iPhone Güncellemeleri Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor?

Apple, iPhone için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor. Ancak birçoğunuz bu güncellemelerin kullanıma sunulmasının neden bu kadar uzun sürdüğünü merak ediyor olabilirsiniz. İşte nedeni: Apple, iPhone’u mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışır. Ancak bazen, daha yeni özelliklerin veya hata düzeltmelerinin yayınlanması eskilerinden daha hızlıdır. Böylece eski bir iPhone’unuz olsa bile yeni bir güncelleme için tam bir hafta bekleyebilirsiniz! İşlemi hızlandırmak için şu ipuçlarını deneyin: 1. Apple’ın App Store parola yöneticisini kullanın: Bu, parolalarınızı takip etmenize ve parolalarınızın çalınmasını veya yetkisiz kişilerce kullanılmasını önlemenize yardımcı olur. 2. Arka planda eşzamanlamayı devre dışı bırakın: Bu, iPhone’unuzun kullandığınız uygulamayla ilgili olmayan verileri depolamasını durduracaktır. 3. Telefonunuzu düzenli olarak yenileyin: Bu, mevcut tüm yazılımların güncellenmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. 4. Telefonunuzu optimize edin: Bu, iPhone’unuzun pil ömrünü ve performansını iyileştirmeye yardımcı olur

iPhone Güncellemeleri Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor?

1. Apple, iPhone’u olabildiğince güncel tutmaya çalışır.

2. Bazen, daha yeni özelliklerin veya hata düzeltmelerinin yayınlanması eskilerinden daha hızlıdır.

3. Süreci hızlandırmak için şu ipuçlarını deneyin:

4. Bu, parolalarınızı takip etmenize ve bunların çalınmasına veya yetkisiz kişiler tarafından kullanılmasına karşı korumanıza yardımcı olacaktır.

5. Bu, iPhone’unuzun kullandığınız uygulamayla ilgisi olmayan verileri depolamasını durduracaktır.

6. Bu, mevcut tüm yazılımların güncellenmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

8 . Bu, iPhone’unuzun pil ömrünü ve performansını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Bir iPhone’u Güncellemek Ne Kadar Sürer?

Yeni iPhone güncellemelerinin kullanıma sunulması biraz zaman alabilir. Ancak daha eski bir iPhone kullanıyorsanız, ortalamadan biraz daha uzun sürebilir. Apple, iPhone’u mümkün olduğu kadar güncel tutmaya çalışır, ancak bazen daha yeni özellikler veya hata düzeltmeleri eskilerinden daha hızlı yayınlanır.

iPhone Güncelleme Süreci:

1. Otomatik güncellemeleri etkinleştirin

iPhone’unuzun uygulamaları otomatik olarak güncelleme özelliğini kullanın, böylece hiçbir şeyi güncelleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu, telefonunuzun her zaman işletim sisteminin en güncel sürümüne sahip olmasını sağlar ve bu, varlığından bile haberdar olmadığınız güvenlik sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir. Önce “Ayarlar” ve “iTunes & App Store”a gidin. Yapılacaklar listenizdeki her şeyin Wi-Fi’ye bağlandığında kullanılabilir olur olmaz indirilmesi için Uygulamalarım Otomatik İndir’i açın. Ayrıca, uygulamanın kendisinden kişilerdeki veya grup sohbetlerindeki Mesajlar’daki öğeleri oynatabilir veya indirebilirsiniz.

2. Otomatik İndirmeleri Etkinleştir:

Müzik dosyalarını çalma listeleri, şarkılar ve sanatçılar halinde düzenlemekle zaman kaybetmeyin – iTunes’a ne indirmesini istediğinizi söyleyin. Program, indirdiğiniz mevcut şarkılara göre şarkılar önererek ve oluşturulan çalma listelerini seçerek iTunes Store’da aramaya başlayacaktır. Önce “Müzik”e, ardından “Çalma Listeleri”ne gidin. Birkaç hafta boyunca kendi başına on veya daha fazla öğe içeren her oynatma listesini gözden geçiriyoruz, her biri için yukarıdaki yöntemi uyguluyoruz ve ardından bir dizideki her oynatma listesi için tekrar yaparak tüm gerekli olan ekleri ekliyoruz. bu adımların gerektirdiği diğer şeyler tamamlandı

2. iPhone’unuzu iOS’un En Son Sürümüne Güncelleyin:

Etkin bir Wi-Fi bağlantınız olduğunda iPhone’unuz yazılımını güncel tutar. Otonom bildirim, büyük kamu etkinliklerinden veya büyük kamuya açık uygulama sürümlerinden önce olduğu gibi, kritik bir yazılım güncellemesine ihtiyaç duyulduğunda nazik bir uyarı almak için yardımcı olur. “Ayar” düğmesini basılı tutun. “Genel”i ve ardından “Yazılım Güncellemesi”ni seçin. Mevcut bir güncelleme varsa, yüklemeye başlamak için dokunun.

3. Uygulamalarınızı En Son Sürüme Güncelleyin:

App Store’a gidin, ardından alttaki araç çubuğunda “Güncellemeler”e dokunun. Hem manuel olarak indirilen uygulamalar hem de bunların otomatik olarak güncellendiğini gösterenler olmak üzere tüm indirmelerinizin ve güncellemelerinizin bir listesini göreceksiniz. Yüklemek istediğiniz herhangi bir şey için, ek bilgileri almak için başlığına dokunun ve bunları bir İstek Listesine bırakın veya Güncelle düğmesine dokunun.

İster uygulamalarınızı güncellemenin otomatik yolunu seçin, ister oğlu manuel olarak alın, bazen her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için ihtiyacınız olan tek şeyin bir kontrol olduğunu hatırlamalısınız. Herhangi bir sorunla karşılaşmayabilirsiniz, ancak yalnızca bir güncelleme, cihazınızın sahip olduğu bazı güvenlik açıklarını gideriyorsa önemli olabilir. Ve son tavsiye: Bilgisayarınızda her iOS sürümünün en az bir yedeğini bulundurun, böylece yedekleme çubuğu için çevre birimi depolama alanınızda herhangi bir talihsizlik olması durumunda (bu gerçekleşir), orijinal sürümü her zaman yeniden etkinleştirebilir ve tekrar güvende olabilirsiniz. .

4. iPhone’unuzu yeniden başlatın

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünde yeni yazılım güncellemelerini kontrol edin.

iPhone Güncellemenin Faydaları:

1. Uygulamalar Bazen Otomatik Olarak Otomatik Güncellenir. İyi haber: Bildirimler otomatik olarak ana ekranınızda belirir ve Facebook Messenger, YouTube veya Instagram gibi uygulamaların yeni sürümleri olduğunda sizi bilgilendirir. En son özellikleri ve güncellemeleri daha da düzenli olarak alabilirsiniz.

2. Uygulamalar Daha Hızlı Yüklenecek Sonunda, oldu: Apple, resmi olarak iPhone’larda, iPad’lerde ve iPod’larda Flash’ı ortadan kaldırıyor – yani şirket, onu asla yeni cihazlar için güncellemeyecek. Karar, YouTube gibi terkedilmiş web sitelerinin sorunsuz bir şekilde HTML5 teknolojisine geçmesi anlamına gelmeyecek, aynı zamanda web sayfalarının artık Apple’ın iPhone’lardan iPad’e ve büyük ekranlı cihazlara kadar tüm cihaz ekosisteminde her zamankinden daha hızlı açılacağı anlamına gelecek. MacBook profesyonel

3. Mümkün olduğunda hücresel veri yerine WiFi bağlantısını kullanın: çoğu akış hizmeti, hücresel verilerde film/müzik/TV şovları yayınladığımızda biraz fazladan ücret alır. Sonuç olarak, neden bu kadar çok insan erişebilecekken WiFi’yi seçiyor? iPhone’unuzun sinyal gücü yeterince iyiyse ancak bağlantı hızınız çok kötüyse, Uçak moduna geçin ve Wi-Fi’yi manuel olarak kapatın (Ayarlar’da değil). “Ayarlar” > “Hücresel”i açın > Ardından “Uçağı Aç” arasında geçiş yapın

Bir iPhone’un Güncelleme İşlemini Hızlandırın?

1. iPhone’unuzu yeniden başlatın. Yeni bir uygulamayı ilk kullandığınızda, iPhone’unuza uygulamaları her zaman hücresel veri veya Wi-fi üzerinden indirmenin uygun olduğunu söyleme seçeneğine sahip olursunuz. Ağ bağlantı hızınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız, Ayarlar>Genel->Arka Planda Uygulama Yenileme’de hücresel dahil tüm arka plan indirmelerini kapatın ve herhangi bir uygulamanın simgesinin üzerindeki yeşil “indirme” kaydırıcısını kaydırarak -> “Kapalı”ya basın.

2. Ayarlar->iTunes & App Store=>Otomatik indirmeler bölümünde otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bırakın, ardından “Uygulamaları Güncelleme” seçimini kaldırın. bu, iOS’un Wi-fi bağlantısına gereksiz yük binmesini önleyecektir.

3. Güncelleme özelliğini yalnızca WiFi kullanımı sırasında etkinleştirin ve ne zaman/güncelleme yapacağınızı seçebilmeniz için bir güncellemeyi manuel olarak indirmeyi unutmayın (ancak şimdi WiFi’de etkinleştirilmişse bunlar otomatik olarak yapılır); bu şekilde, bildirimlerle kesintiye uğramazsınız veya büyük veri iletimi ile zayıf bir ağ sinyalini kesmezsiniz. Güncellemeden önce, bazı filmleri veya müzik parçalarını cihazınıza kopyalamaya gidin; aksi takdirde, bu hücresel verileri yalnızca uygulamalar için kullanmak pek iyi bir fikir değildir.

Bir iPhone’u Güncellemeyle İlgili Bazı Genel Sorunlar

1. Otomatik güncellemeler açıksa iPhone’unuz sorunsuz bir şekilde güncellenecektir.

2. Güncelleme tamamlanana kadar iPhone’unuzu kullanamayacaksınız.

3. iPhone’unuzda güncellemek için yeterli alanınız olmayabilir.

4. Ağ bağlantısıyla veya arka planda çalışan bir uygulamayla ilgili bir sorun nedeniyle iPhone’unuz güncellemeyi tamamlayamayabilir.

5. Nadir durumlarda, bir güncelleme, iPhone’unuzun kurulum veya yeniden başlatma sırasında takılmasına neden olabilir; bu, sorunu fabrika ayarlarına geri yükleyerek ve iOS’u yeniden yükleyerek sorunu çözene kadar iPhone’unuzu kullanmanızı imkansız hale getirebilir.

Çözüm

iPhone güncellemeleri uzun ve uzun bir süreç olabilir, ancak süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. İlk olarak, süreci ve güncellemeniz gereken belirli güncellemeleri öğrenin. İkinci olarak, güncellemelerinizin durumunu kontrol ettiğinizden ve eksiksiz olduklarından emin olun. iPhone’unuzun performansını iyileştirmeye yardımcı olmayacak bir güncellemeyi beklemek için çok fazla zaman harcamadığınızdan emin olmak için iPhone’un pil ömrünü de kontrol ettiğinizden emin olun.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir