Hemen Yapmanız Gereken En İyi 15 Ücretsiz Çevrimiçi IQ Testi

Akıllısın ve zekisin ya da düşündüğün kadar zeki değilsin. Sadece öyle olduğuna inanıyorsun çünkü insanlar sana böyle söylüyor.

Zeka, bir kişinin görünüşüyle ​​ölçülebilecek bir şey değildir. Bunu tespit etmek için bir IQ testi yaptırmanız gerekir. Testten, Albert Einstein ve diğer dahiler ile karşılaştırıldığında ne kadar zeki olduğunuzu göreceksiniz.

IQ testine girmek için bir kuruş bile ödemezsiniz çünkü orada tonlarca ücretsiz test var. Tek büyük zorluk, hangisinin sizin için daha doğru, özgün ve ideal olduğunu bulmaktır.

Heyecan verici bir şekilde, oradaki en iyi ücretsiz çevrimiçi IQ testlerinin bir listesini seçmeyi ve bir araya getirmeyi başardık. Bu nedenle, zekanızı test etmek için çevrimiçi bir IQ aracı aramak için daha fazla zaman harcamanıza gerek yok.

Listemizde neler olduğunu görmeye hazır mısınız? Tamam, okumaya devam edin!

1. Brainmetrix.com:

Brain Metrix, piyasadaki en iyi ücretsiz çevrimiçi IQ testleri arasındadır. Hızlı ve anlaşılır. Ayrıca navigasyonu çocuk oyuncağı haline getiren çekici bir arayüze sahiptir.

Bunun da ötesinde, Brain Metrix, IQ testlerinin yanı sıra sayısız eğlence dolu aktivite sunuyor. Bunlara hafıza oyunu, beyin egzersizleri, ücretsiz satranç oyunu, konsantrasyon oyunu, IQ ölçeği ve refleks testi dahildir.

Yani, gerçekten de sizi Brain Metrix ile meşgul edecek bir şey bulacaksınız. Ancak, bu IQ test aracının sahip olduğu tek dezavantaj, cevapları göstermemesidir. Ve sonuç olarak, doğru ya da yanlış aldığınız cevapları bilemezsiniz.

Brain Metrix, zekanızı test etmek için 20 ücretsiz soru sunar. Sorular, kelime dağarcığı, sayı dizileri ve görsellerin bir karışımını içerir.

Ayrıca, bu çevrimiçi IQ test aracı, çoğu çevrimiçi ücretsiz IQ testinin aksine kullanıcı bilgilerini toplamaz.

2. Ücretsiz-IQTest.net:

Ad, Free-IQTest hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor. Piyasadaki en doğru çevrimiçi IQ test araçlarından biridir. Ayrıca, anında sonuç sağlar.

Testinize başlamak için tek yapmanız gereken doğum tarihinizi girmek. Bunun dışında Free-IQTest başka bir bilgi istemez.

Doğum tarihinizi girdikten sonra devam etmek için “Testi başlat” butonuna tıklayın. 15 dakikada tamamlamanız gereken 20 zorlu soru bulacaksınız.

Bu araç cevapları görmenize izin vermez, bu yüzden doğru olanları ve başarısız olanları bilemezsiniz. Yapabileceği en iyi şey, soruları bir kez daha gözden geçirmenize izin vermektir. Bununla birlikte, bunun tek dezavantajı, zaman alıcı bir işlem olmasıdır.

3. Wechslertest.com:

Bu ücretsiz çevrimiçi IQ testi, diğerlerinden biraz daha organize. Bir zamanlayıcı ve 15 sağlam test sorusuna sahiptir. Test sorularını 15 dakikada tamamlamanız gerekmektedir. Süre dolduğunda, daha önce yapmış olduklarınızın sonucu görüntülenecektir.

Doğru veya yanlış olanları bilmek için soruların cevaplarını bulamayacaksınız. Wechsler Testi yalnızca puanı görüntüler. Görsel soruları yoktur ve IQ testleri basittir.

15 dakikalık hızlı testin yanı sıra Wechsler Testi, daha fazla soru sağlayan 30 dakikalık tam bir IQ testi sunar. Böylece hangi sınava girmek istediğinize karar verebilirsiniz. Hızlı olan mı yoksa tam IQ testi mi?

4. 123Test.com:

123Test, IQ testleri için en iyi platformdur. Ek olarak, çeşitli sorular sunarak iş arayanların pratik yapmalarına olanak tanır ve iş testleri için IQ puanlarını öne çıkarır. Araç, çeşitli problemlere ve yeni başlayanları IQ testlerine tanıtan bir demoya sahiptir.

Bu çevrimiçi IQ testi genellikle kullanıcı bilgilerini ister, ancak kesinlikle korkacak bir şeyiniz yoktur. Yalnızca eğitim düzeyi, yaş, ülke ve cinsiyet gibi temel bilgileri isteyecektir.

123Test iki farklı test türü sunar. Bunlara Klasik ve Kültür Fuarı dahildir. Ne yazık ki, tamamen ücretsiz bir IQ test platformu değil. Ücretsiz sürümde bile bir dizi daha kısa soru bulunur. Kullanıcıların daha genişletilmiş sürüme erişmek için 8,99 $ ödemesi gerekiyor.

Yaklaşan bir iş testine hazırlanan kullanıcılar için 123Test akıllıca bir seçimdir. Tek sorun, sorulara erişmek için ödeme yapmak zorunda olmasıdır. Ancak web sitesine göre psikolojik testler ücretsizdir.

5. Tiptop Globe.com:

Tiptop Globe ücretsiz çevrimiçi IQ testi, 30 dakika içinde tamamlamanız gereken 40 soru sunar. Çeşitli bilim adamlarının, politikacıların, mucitlerin, sanatçıların, geçmiş başkanların, askeri liderlerin vb. IQ puanlarının bir listesi vardır. Puan, insanların IQ testlerini ciddiye almaları için iyi bir motivasyondur.

Tiptop Globe’da yaş sınırlaması yoktur. Kullanılan cihazın internet erişimi olması koşuluyla herkes IQ testine girebilir. Sonuçlar denemeden hemen sonra ortaya çıkıyor.

Pek çok insanın bu platform hakkında sevmediği şey reklamlardır. Bazen çok sinir bozucu olabiliyorlar. Ama o zaman onları suçlayamazsın. Reklamlardan elde edilen para, web sitesini sürdürmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olur.

6. IQTest.com:

IQTest, onu diğerlerinden ayıran profesyonel görünümlü bir web sitesine sahiptir. Bir zamanlayıcı ile 38 doğru veya yanlış soru sunar.

Web sitesine göre, ortalama sınav katılımcısı testi 13 dakikada tamamlıyor. Ancak, daha hızlı bitirmek, test puanınızı yükseltir. Ancak en önemlisi doğru cevapları seçmektir.

Sonuçlar anlıktır ve platformu kimlerin kullanabileceği konusunda herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. “Test yap” düğmesini tıklamadan önce sabit bir internete sahip olduğunuzdan ve maksimum konsantrasyon vermeye hazır olduğunuzdan emin olun.

7. IQTest-center.com:

Görüntü tabanlı IQ testlerini tercih ediyorsanız, bu platformu kullanmaktan keyif alacaksınız. Matematik, edebiyat veya dilbilgisi bilgisi gerektirmez. Sorular, kişinin mantıksal düşünme yeteneğini test etmek ve ne kadar akıllı olduğunuzu anlamak için tasarlanmıştır.

Web sitesi, çözümlerin 1945’ten beri doğrulandığını iddia ediyor ve bu, geçerliyse kullanıcılara oldukça güvence verecek.

Bu IQ test merkezi, 6 ila 80 yaş arasındaki kişilere açıktır ve tamamen ücretsizdir. Tek dezavantaj, bazı kullanıcıları tembelleştirebilecek zaman kısıtlamalarının olmamasıdır. Çoğu insan test puanını ciddiye bile almaz.

8.IQExam.Org:

Facebook’ta binlerce beğeni alan IQExam gelecek vaat eden bir platform gibi görünüyor. Ücretsizdir ve katılımcılara test puanlarını taşıyacak bir sertifika sunar.

IQExam kayıt gerektirir. Kullanıcılar ayrıca 18 yaş ve üzeri olmalıdır. Platform 25 soru sunuyor ve kullanıcıların her birini tamamlamak için 60 saniyesi var.

Genel olarak, IQExam, kullanıcıların çeşitli alanlardaki bilişsel performansını ölçmeyi amaçlayan bir psikometrik sınav sunar. Bunlar, kelime analizi ve uzamsal akıl yürütmeyi içerir.

Virginia Tech Üniversitesi Uzmanlarının bu testin geliştiricileri olarak kabul edilmesi, testi daha özgün kılıyor.

9. Intelligencetest.com:

Eskiden IQTestLab olarak adlandırılan Intelligence Test, çevrimiçi IQ testlerinde devrim yaratmayı amaçlıyor. Web sitesi sadece profesyonel görünmüyor. Çeşitli alanlarda çeşitli beyin yıpratıcı sorularla dolu olarak geliyor.

IQ testlerinde yeniyseniz, Intelligence Test çeşitli alanlarda pratik sorular sunar. Bu alıştırma soruları, gerçek soruların nasıl olacağı konusunda size harika bir fikir verecektir.

Sözel yetenekler, örüntü tanıma, uzamsal yönelim, matematik, görselleştirme, mantıksal akıl yürütme, sınıflandırma, çalışma belleği, genel bilgi ve problem duyarlılığını içerir.

Gerçek sorular için, Zeka Testi size 15 dakikada tamamlamanız gereken 30 soru sunar.

10. Simple-IQ.com:

Ad, bu çevrimiçi IQ test platformuna pek adaletli davranmıyor. Bu doğru ya da yanlış bir soru, bu yüzden birçok kişi bunu basit bir çevrimiçi IQ testi olarak görebilir.

Basit IQ Testi ücretsizdir ve yaş sınırı yoktur. Bir kullanıcının da platformu kullanmadan önce kaydolması gerekmez. Web adresini bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza girin ve başlayın.

Web sitesinin mobil uyumlu olması Simple IQ Test’i harika bir platform haline getiriyor. Hatta hareket halindeyken testlerinizi yapabilir ve sonuçları anında alabilirsiniz. Platform daha yüksek derecede doğrudur.

11. Testyourself.psychtest.com:

Uzun ve zorlu bir çevrimiçi IQ testi arıyorsanız, Psikolojik Test akıllıca bir seçimdir. 30 dakika veya daha kısa sürede tamamlamanız gereken 57 soru bulacaksınız. Sorular için maksimum süre 30 dakikadır. Bu yüzden hızlı düşünmeli ve maksimum konsantrasyon vermelisiniz.

Bu çevrimiçi IQ testi, çeşitli alanlardan sorular sunar. Bunlar mantıksal akıl yürütme, matematik ve dilden uzamsal ilişkilere kadardır.

Ancak, IQ testi puanınıza erişmeden önce Psyche Test’e belirli bilgileri sağlamanız gerekir. Platform bunu bir araştırma biçimi olarak görüyor. Ve bilgiler yaşınızı, cinsiyetinizi, etnik kökeninizi ve dininizi içerir.

Ev adres numaranızı, sağlık raporunuzu ve diğer hassas bilgilerinizi vermeniz istenmez.

IQ test puanınıza bir kuruş ödemeden de erişebilirsiniz. Ancak her kategoride nasıl performans gösterdiğinizi görmek istiyorsanız, raporun tamamı için bir miktar ödeme yapmanız gerekir.

12. Funeducation.com:

Fun Education, bireyleri daha ileri düzey sınava hazırlamak için tasarlanmış bir başka ücretsiz çevrimiçi IQ testidir. 43 sorudan oluşuyor ama ne yazık ki süre sınırı yok. Ve bu tek başına birçok ilgili kullanıcı için bir dezavantaj olarak hizmet edebilir.

Sorular, uzamsal akıl yürütme, kelime analizi, harf-sayı, nicel beceriler, sıralama ve sözlü akıl yürütme gibi çeşitli alanları kapsar. Cevabın yazılmasını gerektirenler de dahil olmak üzere çoktan seçmeli sorular da bulacaksınız.

Bu platformu farklı kılan üç şey var. Bunlardan biri, mevcut çok çeşitli sorulardır. Bir diğeri, kullanıcıların geri dönüp yanlış bir cevabı değiştirmesine izin vermemesidir. Son olarak, farklı kategoriler için IQ testi puanını bulacaksınız. Eğlenceli Eğitim aynı zamanda yanlış yaptığınız cevapları görmenizi sağlar.

Bu nedenle, mükemmel bir hazırlık IQ test platformudur. Bu platform ayrıca performansınızı karşılaştırabilmeniz için IQ sonucunuzu farklı kategorilerde bir çubuk grafikte gösterecektir. Bunlar, ait olduğunuz cinsiyet, iş, eğitim ve uyruğu içerir.

13. Seemypersonality.com:

Beyninizin baskı altında ne kadar hızlı çalıştığını öğrenmek için hızlı tempolu bir IQ testi arıyorsanız, Kişiliğimi Gör en iyi seçimdir. Her sorunun süresi kısadır. Bu nedenle, baştan sona maksimum konsantrasyon vermeye hazır olmalısınız.

Bu ücretsiz çevrimiçi IQ test platformunu farklı kılan şeylerden biri, devam etmeye hazır olana kadar soruları duraklatıp devam ettirebilmenizdir. Sorular ayrıca görsel tasarımlar, kelime anlama, algı, hafıza, sayısal diziler, uzamsal ilişkiler ve mantık gibi çoklu alanları da kapsar.

Her IQ testi bölümünün başında, bunları nasıl yanıtlayacağınızı anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı talimatlar ve örnek sorular bulacaksınız. Kişiliğime Bakın IQ testi, testi tamamladığınızda IQ puanınızı e-posta adresinize gönderecektir.

14. Memorado.com:

Memorado’da IQ testi tamamen ücretsizdir. Kullanıcılar dünyanın herhangi bir yerinde testleri alabilirler. Platform, her soruda yaklaşık iki ila dört seçenek içeren 18 çoktan seçmeli soru sunar.

Memorado, IQ testi puanları sunar ve kısa bir açıklama içerir. Bu da onları diğerlerinden biraz farklı kılıyor. Açıklama, “ortalamadan daha iyisin” ve “ilk %2’desin” gibi yazılar içeriyor.

Sonucunuz çıktıktan sonra, tek bir tıklamayla Twitter veya Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

15. FreeIQTest.Bilgi:

Adından da anlaşılacağı gibi, bu çevrimiçi IQ testi tamamen ücretsizdir. Size çok hızlı cevaplamanız gereken 20 soru sunuyor. Sonucunuz sadece cevapların doğruluğuna dayanmıyor. Ayrıca soruları ne kadar çabuk tamamlayabileceğinizi de içerir.

Testi tamamladıktan sonra FreeIQTest yalnızca IQ puanınızı göstermeyecek. Ayrıca, durumunuz da dahil olmak üzere testi bitirmeniz için geçen süreyi öğreneceksiniz. Durumunuz “ciddi şekilde sorgulanmış” veya “Üstün Yetenekli” olabilir. Platform kullanıcıları bu şekilde sıralar.

İstediğiniz zaman arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabileceğiniz IQ’nuzu gösteren bir rozet alacaksınız.

Çözüm

Yani bunlar en iyi ücretsiz çevrimiçi IQ test platformlarıdır. Çoğunun yaş sınırı varken, diğerlerinin yok. Bu platformların çoğu daha gelişmiş ve zorlu sorulardan uzakken, diğerleri basit. Basit olanlar doğru veya yanlış sorular sunar ve bazılarının zaman kısıtlaması yoktur.

Size en uygun IQ test platformunu bulmak için listeyi inceleyebilirsiniz. Hatta basit olanlarla başlayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. En önemli şey, IQ’nuzu bilmek için testi yapmaktır. Bunu yapmak, güven seviyenizi bile artırabilir. Kendinize daha fazla inanmanızı sağlayacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir