EVGA, kablo süspansiyonlu PC kasasını piyasaya sürdü

Açık hava kasa tasarımları, biraz farklı bir şey isteyen PC kullanıcıları için uzun süredir uygun bir seçim olmuştur. Ancak, EVGA’nın en yeni butik seçeneği, uygun bir fiyatla işleri uç noktalara taşıyor. Parayı bu eşsiz sisteme harcamak isteyenler, çok fazla olmayacağını bilmelidir.

E1 Çerçeve Seti , EVGA’nın şu anda mevcut olan yeni bir açık hava kasasıdır . Açık hava kasaları yeni değil, ancak bu, PC bileşenlerini çelik askı kablolarıyla yerinde tutarak öne çıkıyor. Mevcut olmayan kaplama ve yüzde 100 dokuma karbon fiber çerçeve, muhtemelen sadece 2,76 lb’lik ağırlığıyla bunu şimdiye kadarki en hafif kasalardan biri yapıyor.

Çerçeve ve kablolar anakartı yerinde tutarken, ön banttaki braketler sırasıyla grafik kartını ve güç kaynağını tutar. Yan ve üst kısımdaki file raflar, soğutucuları destekleyebilir. Ayrıca E1’in endüstriyel temasını geliştirmek için analog sıcaklık göstergeleri içerir. Sayaçlara, iki adet USB 3.2 Tip-A ve bir adet USB-C bağlantı noktasına sahip bir ön G/Ç bağlantı noktası takılıdır. E1, mini-ITX, micro-ATX, ATX ve eATX anakartları destekler.

EVGA’nın sunduğu üç paket oldukça pahalıdır ve hiçbiri eksiksiz bir PC içermez. Kasa kendi başına (göstergeler ve GPU braketi ile) 1.599 dolardan başlarken, diğer iki seçenek PC bileşenleri ekler. Orta seviye E1 Kit 1, 3.699 $ karşılığında bir RTX 3090 Ti K|NGP|N ve 1600w PSU içerir. En pahalı set – ironik bir şekilde E1 Bare Bones olarak adlandırılan – bir Z690 DARK K|NGP|N anakart, 3090 için bir PowerLink 52u adaptörü ve 4,999 $ için süslü bir nakliye çantası sunuyor. Bu, kullanıcıların ayrı olarak satın alması gereken bir CPU, RAM, depolama ve CPU soğutucusu bırakır.

Bu fiyatlar çoğu insan için çılgın görünebilir, ancak EVGA , Ocak ayında piyasaya sürdüğünde E1’i özel bir ürün olarak açıkça etiketledi. Miktarlar oldukça sınırlı olacak ve sadece EVGA üyeleri E1’i satın alabilir.

Açık hava kasaları, PC bileşenlerini standart kasadan daha fazla toza ve neme maruz bırakırken gürültüyü de artırabilir. Bununla birlikte, üstün hava akışı, potansiyel olarak bileşenler için daha fazla alan ve bunlara daha kolay erişim sağlarken sistemin serin kalmasına yardımcı olur. Antec, Mayıs ayında hala pahalı ama daha makul olan 500 dolarlık Canon kasasını sunmaya başladı . Japon şirketi Nagao Industry , açık hava kasasının yanına monitör kurulumuna izin vermek için N-Frame-OP01 montajını üretiyor .

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir