iOS 14 nasıl kullanılır: Bilmeniz gereken her şey!

iOS 14’ü nasıl kullanacağınızı bilmeden önce, iOS 14’ün ne olduğunu bilmelisiniz.

 1. Apple’ın en son işletim sistemidir.
 2. Telefonlar içindir.
 3. Sağlayıcılar tarafından Haziran ayında WWDC’de sağlandı.
 4. 16 Eylül’de serbest bırakıldı.

Özellikler.

İşte iOS 14 Özelliklerinin listesi.

 1. EV ve Bisiklet Rotaları.
 2. Gizliliğin geliştirilmesi.
 3. Uygulama klipleri.
 4. En son widget’larla yeniden tasarlanan ana ekran.
 5. iOS 13 çalıştırabilen tüm cihazlarla uyumludur.
 6. Yeni bir uygulama kitaplığı sunar.
 7. Tam ekran arama yok.
 8. Ayrıca bir çeviri uygulaması sunar.

genel bakış

iOS 14, Haziran 2020’de tanıtıldı, IOS işletim sisteminin en son sürümü ve 16 Eylül’de piyasaya sürülen IOS 14. Ana ekran tasarımı, mevcut uygulamalar için güncellemeler, uygulama güncellemelerinde önemli yeni özellikler, Siri geliştirmesi ve iOS arayüzünü düzene sokan diğer birçok ince ayarı tanıtmak için Apple’ın en büyük iOS güncellemelerinden biridir.

ios 14 Widget’ları.

İlk IOS’ta en önde gelen, widget’lar için bir destek de içeren ana ekranı yeniden tasarlayın. bu widget’lar bugünün görünümünden doğrudan ana ekrana ayrılabilir ve ayrıca iPhone’un her evde konum etkinliğine ve zamana göre doğru widget’ları ortaya çıkarmak için cihaz zekasında kullanabileceği akıllı metin özelliğiyle iki farklı boyutta boyanabilir ekran sayfası ayrıca seyahat sporları çalışması için özelleştirmeye devam eden bir pencereyi görüntüleyebilir ve widget’ların ev olduğu günümüz oturumu da yeniden tasarlandı ve kullanıcının uygulamadan yeni bir widget seçebileceği ve ayrıca sahip olduğu widget’ları özelleştirebileceği widget galerisi var. seçmek.

Ios 14 Uygulama Kitaplığı.

Bir iPhone’un açıklıklarının sonuna kadar kaydırırsanız, yeni bir uygulama kitaplığı açar, yeni uygulama kitaplığı, iPhone’unuzdaki tüm uygulamaları gösteren bir arayüzdür ve her şeyi bir bakışta görebilirsiniz. Uygulama, uygulama kitaplığında katlanmış sistemde düzenlenmiştir, ancak apple arcade gibi Apple tarafından oluşturulan klasörler yoktur ve akıllı yeniden yüzey uygulaması ve yeni uygulama indirmelerinin de telefonunuzun ana ekranına eklenebileceği ve uygulamada tutulabileceğine dair öneriler yoktur. Kitaplığınızın ana ekranınızda kalması için tercihinize bağlı olduğunu gördük.

Ios 14 Çağrıları ve Siri isteği.

En son yerden tasarruf sağlayan önlemler, aramaların ve Siri isteklerinin artık FaceTime VoIP aramaları gibi telefon aramalarının tüm ekranınızı kaplayamayacağı ve iPhone ekranında daha küçük başlıkta görüneceği anlamına gelir ve Siri’yi etkinleştirdiğimde üstte daha küçük bir animasyonlu dizi simgesi gösterilir Ekranınızın alt kısmında.

ios 14 Resim içinde Resim.

ios 14 nasıl kullanılır: Resim içinde Resim.

Kullanıcının aynı zamanda bir video izleyebileceği veya bir kullanıcının FaceTime’da konuşabileceği ve aynı anda diğer uygulamaları kullanarak, küçük bir pencerede bir videoda oynatabileceği resim modunda bir resim. FaceTime penceresi yeniden boyutlandırılabilir ve herhangi bir yere taşınabilir. Ekranın diğer köşesinde Siri, ios14’te daha akıllıdır ve bir Siri, internet üzerinden ileriye doğru daha geniş bir soru yelpazesini yanıtlayabilir ve Siri, sesli mesajlarınızı da söyleyebilir.

ios14’te klavye diktesi cihazlarında çalışır ve ayrıca Apple’ın bir yer eklediği mesajlarınızı dikte etmek için ek gizlilik belirler.

ios 14 Uygulama Klipleri

iOS14’te, kullanıcının tam uygulamayı indirmesine gerek kalmadan bazı resimlerden yararlanmasına izin vermek için uygulama klipleri ayrıca kahve satın alabilir, scooter kiralayabilir, parkmetreyi doldurabilirsiniz. tam uygulamayı indirmeye gerek kalmadan bir kod tarayın, bir restoran rezervasyonu yapın.

Apple ayrıca uygulama kliplerinin, ihtiyaç duyulduğu anda bulunması için özel olarak tasarlanmış bir deneyimin yalnızca küçük bir parçası olduğunu ve uygulama kliplerinin Apple tasarım uygulama kodları, QR kodları ve NFC etiketleri aracılığıyla çalıştığını söylüyor.

Ayrıca bir mesajda veya mesajdan bahseden Safari uygulamasından paylaşılabilir.

ios 14 Mesajlar.

Apple artık, kullanıcının uygulamanın en üstünde kalması için ve önemli sohbetleri en üste sabitlemesine izin veriyor ve mesajlar, herhangi bir sohbet türünde sağa basit bir kaydırma ile sabitlenebiliyor, yanıtlamak için yeni bir satır içi yanıt özelliği kullanılabilir. bir konuşmadaki belirli bir mesaj bu özellik özellikle grup sohbetlerinde ve grup sohbetlerinde kullanışlıdır Apple ayrıca bir bahsetme özelliği ekledi; ayrıca bir resim veya bir emoji ile özelleştirilebilir ve konuşmanın en üstündeki her kişi için Simge, grup konuşmasında son konuşanın kim olduğunu açıkça gösterir.

Ek şapkalar, yüz kaplama, saç stilleri ve yaşların yanı sıra yumruk çarpma, allık ve sarılma için yeni bir memoji çıkartması içeren en yeni memoji seçenekleri de var. Yenilenen yüz ve kas yapısı sayesinde memoji her zamankinden daha etkileyici.

ios 14 Elma İzle.

ios 14 nasıl kullanılır: Apple Watch.

Watch OS 7 ile eşleştirildiğinde, ios14, çocukların bir iPhone’a ihtiyaç duymadan Apple Watch’u kullanmasına izin vermek için özel olarak tasarlanmış aile aracılığıyla ebeveynlerin çocukları için hücresel Apple saatlerini kurmasına ve yönetmesine izin verir.

ios 14 Sağlık uygulaması.

Sağlık uygulaması için Apple, apple watch’da Uyku takibi desteği ekledi ve ayrıca acil durum SOS, tıbbi kimlik, EKG, düşme algılama gibi sağlık ve güvenlik özelliklerini yönetmek için sağlık kontrol listesi ekledi ve ayrıca daha iyi kullanımlara yardımcı olmak için Ses düzeylerinin işitme sağlığını nasıl etkileyebileceğini anlayın.

ios 14 Hava Durumu Uygulaması.

Hava durumu uygulaması, yağmur tahmin edildiğinde, bir sonraki saat yağış tablosunda ve Apple karanlık gökyüzü ediniminden alınan tüm özelliklerde, dakika dakika yağış okuması gibi bile ter havası hakkında bilgi sağlar.

ios 14 Haritalar.

Apple haritaları ayrıca, bisiklete binenler ve bisikletçiler için hesap yüksekliğini ve caddenin ne kadar meşgul olduğunu ve orada olup olmadığını ve elektrikli Araç sahipleri için yol boyunca karayolu TV şarjı için bir seçenek olup olmadığını araştıran bir bisiklet yönü sunar. mevcut araç ve şarj cihazı tipi için özelleştirmeyi durdurur.

ios 14 Küratörlüğünde kılavuzlar.

Küratörlüğünde hazırlanan rehberler, bir Şehirde ziyaret edilecek ilgi çekici yerleri listelerken, yeni bir restoran, parklar bulmak için de yeni yerler hakkında rehberlik ediyor.

Bu kılavuzlar özellikle tüm yollar, kompleks, Washington Post, zaman aşımı grubu ve daha fazlası gibi güvenilir markalar tarafından oluşturulmuştur.

ios 14 Dijital Araba Anahtarları.

Dijital araba anahtarlarının yardımıyla bir Apple Watch VEYA iPhone ile arabanızın kilidini açmaya başlayabilirsiniz ve gelecek yıl U1 Chip ile araba anahtarları, kullanıcının iPhone’u çantanızdan VEYA cebinizden çıkarmadan arabanın kapısını açmasını sağlar. . bir araba anahtarının mesaj göndereceğinden emin olabilir ve ayrıca bir iPhone gevşekse iCloud aracılığıyla devre dışı bırakılabilir.

CarPlay.

Carplay’e gelince, carplay, kullanıcının duvar kağıtları ayarlamasına izin verir ve ayrıca elektrikli araçlar, şarj, park etme ve hızlı yemek siparişi için zaman zaman sizi destekler.

ios 14 Ev Uygulaması.

Sıra ev uygulamasına geldi, ev uygulaması otomasyon önerisi ile biraz daha akıllı ve ayrıca kontrol merkezi üzerinden hızlı erişim butonları artı adaptif aydınlatma özelliği ile bu özellik ile homekit ışıklarını ayarlayabilir, güne göre renk sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Cihaz yüz tanıma özelliği, kameranın ve görüntülü kapı zilinin kullanıcıya kapınızda tam olarak kimin olduğunu söylemesini sağlar.

Uygulamaları çevirin.

ios 14 nasıl kullanılır: Uygulamaları çevirin.

Çeviri uygulamasına gelince, çeviri uygulaması 11 dile ve bu diller arasında metin ve sesli çeviri sağlar ve cihazda daha çok tek bir cihaz çevirisi için indirilecek dil gibi yalnızca konuşmanın sonu konuşur çeviri kullanıcının konuşan biriyle konuşmasına izin verir farklı dil türleridir ve konuşulan dili otomatik olarak algılar ve ardından dili uygun şekilde çevirir. Çevirmenlerin desteklediği diller İngilizce, Çince, Arapça, Japonca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Korece, Portekizce İspanyolca ve Rusça’dır.

Gizlilik koruması.

Güncelleme gizliliği koruması, bir geliştiricinin Yerel Ağdaki cihaza erişmeden önce izin almasını gerektirir ve güncelleme gizliliği korumasında, belirli fotoğraflara erişimi sınırlamak VEYA uygulamalara yalnızca yaklaşık konum verileri sağlamak için yeni bir seçenek vardır. Kullanıcıyı web sitesinde izlemeden önce izin alması gerekir ve uygulama kamera veya mikrofon kullanırken ana ekranda yeni simge görünür.

Uygulama mağazası Ürün sayfaları.

Uygulama mağazası ürün sayfalarına gelince, uygulama ürün sayfaları artık bir dizi geliştiriciyi ve okunması kolay bir biçimde sağlanan kendi bildirdiği gizlilik uygulamalarını içeriyor ve Apple, oturum açmak için mevcut hesabın güncellenmesine izin veren bir özellik ekliyor. Apple ve Safari’de Apple ayrıca, hangi web sitesi korsanlarının engellendiğini bildiğiniz bir gizlilik raporu da sağlar Apple ayrıca, bir kullanıcının yerleşik bir veri ihlaline karışmış bir kaydetme parolasının dahil olup olmadığını bildiği Siri parola izlemesi olarak da eklenmiştir. Web sayfaları için Safari aktarım özellikleri.

Airpod’lar.

iOS 14 ile AirPods, Apple cihazlarınız arasında sorunsuz ve otomatik olarak geçiş yapabilir ve AirPods Pro’nuz varsa otomatik cihaz değiştirme ile, o zaman çevre sesi için yeni bir uzamsal ses özelliği vardır, dinamik kafa takibini tamamlar ve IOS 14 ayrıca pil bittiğinde bildirim sağlar AirPods’unuz ölmek üzere.

Uygulamamı bulun.

Uygulamamı bul iOS 14’te ayrıca üçüncü taraf ürünler ve farklı aksesuarlar için bir yer içerir, bu nedenle, bunun gibi öğe krakerleri doğrudan uygulamamı bul ve hiçbir üçüncü taraf traktörünün işlevselliği kullanmamasının nedeni henüz yoktur. diğer uygulamalar için değişiklikler ve ince ayarlar ve Apple savunucusu ayrıca çapraz platform tasarrufunu destekler geliştiriciler, uygulama mağazası aboneliğini arkadaşlar ve aileler için kullanılabilir hale getirebilir.

Kamera uygulamasının yeni bir poz sıkıştırma kontrolü vardır, akıllı bir öneriye sahip olup olmadıklarını ve hızlı giriş fotoğraflarının yeni bir organizasyon seçeneğine sahip olup olmadığını ve ilk kez üçüncü taraf e-postası ve tarayıcı uygulamasının varsayılan olarak seçilebileceğini hatırlatmak için.

Cihazınız iOS 14 artık iPhone 6 ve sonraki sürümleriyle uyumludur; bu, iOS 13 çalıştırabilen tüm cihazlarda çalıştığı ve 16 Eylül’den itibaren indirilebileceği anlamına gelir.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. başlıklı yazımıza göz atın; iOS 14 Ana Ekranınızı Nasıl Özelleştirirsiniz?

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir