iCloud saklama planları: Sizin İçin En İyisini Nasıl Seçersiniz!

Bu yazıda, hangi iCloud depolama planlarını seçmeniz gerektiği konusunda size rehberlik edeceğiz.

Apple’ın ücretsiz iCloud hizmeti, çevrimiçi fotoğraf ve dosya depolama, çoklu cihaz bulut yedekleme, kişi senkronizasyonu, hatırlatıcılar, takvimler, notlar, fotoğraflar, cihaz tercihleri ​​ve e-postaları içeren tonlarca özellik sunar.

Tüm iCloud hesapları, herhangi bir ücret ödemeden 5 GB çevrimiçi depolama alanı alır, ancak bir yedekleme özelliği veya 5 GB’lık bir dosya depolama alanı kullanmak isterseniz, anında kaybolabilir.

Ücretsiz iCloud deneyimi için Apple, kullanıcılar için birkaç farklı ücretli depolama seçeneği de sunar. Depolama alanı sınırınıza yakın olduğunuzu düşünüyorsanız veya zaten alanınız tükendiyse, sizin için iCloud depolama planları satın almayı düşünmelisiniz. bu kılavuzda ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

icloud Depolama Katmanları.

Şu anda Apple, iCloud’unuz için size farklı ücretli abonelik katmanları sunmaktadır. Bunlar, kullanımlarınızdaki tüm cihazlar arasında bölünür. Bu cihazlar arasında iPad, iPhone’lar, Mac’ler ve desteklenen farklı pencere bilgisayarları yer alabilir.

NOT: Bir aile paylaşım planı satın aldıysanız ve 9,99 ABD Doları VEYA 2,99 ABD Doları/ay planları satın aldıysanız, depolama alanınızı diğer beş aile üyenizle paylaşabilirsiniz.

Herkesin özel bir hesabı ve özel deposu olacak.

 1. Ücretsiz Depolama: 5GB
 2. Aylık 0,99 ABD doları depolama: 50 GB
 3. Aylık 2,99 ABD doları depolama: 200 GB.
 4. Aylık 9,99 ABD doları depolama: 2 TB

iCloud Depolama alanınız için neler önemlidir:

 1. iCloud Drive’da sakladığınız her tür veri.
 2. iCloud’da depolanan Uygulama verileriniz
 3. iCloud Hesabınızda saklanan verileri, notları, postaları, takvimi ve kişileri anımsatıcılar.
 4. icloud fotoğraf kitaplığında depolanan Video ve Fotoğraflar.
 5. Apple izle, iPad ve iPhone yedeklemeleri.
 6. iCloud kitaplığınıza yüklediğiniz her tür müzik.
 7. macOS için Belgeler ve Masaüstü senkronizasyonu.

sizin için icloud depolama planı.

Bir iCloud Depolama planı seçmeden önce, kendinize sormanız gereken aşağıdaki ana sorular şunlardır.

 1. Yalnızca iPad veya iPhone yedeklemeleriniz nedeniyle iCloud alanınız tükeniyorsa.
 2. Dosyaları Google Drive veya Dropbox gibi başka bir bulut hizmetinde mi saklıyorsunuz yoksa belgelerinizi saklamak için yalnızca iCloud Drive’ı mı kullanıyorsunuz?
 3. Videolarınızı ve fotoğraflarınızı saklamak için iCloud fotoğraf kitaplığını veya Dropbox veya Google Fotoğraflar gibi başka bir Bulut fotoğraf hizmetini kullanıyorsanız?
 4. Birden fazla Mac’i senkronize etmek için iCloud Belgeleri ve Masaüstü özelliklerini kullanma planınız varsa?
 5. İCloud’un depolama alanını Düzenli olarak kullanmak için herhangi bir planınız varsa?

Ücretsiz iCloud saklama planlarına bağlı kalın.

Yalnızca bir iPad veya iPhone’unuz varsa ve birkaç iClod özelliği kullanmıyorsanız veya Google sürücü veya dropbox gibi farklı bulut hizmetlerine zaten yatırım yaptıysanız. 5GB depolamanın muhtemelen çevrimiçi yedeklemek için yeterli depolama alanı olmayacağını bildiğimiz için, iPad veya iPhone’unuzu iCloud yerine Mac’inize yedeklemeniz gerekeceğini unutmayın.

iCloud saklama alanı 50 GB planı:

İPad’inizi veya iPhone’unuzu sorunsuz bir şekilde yedekleyebildiğinizden emin olmak istiyorsanız, her şeyden önce, iCloud Drive’ınıza birkaç belge ve ayrıca iCloud Fotoğrafı ile senkronize etmek isteyeceğiniz makul miktarda video ve resim kaydedin. Kütüphane.

50 GB, birçok kullanıcı için gerçekten iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Ancak bu planla, iCloud hesabınızda çok fazla içerik depolamanız gerektiğini düşünüyorsanız, yine de bir Google veya Dropbox’a ihtiyacınız olabilir. Çoklu yedeklemelerin güvenliği için de çok uygundur.

iCloud depolama 200GB Planı.

Birden fazla Apple cihazınız varsa ve hepsinin yedeklenmesi gerektiğini düşünüyorsanız ve iCloud Drive’ınızı düzenli olarak kullanmanız gerekecekse, bu sizin için en iyi plan olacaktır. İCloud’un önemli bir Fotoğraf kitaplığı oluşturuyorsanız, tüm depolama ihtiyaçlarınızı karşılamak için 200 GB’lık plana ihtiyacınız olacağı açıktır.

iCloud depolama 2TB Planı.

Hesabınızda iPad, Mac ve iPhone gibi birden fazla Apple cihazı tutuyorsanız veya ailenizde birden fazla cihaz varsa ve Müzik Kitaplığı, Fotoğraf Kitaplığı, iCloud Drive gibi çeşitli iCloud hizmetlerini kullanıyorsanız ve yedekleme esnekliğine ihtiyacınız varsa herhangi bir sayıda cihaz varsa, bu 2 TB planına ihtiyacınız olacak.

Apple One’ın Paketleri.

Diğer Apple Hizmetleri ve diğer En İyi iCloud Depolama Planı arasında seçim yapmak artık geçmişte kaldı.

Son zamanlarda Apple, Apple One adlı en yeni Hepsi Bir Arada abonelik hizmetini tanıttı.

Apple One Paketleri; Apple TV, Apple News, Apple Music, Apple Fitness, Apple Arcade ve iCloud Storage’ı içeren altı adede kadar Apple Hizmeti.

Size aralarından seçim yapabileceğiniz toplam üç plan sunuyorlar ve bu, hangisini seçeceğinize bağlı. Ot, ihtiyacınız olan icloud alanları bazında seçiminizdir.

Aylık 14,95 ABD doları.

Bu paketten ilki, bireysel plandır. Bu planın aboneliği size 50 GB’a kadar iCloud Depolama alanı sunar ve bunun yalnızca bir kişi için olduğunu unutmayın.

Buna ek olarak, Apple TV, Apple Arcade ve Apple Music’e de erişebileceksiniz.

Aylık 19,95$.

İkincisi aile planıdır. İşlerin ilginçleşmeye başladığı plandır. Bu seçenek size iCloud’da 200 GB Depolama alanı sağlar, buna ek olarak Apple TV, Apple Music ve Apple Arcade’e de erişmenizi sağlar. Bu plandaki tek fark, bu aboneliği beş kişiyle daha paylaşabilmenizdir.

Aylık 29,95 ABD Doları.

Üçüncü ve son seçenek ise ilk plandır. Bu birinci sınıf plan size 2 TB iCloud depolama alanı sunar. Buna ek olarak Apple TV, Apple News, Apple Music, Apple Fitness ve Apple Arcade’e de erişebilirsiniz. Tıpkı aile planı gibi bu planı da beş kişiyle daha paylaşabilirsiniz.

iCloud saklama planları: Satın alsanız da almasanız da!

iCloud saklama planları: Satın alsanız da almasanız da!

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en iyi iCloud Depolama planını arıyorsanız ve durum şu ki, herhangi bir Apple hizmetini, Apple Ones Bundles’ı kullanmıyorsanız, o zaman bir iCloud depolama alanı satın almaktan daha iyi olursunuz. bireysel olarak planlayın.

Birkaç kullanıcı Apple TV, Apple Arcade gibi hizmeti kullanmaz, bu nedenle 0,99 ABD doları karşılığında 50 GB iCloud depolama alanı elde etmek çok daha ucuzdur. Buna ek olarak, Apple Music’e abone olup 50GB depolama alanı satın alsanız bile, bunları tek tek satın almanın daha ucuz olacağı açıktır.

iCloud Depolama Alanı satın almak isteyen aileniz ve arkadaşlarınız varsa, aile planı, halihazırda kullanmış olabileceğiniz diğer tüm Apple hizmetlerine erişmek için harika bir seçenek olacaktır.

2 TB alana sahip olmak istiyorsanız Premier Plan sizin için harika bir seçenektir. Bu seçenek size Apple Fitness gibi diğer seçeneklerde bulunmayan birçok başka hizmet sunar.

Aile planına gelince, ödemenizi diğer beş üyeyle paylaşmak isterseniz sizin için çok uygundur. Ayrıca 2TB planından daha ucuzdur.

Depolama Nasıl Satın Alınır?

İCloud Storage planlarını satın almak istiyorsanız aşağıdaki adımlar.

 1. iPad veya iPhone’unuzda ayarları açın.
 2. Şimdi, ekranın üst kısmında bulunan Apple Kimliği Afişine dokunun.
 3. iCloud’a tıklayın.
 4. Depolamayı yönet’i seçin.
 5. Depolama planını değiştir üzerine dokunun.
 6. Depolama alanınızı yükseltmek için mevcut plana tıklayın.
 7. Satın Al’a dokunun.
 8. Şimdi, iCloud Hesap Parolanızı girmeniz gerekiyor.
 9. Tamam’a dokunun.

Mac’inizde iCloud Storage satın almak istiyorsanız, aşağıda verilen Adımları Takip Edin;

 1. Sistem Tercihlerini açın.
 2. iCloud sekmesine dokunun.
 3. Yönet üzerine dokunun.
 4. Depolama Planını Değiştir Düğmesine dokunun.
 5. Planını seç.
 6. Bitti üzerine dokunun.

Depolama planını eski sürüme geçirin.

Bir depolama planı satın aldınız ve şimdi o kadar fazla depolama alanına ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsunuz, o zaman endişelenmenize gerek yok çünkü depolama planınızı da düşürebilirsiniz.

Bunun için,

 1. iPad veya iPhone’unuzda ayarları açın.
 2. Apple Kimliği başlığına tıklayın.
 3. iCloud’a tıklayın.
 4. Depolamayı yönet’e tıklayın.
 5. Depolama planını değiştir üzerine dokunun.
 6. Düşürme seçeneğine dokunun.
 7. Eski sürüme geçmek istediğiniz planı seçin.
 8. Bitti’ye tıklayın.
 9. Düşür’e dokunun.

Bunu Mac’inizde yapmak istiyorsanız, aşağıda verilen adımları izleyin;

 1. Sistem tercihleri ​​uygulamanızı açın.
 2. iCloud Uygulamasına dokunun.
 3. Yönet seçeneğine tıklayın.
 4. Depolama planını değiştir düğmesine dokunun.
 5. Sürüm düşürme seçeneği düğmesine dokunun.
 6. Yeni planınızı seçin.
 7. Bitti üzerine dokunun.

Bu makalenin sonunda iCloud Depolama planları hakkında tüm bilgilere sahipsiniz. Bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. Bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum. Yazılarımıza göz atın; mac nasıl güncellenir, harici sabit sürücüler görünmüyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir