Engellediğiniz Birini Arayabilir Misiniz?

Birini engellemek sinir bozucu bir deneyim olabilir. Onları aramaya hakkınız varmış gibi hissedebilirsiniz, ancak aramanıza cevap verme hakları varmış gibi hissetmeyebilirler. Engellediğiniz birine nasıl ulaşacağınıza dair bazı ipuçları.

engellediğin birini arayabilir misin

Bu kişi sizi engelleyeli uzun zaman olduysa ve o kişi artık hayatınızda değilse (ne sebeple olursa olsun), o zaman belki şimdi onunla değişiklik yapmanın ve ona bir mesaj göndermenin zamanı gelmiştir. Ancak, kişi sizden hiç haber almak istemediği için sizi engellediyse, onlara ulaşmak zor olacaktır.

Tıkanıklığı Anlamak

 • Anlamanız gereken ilk şey, birini engellemenin sizi arayamayacağı anlamına geldiğidir. Onlara fiziksel olarak ulaşamayabilirsiniz, ancak bu, aramanızı duyamayacakları anlamına gelmez.
 • Bir kişiyi engellerseniz, bu, gelen aramalar için bir seçenek olarak telefonlarında artık numaranızı göremeyecekleri anlamına gelir. Ancak, numaranız hala telefonlarında kayıtlıysa, yine de çevirebilir ve size ulaşabilirler.
 • Birini engellemek aynı zamanda sizi aradıklarında veya mesaj attıklarında bilgilendirilmeyeceğiniz anlamına gelir. Bunun nedeni, kişinin artık bu tür mesajları, seçtiğiniz telefon servis sağlayıcısı veya SMS mesajlaşma uygulaması aracılığıyla size gönderememesidir.
 • Numarasını engelleyen birine ulaşmak için diğer seçenek, Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformları (veya mesajlaşmayı kullanmak). Yine de Instagram’da veya Snapchat’te bir şey hakkında paylaşımda bulunabilirler, ancak onu göremezsiniz.
 • Birini engellemek, sizi görmezden geldikleri anlamına gelmez. Örneğin, sizi Twitter’da takip ediyorlarsa, yine de sizinle ilgili paylaşımda bulunabilirler, ancak gönderiyi zaman tünelinizde veya gelen kutunuzda görmezsiniz.
 • Birisi numarasını engellerse, artık telefon servis sağlayıcınızdan arama veya telefon servis sağlayıcınızdan (SMS) metin mesajları alamayacaklarını unutmamak önemlidir. Bu, onlara ulaşmak ve onlara bir metin mesajı göndermek veya bir arama yapmak istiyorsanız, bunun Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformları (veya mesajlaşmayı kullanarak) üzerinden olması gerektiği anlamına gelir; bu, normal olarak olduğu kadar güvenilir bir şekilde çalışmayabilir. telefon servis sağlayıcıları ve SMS mesajlaşma uygulamaları.
 • Birini bir tartışma nedeniyle engellediyseniz, engelleme süreci nedeniyle onunla tekrar bir araya gelmek bir seçenek olmayabilir. Ayrıca gelecekte onlarla tekrar iletişim kurabilmeniz için engellemesini kaldırmayı düşünebilirsiniz.
 • Birini güvensiz hissettiğiniz veya davranışlarından rahatsız olduğunuz için engellediyseniz, onu arama hakkınız olduğunu anlamanız önemlidir, ancak o kişi aramanıza cevap verme hakkına sahip olmayabilir. Bunu çözmenin tek yolu, sizin ve kişinin olanlar hakkında dürüstçe konuşmanız ve birlikte ilerlemek için bir yol bulmanızdır. Bu, isterseniz bir metin mesajı veya e-posta göndererek yapılabilir.
 • Bir kişi numarasını engellediyse ve bunun için bir açıklama göndermediyse, bunun nedeni etrafınızda kendilerini rahatsız veya güvensiz hissetmeleri olabilir, neden böyle yaptığını açıklayana veya kendi numaralarının engellemesini kaldırana kadar onlarla daha fazla iletişim kurmamak en iyisidir; birini sebep göstermeden engellemek kaba ve saldırgan davranış olarak kabul edilir.
 • Birini engellemek, sizi görmezden geldikleri anlamına gelmez; bu sadece sizin ve kişinin artık birbirinizle iletişim kuramayacağınız anlamına gelir. O kişiyle tekrar iletişim kurmakla ilgileniyorsanız, Facebook veya Twitter gibi bir sosyal medya platformunu kullanarak (veya mesajlaşmayı kullanarak) onlarla iletişime geçin.

Engellediğiniz Birini Nasıl Ararsınız

 1. Birini engellediyseniz, onu Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden (veya mesajlaşmayı kullanarak) arayabilirsiniz. Telefon servis sağlayıcılarını arayarak onlara ulaşamayacaksınız, ancak onlar size ulaşabilecekler.
 2. Numarasını ve diğer tüm kişilerinizi bloke eden birine ulaşmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformları (veya SMS mesajlaşması) kullanmaktır. Ayrıca gelecekte onlarla tekrar iletişim kurabilmeniz için engellemeyi kaldırmayı da düşünmelisiniz.
 3. Numarasını bloke eden birine ulaşması gereken bir iş insanıysanız, platforma bağlı olarak sosyal medya veya mesajlaşma yoluyla bu mümkün olabilir. Sizden neye ihtiyaçları olduğu ve bunun nasıl iletilmesini istedikleri hakkında daha fazla bilgi almak için o kişiyle e-posta veya başka bir iletişim biçimi (telefon görüşmesi gibi) aracılığıyla iletişim kurmayı da düşünebilirsiniz.
 4. Numarasını engelleyen birine ulaşması gereken bir ünlü veya başka bir tanınmış kişiyseniz, platforma bağlı olarak sosyal medya veya mesajlaşma yoluyla bu mümkün olabilir. Sizden neye ihtiyaçları olduğu ve bunun nasıl iletilmesini istedikleri hakkında daha fazla bilgi almak için o kişiyle e-posta veya başka bir iletişim biçimi (telefon görüşmesi gibi) aracılığıyla iletişim kurmayı da düşünebilirsiniz.
 5. Numarasını ve diğer tüm kişilerinizi bloke eden birine ulaşmanız gerekiyorsa, bunu yapmanın en iyi yolu Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformları (veya SMS mesajlaşması) kullanmaktır. Ayrıca gelecekte onlarla tekrar iletişim kurabilmeniz için engellemeyi kaldırmayı da düşünmelisiniz.

Engellenen Bir Çağrı Alırsanız Ne Yapmalısınız?

Engellenen bir arama alırsanız, yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Öncelikle engellediğiniz kişiye ulaşmayı deneyin. Aramayı yeniden işleyebilir ve tamamlayabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, kişiyi engelleyen şirkete ulaşmayı deneyebilirsiniz. Onlara ulaşmanın alternatif bir yolu olabilir veya sorunu çözmeye yardımcı olabilirler.

Engelleme Deneyiminizi Geliştirmek İçin İpuçları

Birini engellediğinizde, sinir bozucu olabilir. Engellediğiniz kişiyle iletişim kurmak zor olabilir ve onunla iletişim kurmak daha da zor olabilir. Engelleme deneyiminizi geliştirmek için bazı ipuçları:

 • Kişinin neden engellendiğini net bir şekilde anladığınızdan emin olun. Bu, sizinle neden konuşamadıklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • İletişimi açık tuttuğunuzdan emin olun. Kişinin engellendiğine dair iyi bir nedeniniz yoksa, işleri halletmenin bir yolunu bulmaya çalışın.
 • Kişiyle e-posta yoluyla veya şahsen iletişime geçtikten sonra mümkün olan en kısa sürede kişiyi tekrar aramayı deneyin. Bu, onlara sorularınızı yanıtlama ve neden olunan rahatsızlıktan dolayı özür dileme şansı verecektir.

Çözüm

Birini engellemek sinir bozucu olabilir, ancak bu aynı zamanda çevrimiçi iletişimin önemli bir parçasıdır. Bu kılavuzda, engellenen bir arama alırsanız ne yapacağınızı ve engelleme deneyiminizi nasıl iyileştireceğinizi keşfedeceğiz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir