iPad’lerde Usb Bağlantı Noktaları Var mı?

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, giderek daha fazla insanın kullandıkları cihazlar hakkında sorular sorması şaşırtıcı değil. Apple ürünleri her zaman yüksek kaliteli tasarım ve performanslarıyla biliniyordu, ancak bazı insanlar harici bir USB sürücü veya yazıcı takmanıza izin veren yerleşik bağlantı noktalarına sahip olup olmadıklarını sorgulamaya başlıyor.

iPad’lerde Usb Bağlantı Noktaları Var mı?

Evet, çoğu ipad’de usb bağlantı noktaları bulunur. Ancak, özellikle usb için bir bağlantı noktası arıyorsanız, iPad’inizde bulamayabilirsiniz. Örneğin, ethernet kablosuyla gelen tür. Yazıcı veya web kamerası gibi diğer cihazlarla paylaşılan bir usb bağlantı noktası arıyorsanız, ek bir usb-c bağlantı noktası adaptörü satın almanız gerekebilir.

Kablo İle Veri Aktarmanın En İyi Yolları

1. USB’den Yıldırım Kablosuna

Bu, iPad’inizi bir dizüstü bilgisayara bağlamanıza ve iki cihaz arasında veri aktarmanıza olanak tanıyan çok kullanışlı bir kablodur. Lightning portu olan tüm cihazlarla uyumludur ve farklı uzunluklarda da gelir.

2. USB C’den Yıldırım Kablosuna

Bu, iPad’inizi bir dizüstü bilgisayara bağlamanıza ve iki cihaz arasında veri aktarmanıza izin veren başka bir kullanışlı kablodur. Lightning portu olan tüm cihazlarla uyumludur ve farklı uzunluklarda da gelir.

3. USB C Hub

Bu, aynı anda birden fazla cihazı iPad’inize bağlamanıza izin veren başka bir kullanışlı merkezdir. Bu hub’a bir iPad, iPhone veya hatta harici bir sürücü bağlayabilir ve kabloları birbirinden ayırmanıza gerek kalmadan aynı anda bir aygıttan diğerine dosya aktarabilirsiniz.

4. USB C Yuvası

Bu, HDMI bağlantı noktaları yerine doğrudan USB C bağlantı noktaları aracılığıyla bağlanması dışında, TV’nizdeki HDMI kablolarıyla bağlanan dock gibi çalışır, böylece birden fazla cihazı aynı anda sinyal kalitesini kaybetmeden bağlayabilirsiniz (bu, HDMI üzerinden bağlandıklarında olduğu gibi olur). kablolar). Kablo uzunluğu, ne tür bir dock satın aldığınıza göre değişir, ancak çoğu dock’ta 2-6 ft kablo bulunur (ne kadar yükseğe çıktıklarına bağlı olarak). Ayrıca, Apple’ın kendi mağazasından alınanlar gibi iPad’in kendisinden güç aldıkları için herhangi bir ekstra kablo gerektirmeyen yuvalar da mevcuttur. İPad’inizi şarj etmekten daha fazlasını yapabilen bir yuvaya ihtiyacınız varsa kesinlikle araştırmaya değer.

iPod’lar İçin En İyi Usb Kablosu

1. Elma Kablosu

Buna iPod’lar için en iyi kablo denir, ancak iyi çalışır ve iPod’unuzla uyumlu bir kabloya ihtiyacınız varsa çok iyi bir seçenektir. Bir yıldırım bağlantı noktası üzerinden bağlanır, bu nedenle yıldırım bağlantı noktaları olmayan iPod’larla çalışmaz.

2. Amazon Değer Kablosu

Bu, Apple kablosu kadar iyi çalışıyor ve fiyatın yarısından daha azına mal oluyor. Bir yıldırım bağlantı noktası üzerinden bağlanır, bu nedenle yıldırım bağlantı noktaları olmayan iPod’larla çalışmaz.

3. Amazon Premium Kablosu

Bu aynı zamanda Apple kablosu kadar iyi çalışıyor ve fiyatın yarısından çok daha azına mal oluyor. Bir yıldırım bağlantı noktası üzerinden bağlanır, bu nedenle yıldırım bağlantı noktaları olmayan iPod’larla çalışmaz.

4. Amazon Standart Kablosu

Bu aynı zamanda Apple kablosu kadar iyi çalışır ve fiyatın yarısından çok daha az maliyetlidir (ancak nakliye için fazladan ödeme yapıyor olabilirsiniz). Bir yıldırım bağlantı noktası üzerinden bağlanır, bu nedenle yıldırım bağlantı noktaları olmayan iPod’larla çalışmaz.

5. Amazon Temel Bilgiler Kablosu

Bu da Apple kadar iyi çalışıyor kablo ve fiyatın yarısından çok daha az maliyetlidir (ancak nakliye için fazladan ödeme yapıyor olabilirsiniz). Bir yıldırım bağlantı noktası üzerinden bağlanır, bu nedenle yıldırım bağlantı noktaları olmayan iPod’larla çalışmaz.

Ipod’unuzu Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

1. Üzerine Oturmaktan Kaçının

İPad’inizin üzerine oturmamalısınız çünkü kırılabilir (özellikle üzerinde bir kılıf varsa). Üzerine oturursanız, ekranı korumak için bir ped veya benzeri bir şey kullandığınızdan emin olun.

2. Cebinize Koymayın

iPad’inizi cebinize koymamalısınız çünkü sürtünmeden zarar görebilir. Cebinizde mutlaka bir iPad saklamanız gerekiyorsa, tabletin sadece yarısını oraya koymanızı ve ekranın zarar görmemesi için koruyucu bir kılıf kullanmanızı öneririm.

3. Yere Bırakmayın

Tam şarjlıyken (veya tam şarja yakın) bir iPad’i asla bırakmamalısınız, çünkü bu, pile zarar verir ve düzenli aralıklarla şarj etmeye kıyasla ömrünü önemli ölçüde azaltır. Pil ömrünü olabildiğince uzun tutmak ve aşırı şarjdan zarar görmesini önlemek istiyorsanız, iPad’inizi en az 3-4 günde bir şarj etmek en iyisidir. Kesin süre, büyük ölçüde ne tür bir cihaza sahip olduğunuza ve işlevleri için ne kadar güç gerektiğine bağlıdır (iPad’ler çoğu cihazdan daha fazla güce ihtiyaç duyar). Battery Doctor gibi bir uygulama indirerek veya Ayarlar > Genel > Otomatik Kilit bölümünden Otomatik Kilitleme gibi ayarları değiştirerek cihazınızın pilinin ne kadar dayanacağını öğrenebilirsiniz. 10 dakikalık aralıklarla Otomatik Kilitlemeyi ayarlamanızı tavsiye ederim, böylece iPad’inizi bir yerde bırakırsanız ve unutursanız, ekran 10 dakika sonra otomatik olarak kapanır.

4. Şarj Sırasında Kullanmayın

İPad’inizi şarj olurken kullanmamanızı tavsiye ederim, çünkü pilin ömrünü kısaltır ve hiç kullanmamaya kıyasla ömrünü önemli ölçüde kısaltır. Örneğin, iPad’inizi şarj olurken 3 saat bekleme modunda bırakırsanız, şarj olurken kullandığınız her saat pil ömrünün yaklaşık %1’ini kaybedersiniz. İPad’inizi şarj ederken kullanıyorsanız, ekranını kapatmalı ve bir kasaya veya ekranın zarar görme olasılığının daha düşük olduğu başka bir yere koymalısınız.

5. Kablo Kullanırken Kullanmayın

Ayrıca iPad’inizi bir şarj cihazına bağlıyken kullanmamanızı da tavsiye ederim, çünkü bu aynı zamanda pile zarar verebilir ve kullanmamaya kıyasla ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir (tam süre, cihazı bağlıyken ne kadar kullandığınıza bağlıdır). Adaptörü sadece priz olmayan bir yere gittiğimde veya kısa bir süreliğine dışarıda olduğumda (örneğin, doğada yürüyüşe çıktığımda) kullanırdım.

6. Dock’tayken Fişini Çıkarmayın

iPad’iniz yerleştirildiğinde, fişini çekmeyin, çünkü bu, hoparlörler veya kamera merceği gibi dahili bileşenlere zarar verebilir ve aynı zamanda, normal olarak fişten çekerek kısaltılabileceklerinden çok daha fazla kısaltarak ömürlerini kısaltabilir. gün boyunca aralıklarla (iPad’ler yuvada bırakılmak üzere tasarlanmamıştır, bu nedenle iPad’inizi kullanmayı bitirdikten sonra bile yuvada tutmalısınız).

7. Uzun Süre Kullanmayın

Ayrıca iPad’inizi her gün uzun süreler boyunca veya çok fazla saat kullanmamanızı tavsiye ederim çünkü bu, bilgisayar gibi diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi ömrünü de önemli ölçüde kısaltabilir.

8. Uyurken Kullanmaktan Kaçının

Ayrıca iPad’inizi uyurken kullanmamanızı tavsiye ederim çünkü bu, pile zarar verebilir ve pile zarar vermemek için ekranı kapatıp bir kutuya koymanızdan daha erken ölmesine neden olabilir. Adaptörü sadece prizin olmadığı bir yere giderken veya kısa bir süreliğine dışarıda olduğunuzda (örneğin doğada yürüyüşe çıktığımda) kullanmalısınız.

9. Uçak Modunda Kullanmaktan Kaçının

Ayrıca iPad’inizi uçak modunda kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim çünkü bu, cihaz kullanılmadığı için ömrünü daha da kısaltacak ve bu nedenle en düşük güç seviyesinde olacaktır (iPad’ler genellikle varsayılan olarak uçak modu etkinleştirilmiş olarak gelmez). Adaptörü sadece priz olmayan bir yere giderken veya kısa bir süreliğine dışarıda olduğunuzda (örneğin doğada yürüyüşe çıktığımda) kullanmalısınız. Buna ek olarak, iPad’inizi kullanırken iPad’inizde yüklü olmayan herhangi bir uygulamanın da çalışmadığından emin olun, çünkü bu pil tüketimini önemli ölçüde artıracaktır.

10. Bilgisayarla Aynı Anda Kullanmaktan Kaçının

Ayrıca iPad’inizi bir bilgisayar veya başka bir elektronik cihazla aynı anda kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim, çünkü bu cihazların pillerini daha hızlı tüketerek daha fazla hasara neden olduğu ve pillerini olduğundan daha fazla kısaltarak ömrünü kısalttığı biliniyor. aksi takdirde, gün boyunca düzenli aralıklarla basitçe çıkarıldıklarında kısaltılmıştır (iPad’ler diğer elektronik cihazlarla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır). Adaptörü sadece priz olmayan bir yere giderken veya kısa bir süreliğine dışarıda olduğunuzda (örneğin doğada yürüyüşe çıktığımda) kullanmalısınız. Buna ek olarak, iPad’inizi kullanırken iPad’inizde yüklü olmayan herhangi bir uygulamanın da çalışmadığından emin olun, çünkü bu pil tüketimini önemli ölçüde artıracaktır.

Çözüm

iPad harika bir cihaz. Birçok harika özelliği var ve kullanımı kolaydır. Ancak, bazı bağlantı noktalarının cihazda mevcut olmaması gibi, bilmeniz gereken sınırlamaları vardır. İhtiyacınız olan tüm bağlantı noktalarına sahip bir cihaz arıyorsanız, muhtemelen başka bir modele bakmalı veya her şeyin tek bir yerde bulunduğu diğer cihazlara bakmalısınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir