İki Telefon Numarasını Birbirine Bağlama

İnsanların birden fazla telefon numarasına ve kişiye sahip olması yaygın bir durumdur. Örneğin, bir iş numaranız olabilir, ancak aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle ayrı görüşmeler yapabilmeniz için kişisel bir numaranız olabilir. Veya cep telefonu sağlayıcılarını değiştirmiş olabilirsiniz ve şimdi eski numaralarınızı yeni SIM kartınıza iletmeniz gerekiyor. Durum ne olursa olsun, özellikle iki farklı telefon numarasını birbirine bağlamak istiyorsanız, tüm telefon kişilerinizi takip etmek zor olabilir. Bu makalede, mevcut bir numaranın nasıl bağlanacağından, mevcut servis sağlayıcı hesabınızda ikinci satır olarak başka bir numaranın nasıl ekleneceğine kadar her şeyi ele alacağız.

İki Telefon Numarasını Birbirine Nasıl Bağlarsınız?

İşletmenizin iki numarayı birbirine bağlayıp bağlamadığını kontrol edin

Öncelikle, işletmenizin hesabında iki telefon numarası olup olmadığını kontrol edin. Varsa, onları bağlamayı deneyebilirsiniz. Ancak bunu yapmak, telefon şirketlerinin farklı hizmet türlerini nasıl sınıflandırdığının anlaşılmasını gerektirir. İşletmenizin iki telefon numarası olup olmadığını görmenin en kolay yolu, herhangi bir telefon numarası için giden aramalardaki son dört numaraya bakmaktır. Ardışık iki telefon numarası görürseniz, işletmenizin iki telefon hattı olduğunu varsayabilirsiniz. İki telefon numarası görmüyorsanız, yine de iki numarayı birbirine bağlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, büyük işletmelerin veya yerel sağlayıcılarıyla mevcut ilişkileri olan işletmelerin işini kolaylaştırmak için yürürlükte olan bürokrasinin üstesinden gelmek zor olacaktır.

Ofis Numarası Senkronizasyonu’nu (ONS) ayarlayın

ONS, iki numaranızı birbirine bağlamak için gerekli olan şeydir ve telefon şirketiniz tarafından sağlanır. ONS ile işletmenizin iki telefon numarası “senkronize edilir”, yani bunlar birbirine eklenir ve tek bir telefon numarası gibi değerlendirilir. ONS, telefon şirketi tarafından sunulur ve denklemin telefon şirketi tarafında herhangi bir özel yapılandırma gerektirmez. Telefon şirketinizin bu hizmeti sunması gerekir, ancak bu hizmet FCC tarafından düzenlenmediği veya kontrol edilmediği için özel olarak düzenlenmemiştir. Devlet tarafından değil, telefon şirketi tarafından düzenlenir. Ancak, iki numarayı birbirine bağlarsanız ve işletmeniz bir şikayete tabiyse, FCC durumu fark edecek ve araştıracaktır. ONS, hesabınızda kimsenin değiştirebileceği bir şey değildir. Bağlanmanız ve kullanmanız gerekir. Bu nedenle, telefon şirketinizin hesabınıza hizmeti sağladığından ve buna bağlı olduğunuzdan emin olun. Telefon numaralarınızı yönetmek için telefon şirketinin çevrimiçi portalını veya web portalını kullanabilirsiniz.

Google Voice’u ONS’a bağlayın

ONS, iki telefon numarasını birbirine bağlamanın önemli bir parçasıdır. Telefon numaralarınızı ONS üzerinden telefon şirketinize bağladıktan sonra, iki Google Voice numaranızı bağlayabilirsiniz. Google Voice, giden bir arayan kimliği sağlar. İşletmenize yapılan aramalar için, arayanın numarasının arayan kimliğinde görünmesini seçebilirsiniz. Arayanın adı için farklı seçenekler vardır. Google Voice, arayanların size e-posta göndermesi için bir e-posta adresi de sağlar. Arayanlardan e-posta almanızı ve e-postaları geri göndermenizi sağlar. Sesli mesaj karşılamanızı “tüm mesajlar gizlidir” olarak ayarlayarak veya e-posta adresinizi aldıklarını bilmelerini sağlayarak insanlara meşgul olduğunuzu bildirebilirsiniz. Google Voice, kullanabileceğiniz bir faks numarası ve sesli posta hizmeti de sağlar. Alıcıları geri ararken zamandan tasarruf etmek için aynı anda birden fazla sesli posta ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca kişilerinizdeki kişilerin kullanabileceği özel bir numara da ayarlayabilirsiniz.

Ücretsiz Yerel Dizin Entegrasyonu (FDNI) kurun

Google Voice numaralarınızı yerel dizininize bağlamanızı sağlayan dizin entegrasyonuna Ücretsiz Yerel Dizin Entegrasyonu denir. Google tarafından sunulmaktadır ve kurulumu çok kolaydır. FDNI’ye Google Voice web sitesinden erişebilirsiniz. Yerel dizininize bağlamak istediğiniz telefon numarasını seçmeniz gerekir. İşletmenizin birden fazla telefon numarası varsa birden fazla telefon numarası seçebilirsiniz. Numaraları seçtikten sonra, telefon şirketinizi, rehber sağlayıcınızı ve bağlamak istediğiniz numarayı belirtebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra ayrıntıları onaylamanız gerekecek. FDNI, indirilecek bir uygulama olmadığı için bir bilgisayarda veya mobil cihazda tamamlanabilir.

RingCentral’ı FDNI’ye bağlayın

RingCentral, çoğu işletmenin kullandığı bulut tabanlı bir telefon sistemidir. İki Google Voice numaranızı RingCentral hesabınıza bağlamak için Google Voice numaralarınızı RingCentral hesabınıza bağlamanız gerekir. RingCentral, iki numarayı birbirine bağlamak için iki yol sağlar. Biri FDNI aracılığıyla. Diğeri ise Anında Bağlantı adı verilen bir özellik aracılığıyla. Anında Bağlantı, bir tıklamayla iki numarayı birbirine bağlamanıza olanak tanır. RingCentral, web sitelerinde FDNI aracılığıyla iki numarayı bağlamak ve Anında Bağlantı yoluyla iki numarayı bağlamak için talimatlar sağlar. Ayrıca RingCentral desteğiyle de iletişime geçebilirsiniz.

Vonage ve Diğer VoIP Hizmetlerini Ayarlayın

Vonage ve diğer VoIP servisleri, iki numarayı birbirine bağlamanızı sağlar. Bu hizmetlerin avantajı, çeşitli telefon numaralarını birbirine bağlamanıza izin vermeleridir. Ev telefonlarını, ofis telefonlarını, cep telefonlarını, İnternet telefon hizmetini ve diğer cihazları bağlayabilirsiniz. Bu hizmetlerin çoğu, aylık veya yıllık sözleşme bazında kurulabilir, bu nedenle ücretsiz değildirler. Ayrıca telefon şirketinizin bu hizmetleri desteklediğinden emin olmanız gerekir. Bu hizmetlerin çoğu yalnızca hizmetlerini telefon hizmeti için kullanan işletmelere sunulmaktadır. Ancak bu makale, konut amacıyla iki telefonu nasıl birbirine bağlayacağınızı gösterecektir.

İki Telefon Numarasını Bir Araya Bağlamanın Faydası

  • Google Voice ve RingCentral gibi birden çok hizmet için aynı telefon numarasını kullanabilirsiniz.
  • Numaranızı değiştirmek için telefon şirketinizi aramanız gerekmez.
  • Bir telefon numarasını yeni hesabınıza bağladıktan sonra yeni bir telefona aktarabilirsiniz, böylece sıfırdan başlamak zorunda kalmazsınız.
  • Halihazırda Google Voice veya RingCentral ile çalışan telefonlarınız varsa (örneğin, mevcut bir Vonage kutusu) yeni telefonlar sipariş etmenize gerek yoktur.
  • Aynı anda yalnızca bir cihazı iki numaraya bağlayabilirsiniz, ancak her cihaz için farklı numaralar (örn. ev ve ofis) kullanarak aynı telefon numarasını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilirsiniz.

İki Telefon Numarasını Bir Arada Bağlamanın Dezavantajı

  • Google Voice ve RingCentral gibi birden çok hizmet için aynı telefon numarasını kullanamazsınız.
  • Bir telefon numarasını yeni hesabınıza bağladıktan sonra yeni bir telefona aktarmak istiyorsanız, sıfırdan başlamanız gerekir.
  • Halihazırda Google Voice veya RingCentral ile çalışan telefonlarınız varsa (örneğin, mevcut bir Vonage kutusu) yeni telefonlar sipariş etmenize gerek yoktur.

Çözüm

İki telefon numarasını birbirine bağlamak çeşitli nedenlerle faydalı olabilir. Örneğin, iş kullanımı için ikinci bir telefon numarası eklemek isteyebilirsiniz veya kendi telefon numarasını isteyen iki aile üyeniz olabilir. Durum ne olursa olsun, iki sayıyı birbirine nasıl bağlayacağınızı bulmak zor olabilir. Neyse ki, seni koruduk. Bu makalede, mevcut bir numaranın nasıl bağlanacağından, mevcut servis sağlayıcı hesabınızda ikinci satır olarak başka bir numaranın nasıl ekleneceğine kadar her şeyi ele alacağız.

SSS

S. Mevcut bir numarayı yeni bir Google Voice hesabına nasıl bağlarım?
Google Voice müşteri hizmetlerini aramanız ve ikinci numarayı hesap olarak eklemelerini istemeniz gerekecek.

S. Mevcut servis sağlayıcı hesabıma nasıl ikinci bir satır eklerim?
Telefon şirketinizi aramanız ve sizin için gerekli ekipmanı kurmalarını sağlamanız gerekecektir. Bu genellikle yaklaşık 15 dakika sürer, ancak hizmet sağlayıcınızın ekipmanına ve politikalarına göre değişir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir