Evde Çalışmak – Hızlı Bahçıvanlık Molaları

Evden çalışırken, bırakın temiz hava almayı veya egzersiz yapmayı, bilgisayarınızdan neredeyse hiç kıpırdamadan, akşam 5’te kendinizi hâlâ pijamalarınızın içinde bulmak kolaydır. Ancak sağlıklı ve üretken kalmak için düzenli olarak ekran molaları vermek, hareket etmek ve gün ışığını görmek önemlidir. Bahçecilik, evde formda kalmanın mükemmel bir yoludur. Bahçeye çıkmak, biraz temiz hava almak ve gün ışığı almak moralinizi düzeltecek.

İşten bu molaları en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olmak için evdeyken yapabileceğiniz kolay şeylerin bir listesini derledik. Aldıkları süreye göre sıraladık, yani beş dakikalık bir aktivite için zamanınız varsa veya 20 dakikalık bir mola veriyorsanız, evde çalışırken bahçeyle uğraşmanın birçok yolu vardır.


1

Çevrimiçi bitki satın alın

Çevrimiçi bitki siparişi – pembe zambak çiçekleri

Bitkileri, tohumları, soğanları ve diğer bahçe takımlarını çevrimiçi olarak veya posta siparişi ile satın alabilirsiniz. Hızlı bir göz atın ve neyin hoşunuza gittiğini görün. Aşağıdaki işler için ihtiyacınız olan her şey, kapınıza teslim edilmek üzere çevrimiçi olarak sipariş edilebilir. Neden kendinizi yeni bitkilerle ödüllendirmiyorsunuz, böylece muhteşem çiçekleri sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.


2

Patates yetiştirmeye başla

Patates kızartması

Patates kızartması

İki dakikalık mola

Patates evde yetiştirebileceğiniz en güvenilir sebzedir ve onları toprakta veya büyük bir çuvalda yetiştirebilirsiniz. Onları en iyi başlangıca ulaştırmak için en iyisi onları ‘azarlamak’tır. Yemek için satın aldığınız patatesleri kullanmak yerine, hastalıksız olacakları için çevrimiçi olarak tohumluk patates satın alın. Ardından, işten ara verdiğinizde, paketinden çıkarın ve boş bir yumurta kutusuna veya başka bir kaba, parlak bir pencere pervazına koyun. Yakında filizlerin çıktığını göreceksiniz. Patateslerinizi yazın hasat etmek istiyorsanız, Mayıs ayı sonuna kadar toprakta olmaları gerekir. Noel için kendi patateslerinizi hasat etmek istiyorsanız, Ağustos sonuna kadar onları korunaklı bir yere bir torbaya koyun.

Buna benzer daha fazla


3

Yeni teslim edilen bitkileri sulayın

Yeni teslim edilen bitkilerin sulanması

Yeni teslim edilen bitkilerin sulanması

Beş dakikalık mola

Bahçe bitkilerini online ve mail order ile satın alabilirsiniz. Bir doğum yaptıysanız, işi bırakıp günün geri kalanını yeni gelenleri hazırlayıp ekerek geçirmek cazip gelebilir. Ancak ayıracak yalnızca birkaç dakikanız varsa, mümkün olan en kısa sürede bitkilerinizi paketinden çıkarın ve su dolu bir tepsiye koyun. Bu şekilde, tüm dikkatinizi onlara vermeye hazır olduğunuzda iyi durumda olacaklardır.

Fiş bitkilerinde nasıl yetiştirilir


4

Tekrar çiçek açacak bir orkide alın

Güve orkide pembe çiçekler

Pembe güve orkidesi – yeniden çiçeklendirmek için bir orkide almak

Beş dakikalık mola

İçeride sıkışıp kalırsanız, çiçekler gerçekten ruh halinizi yükseltir. Çoğumuzun çiçek açması bitmiş ve kendisi için biraz üzgün görünen bir orkidesi var. Sapı geri kesmek, yeniden çiçek açmasını teşvik eder ve en kısa ekran molasında bile yapacak kadar hızlıdır. Gövde hala yeşilse, görünür bir eklemin (veya düğümün) hemen yukarısına kadar kesin. Kök kahverengiye döndüyse, tabandan çıkarın.


5

Bahçe kuşlarını besle

Kuş yemi türleri - karışık tohum

Besleyicideki bahçe kuşları

10 dakikalık mola

Bir kuş besleyiciyi asmak ve sığ bir su kabı koymak için bahçeye hızlı bir gezi yapın. Onları evde çalıştığınız yerden görebileceğiniz şekilde konumlandırmaya çalışın ve kuşlar, bilgisayarınızın başına döndüğünüzde eğlence sağlayacaktır.


6

Bir tencereye sebze tohumu ekin

Taze hasat edilmiş havuç

Taze hasat edilmiş havuç

10 dakikalık mola

Saksıda yetiştirebileceğiniz pek çok sebze var, bu nedenle yalnızca bir balkonunuz veya geniş bir pencere pervazınız olsa bile evde sebze yetiştirebilirsiniz. Bir saksıya birkaç tohum ekmek sadece birkaç dakikanızı alır ve lezzetli hasatları dört gözle bekleyebilirsiniz.

Havuç saksıda yetiştirmek için mükemmeldir – tohumları büyük bir nemli kompost kabının üstüne serpin ve ince bir kompost tabakasıyla örtün. Saksıyı aydınlık bir yere koyun ve kompostu nemli tutun. Domates, salata yaprağı ve taze soğan da saksıda kolayca yetiştirilebilir. Saksılarda havuç, domates ve diğer sebzeleri nasıl yetiştireceğinize ilişkin kılavuzlarımıza bakın.


7

Tatlı bezelye büyütün

pembe ve mor tatlı bezelye çiçekleri

pembe ve mor tatlı bezelye çiçekleri

10 dakikalık mola

Tatlı bezelyeler, kova dolusu güzel çiçekler ve lezzetli kokular verir. Tohumdan büyümeleri kolaydır ve kısa bir iş molasında bir saksıya tohum ekebilirsiniz. Küçük bir tencereyi veya birkaç boş tuvalet rulosu tüpünü kompostla doldurun ve tohumlarınızı içine atın – bir tencereye üç tohum veya tuvalet rulosu tüpü başına iki tohum. Tohumları kompostun yaklaşık 0,5 cm aşağısına doğru itin. Onları parlak bir yere koyun ve kompostu nemli tutun. Yakında bahçeye dikebileceğiniz fideleriniz olacak. Tatlı bezelyelerin ne zaman ekileceği de dahil olmak üzere daha fazla yetiştirme tavsiyesi için:


8

Toz ev bitkileri

Houseplant yapraklarının tozunu almak

Houseplant yapraklarının tozunu almak

10 dakikalık mola

Ev işi, evden çalışırken dikkatinizi dağıtmanın klasik bir yoludur, ancak işte size angarya gibi gelmemesi gereken bir iş. Ev bitkilerinizin yapraklarının nemli bir bezle tozunu almak gereksiz görünebilir, ancak bu, bitkinin etkili bir şekilde fotosentez yapmasına yardımcı olur, yani çok daha sağlıklı olurlar. Geniş yapraklı bitkiler özellikle fayda sağlar ve basit, tekrarlayan eylem, stresi yok etmenin harika bir yoludur.


9

Bir tencere süpermarket bitkisini bölün

Süpermarket otlarının bölünmesi

Süpermarket otlarının bölünmesi

20 dakikalık mola

Otlar, mağaza dolabı yemeklerini canlandırmanın harika bir yoludur. Halihazırda bir saksı bitkiniz olabilir veya bunlar süpermarketlerden kolayca temin edilebilir. Bitkiyi bölmek için birkaç dakika ayırabilirseniz, bir bitki fiyatına birkaç bitkiye sahip olabilirsiniz. Ekstra alan ve taze kompost, bitkilerin daha uzun yaşamasına yardımcı olacak ve size daha uzun süre hasat sağlayacaktır. Bitkiyi saksısından dışarı kaydırın ve kök topunu parmaklarınızla hafifçe ayırın. Her biri iyi bir kök parçasına sahip birkaç bitki kümesi istiyorsunuz. Her kümeyi yeni bir kompost kabına koyun ve iyice sulayın.


Evde çalışırken yapılacak daha hızlı bahçe işleri

  • Ağaç bağlarının kışın gevşemediğini ve çok sıkı olup olmadığını kontrol edin
  • Daha fazla çiçek için ölü güller ve yatak bitkileri
  • Yeni büyümeye yol açmak için eski eğreltiotu yapraklarını kesin
  • Kamelya ve ormangülleri gibi erik çalıları besleyin
  • Bir tencereye çilek dikin
  • Bir hata kutusu koyun
  • Yaprak biti için gülleri kontrol edin

Ayrıca, denenmiş ve test edilmiş bahçe araçlarımızdan bazılarını, dikim ve destek için harika bir kit seçkisiyle birlikte aşağıda görebilirsiniz.

[monetizer101_shopping shop_id=”1193″ template=”3782″ content_id=”9421″ /]

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir