İPhone 11’de pil yüzdesi nasıl gösterilir?

İPhone 11’de pil yüzdesi nasıl gösterilir? Ancak bazen, telefonunuzun tam olarak ne kadar güç kaldığını anlamak istersiniz.

Daha eski iPhone’larda, varsayılan olarak pil yüzdesi göstergesine sahip olacaksınız – ve size yolları göstereceğiz. Daha yeni modellerde, çentik nedeniyle durum çubuğunda yeterli alan yoktur, ancak paylaşımın aranmasını veya kalıcı olarak görüntülenmesini kolaylaştıran kısayollar ve widget’lar vardır.

İPhone 11’in durum çubuğunda Pil yüzdesi nasıl gösterilir?

iPhone SE 2020’de veya iPhone 8 veya önceki modellerde pil yüzdesi sürekli olarak görüntülenir.

Ayarlar uygulamasını ve dolayısıyla Pil menüsünü açın. Pil Yüzdesi için bir seçenek göreceksiniz. Değiştirin ve en azından ana ekranın sağ üst köşesindeki paylaşımı göreceksiniz.

Daha yeni iPhone’larda pil yüzdesini bulun

iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 ve çeşitli kardeş telefonlarında pil yüzdesini Komuta Merkezi’nde bulabilirsiniz. Menüyü açmak için ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırmanız yeterlidir; orada, pil yüzdesini sağ üst köşede bulacaksınız.

En hızlı yöntem budur. Diğer bir yöntem de Bugün Görünümü’nü açmak için ana ekranda soldan sağa kaydırmaktır. iOS 14’te bu görünüm, mevcut yüzdeyi görüntüleyen bir pil widget’ı da dahil olmak üzere çeşitli Apple uygulama widget’larını içerir.

Pil widget’ını Bugün Görünümü’nde bulmak için sağa kaydırmanız gerekebilir, ancak ona dokunup basılı tutun, ardından daha anında görünür olması için en yükseğe sürükleyin.

Pil yüzdesi widget’ını iPhone’unuza ekleyin

Yeni iPhone’larda pil yüzdesinin varsayılan olarak ana ana ekranınız gibi görünmesini istiyorsanız, yeni iPhone widget’larından biri için yer açmanız gerekir.

Ev ekranının boş bir bölümüne uzun dokunun, ardından sol üst kısımdaki + simgesine dokunun. ‘Piller’i keşfedene kadar aşağı kaydırın ve bu seçeneği belirleyin.

Üç farklı pil widget’ından birini seçebilirsiniz. Üçü de paylaşımı gösterir, ancak daha büyük widget’lar, Apple Watch 6 veya AirPod’larınız gibi senkronize edilen cihazların pillerinin kesin yüzdesini de gösterir.

Favorinizi seçin, ‘Widget Ekle’ye basın, Ana ekranınızdaki uygulamaları uygun gördüğünüz şekilde yeniden düzenleyin ve kaydırmak veya kaydırmak zorunda kalmadan devam eden bir pil yüzdesi özetine sahip olacaksınız.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum. Yazılarımıza göz atmayı unutmayın; airpod’lar nasıl kullanılır, airpod’lar nasıl sıfırlanır, mac’ten iphone’a nasıl airdrop yapılır, iphone’dan mac’e nasıl video aktarılır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir