İPhone’da birden fazla kişi nasıl silinir?

İphone’da birden fazla kişiyi nasıl sileceğinizi arıyorsanız, Apple hala iPhone’daki birden fazla kişiden aynı anda kurtulmayı kolaylaştırmadı. Ancak bu geçici çözümler yardımcı olmalıdır.

Belki de eski bir iş arkadaşı veya eski bir erkek için güncel olmayan bilgilerdir. Belki yıllar önce eklediğiniz bir PR kişisinin telefon numarası ve e-posta adresidir. Ne olursa olsun, iPhone’unuzdaki Kişiler uygulaması muhtemelen insanlarla ilgili güncel olmayan bilgilerle dolu olacak veya artık kalması gerekmeyecek. Bu durumlarda, mükemmel çözüm bu sahte listeleri toplu olarak silmek olacaktır. Ne yazık ki Apple, birden fazla kişiden doğrudan verimli bir şekilde kurtulmayı mümkün kılmıyor.

Ancak, birden fazla kişiyi silmek istediğinizde dikkate almaya değer iki çözüm vardır. Bunlardan biri, Mac’inizde veya PC’nizde iCloud’u kullanmayı gerektirir; tersi bir üçüncü taraf uygulaması olabilir.

iCloud yardımıyla birden fazla kişi nasıl silinir

İCloud’u kullandığınızı varsayarsak, kişileriniz iOS ve macOS makineleri de dahil olmak üzere tüm Apple cihazlarınızda kullanılmak üzere bulut içinde saklanır ve korunur. iCloud sayesinde, kişi bilgilerinde yapılan değişiklikler otomatik olarak tüm cihazlarınıza iletilir. Örneğin, iPhone’unuzdaki Kişiler uygulamanızda birinin e-postasını değiştirdiğinizde, değişiklik ayrıca MacBook Pro’nuza veya başka bir cihaza da yansır.

iPhone’daki Kişiler uygulamasından farklı olarak, Mac’inizdeki iCloud’un çevrimiçi sürümünü kullanarak silmek için birden fazla kişi seçeceksiniz. başladı ısrar etmek:

 1. iCloud.com’u bir mobil cihazdan değil, bir bilgisayarda ziyaret edin.
 2. Apple kimliğinizi ve parolanızı kullanarak giriş yapın.
 3. Çoğu sayfada, Kişiler’i seçin.
 4. Mac’inizde komut tuşunu basılı tutarak silmek istediğiniz kişileri vurgulayın.
 5. Aşağı kaydırın ve silinecek diğer kişileri seçin.
 6. Ekranın sol alt köşesindeki Ayarlar simgesine tıklayın.
 7. Sil’i seçin.
 8. Kutuda Sil’i seçerek seçiminizi onaylamanız gerekir.

Seçtiğiniz kişiler artık tüm cihazlarınızda silinir. Evet, bu sürecin kolay olmadığını anlıyoruz; çok daha iyi bir çözüm, üçüncü taraf bir iOS uygulamasıyla seyahat etmektir.

Grupları Kullanma yardımı ile birden fazla kişi nasıl silinir

İPhone’unuzdaki kişileri toplu olarak silmek için, üçüncü taraf uygulamalardan biri olan Gruplar öne çıkıyor. Bu uygulama, uygulama içi satın alımlar yoluyla gelişmiş özellikler sağlar. Ancak kişileri silme gücü ücretsiz bir araç olabilir.

 1. Gruplar uygulamasıyla kişileri silmek için:
 2. Gruplar uygulamasını iPhone’unuza indirin.
 3. iPhone’unuzda Gruplar uygulamasını başlatın.
 4. İstendiğinde Gruplara kişilerinize erişim izni verin.
 5. Gruplar listesinden Tüm Kişiler’i seçin.
 6. Kişilerinizi gözden geçirin ve adlarının solundaki daire anahattına dokunarak silmek istediklerinizi işaretleyin.
 7. En yüksekte Eylem Seç’e dokunun.
 8. Açılır menüde Kişileri sil üzerine dokunun.
 9. iPhone’umdan Kaldır’a dokunun! doğrulamak için.

Bu kadar! şimdi iPhone’unuzdaki yerleşik Kişiler uygulamasına girecek ve seçilen kişilerin silindiğini doğrulayacaksınız. Bu kişiler, iPad ve Mac dahil diğer cihazlarınızda da listelenmez. Gruplar, mevcut en ilgi çekici uygulama olmasa da, işleri hızlı ve verimli bir şekilde yapar. bir deneyin!

Tek tek kişileri silme

 1. Cihazınızda Kişiler uygulamasını açın veya yeşil Telefon uygulamasını da açabilirsiniz ve bundan sonra ekranın alt kısmındaki Kişiler sekmesine tıklayın.
 2. Silmek istediğiniz kişiye gidin ve ismine dokunun.
 3. Kişinin bilgi sayfasının sağ üst köşesinde bulunan Düzenle seçeneğine dokunun.
 4. Sayfanın en altına gidin ve kırmızı renkli Kişiyi Sil yazılı aramayı tıklayın.
 5. Ekranınızda beliren kırmızı Kişiyi Sil düğmesine tıklayın.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir