Instagram’da Takipçilerinizi Gizleyebilir misiniz?

Instagram takipçi kazanmanın harika bir yoludur. Ancak takipçilerinizin fark edilmemesini istiyorsanız hesabınızı nasıl kurduğunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Takipçi bildirimlerini etkinleştirdiyseniz, takip etmeseniz bile takipçilerinize gönderilir. Hesabınızdan takipçileri gizlemek için bildirimleri kapatın ve takipçilerinizle ilişkili tüm verileri temizleyin.

Instagram’da takipçilerinizi gizleyebilir misiniz?

Her şey hesap ayarlarınıza bağlıdır. Takipçi bildirimlerini etkinleştirdiyseniz, takip etmeseniz bile takipçilerinize gönderilir. Hesabınızdan takipçileri gizlemek için bildirimleri kapatın ve takipçilerinizle ilişkili tüm verileri temizleyin.

Instagram Hesabınızın Hesap Ayarları Nelerdir?

 • Profil sayfanıza gidin.
 • Profil resminizin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun.
 • “Takip et”i seçin ve tekrar “takip et”e dokunun
 • “Göster”e dokunun ve sizi hiç takip etmeyenleri gizleyin 1) Sizi Takip Eden Ama Geri Takip Etmeyenleri Gizle

Hesabınızdan Takipçileri Nasıl Gizlersiniz?

 1. Instagram hesap ayarlarınıza gidin.
 2. Sayfanın üst kısmından aşağı kaydırın ve Ayarlar’a tıklayın.
 3. “Hesap” bölümünün altında, “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
 4. Bir seçenekler listesi göreceksiniz, “Yok” seçeneğini seçin. Sizi Instagram’ın “Tüm gönderilerinizi görünümden gizle” seçeneğini seçebileceğiniz gizlilik ayarları sayfasına götürecektir.
 5. Ayrıca “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneği altında “Aramadan gizle”yi de seçebilirsiniz.
 6. “Değişiklikleri Kaydet”e tıklayın. Artık takipçileriniz diğer Instagram kullanıcılarına veya herkese görünmeyecek.

Instagram Hesabınızda Bildirim Etkinleştirildi mi? Varsa Nasıl Karşılanacaklar?

Takipçi bildirimlerini etkinleştirdiyseniz, takip etmeseniz bile takipçilerinize gönderilir. Hesabınızdan takipçileri gizlemek için bildirimleri kapatın ve takipçilerinizle ilişkili tüm verileri temizleyin.

 • Sizi takip eden ama geri takip etmeyenleri gizlemek için

Ayarlar sayfasında, “Hesap” seçeneğine gidin. “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne gidin. “Bildirimler”in yanındaki anahtarı açın. Artık hiç kimse takipçilerinizi “Takipçiler” sekmesinde göremeyecek.

 • Sizi hiç takip etmeyenleri gizleyebilirsiniz.

Ayarlar sayfasında, “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne gidin. “Herkese Açık Profil Resimleri”nin yanındaki anahtarı kapatın. Artık “Takipçiler” sekmesinde profil resminizin eksik olduğu farklı bir kişi listesi göreceksiniz. Artık kimse Instagram’da çok takipçiniz olduğunu bilmeyecek ve bunu bilseler bile onları profil sayfalarında bulamayacaklar.

Takipçilerinizle İlişkili Tüm Verileri Temizleyin ve Hesabınızdan Kaldırmak İçin Bildirimleri Kapatın.

 1. Profilinize gidin.
 2. Profil resminizin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun.
 3. “Takip et”i seçin ve “Takip etmeyi bırak”a dokunun
 4. “Tamam” a dokunun ve işiniz bitti! 2) Sizi Takip Etmeyenleri Gizleyin
 5. Bu yöntem sizi hiç takip etmeyen ama yine de sizi takip edenleri (geri takip etmeyenleri) gizler. Profilinize gidin ve profil resminizin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun. “Takip ediliyor”u seçin ve “Takip etmeyi bırak”a dokunun. Onları hesabınızdan takip etmeyi bırakmayı onaylamak için “Tamam”a dokunun. Ardından Ayarlar sayfasına geri dönün ve bunlarla ilişkili verileri temizleyin, böylece artık Instagram Akışında veya Instagram’ın Hikayeler bölümünde görünmeyecekler.

Takip Etmeyi Bırakmadan Instagram’da Birini Görmeyi Durdurabilir miyim?

1. Profilinize gidin.

2. Profil resminizin sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunun.

3. “Takip et”i seçin ve “Takip etmeyi bırak”a dokunun.

4. “Tamam”a dokunun ve işiniz bitti!

Instagram’da Engelle ve Kaldır Arasındaki Fark?

● Engelle: Kişinin sizi takip etmesini veya profil sayfanızı görüntülemesini engeller.

● Kaldır: Bir kişiyi takipçiler listenizden kaldırabilirsiniz, ancak bu kişi yine de profilinizi görüntüleme ve gönderilerinize tepki verme erişimine sahip olacaktır.

● Gizle: Instagram’ın Keşfet sekmesinde birilerinin gönderilerinizi ve fotoğraflarınızı görmesini engelleyebilirsiniz.

● Kaldır: Birini sizi takip etmesinden çıkarabilirsiniz, ancak bu kişi Instagram’daki tüm gönderilerinizi ve fotoğraflarınızı görmeye devam edebilir.

● Şikayet Et: İnsanların sizi takip etmeyi bırakmasını istiyorsanız, onları kaldırmak veya profil resimlerindeki üç nokta düğmesine dokunup “Bildir”i seçerek şikayet etmek yerine engelleyin. Rapor doğrudan Instagram destek ekibine gönderilir, böylece kişi cep telefonu numarası aracılığıyla Instagram ekibi tarafından silinene kadar hesabıyla tekrar oturum açamaz.

Özel Hesap Kullanarak Instagram’da Takipçi Nasıl Gizlenir?

1. Yeni bir Instagram hesabı oluşturun.

2. Profilinize gidin ve Ayarlar’a dokunun.

3. Gizlilik üzerine dokunun ve Gizlilik Ayarlarına gidin.

4. “Profilimi genel görünümden gizle”yi seçin ve AÇIK duruma getirmek için düğmeye dokunun.

5. Bu, profilinizi herkese açık görünümden gizleyecektir, ancak sizi daha önce takip etmiş olan kişiler, kendi haber akışlarında gönderilerinizi, yorumlarınızı ve beğenilerinizi görebilecek ve ayrıca kendi zaman akışı akışları veya hikaye akışları aracılığıyla yaptığınız gönderileri görebileceklerdir. sizi bir grup veya grup hikayesinde takip ediyorlarsa.

Çözüm

Takipçiler silinebilir veya devre dışı bırakılabilir. Ayrıca bir kişiyi takipçi listenizden gizleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca bir kişiyi takipçi listenizden gizleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Gönderilerinize yapılan beğeni ve yorum sayısını artırmanın en iyi yolu, onlara daha fazla çaba sarf etmek ve bunları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaktır. Gönderilerinize yapılan beğeni ve yorum sayısını artırmanın en iyi yolu, onlara daha fazla çaba sarf etmek ve bunları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir