Hangi projeler NFT’leri aktif olarak kullanıyor?

Birçok proje NFT’leri tanıttı. Bu teknolojiyi kullanan en önemli projelerden bazılarına bir göz atalım.

CryptoKitties

NFT’lerin ana akım medyayı vuran ilk kullanım durumu olduğu için CryptoKitties hakkında konuşmamak imkansız . Konsepti Pokemon Go ile yakından bağlantılıdır. Her biri benzersiz özelliklere sahip olan Pokemonları toplamak yerine, belirli özelliklerle gelen dijital kripto kedileri toplayabilirsiniz. Üreme kedileri sayesinde yeni kediler yaratabilir ve böylece yeni özellikler keşfedebilirsiniz.

Decentraland

Sıradaki, Decentraland , bir sanal arazi parçasına sahip olabileceğiniz bir sanal gerçeklik dünyası. Oyun, arazi parçanızı daha da geliştirmenize veya üzerine bir şeyler inşa etmenize olanak tanır. Tüm bu ayrıntılar, NFT’nizin meta verilerinde saklanır. En önemlisi, oyun, büyük sanal topluluklar oluşturabilmeniz için diğer oyuncularla sanal arazi ticareti yapmanıza olanak tanır.

Gods Unchained

Kağıt oyunları oynamayı ve bunları Yu-Gi-Oh gibi arkadaşlarınızla değiş tokuş etmeyi hatırlıyor musunuz? Bazı koleksiyoncular, koleksiyonlarını tamamlamak için eBay’de veya diğer çevrimiçi pazarlarda kart listelemeye kadar gitti. Gördüğünüz gibi, o günlerde kart takas etmek ve toplamak kolay değildi. Kart toplayıcıları çeşitli belirsizliklerle uğraşmak zorunda kaldı –

Bir kart için ödeme yaparsam ve kartı almazsam ne olur?
Ya internetten satın aldığım kart sahteyse?
Satın aldıktan sonra kartın sahibi olduğumu nasıl kanıtlayabilirim?
Gods Unchained , kartların NFT olarak düzenlendiği tahsil edilebilir bir kart oyunu yarattı. Bu nedenle, kartların mülkiyeti dijital olarak aktarılabildiğinden yukarıdaki sorunların tümü çözülür ve her kartın orijinalliğini doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, basit bir Ethereum işlemi aracılığıyla kartların sahipliğini hızla değiştirebilirsiniz.

NBA Top Shots

NBA Top Shots, şüphesiz FLOW blok zinciri üzerine kurulu NFT’ler için en popüler platformlardan biridir.

Çeşitli NBA oyunlarından farklı anların yakalandığı ve ardından NFT’lere dönüştürüldüğü yeni bir konsept. Farklı bir nadirliğe sahip çeşitli jetonlar var.

Örneğin, bazı anlar yalnızca birkaç NFT’ye, diğerleri ise binlerce NFT’ye basılmıştır. Bu nedenle, yatırımcılar kendilerine sahip olmak için piyasaya akın ettikçe bazılarının değeri hızla yükseliyor.

Daha da ilginci, platform hızla yükseldi ve en çok konuşulanlardan biri haline geldi ve her paket düşüşü, katılmaya istekli binlerce kişiyi bekleme listesinden alıyor.

NFT’ler için OpenSea Pazarı

Son olarak, herhangi bir NFT’nin platformda açık artırmaya çıkarılmasına izin veren OpenSea pazarından bahsetmeye değer . OpenSea, ticaretin akıllı bir sözleşme yoluyla gerçekleştiği merkezi olmayan bir pazar yeri görevi görür. CryptoKitties, SuperRare art, Gods Unchained kartları ve hatta Ethereum alan adları dahil olmak üzere 200’den fazla NFT türünde ticaret yapmanızı sağlar .

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir