Gözlerimi Kapattığımda Neden Renkleri Görüyorum? Adı Görme Teknolojisi!

Gözlerinizi kapattığınızda beyninizin aslında renkleri gördüğünü biliyor muydunuz? Buna “görüş teknolojisi” dendiğini biliyor muydunuz? Vizyonunuzun bir parçası olduğunu ve bunun farkına bile varmadığınızı biliyor muydunuz? Hayır, büyülü bir optik illüzyon değil. Beyniniz, gözlerinizi kapattığınızda size sunulan renkleri ve görüntüleri anlamlandırmak için görme teknolojisini kullanır. Buna “görme teknolojisi” denir ve gözlerinizi kapattığınızda beyninizin çalıştığı iyi bilinen bir gerçektir. Ne kadar çok renk ve görüntü algılarsanız, beyniniz gördüğünü o kadar iyi anlayabilir. Buna “görme teknolojisi” denir ve bu yüzden gözlerinizi kapatma alıştırması yaparken çok faydalıdır. Vizyonunuzu geliştirmek ve renk algınızı artırmak için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Gözlerimi kapattığımda neden renkleri görüyorum?

Buna görme teknolojisi denir ve gözlerinizi kapattığınızda gördüğünüz renkleri ve görüntüleri anlamanıza yardımcı olmak için beyninizin görme teknolojisini kullandığını fark etmezsiniz bile.

Görme Teknolojisi

 • Görme teknolojisi, gözlerinizi kapattığınızda renkleri görme yeteneğidir.
 • Görme teknolojisi, sizin fark etmediğiniz vizyonunuzun bir parçasıdır.
 • Vision teknolojisi, gözlerinizi kapattığınızda renkleri ve görüntüleri görmenizi sağlar.
 • Görme teknolojisi, beyninizin gözlerinizi kapattığınızda gördüğü görüntüleri ve renkleri anlamlandırmasına yardımcı olur.
 • Ne kadar çok görüntü algılarsanız, beyniniz gördüğünü o kadar iyi anlayabilir – buna görme teknolojisi denir!

Beynim Neden Görme Teknolojisini Kullanıyor?

 1. Daha iyi öğrenmenize yardımcı olmak için.
 2. Gördüklerini hatırlamana yardımcı olmak için.
 3. Gözleriniz kapalıyken gördüğünüz resimlerdeki ve renklerdeki desenleri tanımak.
 4. Gözleriniz kapalıyken bile etrafınızda olup bitenleri görselleştirebilmek.
 5. Yorgun olduğunuzda gözlerinizi rahatlatmanıza yardımcı olmak için.
 6. Özellikle gözleriniz kapalıyken etrafınızdaki dünyanın daha fazla farkında olmanıza yardımcı olmak için.
 7. Sadece gözlerinizi kapattığınızda değil, çeşitli durumlarda problem çözme becerilerinize yardımcı olmak için.
 8. Gözleriniz kapalıyken gördüğünüz görüntülerin derinliğini ve çözünürlüğünü artırmaya yardımcı olmak ve beyninizin gördüklerini anlamasını kolaylaştırarak gördüklerinizin netliğini artırmak.
 9. Renklerin birbirine yakın veya uzak olduklarında daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için.
 10. Renklerin birbirinden uzaktayken daha keskin, daha net ve daha renkli görünmesini sağlamak için.

Görme Teknolojisini Günlük Yaşamda Nasıl Kullanılır?

Gözlerinizi kapatmak, renk algınızı arttırmanın iyi bir yoludur.

Gözlerinizi kapattığınızda renkleri ve görüntüleri daha net görebilirsiniz. Gözlerinizi kapattığınızda gördüğünüz renkler ve görüntüler, gözlerinizi kapatmamış olsaydınız göreceğinizle aynı. Bu, gözlerinizi kapatmanın renk algınızı ve görme teknolojinizi geliştirmenin harika bir yolu olduğu anlamına gelir.

Gözlerinizi kapatmak, görüş kalitenizi artırmak için yararlı bir araçtır.

Gözlerin kapanmasını, kapattığınızda gördüklerinizin kalitesini artırmak için bir araç olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin, bir şeyi ilk başta görmek sizin için zorsa, bir gözünüzü kapatıp, sadece bir gözünüz açıkken görmek netleşene kadar iki gözünüz açık olarak ona bakmayı deneyin. Biraz pratik gerektirebilir, ancak bu, yalnızca bir göz açık veya kapalıyken gördüklerinizin kalitesini artırmaya yardımcı olacaktır.

Her iki gözü de kapatmak, derinlik algınızı iyileştirmede yardımcı olabilir.

Uzaktaki nesneleri görmekte zorluk çekiyorsanız, iki gözü birden kapatmak onları daha iyi görmenize yardımcı olabilir. Bunun nedeni, her iki gözünüzü de kapattığınızda, baktığınız şeyin görüntüsünün, yalnızca bir gözünüzü kapatmış olmanızdan daha keskin ve net olmasıdır.

Gözlerinizi kapatmak okumaya yardımcı olabilir.

Yalnızca bir göz açıkken bir şeyi okumak sizin için zorsa, her iki gözü de kapatmak, daha net görmelerini sağlayarak ve beyninizin gördüklerini daha kolay işlemesine yardımcı olarak okuduğunuz kelimelerin kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Gözlerinizi kapatmak, vücudunuzu rahatlatmanın ve baş ve boyun bölgenizdeki kan dolaşımını iyileştirmenin iyi bir yoludur.

Her iki gözü de kapattığınızda, bu, beyninizin ve vücudunuzun birlikte rahatlaması için harika bir yol olabilir, böylece vücudun tüm bölümleri, bu bölgelerde daha iyi kan akışı elde edebilir, bu da bu alanlarda daha fazla rahatlama ve daha iyi sağlık ile sonuçlanır.

Gözlerinizi kapatmak, konuşmanızın netliğini artırmanıza yardımcı olabilir.

Sadece bir gözünüz açıkken net konuşmakta zorlanıyorsanız, her iki gözü de kapatmak net konuşmanızı kolaylaştırabilir. Bunun nedeni, yalnızca bir göz açık olduğunda, beyin ve vücut, gördüklerini net bir şekilde konuşabilmek için yeterince hızlı işleyebilecek kadar rahat değildir.

Gözlerinizi kapatmak, sadece bir göz açıkken bir kitap okumak veya bir resim görmek için yardımcı olabilir.

Yalnızca bir gözünüz açıkken bir görüntüyü okumak veya görmek sizin için zorsa, her iki gözü de kapatmak, beyninizin ve vücudunuzun birlikte gördüklerini işlemesini daha net ve kolay hale getirerek gördüklerinizin kalitesini artırmanıza yardımcı olabilir. sadece bir gözü açıkken görüntüleri okumaları veya görmeleri daha kolay.

Zemin veya zemin gibi düz bir yüzeyde hareketsiz dururken iki gözü kapatmak dengenizi korumanıza yardımcı olabilir.

Yalnızca bir gözünüz açıkken dengenizi korumakta güçlük çekiyorsanız, her iki gözü de kapatmak, gördüğünüz görüntünün kalitesini ve dengenizi iyileştirmeye yardımcı olabilir, çünkü her iki gözünüz açıkken başınızın, boynunuzun ve vücudunuzun sabit kalması daha kolaydır. kapalı.

Her iki gözü de kapatmak, yalnızca bir göz açıkken geceleri daha iyi görmenize yardımcı olabilir.

Sadece bir göz açıkken karanlıkta görmeniz zorsa, her iki gözü de kapatmak, beyninizin ve vücudunuzun birlikte gördüklerini daha kolay işlemesi için daha net ve kolay hale getirerek gördüklerinizin kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. karanlıkta sadece bir göz açıkken görmeleri için.

Görme Teknolojisinin Faydaları

1. Vizyonunuzu geliştirebilirsiniz

Gözlerinizi kapattığınızda, görme teknolojisini uyguluyorsunuz. Beyninizi görebileceği renk sayısını ve onları ne kadar iyi görebileceğini artırmak için eğitiyorsunuz. Bunu, gözlerinizi kapatarak ve farklı renk ve şekiller hayal etmeye çalışarak yapabilirsiniz.

2. Renk algınızı geliştirebilirsiniz

Gözlerinizi kapatmak, beyninizdeki renk algısını iyileştirmenin harika bir yoludur. Bunu uyguladığınızda, beyniniz, size hemen sunulan renklerden daha fazla renk olduğunu fark etmeye başlayacaktır.

3. Yaratıcılığa yardımcı olur

Gözlerinizi kapatmak, herhangi bir zamanda algılayabileceğiniz renk sayısını artırmanın yanı sıra yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmenin harika bir yoludur. Bunun nedeni, onları kapattığınızda, önünüzdeki bir şeye veya kendinizden uzaktaki bir şeye bakarken, hatta bir bilgisayar ekranında bir şey kapandığında olduğu gibi, eldeki tüm araçları kullanmamanızdır.

4. Hafızaya yardımcı olur

Gözlerinizi kapatmak, hafızanızı ve bilgi saklamanızı geliştirmenin harika bir yoludur çünkü bir şeyleri hatırlamanıza yardımcı olması için görüşünüzün diğer kısımlarını kullanmazsınız. Ne kadar çok pratik yaparsan, bir şeyleri hatırlamakta o kadar iyi olacaksın!

5. Odağınızı geliştirir

Gözlerinizi kapatmak, odağınızı geliştirmenize yardımcı olur çünkü tamamen farklı bir yerde olmak gibidir. Yeni bir şey öğrenirken konsantrasyon becerilerinizi geliştirmenin mükemmel bir yolu olduğundan, birkaç dakika boyunca belirli bir şeye veya hatta hiçbir şeye odaklanmayı pratik yapabilirsiniz.

6. Yaratıcılığı artırır

Gözlerinizi kapattığınızda, tamamen farklı bir yerde olmak gibidir ve bu yüzden yaratıcı düşünme becerileri için çok faydalıdır. Aynı anda bir gözünüzü açık ve kapalı tutarak bununla sanat bile yaratabilirsiniz!

Çözüm

Bu blog yazısında, görme teknolojisinin yararlarını ve sınırlamalarını tartışacağız. Ayrıca üretkenliğinizi ve refahınızı artırmak için görme teknolojisini günlük yaşamınızda nasıl kullanabileceğinizi tartışacağız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir