iPhone Olmadan iPad’de Facetime Nasıl Yapılır!

Facetime söz konusu olduğunda iPhone kullanıcıları birçok avantaja sahiptir. İlk olarak, Facetime uygulamasının tüm özelliklerini kontrol etmek için iPhone’larını kullanabilirler. İkincisi, FaceTime’ın daha iyi çalışmasını sağlayan büyük bir ekrana sahipler. Üçüncüsü, dünyanın herhangi bir yerinden arama yapmak için iPhone’larını kullanabilirler. Dördüncüsü, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi diğer cihazlarda bulunan kişilerle iPhone to Facetime’ı kullanabilirler. Ancak iPhone’suz bir iPad’de yüz yüze görüşmek istiyorsanız, yüzleşmeniz gereken bazı zorluklar var.

İPhone Olmadan iPad’de Facetime Nasıl Yapılır?

1. Facetime’ı iPad’e yükleyin

iPad, diğer iPad’lerle Facetime yapmanızı sağlayan bir Facetime uygulamasına sahiptir. iPad to FaceTime’ı diğer iPad’lerle kullanabilirsiniz, ancak arama yapmak için bir iPhone’a ihtiyacınız vardır. iPhone olmadan iPad’de Facetime yapmak istiyorsanız iPad’inize Facetime uygulamasını yüklemeniz gerekir. Facetime uygulaması ücretsizdir ve her iPad modeli için App Store’da mevcuttur.

2. iPad’inizde FaceTime’ı kullanın

Facetime uygulamasını yükledikten sonra açın ve Apple Kimliği hesabınıza giriş yapın (FaceTime’ı ilk kez kullanıyorsanız hesabınızı ayarlamanız gerekir). Hesabınızda oturum açtıktan sonra, “Yeni Kişi Ekle”ye ve ardından ekranın sol alt köşesindeki “Yeni Kişi Ekle”ye dokunun. Kişi listeniz için bir ad yazın ve ardından bu cihaz için yeni bir kişi listesi oluşturmanız istendiğinde “İleri”ye dokunun (FaceTime’ı ilk kez kullanmıyorsanız, “Yeni kişi oluştur”a dokunun).

3. iPad’inizde FaceTime Araması Yapın

Diğer iPad’lerle Facetime için iPad’inizden bir FaceTime araması yapmanız gerekir. Ekranın sağ alt köşesindeki “i” düğmesine ve ardından beliren menüde “FaceTime” seçeneğine dokunun. Başka bir iPad’in telefon numarasını girin (telefon numarası her kullanıcı için farklı olacaktır) ve ardından bu aramayı yapmak için izin istemeniz istendiğinde “İleri”ye dokunun (FaceTime’ı ilk kez kullanmıyorsanız, “Bir aramak”). Daha sonra kiminle Facetime yapacağınızı seçmenize izin veren bir arayüz göreceksiniz. Başka bir iPad’in adını yazın ve ardından onu aramak için üzerine dokunun (FaceTime’ı ilk kez kullanmıyorsanız, “Arama Başlat”a dokunun).

4. iPhone olmadan iPad’de Facetiming’e Başlayın

Birini aradıktan sonra, ekranda fotoğraf ve telefon numarası veya e-posta adresi gibi iletişim bilgileriyle birlikte adını göreceksiniz. Bir resim veya video gibi başka bir şey göndermek istiyorsanız, konuşmaya başlamak veya onlara bir mesaj göndermek için adlarına veya resimlerine dokunun.

5. iPhone ile FaceTime

Bir iPhone ile Facetime yapmak için iPhone’unuza Facetime uygulamasını yüklemeniz gerekir. “FaceTime” aratarak App Store’da bulabilirsiniz. Kurulduktan sonra, bir cihazdan diğerine FaceTime araması yaparak iPhone veya iPad’inizde FaceTime’ı birlikte kullanabilirsiniz (FaceTime’ı ilk kez kullanıyorsanız, ardından “Arama yap”a dokunun).

Facetime için iPad Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

1. Facetime’ı hem iPad’lerde hem de iPhone’larda kullanın

Facetime’ı iPad’inizde ve diğer iPad’lerde veya iPhone’larda Facetime’da kullanabilirsiniz.

2. iPad’inizde FaceTime’ı kullanın

Facetime uygulamasını yükledikten sonra açın ve Apple Kimliği hesabınıza giriş yapın (FaceTime’ı ilk kez kullanıyorsanız hesabınızı ayarlamanız gerekir). Hesabınızda oturum açtıktan sonra, “Yeni Kişi Ekle”ye ve ardından ekranın sol alt köşesindeki “Yeni Kişi Ekle”ye dokunun. Kişi listeniz için bir ad yazın ve ardından bu cihaz için yeni bir kişi listesi oluşturmanız istendiğinde “İleri”ye dokunun (FaceTime’ı ilk kez kullanmıyorsanız, “Yeni kişi oluştur”a dokunun).

3. iPad’inizde FaceTime Araması Yapın

Diğer iPad’lerle Facetime için iPad’inizden bir FaceTime araması yapmanız gerekir. Ekranın sağ alt köşesindeki “i” düğmesine ve ardından beliren menüde “FaceTime” seçeneğine dokunun. Başka bir iPad’in telefon numarasını girin (telefon numarası her kullanıcı için farklı olacaktır) ve ardından “İleri”ye dokunun. Daha sonra diğer iPad kişilerinin bir listesini göreceksiniz ve aramak istediğinizi seçebilirsiniz. Telefon numaralarını tekrar yazmak yerine onları aramak için üzerlerine dokunun.

4. iPhone’unuzda Facetime’ı kullanın

Diğerleriyle Facetime’a iPhone’lar, iPhone’unuza Facetime uygulamasını yüklemeniz gerekecek. “FaceTime” aratarak App Store’da bulabilirsiniz. Kurulduktan sonra, bir cihazdan diğerine FaceTime araması yaparak iPhone veya iPad’inizde FaceTime’ı birlikte kullanabilirsiniz (FaceTime’ı ilk kez kullanıyorsanız, ardından “Arama yap”a dokunun).

Bir iPad’de Face Time Nasıl Daha İyi Çalışır?

1. Facetime uygulamasını iPad’inize yükleyin

FaceTime’ın iPad’de daha iyi çalışmasını sağlamak için iPad’inize Facetime uygulamasını yüklemeniz gerekir. “FaceTime” aratarak App Store’da bulabilirsiniz. Kurulduktan sonra, bir aygıttan diğerine FaceTime araması yaparak iPad’inizde FaceTime’ı birlikte kullanabilirsiniz (FaceTime’ı ilk kez kullanıyorsanız, ardından “Arama yap”a dokunun).

2. Ayarlarda Facetime’ı kullanın

FaceTime’ın iPad’de daha iyi çalışmasını sağlamak için ayarlara gitmeniz ve cihazınızı açtığınızda otomatik olarak açılan servislerin bazılarını kapatmanız gerekir. Buna Mail ve Kişiler için iCloud ve Müzik için iCloud dahildir. Ayrıca Genel > Ağ > Hücresel Veri Kullanımı altında “Hücresel Veri Kullan” seçeneğini kapatmanız gerekir. Bu, Facetime’ı hücresel veri ağları veya abonelik ücreti gerektiren Wi-Fi ağları (üniversite ağları gibi) üzerinden kullanırken hücresel veri kullanmamanızı sağlar. iMessage gibi kapatabileceğiniz başka hizmetler de var, ancak bunlar yalnızca iOS cihazları veya iPhone’ları olan kişilerle Facetime yapmak istiyorsanız gerekli değildir.

3. iPhone veya iPad Ayarlarında Veri Paylaşımını Devre Dışı Bırakın

FaceTime’ın iPad’de daha iyi çalışmasını sağlamak için cihazınızın ayarlarına gitmeniz ve “Veri Paylaşımı” özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir. Bu özellik, telefonunuzun veri planını diğer cihazlarla paylaşmanıza olanak tanır. Facetime’ı başka bir iOS cihazı veya iPhone ile kullanabilmeniz için her seferinde bu özelliği etkinleştirmeniz gerekir.

iPad’de iMessage Nasıl Kullanılır

1. Mesaj > iMessage altındaki Ayarlar’da iMessage’ın açık olduğundan emin olun.

2. Ayarlar’a gidin ve Mesaj > iMessage > Veri Paylaşımı altında Veri Paylaşımını kapatın.

3. Ayarlar’a gidin ve Mesajlar için Uçak Modu’nu Mesajlar için Mesajlar için Uçak Modu altında kapatın.

4. Ayarlar’a gidin ve Mesaj > iCloud altında iCloud’u kapatın

5. Wi-Fi veya Hücresel Veri Üzerinden FaceTime

Çözüm

İPad’in, herhangi bir yerde ve herhangi bir ağda kullanılabilen taşınabilir bir cihaz olduğu gerçeğini içeren birçok avantajı vardır. Evden uzaktayken çocukları ile FaceTime kullanmak isteyen ebeveynler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca öğrencileriyle FaceTime kullanması gereken öğretmenler için de iyi bir seçimdir. Aynı Wi-Fi veya hücresel veri ağına bağlı diğer iOS cihazlarıyla Facetime yapabilmenizin yanı sıra okulda veya evde onlarla Facetime yapmanıza olanak tanır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir