iPad Air (2022) incelemesi

2020 iPad Air, 599 $ fiyatla sağlam bir ekran ve iyi performans ile eğlenceli, modern bir tasarım sunarak fiyat ve özellikler arasında mükemmel bir dengeyi temsil etti. Elbette, giriş seviyesi iPad daha ucuzdu , ancak eskiyen tasarımını ve daha kötü hoparlör ve kameralarını da korudu. Ve iPad Pro daha iyiyken, 800 dolardan başlayan fiyatlarla çok daha pahalı.

Şimdi, 2022’de Apple çoğu insan için en iyi iPad’i alıyor ve onu daha da iyi hale getiriyor. 2022 iPad Air, iPad Air’i harika yapan şeyleri koruyor ve Air ile Pro arasındaki farkı daha da kapatarak ve 599 $ fiyat etiketini koruyarak M1 işlemini ekliyor.

Giriş seviyesi iPad için 329 dolardan biraz daha fazlasını harcamak isteyenler için iPad Air’in kolayca elde edilebilecek bir tablet olması şaşırtıcı değil . Modern. Komik. Ve sana yıllarca dayanmalı.

Artıları

Modern dizayn
Mükemmel M1 performansı
Soğuk renk seçenekleri
Dokunmatik kimlik iyi çalışıyor
Harika ekran ve hoparlörler

iPad Air (2022) tasarımı

2022 iPad Air’in tasarımı, önceki nesil modele kıyasla büyük ölçüde değişmeden kalıyor, ancak bu kötü bir şey değil. Cihaz, iPad Pro’nunkinden yalnızca biraz daha kalın, ancak yine de tıknaz olmaktan uzak, uçtan uca bir ekrana sahip. Dürüst olmak gerekirse, iPad Air ve iPad Pro’daki çerçeve boyutlarının, yanlışlıkla ekrana dokunmadan tableti tutmayı kolaylaştırdığını düşünüyorum.

Diğer iPad modelleri gibi, tablet de hoş bir alüminyum arka ve yan taraflara ve bir cam ön yüze sahip. Bununla birlikte, önceki nesil iPad Air’in aksine, bu model birkaç yeni renkte geliyor – inceleme birimimde bulunan metalik mavi gibi. Güzel bir görünüm ve Apple’ın ürünlerini son zamanlarda daha renkli hale getirmesini gerçekten takdir ediyorum.

Cihazın altında bir USB-C bağlantı noktası (Thunderbolt bağlantı noktası değil) bulunurken, sağ kenarda ses düğmeleri bulunur. Üstte, yerleşik bir parmak izi sensörüne sahip bir güç düğmesi var. Sensör testlerimde iyi çalıştı ve kurulum sırasında Apple’ın iki elimden bir parmak eklememi istemesini gerçekten beğendim. Bu, hem dikey hem de yatay yönde kolayca kilidini açabileceğim anlamına geliyor ve dürüst olmak gerekirse, ihtiyacım olana kadar düşüneceğim bir şey değildi. Bu, şirketin son iPad Air’de yaptığı bir şey .

Diğer her şey hemen hemen beklediğiniz yerde. Üst kenarda öne bakan bir kamera ve arka tarafta tek bir kamera var. iPad Pro’daki kadar gelişmiş bir kamera sistemi değil, ancak çoğu fotoğraf veya video çekimi için iPad’lerini zaten kullanmayacak.

iPad Air (2022) ekranı

iPad Air 10.9 inçlik bir ekrana sahip ve onunla 11 inç iPad Pro arasındaki boyut farkını anlayamazsınız. Ekranların başka, daha büyük farklılıkları var. Örneğin iPad Pro, 120 Hz yenileme hızını destekler , bu da animasyonların ve kaydırmanın biraz daha yumuşak göründüğü anlamına gelir. Ancak video izlemek gibi şeyler için önemli olmayacak.

iPad Air ayrıca şu anda 12.9 inç iPad Pro’da (11 inç modelde değil) bulunan Mini LED teknolojisine sahip değil, ancak ekran yine de çoğu kullanım için yeterince parlak hale geliyor. 500 sirke olarak derecelendirildi ve dışarıda bile görmenin kolay olduğunu gördüm. Yine de Mini LED ekranda elde edeceğiniz derin siyah seviyelerini kaçırdım.

iPad Air (2022) performansı

Bu yılki iPad Air’deki manşet değişikliği, artık Apple’ın çok sevilen ve son derece güçlü M1 çipine sahip olması. Mevcut nesil iPad Pro, MacBook Air ve Mac Mini’de bulunan çipin aynısıdır. Mac Mini’den bahsetmişken, şimdi bir M1 almanın en ucuz yolu olarak tahttan indirildi.

M1, son iPad Air’in A14 Bionic çipine kıyasla neredeyse her yönden daha iyi. Daha yüksek saat hızına, daha fazla GPU çekirdeğine ve daha fazla performans çekirdeğine sahiptir. Başka bir deyişle, iPad Air’i ne için kullanırsanız kullanın, göreve bağlı olmalıdır.

Birçoğu için, bu ekstra performans gerçekten önemli olmayacak, en azından henüz değil. 2022 iPad Air, web’de gezinme, video izleme ve temel mobil oyun oynama gibi şeylerde önceki model kadar iyidir. Yani, onlara karşı mükemmel. Ancak onu yaratıcı bir iş akışına entegre ettiğiniz anda bir fark görmeye başlayabilirsiniz. iPad Air, video düzenlemede “mükemmel” iken “inanılmaz” hale geliyor. Ayrıca Call of Duty: Mobile ve Genshin Impact gibi daha zorlu oyunlarda daha yüksek kare hızlarına sahiptir .

Daha iyi performans, cihazın kullanım ömrünün sonuna doğru daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu, cihazın daha zorlu uygulamaları ve oyunları daha iyi işleyebilmesi gerektiği anlamına gelir. Ve bu, 2022 iPad Air’in Apple cihazlarının bilindiği uzun kullanım ömrünü koruması gerektiği anlamına geliyor.

iPad Air (2022) pil ve 5G

2022 iPad Air’in daha fazla güç tüketen çip göz önüne alındığında ortalamanın altında bir pile sahip olduğunu varsayabilirsiniz, ancak burada pil ömrü konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Cihazlarınızı şarjlı tutmakta iyiyseniz, kendinizi asla pilsiz bulamazsınız.

Bu ne anlama geliyor? Tek bir şarjla, pil nispeten yoğun kullanımda ve birkaç günlük temel kullanımda bile bir günden fazla dayanmalıdır. Apple, geçen yılki modele göre değişmeyen bu modelde 10 saatlik video oynatma sözü veriyor.

Yeni iPad Air, hücresel bağlantıya sahip bir iPad satın alanlar için 5G’yi de destekliyor. iPad Pro’daki gibi mmWave ağlarını değil, yalnızca düşük bantlı 5G ağlarını destekler . Ancak çoğu için bunun bir önemi olmayacak.

iPad Air (2022) kamera

Yeni iPad Air ile iPad Pro arasındaki en büyük farklardan biri kamera sistemi. iPad Pro, çift kamera kurulumu ve bir LiDAR sensörü sunarken, iPad Air, tek bir 12 megapiksel kamera ile yapışır.

Tabii ki, çoğu için bu tamamen iyi olacak. Çoğu, hareket halindeyken fotoğraf çekmek için telefonlarını kullanmaya devam ediyor ve iPad Air bunu değiştirmeyecek. Sağlam fotoğraflar çeker ve arkaya bakan görüntüleri yakalamak için iyi çalışır.

Daha da önemlisi öne bakan kamera ve bir yükseltmeyi temsil ediyor. Öne bakan kamera, Center Stage desteğine sahip 12 megapiksel ultra geniş bir kamera ve bu eklemeyi gerçekten seviyorum. Bazen Center Stage biraz garip görünebilir, ancak bunun bir kısmı, iPad’i yatay yönde kullandığınızda öne bakan kameranın yan tarafta olmasıyla ilgilidir. Yine de iPad’lerin öne bakan iki kamera sunmasını ve cihazı kullandığınız yöne bağlı olarak aralarında geçiş yapmasını diliyorum.

iPad Air (2022) yazılımı

2022 iPad Air, iOS 15 tabanlı Apple iPadOS ile birlikte gelir. Şimdi, iPadOS 15 sağlam bir tablet işletim sistemidir. Daha önce bir iPhone veya iPad kullanmış olanlar için gezinmek kolaydır ve yararlanabileceğiniz bazı sağlam çoklu görev özellikleri vardır. Dizüstü bilgisayarı değiştirmek için kullanmayı planlayanlar için alışmak biraz zaman alıyor, ancak temel iş akışları için buna alışacaksınız.

Bununla birlikte, iPad’de olmasını dilediğim bazı uygulamalar var. Bunların başında Apple’ın profesyonel video düzenleme yazılımı Final Cut Pro geliyor. M1’in performansıyla Final Cut Pro’ya erişim harika olurdu. Apple’ın iPad’de daha iyi profesyonel uygulama desteği sunmaya başlayıp başlamayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Rekabet

2022 iPad Air için en büyük rekabet Apple’ın kendisinden geliyor. Bu tablet, standart iPad’e göre değerli bir yükseltmedir ve bir tablet için piyasadaysanız, bunun için biraz para harcamanızı öneririz. İkisinin de benzer şekilde performans gösterdiği göz önüne alındığında, iPad Pro üzerinden iPad Air için biraz para biriktirmeye de değer.

iPad Air’i (2022) satın almalı mıyım?

Evet. 2022 iPad Air, çoğu insan için kolayca edinilebilecek bir tablettir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir