almak artık bir banka soymayı ve stoktaki bir birimi güvenceye almak için Açlık Oyunları benzeri bir savaşa girmeyi gerektirmekle kalmıyor, aynı zamanda Nvidia’nın RTX 4000 serisi, Radeon RX 7000 kartları ve (daha az heyecan verici?) Intel de var. Ufukta Arc Simyacı çizgisi.

Ancak büyük güç, büyük sorumluluk getirir. GPU’nuzu hangi oyunlar kullanıyor olmalı?

İşte stratejilerden atıcılara kadar eski ve yeninin bir karışımını sunan en güncel 10 PC favorimiz. Yine de hepsinin ortak bir özelliği var: Bu başlıklar, platformumuzun büyüklüğünü düşünürken yüzünüzde bir gülümsemeyle ekrana bakmanızı sağlayacak.

Uzak geleceğin korkunç karanlığında sadece Savaş var
Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Tür: Sıra tabanlı taktikler
Benzer: Gears Tactics, X-COM serisi, Warhammer 40,000: Mechanicus, Phoenix Point
Grafikler: Karikatürvari ama iyi bir şekilde
Oynanış: PC’ye getirilen Warhammer 40K masa oyunu, Stratejik genel bakış, RPG unsurları

Warhammer adını taşıyan birçok PC oyunu var ve franchise, Dawn of War 1 & 2 ve Space Marine gibi parlaklığa sahip olsa da, Dawn of War 3 ve Fire Warrior gibi mutlak çöpler de var.

Garip bir başlıklı Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters hakkında çok fazla beklenti vardı, ancak yayın öncesi yutturmaca karşılıyor mu? Evet, evet öyle.

Deamonhunters, Warhammer adını taşıyan ilk beş oyun arasında yer almayı hak ediyor. Bu evrende, mükemmel Mechanicus da dahil olmak üzere, diğer XCOM tarzı sıra tabanlı taktik başlıkları var, ancak bu sonuncusu en üst nokta için bir meydan okuma.

XCOM’un hokkabazlık-çok-plaka-tarzı meta oyununu seviyorsanız, Daemonhunters’tan keyif alacağınız kesindir. Bununla birlikte, daha hızlı temposu ve birkaç mekaniği, savaşları küçümsenmiş Gears Tactics’e yaklaştırıyor . Bu ilkenin çoğu oyunundan büyük bir fark, istemeden bir şutu kaçırma şansının olmamasıdır; hasarı belirleyen mesafe ve siper gibi faktörlerle bir şeye vurup vurmayacağınızı önceden bilirsiniz.

Pek çok tanıdık sıra tabanlı taktik öğesi mevcut: karakterlerinizi deneyim, kurtarma süresi, yükseltmeler, görsel özelleştirmeler, tonlarca silah vb. yoluyla yükseltme. Ayrıca 50+ saatlik ilgi çekici bir hikayesi var ve hatta karşılaşmalar arasında siyaset oynamanızı istiyor. Bu savaşlardan bazıları, bir ilham anı gelgiti değiştirene kadar kazanamayan durumlar gibi görünebilir.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters canlandırıcı, büyüleyici ve oynamadığınız zamanlarda bile kendinizi düşünürken bulacağınız ender oyunlardan biridir. Warhammer 40K’ya aşina olmak yardımcı olur ve bazen normal modda bile sinir bozucu bir şekilde zorlayıcı olabilir, ancak hata yapmayın, bu son yılların en iyi sıra tabanlı taktik oyunlarından biridir.

En büyüğü, en iyisi, diğerlerinden daha iyi
Elden Yüzük

Tür: Aksiyon RPG
Benzer: Dark Souls serisi, Demon Souls, Sekiro: Shadows Die Twice, Bloodborne, Legend of Zelda: Breath of the Wild
Grafikler: Güzel, yaratıcı, fantastik
Oynanış: Açık dünya, çok sayıda yakın dövüş, keşif, RPG, işçilik, sabır testi zorluğu

Elden Ring’in bu listede olmamasını gerçekten bekliyor muydunuz? Dark Souls üçlemesi ve Sekiro: Shadows Die Twice ile eşit bir şeyler yapmak her zaman zor olacaktı ve özellikle George RR Martin’in katılımıyla çok fazla beklenti vardı. Bugün, elbette, Elden Ring sadece 2022’nin bir numaralı ünvanı olarak değil, aynı zamanda tüm zamanların en iyilerinden biri olarak selamlanıyor.

Elden Ring, ne yazık ki PlayStation’a özel (şimdilik) Bloodborne dahil olmak üzere son birkaç yılın en ünlü oyunlarının en iyi unsurlarını alıyor ve Martin’in bazı çalışmalarını karıştırarak mükemmele yakın bir aksiyon RPG’si ve en iyilerinden biri oluşturuyor. Şimdiye kadarki en yüksek puanlı oyunlar – özellikle de Starfield ertelendiği için kesinlikle sayısız yılın oyunu ödülünü kazanacak.

Dark Souls’da olduğu gibi, Elden Ring’de oyuncuların muazzam, muhteşem ortamda kendi başlarına keşfetmeleri gereken çok şey var. Yine de, elinizi diğer açık dünya oyunlarının yaptığı gibi tutmadığını unutmayın, ancak size her yeri ve kendi hızınızda keşfetme özgürlüğü verilir – şaşırtıcı bir çeşitlilikle karşı karşıya kalırken çok fazla katledilmeyi bekleyebilirsiniz. ilk karakterinizden çok daha sert canavarlar.

Bu zorluk, geçmişte birçok insanı önceki FromSoftware oyunlarından uzaklaştıran şeydi. Elden Ring daha kolay değil, ancak size sorun çıkaran bir düşmandan veya alandan uzaklaşabilir, seviye atlayabilir, yeni teçhizatlar alabilir ve tekrar deneyebilirsiniz.

Dark Souls hayranlarının Elden Ring’i seveceği açık bir ifade. Akıllı kısayollardan daha yavaş tempolu (nispeten) savaşlara kadar aynı unsurların çoğu burada. Ancak geliştiricinin diğer oyunları gibi, herkesin Git Gud’a sabrı veya zamanı yoktur. Pek çok insan, sunduğu ne kadar çok şey olursa olsun, Elden Ring’i çok sinir bozucu bulacaktır.

Ancak işbirlikçi oyun, PvP ve bir ton mod da dahil olmak üzere görülecek ve deneyimlenecek çok şaşırtıcı içerikle Elden Ring, tarihin en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak övgüyü hak ediyor ve kesinlikle bağlı kalmaya değer bir şey. kaç kere ölürsen öl.

Parlak arcade yarışçısı vermeye devam ediyor
Forza Ufuk 5

Tür: Sürüş
Benzer: Forza Horizon 4, Forza Horizon 3, Gran Turismo Sport
Grafikler: Muhteşem görünmekle ünlü bir dizide bugüne kadarki en iyisi
Oynanış: Açık dünya, güçlü çok oyunculu öğe, crackten daha bağımlılık

Forza serisindeki en son giriş birkaç aylık olabilir, ancak normalde yarış oyunlarının hayranı olmasanız bile, yine de sadece on dakikalığına alabileceğiniz veya gün batımından gün doğumuna kadar oynayabileceğiniz bir oyundur. Sürekli yeni içerik her şeyi taze tutar: şu anda Sezon 8’deyiz ve Sezon 9, yepyeni etkinlikler, arabalar ve zorluklarla hemen köşede.

Forza’nın en çekici yanı, müstehcen sayıda araba, yemyeşil görünüm ve eğlenceli sürüşün yanı sıra yapılacak çok şey olmasıdır. Sadece A’dan B’ye herkesten daha hızlı seyahat etmekle kalmıyor: harita, çoğu oyuncu tarafından yapılan farklı etkinliklerle dolu ve her zaman yenileri ekleniyor.

Forza Horizon 4’ü geliştirmek asla kolay bir iş olmayacaktı, ancak bu bölüm, kısmen serinin şimdiye kadar gördüğü, aktif volkanların bulunduğu en büyük ve en çeşitli oyun alanı olan Birleşik Krallık’tan Meksika’ya taşınmasıyla bunu başarıyor. ormanlar, plajlar, bir şehir ve daha fazlası. Arabalarınız için özelleştirme seçenekleri kapsamlı ve grafikler ve yapım araçları harika. Aynı zamanda, genellikle çok oyunculu öğelerden kaçınanların, başkalarına karşı veya onlarla birlikte oynamaktan keyif alacağı oyunlardan biridir.

Forza Horizon 5’te Civilization gibi oyunlarda bulunan ‘sadece bir tur daha’ zorlamasına rakip olan ‘sadece bir yarış daha’ hissi var. Yarım saat oturabilirsiniz ama iki gün göz açıp kapayıncaya kadar geçer ve sizi işsiz ve bekar bırakır. Bu oyun hayatınızı yutabilir.

Forza 5’ten seçebileceğiniz tek gerçek hata, çok fazla ekstra içeriğe sahip olmasına rağmen hala öncekilerle aynı oyun olması, ancak neden kazanan bir formülü değiştirmelisiniz? Bu, en iyi Forza Horizon ve şimdiye kadar yapılmış en iyi sürüş oyunlarından biridir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir