Instagram Bio’da Konum Nasıl Eklenir ?

Instagram, kullanıcıların dünya ile fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. 1,4 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla Instagram’ın insanların hayatlarını belgelemek ve en sevdikleri şeylerin fotoğraflarını paylaşmak için popüler bir yer haline gelmesi şaşırtıcı değil. Peki ya Instagram hesabınızda ayarlanmış bir ev veya konum bilginiz yoksa? Fotoğraflarınıza ve videolarınıza nasıl konum bilgisi ekleyebilirsiniz? İşte bazı ipuçları!

Instagram Bio’da Konum Nasıl Eklenir

 1. Instagram biyografisinin altındaki “Konum Ekle” düğmesine dokunun.
 2. “Konum Ekle”ye dokunun ve konum bilgilerinizi eklemek için talimatları izleyin.
 3. Konumunuzu ekledikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti”ye dokunun. Artık Instagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz!
 4. Birden fazla hesabınız varsa, ekranınızın sağ alt köşesindeki “Konum Ekle” seçeneğine dokunarak hepsi için bir konum ekleyebilir, ardından tüm hesaplarınızdan bir konum listesinden bir kerede seçim yapabilirsiniz!
 5. Hesabınız için ayarlanmış herhangi bir konum bilginiz yoksa Instagram, bulunduğunuz yere göre bulunduğunuz yere yakın bir yer bulmanıza veya bulunduğunuz yere yakın yerleri bulmak için arabayla geçiş modunu kullanmanıza yardımcı olup olmayacağını sorar. Bulunduğunuz yerin etrafındaki yerleri bulmak için ayakta durun veya GPS kullanın!
 6. Paylaşmaya hazır olduğunuzda “Tamam”a dokunun.
 7. Artık biyografinin altındaki “Konum Ekle” düğmesine dokunarak Instagram fotoğraflarınız ve videolarınız için bir konum ekleyebilirsiniz!

Instagram’da Konumunuzu Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

 1. Hesabınıza giriş yapın ve ayarları açın.
 2. Aşağı kaydırın ve “Konum” sekmesini seçin.
 3. “Konum Ekle” düğmesine tıklayın.
 4. Fotoğraflarınıza ve videolarınıza eklemek istediğiniz eviniz veya konumunuzla ilgili bilgileri girin.
 5. “Konum Ekle” düğmesine tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.
 6. Konumunuz artık Instagram hesabınıza eklenecek!

Konumunuzu Instagram’dan Nasıl Kaldırırsınız?

Konumunuzu Instagram’dan kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın ve ayarları açın. Ekranınızın sağ alt köşesindeki “Konum” sekmesine gidin.
 • Hesabınızdan kaldırmak istediğiniz konumun yanındaki “Konumu Kaldır”ı tıklayın.
 • “Konumu Kaldır”a tıklayın ve konum bilgilerinizi Instagram’dan silmek istediğinizi onaylayın. Bundan sonra, “Konumu Kaldır” ı tıklayın. Artık konum bilgisi eklemeden fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz!

Instagram Hesabınız İçin Bir Konum Bulun

 1. Sağ alt köşedeki “Konum Ekle” düğmesine dokunun.
 2. “Yakında Ara” seçeneğine dokunun.
 3. Yakınlarda bir konum seçin ve “Ara” düğmesine dokunun.
 4. Konum bilgisi için kullanmak üzere bir uygulamaya kaydolmanız istenecektir, zaten bir hesabınız varsa bu adım atlanabilir!
 5. Instagram hesabınız için bir konum eklemek için size mevcut konumunuza yakın yerlerin bir listesi sunulacak, bunlardan birine dokunun ve sizden Instagram hesabınızla oturum açmanızı isteyecek, ardından ekrandaki talimatları takip edecek. kayıt işlemini tamamlayın!
 6. Bir hesaba kaydolduktan (veya girmedikten) sonra, sağ alt köşedeki “Konum Ekle”ye dokunarak tüm hesaplarınız için bir konum ekleyebilir ve ardından tüm hesaplarınızdan bir konum listesinden bir kerede seçim yapabilirsiniz. !
 7. Hesabınız için ayarlanmış herhangi bir konum bilginiz yoksa Instagram, bulunduğunuz yere göre bulunduğunuz yere yakın bir yer bulmanıza veya bulunduğunuz yere yakın yerleri bulmak için arabayla geçiş modunu kullanmanıza yardımcı olup olmayacağını sorar. Bulunduğunuz yerin etrafındaki yerleri bulmak için ayakta durun veya GPS kullanın!

Gönderinizde Konum Aracını Kullanın

 • Gönderinizin altındaki “Konum Ekle” düğmesine dokunun (bu, ekranınızın altında olacaktır)
 • “Konum Ekle”ye dokunun ve konum bilgilerinizi eklemek için talimatları izleyin.
 • Konumunuzu ekledikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti”ye dokunun. Artık Instagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz!
 • Birden fazla hesabınız varsa, ekranınızın sağ alt köşesindeki “Konum Ekle” seçeneğine dokunarak hepsi için bir konum ekleyebilir, ardından tüm hesaplarınızdan bir konum listesinden bir kerede seçim yapabilirsiniz!
 • Hesabınız için ayarlanmış herhangi bir konum bilginiz yoksa Instagram, bulunduğunuz yere göre bulunduğunuz yere yakın bir yer bulmanıza veya bulunduğunuz yere yakın yerleri bulmak için arabayla geçiş modunu kullanmanıza yardımcı olup olmayacağını sorar. Bulunduğunuz yerin etrafındaki yerleri bulmak için ayakta durun veya GPS kullanın!
 • “Konum Ekle”ye dokunup seçeneklerden birini seçerek size en yakın yeri bulmak için gönderinizdeki konum aracını da kullanabilirsiniz!
 • Örneğin, arkadaşım New York’taysa, “Konum Ekle”ye dokunup “New York City”yi seçebilir, ardından arkadaşımın Instagram hesabına dokunup onları bulmak istediğim konumu seçebilirim!

Instagram’da Konum Arama Nasıl Yapılır?

 1. Instagram biyografisinin altındaki “Konum Ekle” düğmesine dokunun.
 2. Yakındaki bir yeri aramak için “Yakında Ara”ya dokunun.
 3. Beğendiğiniz bir yer seçin ve “Bitti”ye dokunun. Hatta birden fazla yer ekleyebilirsiniz!
 4. Konumunuzu ekledikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti”ye dokunun. Artık Instagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz!
 5. Birden fazla hesabınız varsa, ekranınızın sağ alt köşesindeki “Konum Ekle” seçeneğine dokunarak hepsi için bir konum ekleyebilir, ardından tüm hesaplarınızdan bir konum listesinden bir kerede seçim yapabilirsiniz!
 6. Hesabınız için ayarlanmış herhangi bir konum bilginiz yoksa Instagram, bulunduğunuz yere göre bulunduğunuz yere yakın bir yer bulmanıza veya bulunduğunuz yere yakın yerleri bulmak için arabayla geçiş modunu kullanmanıza yardımcı olup olmayacağını sorar. Bulunduğunuz yerin etrafındaki yerleri bulmak için ayakta durun veya GPS kullanın!

Çözüm

Artık Instagram biyografinize nasıl konum ekleyeceğinizi bildiğinize göre, başlama zamanı! Bu makalede, hesabınıza nasıl konum ekleyeceğinizin temellerini ele alacağız. İlk önce bir profil oluşturmanız ve ardından bir konum eklemeniz gerekecek. Konumu ekledikten sonra hesabınızı ayarlamanız ve konumu etkinleştirmeniz gerekir. Son olarak, Instagram’da konum kullanmanın en iyi yollarını ele alacağız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir