Facebook’ta Sizin İçin Önerilenler Nasıl Durdurulur

Facebook, gezegendeki en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Ancak, aynı zamanda Facebook’ta Sizin için en çok önerilenlerden biridir. Bu, birçok insanın bir şeyi beğenmenizi veya paylaşmanızı istediği anlamına gelir. İçerik önermeyi nasıl durduracağınızı bilmiyorsanız, önce bu kılavuzu okumanızı öneririz.

Facebook’ta Sizin İçin Önerilenler Nasıl Durdurulur

 1. Sayfanızın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayın ve “Ayarlar”ı seçin
 2. “Etkinlik Günlüğü” yazan bölüme ilerleyin
 3. “Size kim bakabilir?” başlığının altında “Yalnızca Ben” seçeneğini seçin ve ardından sayfanızın altındaki “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine basın.
 4. Artık yalnızca beğendiğiniz veya Facebook’ta diğer kişilerle paylaştığınız içeriği göreceksiniz.
 5. Önerilen içeriğin başkaları için görünmesini durdurmak için, zaman çizelgenizde adlarına tıklayın ve ardından ekranınızın alt kısmında görünen açılır menüden ‘Ayarlar’ı seçin. Önerilen tüm gönderilerin yanı sıra arkadaşlarından da önerilen tüm gönderileri gizlemeyi seçin. Bu, onları bir süre daha istenmeyen önerilerden korumaya yardımcı olacaktır!

Önerilen İçerik Nedir?

Önerilen içerik, Facebook’ta başka biri tarafından size önerilen içeriktir. Bu makalelerden, fotoğraflardan veya videolardan herhangi bir şey olabilir. Hatta size önerildiğini bilmediğiniz şeyler bile olabilir.

 • Önerilen gönderiler, beğenmediğiniz veya paylaşmadığınız zaman tünelinizde görünen gönderilerdir.
 • Önerilen gönderiler, “önerilen hikayeler” veya “önerilen içerik” olarak da bilinir.
 • Önerilen gönderiler reklamlara benzer, ancak bir gazete veya dergi yerine zaman tünelinizde görünürler.
 • Önerilen gönderiler, tarayıcınızda veya mobil cihazınızda görünen reklamlarla aynı değildir.
 • Bu basit talimatları izleyerek önerilen gönderilerin zaman tünelinizde görünmesini durdurmak mümkündür.
 • Önerilen gönderiler can sıkıcı olabilir, bu nedenle yolunuza çıkıyorlarsa bunları tamamen devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Facebook’ta Önerilen İçeriği Nasıl Durdurursunuz?

Facebook’ta önerilen içeriği durdurmanın birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu, Facebook sayfanızda aktif olmak ve düzenli olarak paylaşımda bulunmaktır. Başka bir yol da Facebook sayfanızdaki “içeriği bildir” işlevini kullanmaktır. Bu, sayfanızın belirli bir alanında sizin için önerilen tüm içeriği görmenizi sağlar. Daha sonra onu silebilir veya tekrar görünmesini engelleyebilirsiniz.

 1. Facebook aç.
 2. Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun.
 3. Ekranınızın sol tarafında beliren menüden Hesap Ayarları’nı seçin.
 4. “Önerilen Gönderiler”e ilerleyin ve açmak için dokunun.
 5. Hesabınızdaki tüm kullanıcılar için Facebook’ta önerilen içeriği devre dışı bırakmak için aşağı kaydırın ve “Kapat” a dokunun. Bunu, yalnızca hesabınızdaki belirli kişiler için önerilen gönderileri kapatmak istiyorsanız (örneğin, önerilen gönderileri paylaşan bir arkadaşınız varsa) bu bölümün üst kısmındaki açılır menüden her bir kullanıcıya dokunarak da yapabilirsiniz. içerik, onun için önerilen yayınları kapatabilirsiniz).
 6. Facebook’ta önerilen içeriği yeniden etkinleştirmek için bu adımları tekrarlayın ancak bu adımları tamamladığınızda kapatmak yerine “Önerilen Gönderiler” altında “Kapat” yerine “Aç”ı seçin.
 7. İşiniz bittiğinde, önerilen gönderileriniz kapatılacak ve onları artık zaman tünelinizde veya diğer Facebook kullanıcılarının haber akışında görmeyeceksiniz.

Facebook’ta Önerilen İçeriği Durdurduğunuzda Ne Olur?

Facebook’ta önerilen içeriği durdurursanız, SAYFA’nız artık arkadaşlarınıza ve ailenize önerilmez. Gönderilerinizi hala görebilecekler, ancak içerik artık özet akışlarına dahil edilmeyecek. Bu ilk başta çok önemli görünmeyebilir, ancak erişiminiz ve katılımınız üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Ayrıca, Facebook’ta önerilen içeriği durdurursanız, yeni takipçiler edinemez veya sayfanızı organik yollarla tanıtamazsınız.

Facebook’ta Önerilen Gönderilerden Kaçınmak İçin İpuçları

 • Zaman tünelinizde görünen önerilen gönderilerin hiçbirini beğenmeyin veya paylaşmayın.
 • Bir gruptaysanız, grup yöneticisinin önerilen tüm içeriğin zaman çizelgenizde görünmesini durdurmasını sağlayabilirsiniz.
 • Size önerilen gönderileri gönderen kişileri de engelleyebilirsiniz, ancak size önerilen içeriği gönderen kişiler arkadaşlarınızın arkadaşları olabileceğinden ve ayrıca size bir mesaj göndererek veya yorum yaparak engeli aşmaları mümkün olduğundan bu riskli olabilir. yazılarınızdan birinde.
 • Ayrıca, zaman tünelinizde görünen Facebook önerileri de dahil olmak üzere Facebook ve diğer web sitelerinden gelen tüm reklamları engellemek için AdBlock Plus gibi bir tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz.
 • Facebook’ta haber akışı ayarlarınızı değiştirerek önerilen tüm içeriği devre dışı bırakmak da mümkündür, ancak bu, yeni gönderileri veya fotoğrafları göremeyeceğiniz anlamına gelir (Facebook, bu ayarları yalnızca başkalarını istemiyorsanız değiştirmenizi önerir. zaman tünelinizde sizden gelen yeni fotoğrafları veya gönderileri görmek için).
 • Bir işletmeyseniz ve insanların Facebook sayfanızda önerilen gönderileri görmesini engellemek istiyorsanız, bu konuda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki kılavuzu okuyun.
 • Bir işletmeyseniz ve Facebook sayfanızda önerilen gönderileri görmek istiyorsanız, bu konuda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki kılavuzu okuyun.
 • Aşağıdaki kılavuz, Facebook’ta önerilen tüm içeriği artık yolunuza çıkmaması için nasıl durduracağınızı gösterecektir.
 • Önerilerin zaman tünellerinde görünmesini nasıl durduracağını bilmeyen kullanıcıların aşağıdaki ipuçlarından herhangi birini denemeden önce bu kılavuzu okumalarını öneririz.

Facebook’ta Güvende Kalmak İçin İpuçları

 1. Facebook’un tek haber ve bilgi kaynağınız olmasına izin vermeyin.
 2. Facebook’u kendinizi dışa vurmanın veya ifade etmenin bir yolu olarak kullanmayın.
 3. Facebook’u yalnızca aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak ve ilginç veya yararlı bulduğunuz şeyleri onlarla paylaşmak için bir araç olarak kullanın.
 4. Başka birinin gönderisine yorum yaparken dikkatli olun (“beğenme” veya “paylaşma” olarak da bilinir). Yorumlarınızı alakalı ve saygılı tutun ve başkalarını hiçbir şekilde küçük düşürmekten kaçının.
 5. Beğenmediğiniz veya katılmadığınız bir içerik görürseniz, paylaşmayın veya kendiniz hakkında yorum yapmayın; bunun yerine atlayın (veya gönderen kişiyi engelleyin).
 6. Bir gönderinin gizliliği konusunda endişeleriniz varsa, gönderiyi paylaşmadan veya beğenmeden önce sağ alttaki gizlilik düğmesine tıklayın (bu, insanların gönderiyi kimin paylaştığını/beğendiğini görüp göremeyeceğini seçmenize olanak tanır).
 7. Uygunsuz olduğunu düşündüğünüz bir gönderi görürseniz, bunu Facebook’a bildirin.
 8. Tanımadığınız kişilerden çok fazla arkadaşlık isteği alıyorsanız ve gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, “yalnızca arkadaş iste” seçeneğini kullanın (bu, yalnızca belirli kişilerin size arkadaşlık isteği göndermesine izin verir).
 9. Birisi sizi üzen veya inciten bir şey yayınlarsa ve içeriği yayınlayan kişi yanıt vermez veya silmezse, yalnızca kendiniz paylaşmak veya beğenmek yerine bunu Facebook’a bildirin (bu, başkalarının rahatsız edici veya üzücü içeriği öğrenmesine yardımcı olacaktır).

Çözüm

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen gününüzü Facebook’u düşünmeden geçiriyorsunuzdur. Ancak gördüklerinizden hoşlanmıyorsanız, önerilen içeriğin haber akışınızda görünmesini durdurmak kolaydır. Negatif olan veya değerlerinizle uyuşmayan önerilen gönderileri arayın. Olumsuz bir gönderi bulamazsanız, yalnızca gönderinin size nasıl yardımcı olacağı veya zamandan veya paradan nasıl tasarruf sağlayacağı ile ilgili gönderiler bulmaya çalışın. Önerilen içeriğin görünmesini hala engelleyemiyorsanız, kendi içeriğinizi oluşturmayı deneyebilir veya takipçilerinizden belirli geri bildirim istekleri gönderebilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir