Facebook’ta İşletmemin Nasıl Fark Edilmesini Sağlarım?

Dünya nüfusunun yaklaşık %36,9’u aktif olarak Facebook kullanıyor, bu yüzden en iyi sosyal medya sitesi. Hemen hemen her işletme, marka bilinirliği oluşturmak ve yeni müşteriler çekmek için Facebook’ta çevrimiçi bir varlığa sahiptir.

Bu platformda çok sayıda işletmeyle rekabet ettiğinizde, kesinlikle oyunun zirvesinde olmak istersiniz. Özellikle “beğeniler”, diğer kullanıcıların yayınlarında görünür olmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, birçok işletme bir Facebook beğeni hizmeti rekabette ilgili kalmak için.

Bununla birlikte, işletmenizin bu platformda fark edilmesini sağlamak için Facebook pazarlama stratejilerinizde uygulayabileceğiniz bazı basit, temel yollar da vardır. Bu ipuçlarını keşfetmek istiyorsanız, bu makaleyi okuyun!

1. İşletme Bilgilerinizin Eşleştiğinden Emin Olun

İşletmenizin Facebook’ta fark edilmesini istiyorsanız, adres, telefon numarası ve hatta işletme adı gibi tüm işletme bilgilerinizin diğer tüm sosyal medya sitelerinde veya yalnızca Google arama sonuçlarında aynı olduğundan emin olmalısınız.

Bu, işletmenize özgün bir görünüm kazandıracak ve insanların onu Facebook’ta keşfetmesini kolaylaştıracaktır.

2. Doğru İş Kategorisini Seçin

Facebook’ta işletme sayfanızı oluşturmak için acele ettiğiniz için, ilgili bir hedef kitleyle bağlantı kurmanıza yardımcı olacağından doğru işletme kategorisini seçmenin önemini gözden kaçırmamalısınız.

Facebook, hesabınızı oluştururken etkinlik planlama, tıp ve sağlık, otomotiv, sanat ve pazarlama vb. gibi çok çeşitli işletme kategorileri sunar. Ayrıca alt kategoriler de vardır, bu yüzden onları buna göre seçmelisiniz.

3. Profesyonel Görünümlü Profil ve Kapak Fotoğrafları Ekleyin

Facebook’ta işletmeniz için bir kimlik oluşturmak için markanızın logosunu kullanmalısınız. Bu şekilde, insanlar sayfanızdan marka logonuzla herhangi bir gönderi gördüklerinde, hemen fark edebilecekler.

Serbest çalışan veya müteahhit iseniz, kendi profesyonel görünümlü profil resminizi eklemek en iyi seçeneğiniz olacaktır. Ayrıca, sayfanız için markanızla en iyi rezonansa giren yüksek kaliteli bir kapak fotoğrafı seçmeniz gerekir.

4. Facebook’ta Eşantiyonlar/Yarışmalar sunun

Hiç kimse ücretsiz şeylerden veya ödüllerden nefret etmez ve Facebook sayfanızda eşantiyonlar/yarışmalar düzenlemek sizi daha keşfedilebilir yapacaksa, kesinlikle yanlış bir şey yok, değil mi?

Ancak, eşantiyonların işletmenizle alakalı olduğundan emin olmalısınız. Örneğin bir seyahat acenteniz varsa herhangi bir ülkeye ücretsiz dönüş bileti veya 1 kişiye %100 ücretsiz seyahat paketi sunabilirsiniz.

Elbette, işinizin daha keşfedilebilir olmasına yardımcı olacak hediye kuralları da belirlemeniz gerekiyor. Gönderinizi beğenmek, gönderinize yorum yapmak, en fazla 5 arkadaşınızı etiketlemek ve hatta sayfanızı takip etmek gibi.

5. Facebook Reklamları Çalıştırın

Son olarak, işletmenizin Facebook’ta fark edilmesini sağlamak için yüksek performanslı Facebook reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Hedef kitlenizin yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları veya konumu gibi ilgili demografik bilgileri seçmeniz istenecek, böylece reklam kampanyanız, bankanızı kırmanıza gerek kalmadan mümkün olduğunca etkili olacaktır.

Kullanılacak birkaç farklı reklam türü vardır ve işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun olanı seçmelisiniz. Reklam açıklamanızın sonuna bir harekete geçirici mesaj eklemeyi unutmayın!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir