Günde Kaç YouTube Görüntüleme İyidir?

Bir videonun kaç kez izlendiğini hiç merak ettiniz mi? Veya videonuz ne kadar tekrar izleniyor? İzlenme sayısı, videonuzun ne kadar izlendiği konusunda yararlı bir göstergedir, ancak videonuzun ne sıklıkta görüntülendiği gerçekten ne kadar önemli?

Gerçek şu ki, görüntüleme sayısı tüm hikayeyi anlatmaz. Fark yaratan sadece videonuzun ne sıklıkta izlendiği değil, aynı zamanda videonuzun nasıl izlendiğidir. İnsanların videonuz hakkında ne düşündükleri, videonuzdan ne elde ettikleri ve videonuza nasıl tepki verdiklerinin tümü, videonuzun izlenmeleri üzerinde etkilidir.

Talimat yazma konusunda profesyonel değilim, ancak süreci açıklamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

 • Konunuz ve başlığınızla bir YouTube videosu oluşturun. Yukarıdaki videoyu rehber olarak kullanabilirsiniz. Videoyu 1280×720 veya daha yüksek çözünürlükte oluşturmanızı öneririm. Daha yüksek çözünürlük, iPad’ler ve iPhone’lar gibi mobil cihazlarda görüntüleyen kişiler için daha iyi olacaktır. Bu amaçla Adobe Premiere Elements’i de kullanabilirsiniz, ancak video düzenleme konusunda yeniyseniz Windows Movie Maker’ı kullanabilirsiniz (Windows 10’da yerleşik olarak bulunur).
 • Metninizi videonun sonuna ekleyin.
 • YouTube Video’ya Sosyal Medyada Paylaş veya Bağlantıyı panoya kopyala (cihazınıza bağlı olarak) yazan bir işlem düğmesi ekleyin. Bu amaçla Microsoft Word veya Google Dokümanlar kullanmanızı öneririm:
 • Google Dokümanlar’ı açın ve bağlantınızı belgeye yapıştırın (veya kopyalayın).
 • Microsoft Word’ü açın ve bağlantınızı belgeye yapıştırın veya yapıştırmak için Ctrl + V klavye kısayolunu kullanın.
 • Belgeyi bir PDF veya DOCX dosyası olarak kaydedin (cihazınıza bağlı olarak). Bunun için Adobe Acrobat Reader kullanmanızı tavsiye ederim. İndirebilirsin.
 • Google Dokümanlar’ı tekrar açın ve az önce oluşturduğunuz PDF veya DOCX dosyasını açın (bağlantımı zaten sizin için oraya ekledim) ve “YouTube Görünümleri” (veya benzeri bir şey) adıyla bir video olarak kaydedin. Videonuzu bir .MP4 dosyası olarak kaydettiğinizden emin olun. Artık bu videoyu, aşağıda gösterildiği gibi Google Dokümanlar penceresindeki Paylaş düğmesine tıklayarak Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat vb. sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz:
 • YouTube videosundan Panoya Bağlantıyı Kopyala seçeneğine tıklayın ve bağlantıyı panoya kopyalayın. Google Dokümanlar’ı tekrar açın ve bağlantıyı belgeye yapıştırın.
 • Artık YouTube videonuzu bir web sitesinden de paylaşabilirsiniz (örneğin, bir Facebook Sayfası veya Twitter hesabı kullanıyorsanız). Aşağıda gösterildiği gibi Paylaş düğmesini kullanabilirsiniz:
 • YouTube videonuzu bir web sitesinden veya sosyal medya platformundan paylaştığınızda, aşağıda gösterildiği gibi farklı formatta paylaşım seçenekleriyle yeni bir pencere açılacaktır:
 • “Sosyal Medyada Paylaş” seçeneğini seçin ve bağlantıyı panoya yapıştırın. Bağlantıyı panoya kopyalamak için Bağlantıyı Panoya Kopyala seçeneğine tıklayın ve belgeye yapıştırmak için Google Dokümanlar’ı bir kez daha açın. Bu sefer farklı paylaşım seçeneklerine sahip yeni bir pencere görmelisiniz. “E-posta ile paylaş” seçeneğini seçin ve bağlantıyı panoya yapıştırın. Bağlantıyı panoya kopyalamak için Bağlantıyı Panoya Kopyala seçeneğine tıklayın ve belgeye yapıştırmak için Google Dokümanlar’ı bir kez daha açın.

Bu kadar! Microsoft Word veya Google Dokümanlar’dan başarıyla bir YouTube videosu oluşturdunuz, videonun sonuna metin eklediniz, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmak için bir eylem düğmesi eklediniz ve ardından YouTube videonuzu sosyal medyada paylaşmak için bağlantıyı kopyaladınız. medya platformları.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi YouTube Görüntüleme Sayısı Nedir?

 1. YouTube’a başlarken, az sayıda görüntüleme almalısınız (5000 diyelim). Bu, videonuzun Google algoritması tarafından fark edilmesi ve videolarınızın izlenmeye başlaması için yeterli olacaktır. Ne kadar çok görüntüleme alırsanız, o kadar çok insan sizin ve videolarınız hakkında bilgi sahibi olur.
 2. İzlenme sayısına takılmayın. Yeterli sayıda görüntüleme almaya başladığınızda, artırın. YouTube’un temel amacı sadece sayı almak değil, aynı zamanda birey veya şirket olarak kendinize bir marka oluşturmaktır.
 3. Fark edilmek istiyorsanız, kaliteli ve yüksek katılım düzeyine sahip videolar oluşturmanız gerekir. YouTube, videonuzun kalitesini kesinlikle fark edecek ve arama sonuçlarında göstermeye başlayacaktır.
 4. Bu Sosyal Medya çağında yeni bir “influencer” akımı ortaya çıktı. Influencerlar, sosyal medya ağlarında geniş bir takipçi kitlesine sahip olan ve etkilerini ürünleri, hizmetleri veya markaları tanıtmak için kullanan kişilerdir.
 5. Influencer’lar web sitenize daha fazla trafik çekebilecek ve bu da videolarınızda daha fazla görüntüleme elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca doğru kitleye ulaşmanıza ve markanız hakkında farkındalık yaratmanıza yardımcı olabilirler.
 6. Etkileyiciler, daha fazla müşteri edinmenize ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. YouTube arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için videolarınızda daha fazla görüntüleme elde etmek için etkileyicileri kullanabilirsiniz.
 7. Markanızın tanıtımını yapan influencerlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Bazıları sahte videolar oluşturarak ve çok izlenme alarak sizi yanıltmaya çalışacaktır. Bu nedenle, işbirliği için onlara ulaşmadan önce etkileyicinin topluluğu hakkında iyi bir anlayışa sahip olmanız çok önemlidir..

Daha Fazla YouTube Görüntüleme Nasıl Elde Edilir

Bir dahaki sefere video oluştururken deneyebileceğiniz birkaç şey:

 • Google’ı kullanarak konuyu daha derinlemesine araştırın. Tanıttığınız ürün veya hizmet hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi bulmaya çalışın. Bu, videoyu daha çekici ve ilgi çekici hale getirecek ve size konuşacak daha çok şey verecektir.
 • Sesini kullan. İnsanlar cesaret verici veya gerçekçi bir seslendirmeyle videoları izlemeyi severler. Bu, özellikle egzersiz ipuçları veya sağlıkla ilgili konular hakkındaki videolar için geçerlidir.
 • Videoyu daha az bilgi ağırlıklı yapın. Daha fazla YouTube görüntülemesi elde etmek söz konusu olduğunda, daha az ayrıntı daha iyidir. Bu hem açıklama hem de videonun kendisi için geçerlidir.
 • Grafik ve animasyon kullanın. Grafikler ve animasyonlar içeren videolar, onlarsız videolardan daha ilgi çekicidir.
 • Videonun sonuna bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Bu, insanların kanalınıza abone olabilmesi veya ürün veya hizmetinizi satın alabilmesi içindir.
 • Bol bol mizah kullanın. Mizah, YouTube’da daha fazla görüntüleme ve abone edinmenize yardımcı olabilir.
 • Akılda kalıcı bir slogan kullanın. Bu, videonuzun başlığıdır ve net ve hatırlaması kolay olmalıdır.
 • Bazı hashtag’ler kullanın. Bunlar, sizinkini kolayca bulabilmeleri için başkalarının videolarını etiketlemek için kullanılan kelimelerdir. Ne kadar çok hashtag kullanırsanız, videonuzda daha fazla görüntüleme alma şansınız o kadar yüksek olur.
 • Konuşan bir kafa kullanın. Bu, insanların videolarınızı izlemesini sağlamanın başka bir yoludur. Grafikler ve animasyonlar içeren bir video kadar ilgi çekici değil, ancak karmaşık veya anlaşılması zor şeyleri açıklamak için etkili olabilir.
 • Müzik kullanın. Birçok insan müziği dikkat dağıtıcı bulur ve çok yüksekse dinlemek istemez. Ancak görüntüleyenlerin dikkatini dağıtmaması için videolarınızın arka planında müzik kullanabilirsiniz.

Çözüm

Yukarıdan, daha fazla YouTube görüntülemesi almanın bir zamanlar düşündüğünüz kadar zor olmadığını görebilirsiniz. Yayınladığınız her video faydalı içerik içermeli ve izleyicilerinizin kanalınızla ilgilenmesini sağlayacak kadar ilgi çekici olmalıdır. Bunu yaparsanız, daha fazla YouTube görüntülemesi almanın aslında o kadar da kötü bir şey olmadığını göreceksiniz! Aslında bu değerli video kaynağı aracılığıyla erişiminizi ve bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir