Facebook, 10 grev ve sen-out politikasıyla silah satışlarını yasaklıyor

Silah satışlarına ilişkin 10 grev politikası, WaPo tarafından elde edilen “iç yönlendirmede” ortaya çıktı.
Facebook’ta silah satın alan veya satan kişiler, sosyal ağın silah satın alma yasağını hizmete başlamadan önce 10 kez ihlal edebilir . Makalede, Facebook’un 10 ihtar kuralının “The Washington Post tarafından elde edilen dahili rehberlik” bölümünde detaylandırıldığı belirtildi:

Görünüşe göre, politika daha da hoşgörülüydü. Post, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, “2020 yılına kadar silahlar için grev eşiği 10’dan fazlaydı” dedi. “Bu eşik, onu 10 veya daha düşük greve indirmeyi savunan birçok çalışan için ‘çok yüksek’ görünüyordu.”

Facebook, 2016’da silah satışını yasakladı. Silah politikası , “özel kişiler arasında ateşli silahlar, mühimmat ve patlayıcıların satın alınması, satılması veya ticaretinin yapılmasına Facebook’ta izin verilmediğini” söylüyor.

Facebook grev politikasını savunuyor
Bugün Facebook ile iletişime geçtik ve bir yanıt alırsak makaleyi güncelleyeceğiz. Ancak Post’a göre şirket, 10 ihtar kuralının varlığına itiraz etmedi.

Post makalesinde, “Facebook sözcüsü Andy Stone yaptığı açıklamada, şirketin silah satışlarını yasaklayan politikasını ihlal eden gönderileri hızla kaldırdığını ve tekrar eden kural ihlalleri için kalıcı hesap askıya alma dahil olmak üzere giderek daha ciddi cezalar uyguladığını söyledi.” Dedi.

Stone, “Gerçek dünyada zarar verme potansiyeli olan herhangi bir ciddi ihlal tespit edersek, kolluk kuvvetleriyle iletişime geçmekten çekinmiyoruz. Gerçek şu ki, ateşli silahlarımızı ihlal ettiği için grev alan insanların yaklaşık yüzde 90’ı. politika, ihlalleri kasıtsız olduğu için ikiden az tahakkuk eder ve onları politikalarımız hakkında bilgilendirdiğimizde, onları bir daha ihlal etmezler.”

Facebook, kullanıcı daha fazla ihtar yığdıkça, uyarılar içerik yayınlamayla ilgili geçici kısıtlamalara yükselen çeşitli ihlal türleri için kademeli bir dizi ceza uygulamak için grev sistemini kullanıyor.

Satıcılar hala “silah kutuları” listeleyerek satışları gizliyor
Yakın zamanda Buffalo, New York ve Uvalde, Teksas, toplu silahlı saldırılardan sonra yayınlanan bir Bloomberg makalesi , satıcıların genellikle silah satışlarını “silah kılıfları” olarak listeleyerek gizlediklerini söyledi. Gazeteci Parmy Olson şunları yazdı:

Bu hafta, Teksas ve Georgia’da, listelerinde başlıklarının bir numara olduğunu ima eden 10 satıcıya ulaştım: Fiyat mantıksız bir 1 dolardı, yoksa “dava” kelimesini tırnak içine alırlardı veya alıcılardan “ayrıntılar için bana PM göndermelerini” rica ederlerdi. “içeride ne olduğunu” öğrenmek için.

Satıcılardan beşi, Glock Ges mbH ve Sturm, Ruger & Co. gibi markalar tarafından yapılan yarı otomatik tüfek veya tabancaların fotoğrafları veya ayrıntılarıyla yanıt verdi. Biri, geçen yıl [Facebook] Marketplace’te satış yapmaya başlayan federal lisanslı bir silah satıcısıydı. eBay ve Craigslist gibi rakip sitelerde gördüğüm benzer listeler yoktu.

Bu hile, Demokrat senatörlerin Eylül 2019’da Facebook’u uygulamayı çökertmeye çağırmasına rağmen yıllarca devam etti. Senatörler, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e verdiği demeçte, “Maalesef, Facebook üzerinden ateşli silah satışlarının yasaklandığını duyurmak yeterli değil. Etkili izleme ve bu politikaları ihlal eden hesapların askıya alınması çok önemli” dedi.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir