iPhone Xr‍’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

iPhone XR, fotoğraf, video ve daha fazlasını çekmenize yardımcı olan bazı harika özelliklere sahiptir. f/1.8 diyafram açıklığına sahip 24 megapiksel kameranın yanı sıra selfie çekimleri için gelişmiş özelliklere sahip TrueDepth ön kameraya sahiptir. iPhone XR ayrıca güzel portre fotoğrafları çekmenize ve RAW formatında görüntüler çekmenize olanak tanır. Ancak iPhone XR’de nasıl ekran kaydı yaparsınız? iPhone XR’de video ve ses kaydetme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

 1. iPhone’unuzu açın.
 2. Kontrol Merkezini açın ve Ekran Kaydı simgesine dokunun.
 3. Video kaydetmek için dokunun veya yeni bir ses kaydı başlatmak için dokunun. Ekran Kaydı’nı hücresel veri veya Wi-Fi üzerindeyken kullanabilirsiniz, ancak bunu yalnızca telefon güce bağlıyken ve bir parola ile kilitlenmemişken veya Uçak modu kullanılırken kullanabilirsiniz. Wi-Fi’ye bağlı olsanız bile Uçak modunu kullanırken ses yakalayamazsınız. Ayrıca, iPhone XR’niz Lightning yuvasında şarj oluyorsa Ekran Kaydı’nı kullanamazsınız.
 1. Kaydı bitirdiğinizde, kaydı durdurmak için ekrana tekrar dokunun veya erken bitirmek için Ana Ekran düğmesine basın.
 2. Bir video kaydını iOS 12 veya üzeri için .mp4 dosyası olarak kaydetmek için Dosya > Dışa Aktar > Videoyu Film Rulosundan Dışa Aktar > Videoyu MP4 Olarak Kaydet’i seçin. Ayrıca doğrudan Film Rulosu uygulamasından dışa aktarabilirsiniz (Düzenle, Tüm Fotoğrafları ve Videoları Seç’e ve ardından Dışa Aktar’a dokunun) ve ekranınızın sol üst köşesinde görünen menüden (varsa) .mp4’ü seçin. Bunun yalnızca iOS 12 ile çalıştığını ve daha sonra iOS 12 piyasaya sürülmeden önce kaydedilmiş videoları dışa aktaramayacağınızı unutmayın. Şu an itibariyle, Apple şu anda Hindistan’da iPhone XR satmıyor. Ancak şirket, cihazı 28 Ekim’den itibaren Hindistan’da satmaya başlayacağına dair bir açıklama yaptı.

Video Nasıl Kaydedilir? iPhone Xr

 • iPhone XR’nizde Kamera uygulamasını açın.
 • Kısa bir video kaydetmek için ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı daireye dokunun. Kaydı durdurmak için kırmızı daireye tekrar dokunun.
 • Yeni bir kayıt başlatmak için ekranınızın sağ alt köşesindeki kırmızı daireye tekrar dokunun.
 • Kaydınız için bir yer ve zaman seçmek için dokunun (yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için konuma dokunun ve sürükleyin ve bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı ayarlamak için zamana dokunun).
 • Kaydet’e dokunun ve gitmeye hazırsınız!

En İyi Ekran Kayıt Uygulaması iPhone?

Ekran Akışı

ScreenFlow, iPhone’unuza video ve ses kaydetmek için kullanılabilecek bir ekran kayıt uygulamasıdır.

ekran görüntüsü

Screencast, kullanıcıların iPhone’larına video ve ses kaydetmelerine olanak tanıyan başka bir ekran kayıt uygulamasıdır.

vizör

Vysor, iPhone XR’nize video ve ses kaydetmenizi sağlayan bir ekran kayıt uygulamasıdır. Ayrıca, iPhone XR’niz kapatıldığında veya acil bir durumda, birinin onları arkadan kaydettiğinizi bilmesini istemediğiniz durumlarda, iPhone XR’nizin merceğinden görmenizi sağlayan “Gizleyici” adlı bir işlevi vardır.

Vysor Pro

Vysor Pro, iPhone’unuza video ve ses kaydetmenizi sağlayan bir ekran kayıt uygulamasıdır. Ayrıca, iPhone XR’niz kapatıldığında veya acil bir durumda, birinin onları arkadan kaydettiğinizi bilmesini istemediğiniz durumlarda, iPhone XR’nizin merceğinden görmenizi sağlayan “Gizleyici” adlı bir işlevi vardır.

CamStudio

CamStudio, iPhone XR’nize video ve ses kaydetmek için kullanılabilecek başka bir ekran kayıt uygulamasıdır. Ayrıca, iPhone XR’niz kapatıldığında veya acil bir durumda, birinin onları arkadan kaydettiğinizi bilmesini istemediğiniz durumlarda, iPhone XR’nizin merceğinden görmenizi sağlayan “Gizleyici” adlı bir işlevi vardır. Yeni iPhone XR’nizde Face ID ve Parola ayarlarını açın, ardından Face ID’yi Ayarla’ya dokunun. Face ID’yi açmak için Aç’a dokunun ve ekrandaki adımları izleyin. Face ID’yi kullanırken, Touch ID tarafından tanınmıyorsa, cihazın kilidinin açık olduğunu ve doğru şekilde kurulduğunu iki kez kontrol edin, ardından tekrar deneyin.

Ekran Kaydedici Uygulamasını Kullanmanın Faydaları?

 1. Ekranınıza bir video kaydedebileceksiniz.
 2. Kullanımı kolaydır ve herhangi bir ekran boyutu ve çözünürlüğünde kullanılabilir.
 3. Ekran kaydı yapmak için başka bir uygulama aramak için size zaman kazandıracak. 4. Kayıtlarınız iPhone XR (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR) uygulamasındaki Film Rulonuza kaydedilir ve bunları Screenflow veya Screencast uygulamaları yardımıyla YouTube veya iCloud Drive’da görüntüleyebilirsiniz.
 4. Mikrofondan veya kulaklığınızdan/kulaklığınızdan video kaydınıza ses kaydedebilirsiniz (bu yalnızca Screencast uygulamasını kullanırken mümkündür).
 5. 60 saniyeye kadar uzunlukta videolar kaydedebilirsiniz (bu sadece ScreenFlow veya Vysor Pro kullanırken mümkündür).
 6. Kayıt sırasında, beyaza dönmeden kısa bir süre önce yanıp sönmeye başlayan bir daire göreceksiniz, bu bir video kaydettiğinizi gösterir ve bir sesli uyarı size “kaydın” başladığını ve 4 saniye sonra bittiğini söyleyecektir (bu sadece mümkündür) Vysor Pro kullanırken).
 7. Videolar, iPhone XR (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR) uygulamasında “Videolar” klasörü altındaki film rulonuza, tıpkı diğer fotoğraf ve videolar gibi telefonunuza kaydedilir.
 8. Aynı cihazdaki önceki tüm kayıtlara, onları içine kaydeden aynı Uygulamayı kullanarak erişebilirsiniz.
 9. Bu kayıtları Ayarlar > Film Rulosu üzerinden silemezsiniz, bunun yerine iPhone XR’nizde (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR) “Videolar” uygulamasını kullanmanız gerekir.

Çözüm

Artık iPhone XR’de nasıl video kaydedeceğinizi bildiğinize göre, bunu kendi içeriğinizi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Videonuzu kaydedip düzenleyebilir, kendi müziğinizi ekleyebilir ve ardından arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz. iPhone XR, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan ekranınızı kaydetmenizi sağlayan yerleşik bir ekran kayıt özelliğine sahiptir. Öğreticiler, izlenecek yollar ve daha fazlasını oluşturmak için ekran kaydını kullanabilirsiniz.

SSS:

Yeni iPhone XR’imde Face ID’yi neden kullanamıyorum?

Face ID yalnızca iPhone XS ve iPhone XS Max cihazınızda mevcuttur.

Yeni iPhone XR’ime nasıl video kaydederim?

Screenflow, Vysor Pro veya CamStudio gibi bir uygulama kullanmak da dahil olmak üzere yeni iPhone XR’nize video kaydetmenin birkaç yolu vardır. Ayrıca, iOS 12’de yerleşik olarak gelen Clips adlı aynı özellikle video kaydedebilirsiniz.

Yeni iPhone XR’ime nasıl ses kaydederim?

Ayrıca, iOS 12’de yerleşik olarak gelen Clips adlı aynı özellikle ses kaydedebilirsiniz.

Yeni iPhone XR’imde Face ID’yi nasıl kullanacağım hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?

Face ID ile ilgili yardım için, iPhone XR’nizde Face ID’yi kurma ve kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Apple’ın web sitesini ziyaret edin.

Yeni iPhone XR’imde Face ID’yi neden kullanamıyorum?

Face ID yalnızca iPhone XS ve iPhone XS Max cihazınızda mevcuttur.

Yeni iPhone XR’ime nasıl video kaydederim?

Screenflow, Vysor Pro veya CamStudio gibi bir uygulama kullanmak da dahil olmak üzere yeni iPhone XR’nize video kaydetmenin birkaç yolu vardır. Ayrıca, iOS 12’de yerleşik olarak gelen Clips adlı aynı özellikle video kaydedebilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir