iPhone Nasıl Yeniden Adlandırılır: Bilmeniz gereken her şey!

İCloud’unuzda Apple aygıtlarınızı hızla ayırt etmeye hazır olmak, Find My’ı kullanırken iphone’u yeniden adlandırmanın yolunu anlamak veya AirDrop gerçekleştirirken dosyalarınızı tam olarak nereye gönderdiğinizi hızlı bir şekilde bilmek istiyorsanız, muhtemelen sona erersiniz. cihazınızı veya birkaçını nasıl yeniden adlandıracağınızı bulmaya çalışın. Neyse ki, denemesi çok kolay ve bu makale sırasında tüm adımlarda size rehberlik edeceğiz.

Yeni cihaz adınız da iCloud ile senkronize edilecek ve cihazlarınızı yeni adlarıyla rahatça yönetmeye hazır olacaksınız. Bu arada, cihazınızı bir WiFi erişim noktasına geçirirseniz, yakındaki bir WiFi ağını tararken cihaz adınız görünecektir, bu nedenle akılda kalıcı bir ad seçmek için bir neden daha.

Bir iPhone’u, iPad’i, Mac’i, Apple saatini, AirPod’larınızı ve hatta Apple TV’nizi yeniden adlandırmanın yolunu inceleyelim.

neden denemek istiyorsun

Yukarıda söylediğimiz gibi, cihazın iCould, Find My, AirDrop, WiFi-hotspotting ve daha fazlasında kolayca tanımlanabilmesi için iPhone’larının adının değiştirilmesi gerekebilir. Varsayılan aygıt adı biçimi hesap adınız + ‘ler + aygıtın türü, yani iPhone, iPad vb. olduğundan (örn. kullandığınız cihaz.

Ve sadece yüksek teknolojili cihazınızın kıymetini bilseniz ve sadece eğlenceniz için onun için sevimli bir isme sahip olsanız da, bu, cihazınızı ayarlarda ‘resmi olarak’ yeniden adlandırmak için yeterli bir sebep!

Apple cihazlarınızın adlarını değiştirin

Apple, bireysel cihazların adlarını kolayca değiştirmeyi mümkün kılar, bu yüzden bu adı hemen iPhone’unuz ve diğer oyuncaklarınız için değiştirelim!

iPhone veya iPad adınızı nasıl değiştirirsiniz?

İşte iPhone’unuzun adını değiştirmenin yolu:

  1. Ana ekranınızda Ayarlar uygulamasına dokunun ve Genel öğesini bulun.
  2. Menüyü açın ve Hakkında’ya dokunun.
  3. İlk satır, cihazınızın adıdır.
  4. Ad’a dokunun, onu değiştirmeye veya yeni bir tane yazmaya hazır olacaksınız.
  5. Artık iPhone’unuzu arama becerisine sahip olduğunuza göre, adımlar tamamen aynı olduğundan iPad’inizi arama becerisine de sahipsiniz – Ayarlar > Genel > Hakkında > Ad. Ad üzerine dokunun ve gerekli iPad adınızı sıralayın.

Ve temelleri yönetirken, verilerinizin yedeklendiğine veya cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde bilgi aktarıldığına inanmak isteyebilirsiniz. iOS için AnyTrans bunu sizin için sorunsuz bir şekilde yapabilir ve dosya aktarımına, iPhone’unuzdan Mac’e bilgi kopyalamaya, telefonlar arasında geçiş yapmaya, WhatsApp’ı yedeklemeye ve daha fazlasına yardımcı olabilir.

İPhone nasıl yeniden adlandırılır ve Mac’inizin adını değiştirmenin yolu

macOS ve iOS, iOS ve iPadOS’tan çok daha farklı olduğundan, bir iPhone’da aygıt adını değiştirmenin yolunu bilmek, Mac’inizin adını değiştirme yoluna karar verirken size pek yardımcı olmaz. Yöntem yine de çok basit kalıyor.

Tek yapmanız gereken Menü çubuğunda (Apple menüsü) ekranınızın sol üst köşesindeki elma şeklindeki simgeye tıklamak ve Sistem Tercihleri’ne katılmak. Orada, Paylaşım simgesini bulun ve üzerine tıklayın:

Açılan pencerede, gerekli cihaz adını yazacağınız ve klavyede Enter tuşuna basacağınız Bilgisayar Adı adlı en yüksek alanı göreceksiniz:

Artık Mac’inizin adı anlaşıldığına göre, bir dokunuşla temizlemeyi düşünmenin zamanı geldi. Mac’inizi akıllı bir şekilde taramak ve gereksiz sistem çöplerini, büyük eski dosyaları, kötü amaçlı yazılımları, temiz kaldırma uygulamalarını bulmak ve cihazınızın üretkenliğini optimize etmek için diğer bakım görevlerini gerçekleştirmek için hayranların favorisi CleanMyMac X’i kullanacaksınız.

Ayrıca iStat Menülerinin yardımıyla bilgisayarınızın performansını ve iş yükünü doğrudan Menü çubuğunuzdan izleyebilirsiniz:

Gerekli tüm izleyicileri menü çubuğunuza yerleştirmek için uygulamayı kullanın ve CPU yükü, bellek yükü, sıcaklık, pil ömrü, disk kullanımı ve daha fazlasını içerdiğinde Mac’inizin performansıyla birlikte şimdiye kadar uyanık kalın.

Apple saatinizin adı nasıl değiştirilir

iPhone, iPad ve Mac’inizin adını değiştirmenin yolunu öğrendiğimizde, bunların hepsi bu cihazlarda yapılmıştı. Apple saatiniz güçlü de olsa bir ek olduğundan, telefonunuzu kullanarak adını değiştirmek istersiniz.

  1. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Apple Watch uygulamanızı açın ve Saatim sekmesine gidin. Ardından, Genel > Hakkında’ya ilerleyin. Sadece saatinizin yeni adını yazın ve işiniz bitti!

AirPod’larınızın adı nasıl değiştirilir?

AirPod’larınız telefonunuzla yalnızca Bluetooth üzerinden senkronize edildiğinden, bunlara erişmek için bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Sadece Ayarlar > Bluetooth’a gidin. Bluetooth’unuzun açık olduğunu ve AirPod’larınızın bağlı olduğunu onaylayın.

Cihazlarım altında AirPod’larınızı bulun. Sonraki menüye gitmek için küçük daire içine alınmış i’ye dokunun. Bir kez orada, Ad’a dokunun ve AirPod’larınızın yeni adını yazmanız istenecektir.

Ne yazık ki, AirPod’ların her birine ayrı ayrı isim verecekmişsiniz gibi görünmüyor, ancak bunun gelecekte sabırsızlıkla bekleyeceğimiz başka bir iOS özelliği olduğundan eminiz.

iPhone nasıl yeniden adlandırılır ve Apple TV adınızı değiştirmenin yolu

Şansınız, iPhone veya iPad’inizi yeniden adlandırmanın yolunu yalnızca telefonunuzun ayarlarına tıklayarak öğrendiniz, peki ya Apple TV’niz? Apple TV’nizin ayarlarına boş boş göz atmak için neredeyse kesinlikle daha az zaman harcarsınız. Orada da size yardımcı olmamıza izin verin, çünkü aslında Apple TV’nizin adını değiştireceksiniz ve nasıl yapılacağını öğrendik.

  1. TV Ayarları’nı açın ve Genel > Hakkında bölümüne gidin. Orada, Ad seçeneğini bulmaya hazır olacaksınız. Yeni adınızı yazın ve Bitti’yi seçin.

yeni Apple TV adınız artık yayında, Bu nedenle, Apple TV’nizi yeniden adlandırmak en önemli acil iş olmayacak, ancak evinizde bir tane varsa veya bir apartmanda uyuyorsanız ve göz attığınızda komşunuzun TV’leri görünüyorsa yakınınızdaki cihazlar varsa, cihazınızı diğerlerinden açıkça ayırt etmek isteyeceksiniz.

Profesyonel ipucu: Apple TV’nizi ev uygulamasıyla yönetiyorsanız, uygulama içinde Odalar menüsü altında yeniden adlandırırsınız.

iPhone’unuzdaki ev uygulaması aracılığıyla yeniden adlandırmak için Odalar’a katılın ve cihazınızı seçin. En alttaki ayar çarkı simgesini bulun ve üzerine tıklayın. Yeniden adlandırmak için cihazınızın adına dokunun.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir