Instagram Fotoğraflarına Kenarlık Nasıl Koyulur ?

Instagram, arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraf paylaşmanıza olanak tanıyan popüler bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Ayrıca kıyafetlerinizin, aksesuarlarınızın veya beğendiğiniz herhangi bir şeyin resimlerini de gönderebilirsiniz. Ancak bazen ürün veya hizmetinizi sergilemek için fotoğraflarınıza kenarlıklar koymak isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yapıyorsun? Bu, birçok insanın sorduğu bir sorudur. İşte Instagram fotoğraflarına nasıl sınır koyacağınız – kolay ve eğlenceli!

Instagram yaklaşık altı yıldır aktif olduğundan, milyonlarca kullanıcı milyarlarca fotoğraf yükledi. Instagram fotoğraflarına nasıl kenarlık koyacağını bilemeyenler için aşağıdaki adımları izlemeniz önemlidir:

 • Profil sayfanıza gidin ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basın.
 • Ekranda görünecek seçenekler listesinden Ayarlar’ı seçin.
 • Açılır menüden, bölümünden Fotoğraf Düzeni’ni seçin ve ardından şu düzenlerden birini seçin: Kare, Klasik Kare veya Klasik Dikdörtgen. Ayrıca, üzerlerinde gezinirken Enter tuşuna basarak açılan önizleme penceresinde önizleme yaptığınızda boyutlarını veya boyutlarını değiştirerek onlarla oynayabilirsiniz. Bu, profil sayfanıza yerleştirildiklerinde nasıl göründüklerini daha iyi anlamanızı sağlar; Kaydet yazan düğmeye tıklayarak da kaydedebilirsiniz.
 • Beğendiğiniz yerleşim düzenine karar verdikten sonra Kaydet butonuna tıklayın ve ardından Profile Uygula butonuna tıklayın.
 • Seçtiğiniz düzen şimdi profil sayfanıza uygulanacaktır. Şimdi aşağıda gösterildiği gibi Düzenle düğmesine tıklayabilir ve boyutlarını veya boyutunu değiştirerek beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca, üzerine geldiğinizde aşağıda görünen Kaydet düğmesine tıklayarak da kaydedebilirsiniz:
 • Değişikliklerinizi tamamladığınızda, aşağıdaki 7. adıma geçmeden önce bir kez daha Kaydet’e basın.
 • Artık profil sayfanıza geri dönebilir ve her profil sayfasının sağ üst köşesinde görünen açılır menüden Profil Sayfasını Görüntüle’ye tıklayarak yeni profil sayfası tasarımınızı inceleyebilirsiniz.
 • Ayrıca, üzerine geldiğinizde aşağıda görünen Önizleme düğmesine tıklayarak yeni tasarımınızı önizleyebilirsiniz.
 • Değişikliklerinizi kaydetmek için, üzerine geldiğinizde aşağıda görünen Kaydet düğmesine tıklayın:
 • Şimdi her profil sayfasının sağ üst köşesinde görünen açılır menüden Profile Uygula’ya tıklayın ve ardından Kaydet’e basın.

Instagram Fotoğraflarında Kenarlık Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 1. Kenarlıklar, Instagram fotoğraflarınıza stil ve zarafet katmanın harika bir yoludur. Profil sayfanıza benzersiz bir görünüm vermek istiyorsanız da iyi bir fikir olabilirler. İşte Instagram fotoğraflarında kenarlık kullanmanın 10 avantajı:
 2. Profil sayfanızı daha ilginç hale getirecek.
 3. Profil sayfanızın başkaları için daha çekici ve çekici görünmesini sağlayacaktır.
 4. Profil sayfanız diğer insanlar arasında daha fazla popülerlik ve tanınırlık kazanacak, özellikle sürekli aynı formatı kullanıyorsanız veya Instagram’daki tüm gönderilerinizde/resimlerinizde kullanıyorsanız, kesinlikle insanların dikkatini çekecektir.
 5. Profil sayfanızı sık sık ziyaret eden ve bundan sonra her ziyaretlerinde ne kadar güzel göründüğü için oraya tekrar tekrar gittiklerinde ne kadar güzel olduğunu gören diğer insanlardan aldığınız beğeni sayısını artıracaktır. üzerinde kullanılan sınırların yardımı.
 6. Profil sayfanızın daha benzersiz ve şık görünmesini sağlayacaktır.
 7. Üzerinde sınırlar kullanarak kendinizi daha yaratıcı bir şekilde ifade etme fırsatı verecektir.
 8. Profil sayfanızın genel kalitesini ve bir bütün olarak fotoğraflarınızın kalitesini artıracaktır.
 9. Profil sayfanızın, ne kadar güzel olduğunuzu veya ne kadar iyi göründüğünüzü görmekle ilgilenen diğer kişilere, üzerinde kullanılan kenarlıkların yardımıyla daha çekici görünmesini sağlayacaktır, bu da insanların özellikle o güzel resmi gördüklerinde görmek istedikleri şeydir. senin veya Instagram’da yaptığın o güzel gönderi, o zaman bundan sonra, üzerinde kullanılan bordürlerin yardımıyla ne kadar güzel ve çekici göründüğü için kesinlikle ona çekilecek ve sonra ne kadar güzel olduğunu gör. profil sayfanızda veya hatta yüklediğiniz belirli bir resimde var, böylece ne kadar güzel olduğunuz ve ne kadar iyi göründüğünüz hakkında bir fikir edinebilirler.
 10. Profil sayfanızın sizinle aynı ilgi alanlarına sahip diğer kişiler için daha çekici ve çekici görünmesini sağlayacaktır.

Fotoğraflarınızın Güzel Görünmesini Sağlamak İçin İpuçları

 • Temel olarak kullanmak istediğiniz bir fotoğraf bularak başlayın.
 • Fotoğrafınızı aldıktan sonra, güzel bir fotoğraf oluşturmak için onu düzenleyerek başlayın. Bunu yapmak için herhangi bir fotoğraf düzenleme yazılımını kullanabilirsiniz. Şahsen Photoshop kullanıyorum ama kullanabileceğiniz başka fotoğraf düzenleme programları da var.
 • Fotoğrafınızı düzenledikten sonra bilgisayarınıza kaydedin ve bir sonraki adıma geçin.
 • Şimdi, fotoğrafınız için bir kenarlık almanız gerekiyor. Çevrimiçi olarak birçok farklı bordür bulabilir veya isterseniz kendi ısmarlamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca bir çeşit yapışkan banta (bir mandalla yapıştırmanızı tavsiye ederim) ve kenarlık genişliği ve uzunluğu için bir cetvel veya ölçüm bandına (mezura kullanmanızı tavsiye ederim) ihtiyacınız olacak.
 • Fotoğrafınızın üst köşesini kullanacağınız kenarlığın üst köşesiyle hizalayarak başlayın (çok yakın veya çok uzak olmasını istemezsiniz). Ardından, cetveli, baktığı yerden 90 derece olacak şekilde bir açıyla yerleştirin ve ardından şeridinizi cetvelin üstüne yerleştirmeye başlayın ve ardından şeridi, cetvelin bulunduğu yere yerleştirin. düz bir çizgi.

Çözüm

Fotoğraflarınıza ve videolarınıza kenarlıklar ekleyerek daha profesyonel görünmelerini sağlayın. Farklı renkler, yazı tipleri veya şekiller de kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın daha profesyonel görünmesine yardımcı olmak için metin veya grafik de ekleyebilirsiniz. Bu, fotoğraflarınızı öne çıkaracak ve gönderilerinizle etkileşimi artırmaya yardımcı olacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir