Google Haritasında Bir Cep Telefonu Numarası Nasıl İzlenir ?

Arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin her zaman nerede olduğunu bilmek ister misiniz? Telefon numaranızı takip etmekle pek ilgilenmiyor olsanız bile, tam konumlarını bilmek bir noktada işe yarayabilir. Onları kontrol etmek, aramak veya sadece nerede olduklarını görmek isteyebilirsiniz. Onlara doğrudan farklı bir telefon numarasından mesaj göndermek veya normal telefon numaralarını kullanmadan iletişim halinde kalmak istiyorsanız, telefon numaralarını bilmek de kullanışlı olabilir.

Tam konumlarını bilmiyorsanız, nerede olduklarını öğrenmek için cep telefonu konum servislerini kullanabilirsiniz. Ama bir tane olup olmadığını nereden biliyorsun? Cep telefonu numaraları özel mi yoksa nerede olduklarını öğrenmek için izinlerini mi istemeniz gerekiyor? Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasının nasıl izleneceğine bir göz atalım.

İyi haber şu ki, birinin cep telefonunu izlemek için kullanabileceğiniz bir avuç farklı yöntem var. Ancak kötü haber şu ki, tüm bu teknikler eşinizin veya çocuğunuzun cep telefonunu elinizde bulundurmanızı gerektiriyor. Aşağıdakiler, birinin numarasını kullanarak birinin cep telefonunu takip etmenin en yaygın yollarından bazılarıdır:

1. Telefonunuzu Kullanarak Bir Cep Telefonu Numarasını Takip Edin

Elinizde telefon varsa, Google’ın Cihazımı Bul özelliğini kendi Android veya iPhone cihazınızda kullanmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Google Haritalar’a gitmek ve ekranın sağ alt kısmındaki “Cihazım” simgesine tıklamak. Oradan, “Cihazımı Bul” seçeneğine tıklayın, istenirse şifrenizi girin ve ardından “Bu cihazı izleyici olarak kullan” seçeneğine tıklayın. Ardından, telefonu “Çaldırmak” için bir düğmeye tıklayabileceğiniz veya eşinizin nerede olduğunu görmek için “Bulun” düğmesine tıklayabileceğiniz bir haritaya götürüleceksiniz. Bir Android cihazınız varsa, eşinizi de takip etmek için Google’ın Cihaz Yöneticisi uygulamasını kullanabilirsiniz.

2. Bilgisayarınızı Kullanarak Bir Cep Telefonu Numarasını Takip Edin

Cep telefonu elinizde yoksa, cep telefonu numarasını kullanarak birini takip etmenin başka bir yolu daha vardır. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı. Yapmanız gereken ilk şey Google Haritalar’a gitmek ve ardından ekranın sağ alt kısmındaki “Yerlerim” simgesine tıklamak. Oradan, “Yeni konum oluştur”u tıklayın ve ardından “Yeni bir konum ekle”yi seçin. Daha sonra, ev adreslerini girmeniz gereken bir haritaya yönlendirileceksiniz ve ardından bu adresi onlar için de bir adres olarak ekleyeceksiniz. Bu çok gibi görünebilir, ama aslında çok basit.

3. iPhone’unuzu Kullanarak Bir Cep Telefonu Numarasını Takip Edin

Bir iPhone’unuz varsa, çok fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan birinin cep telefonunu takip etmenin çok kolay bir yolu var. Tek yapmanız gereken Arkadaşlarımı Bul uygulamasını açmak ve ardından ekranın altındaki “Arkadaşlarımı Bul” düğmesine tıklamak. Buradan takip etmek istediğiniz arkadaşınızı seçin ve ardından ismine tıklayın. Ardından, arkadaşınızın konumunun gerçek zamanlı olarak gösterileceği bir haritaya yönlendirileceksiniz.

4. Mapquest Uygulamasını Kullanarak Bir Cep Telefonu Numarasını Takip Edin

Bir Android veya iPhone cihazınız yoksa ancak internet erişimi olan bir bilgisayara erişiminiz varsa, o zaman birini cep telefonu numarasını kullanarak takip etmenin bir yolu daha vardır. Yapmanız gereken ilk şey Mapquest web sitesine gitmek ve ardından “Telefonu takip et” düğmesine tıklamak. Oradan, cep telefonu numaralarını ve adreslerini girmeniz gereken bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Basitçe “İz” e tıklayın ve ardından gerçek zamanlı olarak nerede olduklarını görebileceğiniz bir haritaya yönlendirileceksiniz.

5. Bir Cep Telefonu Numarasını Telefonlarına Sahip Olmadan Takip Edin

Eşiniz evden ayrıldıysa ve cep telefonu yanınızda olmadan izini sürmek istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu daha var. İhtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan bir bilgisayar ve iyi bir bağlantı. Yapmanız gereken ilk şey, My Verizon web sitesine gitmek ve ardından Verizon hesap bilgilerinizi kullanarak oturum açmak veya gerekirse bir hesap oluşturmaktır. Giriş yaptıktan sonra, ekranın üst kısmındaki “Cihazım” seçeneğine tıklayın ve ardından açılır menüden cihazınızı seçin.

Oradan, “Bu cihazı takip et” yazan kutuyu işaretlemeniz ve ardından “İzle”yi tıklamanız gerekecek. Saniyeler içinde eşinizin nerede olduğunu harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz.

Google Haritasında Cep Telefonu Numarasının İzlenmesi Neden Önemlidir?

Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını izlemeniz için birçok neden vardır. En önemli nedenlerden bazıları şunlardır:

  1. Güvenlik amacıyla Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını takip edin: Göz kulak olmanız gereken çocuklarınız veya yaşlılarınız varsa, onları takip etmek için Google’ın konum hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede evden çıktıklarında ve gidecekleri yere vardıklarında güvende olduklarından emin olabilirsiniz.
  2. Acil durumlar için Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını takip edin: Sizin için önemli biri tehlikedeyse, Google’ın konum hizmetlerini kullanmak hayatlarını kurtarabilir. Yol tarifi konusunda yardıma ihtiyaçları varsa veya içki içiyorlarsa ve sarhoşken çok hızlı veya çok yavaş sürme tehlikesi varsa bile kullanabilirsiniz.
  3. Yasal nedenlerle Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını takip edin: Size yakın biri tutuklandıysa ve kefalet parasına ihtiyacı varsa, bu özellik onlara parayı göndermek için mükemmeldir. Google’ın konum hizmetlerini kullanmak, ihtiyaç duymanız halinde mahkeme sisteminde yolunuzu bulmanıza da yardımcı olabilir.
  4. Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını kişisel nedenlerle takip edin: Sevdiğiniz birini mi kaybediyorsunuz? Hareketlerini takip etmek ve her zaman nerede olduklarını görmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu şekilde, ne zaman yakında olduklarını ve ne zaman dışarı çıkıp onlarla akşam yemeği ya da bir film için buluşma zamanının geldiğini öğrenebilirsiniz.
  5. İş nedenleriyle Google Haritalar’da bir cep telefonu numarasını takip edin: İşletmenize yakın biri tehlikedeyse veya yardıma ihtiyacı varsa, bu özelliği kullanmak, onlara ihtiyaç duydukları yardımı olabildiğince çabuk almanın harika bir yolu olabilir. Aynı şey, tutuklanan ve kefalet parasına ihtiyacı olan ancak mahkeme tarihine kadar arkadaşlarına veya ailesine ulaşamayacak durumda olan bir çalışanı izlemek için de geçerlidir.

Çözüm

Google haritası en popüler ve güçlü mobil uygulamalardan biridir. Bir cep telefonu numarasını takip etmek için kullandığınızda, günün veya gecenin herhangi bir saatinde o telefonun tam olarak nerede olduğunu görebilirsiniz. Bu, sevdiğiniz birinin kaybolması veya yardımınıza ihtiyacı olması gibi birçok farklı durumda yardımcı olabilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir