Google haritalarındaki yeni ve pek de yeni olmayan özellikler

Google Haritalar’daki yeni bir özellik bu yıl içinde kullanıma sunulacak. Sürükleyici Görünüm adını alır ve Sokak Görünümünü geliştirerek daha gelişmiş bir düzeye taşır. Binaları ve ağaçları 3 boyutlu olarak modelleyen milyarlarca fotoğraf kullanarak, belirli bir restoranın, mahallenin veya popüler bir turistik cazibe merkezinin gerçekte nasıl olduğunu oraya gitmeden önce deneyimlemenizi sağlar. Aynı şekilde, Grande Vegas casino bonuslarını almak için fiziksel olarak bulunmanıza gerek kalmadan keyfini çıkarabilirsiniz.- Google haritalarındaki özellikler

Sürükleyici Görünüm nasıl çalışacak?

Bir yer, belki de daha önce hiç gitmediğiniz ama ziyaret etmek istediğiniz bir mahalle hakkında öğrenmek istediğiniz her şey, Immersive View orayı tanımanıza yardımcı olabilir. Örneğin, bir şehri, örneğin New York’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Immersive View ile turistik yerleri, restoranları ve tüm mahalleleri zaten şehirdeymişsiniz gibi görebilirsiniz.

Sürükleyici Görünüm ile belirli bir şehrin günün belirli bir saatinde ve hatta yılın belirli bir saatinde hava koşulları açısından nasıl göründüğünü de deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, vakit geçirmek istediğiniz veya kaçınmayı tercih ettiğiniz alanlar hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Restoranların içini gerçekten görebilmek ve atmosferi hissedebilmek, aradığınız şeye uygun olup olmadığına önceden karar vermek büyük bir artı . Yerel trafik bilgilerini almak da mümkün olacaktır.

Google Haritalar’da Sürükleyici Görünümü ne zaman görmeyi bekleyebiliriz?

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Immersive View , Los Angeles, New York, San Francisco, Londra ve Tokyo şehirlerinde sunulacak, ancak belirli bir tarih belirlenmedi. Daha sonraki bir tarihte Sürükleyici görünüm diğer konumlarda da kullanıma sunulacak.

Sürükleyici Görünüm ve iPhone kullanıcıları.

iPhone kullanıcıları için harika bir haber, Sürükleyici Görünüm’ün iPhone’unuz da dahil olmak üzere çoğu telefonda ve cihazda çalışacak olmasıdır!

Güncellenen diğer iki Google Haritalar özelliği

Çevre dostu rota artık size benzinden tasarruf etmek için yol tariflerine göz atarken en uygun maliyetli rota arasında seçim yapma seçeneği sunuyor.- Google haritalarındaki özellikler

Live View , yürürken gezinmenize yardımcı olmak için ekranınızda okları ve yönergeleri göstermek için AR’yi kullanır . Bu yeni teknoloji, Google’dan ARCore Geospatial API ile geliştiricilere ücretsiz olarak sunuldu.

Google Haritalar navigasyon uygulaması, kontrol edilecek daha ilginç özelliklere sahiptir

Nereye gitmeyi planlıyorsanız, bir hafta sonu gezisi veya sadece şehirdeki arkadaşlarınızı ziyaret edin, telefonunuza Google Haritalar’ı indirdiğinizden emin olun. Uygulama, varış noktanız için size en iyi yol tariflerini verecektir, ancak sürüşünüzü daha kolay ve daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilecek daha az bilinen birçok özellik vardır.

İlk olarak, Google Haritalar yolculuğunuzda kaybolmamanızı sağlayacak ve gideceğiniz yere zamanında varmanıza yardımcı olacaktır . Google Haritalar ile haritayı kişiselleştirmek ve evinize teslim edilecek yiyecekleri sipariş etmek de mümkündür.

Live View, hedefinize ulaşmak için yürürken size yardımcı olacaktır

Park ettikten sonra ve hedefinizden biraz uzaktayken, Google’ın Canlı Görünüm aracı, telefonunuzun ekranını kaldırarak tam olarak nereye yürümeniz gerektiğini size gösterecektir . Bu kesinlikle küçük bir mavi işareti takip etmeye çalışarak hedefinize nasıl ulaşacağınızı bulmaya çalışmaktan daha iyidir! Live View, alanı taramak için kameranızı kullanır ve gitmekte olduğunuz tam konumu size göstermek için büyük bir ok kullanır .

Aşağıdakileri yapmanız gerekecek :

Önce Google Haritalar uygulamasında hedefinizi girin ve ‘Yol Tarifi’ni tıklayın.
Ardından harita ekranının üst kısmında bulunan Yürüyüş simgesini seçin .
Ekranın altındaki Canlı Görünüm düğmesine dokunun.
Hedefinize ve oklara doğru yürümeye başladığınızda kameranızı sokaktaki çevrenizdeki şeylere yönlendirin ve sizi yönlendirmek için caddenin adı ekranınızda belirecektir.

Google Haritalar ile kaybolmazsınız

Google Haritalar size rotanızı önceden indirme seçeneği sunar, böylece telefonunuz herhangi bir nedenle sinyalini kaybederse endişelenmenize gerek kalmaz. Bazı bölgelerde cep telefonu kapsama alanının zayıf olduğu bilinmektedir, bu nedenle bu özellikle yararlı olabilir. Aşağıdakileri yapmanız gerekecek:

Google Haritalar uygulamasında hedefinizi girin.
Ekranın altında görünen ada veya adrese dokunun.
Sağa kaydırdıktan sonra indir’e dokunun.
İndir’e tekrar basın, seçtiğiniz harita çevrimdışı olarak ihtiyacınız olursa sizin için hazır olacaktır.
Gizli Mod – hedeflerinizi gizli tutma

Android veya iPhone kullanıyorsanız, Google Haritalar’ı kullanırken gizli moda geçebilirsiniz; bu, başka hiçbir Harita kullanıcısının konumunuzu veya aradığınız konumları göremediği anlamına gelir. Google Haritalar uygulamanıza gitmeniz ve sağ üst köşede bulunan profil simgenizi tıklamanız gerekecek. Oradayken, ‘Gizli Modu Aç’ı seçin. Kapatmak istediğinizde aynı adımları izleyin ancak bu sefer ‘Gizli Modu Kapat’ı seçin.

Park yeri bulma

Özellikle zamanınız kısıtlıysa, park yeri bulmak çok stresli olabilir. Google Haritalar sizi bir park yeri yönüne yönlendirebilir, böylece yer aramak için daireler çizmenize gerek kalmaz . Aşağıdakileri yapmanız gerekecek:

Google Haritalar uygulamasına park etmeniz gereken konumu girin.
Yol Tarifi’ni tıklayın.
İstediğiniz konumun içindeki ve çevresindeki tüm P simgelerini görmek için yakınlaştırın.
Bir P’ye dokunun.
Durak ekle’ye dokunun .
Otopark alanı eklenecektir.

Sokak Görünümü ile hedefinizin gerçek fotoğraflarını görün

Konaklamayı planladığınız oteli rezervasyonunuzu yapmadan önce Google Haritalar’da görüntüleyebilirsiniz . Ve gelecek yıl, Google’ın dünyanın her yerinden görüntülere olanak tanıyan Street View için yeni bir kamera tanıtması bekleniyor. Ne yapmak gerekiyor:

Google Haritalar’da otelin adını ve yerini yazın.
Sol alt köşede otelin veya konumun fotoğrafının bulunduğu küçük bir kutu belirecektir.
Buna dokunursanız, yerin Sokak Görünümünü görürsünüz.
Daha iyi bir görünüm elde etmek için yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir