Hangi oyunlarI Oynuyor olmalısınız?

God of War

Tür: Aksiyon macera
Benzer: Darksiders serisi, Rise of the Tomb Raider, DmC: Devil May Cry
Grafikler: Yaşına rağmen hala güzel, PC’de her şeyi daha iyi hale getirdi
Oynanış: Açık dünya, üçüncü şahıs, derin dövüş, RPG unsurları, İskandinav mitolojisi, baba ve oğul bağı, “ÇOCUK!” çok fazla

God of War’ın bir PlayStation 4 veya daha yüksek çözünürlüklerin keyfini çıkarmak istiyorsanız PlayStation 4 Pro satın almak için en iyi neden olduğunu hatırlıyor musunuz? PC’ye gelmesi neredeyse dört yıl sürmüş olabilir, ancak beklemeye değdi.

Tanınmış ve popüler bir formülü değiştirmek her zaman risklidir, ancak Kratos’u Yunanistan’dan alıp oğluyla birlikte Midgard’ın çarpıcı açık dünya alemine yerleştirmek bir dahiydi. Arsa basit: Kratos’un karısının küllerini bir dağın tepesinde serpmek için bir yolculuk, söylemesi yapmaktan daha kolay bir şey.

God of War, ipuçlarının çoğunu Uncharted gibi PlayStation klasiklerinden alırken Kratos ve oğlu Atreus arasındaki ilişki ve işbirliği The Last of Us’a çok şey borçludur. Dövüş benzersizdir: derin, içgüdüsel, ağır ve Mjolnir’in kendisine rakip olacak bir silah olan Leviathan Axe ile tamamlanır. Ayrıca, bir video oyununda şimdiye kadar görülen en iyi sinematik hesaplaşmalardan bazılarına sahiptir.

GoW, donanım geliştirmekten ağaçları yükseltmeye kadar birçok rol yapma öğesi içerirken, Valkyries’i yenmek gibi isteğe bağlı yan etkinliklerin sayısı sizi ana görevlerin ötesinde meşgul edecek.

God of War şimdi biraz daha iyiye gidiyor olabilir. Bununla birlikte, PlayStation’da ilk kez oynamış olanlar bile, yüksek kare hızları, çözünürlüklü gölgeler, daha iyi ekran alanı yansımaları, Ground Truth Ambient Occlusion (GTAO), Screen Space Directional gibi platforma özgü avantajları deneyimlemek için PC sürümünü denemelidir. Oklüzyon (SSDO), Nvidia Reflex düşük gecikme süresi desteği ve 21:9 ultra geniş ekranlar için uyumluluk. Daha yakın zamanda, FSR 2.0 desteği alan yalnızca üçüncü oyun oldu .

The Lost Boy
V Rising

Tür: Aksiyon-Hayatta Kalma
Benzer: Valheim, Kayıp Ark
Grafikler: gotik çizgi film, MMO/ARPG stili
Oynanış: Yukarıdan aşağıya 2.5D, Çok oyunculu odaklı, temel oluşturma, işçilik, sandbox, Vampirler

Genellikle bu listeye hiçbir zaman erken erişimli bir oyun eklemezdik, ancak 1,5 milyondan fazla kopya satıldı ve düzenli olarak 150.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyu cezbetmek V Rising’i görmezden gelmenin imkansız olduğu anlamına geliyor.

İlk bakışta, V Rising’in başka bir Diablo klonu olduğunu düşündüğünüz için affedilirsiniz, ancak bu aslında Valheim ve ARK’ya borçlu olan çok oyunculu bir vampir aksiyon-hayatta kalma oyunudur: Survival, Blizzard’ın klasik serisinden daha gelişmiştir, bu da bol miktarda kaynak toplama anlamına gelir. , tüm cinayet, sihir ve kan içme ile birlikte inşa ve işçilik.

Benzer oyunların aksine, V Rising’in deneyim puanı yoktur; Dişli Seviyeniz gücü belirler. Savaş, çok sayıda iyi tasarlanmış patronun üstesinden gelmek için birçok harika yetenekle kesinlikle öne çıkan bir şeydir. Türüne ve kalitesine göre geçici karakter sınıfları ve güçlendirmeler sunan kan içme mekaniği oldukça zekice.

V Rising’de kalenizi kişiselleştirmekten ve kanla beslemekten insanları yakalayıp onları köleniz yapmaya kadar öğrenecek çok şey var. Tek başına oynamayı desteklese de, PvP ve PvE modlarında başkalarıyla çok daha keyifli.

Diğer hayatta kalma odaklı oyunlarda olduğu gibi, V Rising, kaynakların çıktısını değiştirmek mümkün olsa da, biraz sert gelebilir. Aynı zamanda erken erişimli bir oyundur, bu yüzden henüz tamamen bitmediğini unutmayın. Ancak bu, 2022’de harcadığınız en iyi 20 dolar olabilir.

Master Chief geri dönüyor ve bir kıskaçla
Halo Infinite

Tür: Birinci şahıs nişancı
Benzer: Önceki Halo oyunları, Titanfall 2, Far Cry 6, Call of Duty: Vanguard
Grafikler: Muhteşem olmasa da çok iyi görünüyor, üst düzey bir bilgisayara sahip olmak yardımcı olur
Oynanış: nişancı, önemli çok oyunculu öğe, (çoğunlukla) açık dünya, hafif RPG öğeleri

Belirli bir yaştaki oyuncular, 2000’lerin başındaki çevrimiçi çok oyunculu Halo oyunlarını oynadığını ve annelerinin erdeminin 12 yaşındakiler tarafından sorgulandığını hatırlayabilir. Halo’nun çok daha güzel olması dışında, bu günlerde aynı şeyi yaşayabilirler.

Halo Infinite, günümüzün en iyi tek oyunculu deneyimlerinden bazılarına rakip olan mükemmel bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Silahlar ağır ve etkili hissettiriyor, bir aracı kontrol etmek her zamanki gibi eğlenceli olmaya devam ediyor ve çok oyunculu unsur sizi sonsuza kadar bağımlı tutacak.

Bu Halo, sizi A noktasından B noktasına götürmek olan birincil amacına hizmet etmenin yanı sıra, silahları kapmanıza, bir yerden atlamanıza izin veren mükemmel bir savaş aracı olan çok amaçlı kanca da dahil olmak üzere bazı yeni unsurlar sunar. dövüş ve Master Chief’i kötü bir adamın kişisel alanına fırlat.

Diğer bir yeni özellik ise oyunun çoğunun, uygun gördüğünüz herhangi bir sırayla ele alınabilecek yan görevlerle tamamlanmış bir açık dünya haritasında gerçekleşmesidir. Tamamlayıcıları saatlerce meşgul edecek bir sürü isteğe bağlı aktivite, oynayacak 20’den fazla silah, bazı harika patron savaşları ve çok daha fazlası var. Sonra çok oyunculu, o kadar büyük bir unsur ki tamamen ayrı bir oyun – kampanya işbirliği oyununun Ağustos ayında gelmesi bekleniyor.

Infinite ile ilgili temel sorunlardan biri, daha önceki oyunları hiç oynamadıysanız veya sadece yıllar önce oynadıysanız ve o zamandan beri arsaları unuttuysanız, neler olup bittiğini merak ediyor olabilirsiniz. Çok oyunculu öğeyle ilgili de birkaç sorun oldu. Ancak bu, etrafındaki en iyi FPS savaşlarından bazılarına sahip harika bir oyun olmaya devam ediyor.

16 milyon oyuncu ve sayım
Valorant

Tür: F2P taktik nişancı
Benzer: CS: GO, Overwatch
Grafikler: Cartoonish, TF2 benzeri, düşük kaliteli bilgisayarlarda iyi çalışır
Oynanış: FPS, 5’e 5, takım tabanlı, rekabetçi

Apex Legends size göre değilse ve CS:GO hayranıysanız, Valorant aradığınız yeni zaman havuzu olabilir. Apex Legends’tan yaklaşık 100 milyon daha az aylık oyuncuya sahip olabilir , ancak 16 milyon insan az bir sayı değil.

Riot, sonsuz devi League of Legends sayesinde rekabetçi çok oyunculu oyunlar konusunda çok fazla deneyime sahip ve bu ücretsiz, takım tabanlı eylemi yeni bir perspektife getiriyor. CS:GO’nun birincil etkisine ek olarak, Overwatch’ın renkli estetiğini ve her biri kendi imza yeteneklerine, sonlarına ve arka planlarına sahip dört role ayrılmış karakter kadrosunu (aracılar) harmanlıyor. Apex Legends’da bulunana benzer bir ping sistemi de var, yani istemiyorsanız kulaklık kullanmak veya yazmak zorunda değilsiniz.

Valorant, saldırganların bir bomba (spike) yerleştirmeye çalıştığı ve savunucuların onu etkisiz hale getirmeye çalıştığı 25 turda 5v5 oyundur. Ayrıca, benzer oyunların aksine, tüm karakter yeteneklerinin sonsuz bekleme sürelerinde olmadığını göreceksiniz; bunlardan ikisi her turda satın alınmalı ve sınırlı sayıda kullanıma sahip olmalıdır. Ayrıca öldürmeler, ölümler veya ani hareketler kullanarak yeniden şarj olmak için birden fazla tur alabilen nihailer de vardır.

Tüm rekabetçi oyunlarda olduğu gibi, diğer oyuncular Valorant’ın en kötü yanı olabilir ve biraz para harcamak istemiyorsanız her şeyin kilidini açmak çok zor. Stratejik oyun, taktik derinlik ve takım çalışması karışımıyla Valorant, CS:GO’ya asla giremeyenler için CS:GO’dur. Bağımlılık yapan dişlerini bir kez sana soktuğunda, bırakmana izin yok.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir