İOS 16:Doğal afete hazırlanmak için 18 ipucu

iOS 16: Sonunda Kaydedilmiş Wi-Fi Parolalarınızı Bir iPhone’da Görebilirsiniz

Apple’ın bir sonraki büyük mobil yazılım güncellemesi, Wi-Fi ağ şifrelerini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı kolaylaştıracak.
iPhone’unuzda bir Wi-Fi ağına her bağlandığınızda, parola cihazınıza kaydedilir, böylece bir daha yakınınızda olduğunuzda otomatik olarak internete bağlanırsınız. Yine de, ayarlarınıza girmenin ve Wi-Fi’ye bağlanmak isteyen ve şifreyi bilmeyen başka biriyle paylaşmak için yararlı olabilecek bu kayıtlı ağ şifrelerini görüntülemenin bir yolu yoktur.

iOS 16 sayesinde , sonunda tüm kayıtlı Wi-Fi ağ şifrelerinizi iPhone’unuzda görüntüleyip paylaşabileceksiniz.

Yeni özellik, Apple’ın Pazartesi günkü WWDC 2022 konferans açılış konuşmasında doğrudan referans alınmadı, ancak iOS 16 geliştirici beta sürümünde görünüyor. Bu özellik , açılış konuşması sırasında vurgulanan tamamen yeni kilit ekranı kişiselleştirmelerine ve yükseltilmiş iMessages’a katılıyor. Bu özellikler şu anda geliştirme aşamasında olduğundan, çoğu kişi iOS 16’nın bu yıl içinde genel olarak yayınlanmasına kadar büyük olasılıkla bunlara erişemeyecek.

iOS 16 Developer Beta’yı iPhone ve iPad’inize İndirebilirsiniz. İşte Nasıl?

iOS şu anda bir Wi-Fi ağını paylaşma olanağı sunsa da , şu anda yalnızca iPhone’lar ve iPad’lerle sınırlıdır. Çalışması için, her iki cihazın da birbirine yakın mesafedeyken Bluetooth ve Wi-Fi’nin açık olması gerekir. Ardından, bağlanmaya çalışan cihaz Wi-Fi ayarlarını ziyaret edip ağı seçtiğinde, zaten ağda olan cihaz, kimlik bilgilerini paylaşan bir komut istemine dokunabilir. Hızlıdır, ancak Android telefon veya Nintendo Switch gibi başka bir cihaz kurmak istediğinizde yardımcı olmaz.

iOS 16 ile şifrenizi birisiyle paylaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken ayarlarınızda bağlı Wi-Fi ağını bulmak ve beliren yeni şifre seçeneğine dokunmak. Ardından şifreyi kopyalayıp yapıştırabilir ve kısa mesaj, e-posta ve daha fazlasıyla gönderebilirsiniz.

İOS 16’da kayıtlı bir Wi-Fi şifresi nasıl görüntülenir?

Bunun çalışması için, ya Wi-Fi ağına bağlı olmanız ya da geçmişte ağa bağlı olmanız ve ağın ayarlarınızda görünmesi için yönlendiriciye yeterince yakın olmanız gerekir. Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, iOS 16 çalıştıran iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın ve aşağıdakileri yapın:

1 . Wi-Fi’ye gidin .

2 . Şifresini istediğiniz Wi-Fi ağını bulun ve ağ adının sağındaki mavi bilgi simgesine dokunun.

3 . Parola üzerine dokunun ve parolayı görüntülemek için Face ID, Touch ID’yi kullanın veya parolanızı girin.

4 . Son olarak, şifreyi panonuza kaydetmek için Kopyala’ya basın.

Ardından Wi-Fi ağ şifresini bir metin mesajına veya e-postaya yapıştırarak birisiyle paylaşabilir veya sadece şifreyi söyleyebilirsiniz.

Android 13 Beta 3.1’i Hemen Telefonunuza İndirebilirsiniz

Tek ihtiyacınız olan uyumlu bir Google cihazı.
Şu anda Android 13 Beta 3.1’e sahip olabilirsiniz . Geçen hafta Google, genel beta sürümünün üçüncü yinelemesini bıraktı ve ardından sadece iki gün sonra bir hata sorununu gidermek için yazılımı bir nokta sürümüyle güncelledi.

Şubat ayında Google , en son Android işletim sisteminin bir ön sürümü olan ilk Android 13 geliştirici önizlemesini yayınladı.

Geliştirici önizlemesini yükleme işlemi çok zor değil, aynı zamanda kolay da değil. Geliştirici seçeneklerinin kilidini açmayı, büyük bir dosya indirmeyi, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı ve daha fazlasını içerir. Yeni Android 13 beta sürümünü indirmek ve yüklemek çok daha basit.

Android 13’ün son sürümü, sonunda onu elde etmenin en erişilebilir yolu olacak, ancak bu sürüme daha aylar var. Neyin geleceğine gerçekten erken bir göz atmak istiyorsanız – Pixel 6 veya Pixel 6 Pro gibi desteklenen bir Android cihazınız olduğu sürece – Android 13 Beta 3.1’i hemen şimdi test etmeye başlayabilirsiniz.

Android 13 beta sürümünü indirmek güvenli mi?

Android 13 beta, Android 13 geliştirici önizlemesinden daha iyi hazırlanmış olsa da, bu sürümde telefonunuzun kullanımını zorlaştırabilecek hatalar beklemelisiniz. Android 13 beta sürümünü yalnızca bu sorunlarla uğraşmak istiyorsanız veya cihazınız günlük telefonunuzun yedeğiyse indirin. Ayrıca, bir şeyler ters giderse veya programdan daha sonra ayrılmaya karar verirseniz, Android 13 beta sürümünü indirmeden önce cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

Hangi Android cihazlar Android 13 beta ile uyumludur?

Şimdilik yalnızca belirli sayıda Pixel akıllı telefon Android 13’ü destekliyor:

piksel 4
Piksel 4 XL
piksel 4A
Piksel 4A (5G)
piksel 5
Piksel 5A
piksel 6
Piksel 6 Pro

Desteklenen cihazınıza Android 13 beta nasıl indirilir?

Android 13 betayı telefonunuza indirmenin en kolay yolu, bilgisayarınızda Pixel için Android Beta sayfasına gidip cihazınızın desteklenip desteklenmediğini kontrol etmek ve ardından Android 13 programına kaydolmaktır.

Uygun cihazlarınız seçeneği altında , destekleniyorsa telefonunuzu görmelisiniz (telefonunuzun %10’un üzerinde şarj olduğundan emin olun, aksi takdirde görünmeyebilir).

Android 12 beta veya Android 13 geliştirici önizlemesine kaydolmadığınız sürece, kaydolma seçeneğini göreceksiniz. Yukarıda belirtilen ön yayınlara zaten kaydolduysanız, bunun için herhangi bir şey yapmanız gerekmez. Android 13’ü edinin. Telefonunuza otomatik olarak bir güncelleme almalısınız.

Android 13 beta sürümüne kaydolmak için Kaydol’a tıklayın ve ardından hüküm ve koşulları okuduktan sonra Onayla ve kaydol’a tıklayın. Cihazınızın artık Android 13 beta programının bir parçası olduğunu belirten bir bildirim görmelisiniz.

Ardından, telefonunuzda kablosuz güncelleme alacaksınız. Telefonunuzda bir bildirim almazsanız , Android 13 güncellemenizi görüntülemek için Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesine gidin. OTA güncellemesinin alınması 24 saat kadar sürebilir.

Android 13 beta ne kadar sürecek?

Muhtemelen bu yılın sonbaharında piyasaya sürülecek olan Android 13’ün genel sürümüne kadar güncellemeler beklemelisiniz. Google’a göre, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında ayda iki güncelleme almalısınız.

Ayrıca, Android 13 beta programı bir bütün olarak Haziran 2023’e kadar devam edecek; bu, devre dışı bırakmadığınız sürece bir sonraki beta sürümüne kadar sürekli olarak beta güncellemeleri alacağınız anlamına geliyor.

Android 13 beta’dan nasıl çıkarım?

Android 13 beta programından çıkmak için Pixel için Android Beta sayfasına geri dönün , ancak bu sefer Devre dışı bırak ‘ı tıklayın . 24 saat içinde, telefonunuzda yerel olarak kaydedilmiş tüm verilerinizi silecek ve o sırada Android’in en son genel sürümü ne olursa olsun size sağlayacak bir OTA güncellemesi alacaksınız. Daha önce de belirtildiği gibi, bu nedenle Android 13 beta programına kaydolmadan önce cihazınızı yedeklemeniz gerekiyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir