iPhone 12 Pro Max Su Geçirmez mi?

Apple, iPhone 12 Pro Max’in su geçirmez olduğunu duyurdu. Bu, 30 fit derinliğe kadar suya daldırılabileceği anlamına gelir. Daha önce, iPhone yalnızca 10 fite kadar suya dayanıklıydı. Ancak yeni 12 Pro Max ile telefonun 30 fit derinliğe kadar suya daldırılması artık mümkün. Bu önemli bir gelişme çünkü iPhone’larını yüzme veya dalış gibi tehlikeli ortamlarda kullanan kişilerin işini kolaylaştırabilir.

iPhone 12 Pro Max Su Geçirmez mi?

Evet. iPhone 12 Pro Max (2018), 2018 iPhone XS Max’in 5,8 inçlik halefidir. 30 Ekim 2018’de piyasaya sürüldü ve 7nm işlemli A12 Bionic çip tarafından destekleniyor. Bu, Apple’ın ilk 7nm yongası ve aynı zamanda tüm 7nm bileşenlerini kullanan ilk yongası. Yeni işlemci, önceki nesil A11 Bionic çipe kıyasla 2 kata kadar daha hızlı performans sunar ve aynı zamanda iPhone XS Max’e (1 saat daha fazla) kıyasla yaklaşık iki kat daha fazla pil ömrüne sahiptir.

Yeni iPhone 12 Pro Max, Orijinal iPhone’dan Nasıl Farklı Olacak?

 • iPhone 12 Pro Max, 6,5 inç ekrana ve OLED ekrana sahip. Apple, telefonun fiyatını artırmak için ilk kez 6 inçten büyük ekranlı bir iPhone yaptı.
 • iPhone 12 Pro Max, şirketin kamera ekibi tarafından Google’ın Gelişmiş Teknoloji ve Projeler grubu (ATAP) ile işbirliği içinde geliştirilen çift lensli ve optikli yeni bir kamera sistemine sahip. Bu, Apple’ın iPhone’larında video çekerken her iki kameradan alınan görüntülerin sabitlenmesine yardımcı olacak çift optik görüntü sabitlemeyi ilk kez kullanmasıdır.
 • iPhone 12 Pro Max’in iki modeli vardır: biri 64 GB depolama alanına ve diğeri 256 GB depolama alanına sahip. Bu, her modelde ne kadar depolama alanı olduğudur:
 • Model A12 Biyonik Depolama Boyutu 64GB 256GB Temel Depolama Alanı 128GB 256GB RAM 4 GB Kamera Çift Lens Pil Kapasitesi 1.821 mAh 2.716 mAh Ekran Boyutu 6.5″ 6.1″ Çözünürlük 3.125 × 2.436 piksel 3.688 × 2.436 piksel Piksel Yoğunluğu 458 PPI Yüz Kimliği Evet Evet Suya Dayanıklılık Evet Evet Ağırlık 7 gr 7 gr
 • iPhone 12 Pro Max dört renkte sunulacak: siyah, beyaz, kırmızı ve mavi (aşağıya bakın).
 • Yeni iPhone, 5 Kasım’dan itibaren Apple Store’lardan 64GB modeli için 749$ ve 256GB modeli için 849$ fiyatla satışa sunulacak.

iPhone 12 Pro Max’in Özellikleri:

 1. iPhone 12 Pro Max kesinlikle su geçirmezdir, yani 30 dakikaya kadar su altında kalabilir. Bu, iPhone XS Max’e göre çok büyük bir gelişme ve insanların yüzme havuzunda, okyanusta ve hatta su altında küvette fotoğraflarını ve videolarını çekmelerine olanak sağlayacak.
 2. Yeni iPhone, su geçirmez olmasının yanı sıra suya (30 dakika boyunca 1 metreye kadar) ve toza (6 fite kadar) dayanıklılık da sunuyor. Bu, sörf yaparken veya tüplü dalış yaparken, telefonunuz sudan zarar görmeden telefonunuzu yanınıza alabileceğiniz anlamına gelir.
 3. Yeni iPhone ayrıca önceki modellerden daha iyi olan stereo hoparlörlere sahiptir. Bu hoparlörler telefonun her iki yanında yer alır, bu da onları film izlerken ve müzik dinlerken telefonunuzun bir tarafından gelen tüm seslerden kulaklarınız kanamadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.
 4. Yeni iPhone’daki ekran, OLED ekranlı önceki telefonlardan daha parlak çünkü Apple bu ekran için True Tone adlı yeni bir teknoloji kullandı, böylece ortamınızdaki ne kadar ışık olduğuna bağlı olarak parlaklığını otomatik olarak ayarlayacak ve böylece fotoğraf çekerken veya parlak güneş ışığında bir şeyler okumaya çalışırken kolayca yanar.
 5. OLED ekranlar, ışık yayan diyotlar (LED’ler) yerine sıvı kristaller kullandıkları için LCD ekranlar kadar kolay yanmaz. Bu, LCD ekranlardan daha uzun süre dayanacakları anlamına gelir.
 6. Yeni iPhone’da 4 eksenli bir jiroskop ve 3 eksenli bir ivmeölçer bulunur; bu, telefonu nasıl tuttuğunuzu algılayabildiği ve ekranı en iyi şekilde görebilmeniz için ekranını ayarlayacağı anlamına gelir.
 7. Yeni iPhone’un yeni bir çift lensi var kamera telefonun arkasında bir adet 12 megapiksel sensör ve diğer bir 12 megapiksel sensör ile düşük ışıkta flaş kullanmadan fotoğraf çekebilir ve ayrıca gece veya diğer zorlu ışık koşullarında kendi fotoğrafınızı çekebilirsiniz. telefonunuzun flaşını açmak zorunda kalmadan.
 8. Yeni iPhone, önceki modellerde 1.821 mAh pil yerine 2.716 mAh pile sahip olduğu için daha uzun pil ömrüne sahip. Bu bir gelişmedir, çünkü oyun oynarken veya çok fazla hareketin olduğu video izlerken, örneğin oyun oynarken olduğu gibi, telefonunuzu uzun süreler boyunca kullansanız bile, telefonunuzun şarjlar arasında daha uzun süre çalışmaya devam edeceği anlamına gelir. futbol veya basketbol oynamak.
 9. Yeni iPhone, LCD ekranlı önceki modellerde 3.125 × 2.436 piksel yerine 3.125 × 2.436 piksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç OLED ekrana sahip çünkü OLED ekranlar LCD ekranlardan daha iyi görüş açılarına sahip ve ayrıca LCD ekranlardan daha iyi görünüyorlar. aynı zamanda (aşağıya bakınız).
 10. Yeni iPhone, iOS 11 ile birlikte gönderilecek ve nöral motorlu bir A11 Bionic işlemciye sahip olacak, bu da bilgileri önceki modellerden daha hızlı işleyebileceği anlamına geliyor. Bu, telefonunuzun yüklenmesini veya yeni güncellemelerin yüklenmesini beklemek zorunda kalmadan, oyun oynamak ve video izlemek gibi telefonunuzda aynı anda daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir.
 11. Yeni iPhone’un yeni bir True Tone ekranı var; bu, ekranı mümkün olan en iyi şekilde görebilmeniz için renk sıcaklığını ortamınızdaki ne kadar ışığa bağlı olarak otomatik olarak ayarlayacağı anlamına geliyor (yukarıya bakın).
 12. Yeni iPhone, True Tone ekranında yakın kızılötesi bir sensöre sahip olduğu için güneş gözlüğü veya kontak lens taktığınızı algılayabilir; bu, güneş gözlüğü veya kontakt lens takıp takmadığınızı algılayabildiği ve ardından ekranın renklerini buna göre ayarlayabildiği anlamına gelir. güneş gözlüğü veya kontakt lens taksanız bile her şeyin iyi görüneceğini.

SSS:

S: A11 Bionic işlemci nedir?

C: A11 Bionic işlemci, Apple’ın ürettiği yeni bir çiptir. iPhone 8 ve iPhone X’te kullanılacak 7 nanometrelik bir çiptir. Geliştirilmiş bir sinir motoruna ve diğer iyileştirmelere sahiptir, bu da bilgileri önceki modellere göre daha hızlı işleyebileceği anlamına gelir.

S: OLED ekran nedir?

C: Bir OLED ekran, organik ışık yayan bir diyot ekranıdır. LCD ekranlar gibi arka ışık kullanmak zorunda kalmadan ekrandaki piksellerden kendi ışığını üretebilen ekranlardır, bu da arkadan aydınlatmalı LCD ekranlardan daha az güç kullanabilecekleri anlamına gelir. Bu, aynı zamanda daha enerji verimli olabilecekleri anlamına gelir.

S: True Tone teknolojisi nedir?

C: True Tone teknolojisi, telefonunuzun ekranının, ortamınızdaki ne kadar ışık olduğuna bağlı olarak renk sıcaklığını değiştirebileceği ve böylece onu en iyi şekilde görebilmeniz anlamına gelir (yukarıya bakın). Bu, gece dışarıdayken veya gece içerideyken gibi daha karanlık ortamlarda telefonunuzun ekranında ne olduğunu görmenizi kolaylaştırır, çünkü renk sıcaklığını çevrenizdekilerle daha iyi eşleşecek şekilde ayarlar, böylece ekranda her şey daha iyi görünür Nerede olduğunun bir önemi yok.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir