iPhone’da Emoji Nasıl Silinir?

Yakın zamanda iOS 11’e yükselttiyseniz, ekranınızda eskisinden çok daha fazla emoji olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Aslında, artık tam bir sanal klavye var! Emoji, bir şeyi kelimelerin yapabileceğinden daha verimli bir şekilde ifade etmek için genellikle kelimelerin yerine kullanılan küçük karakterlerdir. Artık sadece serseri gençler için değiller… şimdi yetişkinler ve hatta işletmeler bunları düzenli olarak kullanıyor. Peki iPhone’unuzdaki emojileri nasıl silersiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone’da Emoji Nasıl Silinir?

iPhone’da Emojiyi Silme: Klavyeden Emojileri Kaldırma

Ayarlar > Genel > Klavye’ye giderek ve ardından “Klavyeleri Göster”e dokunarak emojileri iPhone’unuzun klavyesinden kaldırabilirsiniz. Ardından, kurulu tüm klavyelerinizin bir listesini gösterecek olan “Emoji” düğmesine dokunabilirsiniz. Aşağı kaydırın ve silmek istediğinize dokunun. Sağ üst köşedeki “Sil” düğmesine dokunun.

Tüm Uygulamalardan Emojiyi Sil

Emojileri tüm uygulamalardan kaldırmak istiyorsanız, Ayarlar > Genel > Klavye’ye gidin, ardından ekranın altındaki “Klavyeler”e dokunun ve “Yeni Klavye Ekle”yi görene kadar aşağı kaydırın. Buna dokunun, yeni klavyeniz için bir ad girin (“Emoji Değiştirici” gibi), ardından “Yeni Klavye Ekle”ye dokunun. Şimdi “Emoji” adlı bir seçenek görene kadar aşağı kaydırın. Ona dokunun, ardından “Ekle”ye tıklayın ve artık ihtiyacınız olmayan herhangi bir emoji varsa, onu seçin ve yanındaki çöp kutusuna sürükleyin! Bu herhangi bir nedenle işe yaramazsa, tüm klavyeleri tekrar silip birer birer eklemeyi deneyin.

Mesajlar Uygulamasından Emojiyi Sil

Mesajlar uygulamasından kaldırmak istediğiniz herhangi bir ifade veya emoji karakteri varsa, ekranın sağ üst köşesindeki “i” simgesine ve ardından açılır menüden “Düzenle”ye dokunun. Menü. “Emoji”ye ilerleyin ve üzerine dokunun, ardından “Sil”e dokunun.

Kişilerden Emojiyi Sil

Kişilerinizden emojileri kaldırmak istiyorsanız, Kişiler uygulamasını açın ve ekranınızın alt kısmındaki “Diğer” sekmesine gidin. Bu açılır menüde “Düzenle”ye dokunun ve “Emoji” adlı bir bölüm görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve bir emojiyi silmek için bir kişi seçin. Ayrıca, parmağınızla seçip “Sil”e dokunarak birden fazla emojiyi aynı anda silebilirsiniz.

Fotoğraflar Uygulamasından Emojiyi Sil:

Fotoğraflarınızda kaldırmak istediğiniz herhangi bir emoji veya başka yüz varsa, Fotoğraflar uygulamanıza > Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeyi ve Yazıyı Göster’e gidin (veya sadece basılı tutun) ve yüklü olanlardan birini seçin. klavyeler. Bazı durumlarda, bu yalnızca birden fazla klavyeniz kuruluysa görünecektir! Bir klavye seçtikten sonra, “Emoji” adlı bir seçenek görene kadar tamamen aşağı kaydırın. Ona dokunun ve istediğiniz kadar emojiyi silin!

Kamera Uygulamasından Emojiyi Sil:

Fotoğraflarınızda kaldırmak istediğiniz herhangi bir emoji veya başka yüz varsa, Kamera uygulamanıza > Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeyi ve Yazıyı Göster’e gidin (veya sadece basılı tutun) ve yüklü olanlardan birini seçin. klavyeler. Bazı durumlarda, bu yalnızca birden fazla klavyeniz kuruluysa görünecektir! Bir klavye seçtikten sonra, “Emoji” adlı bir seçenek görene kadar tamamen aşağı kaydırın. Ona dokunun ve istediğiniz kadar emojiyi silin!

Emojiyi iMessage Uygulamasından Silin:

Mesajlarınızda iMessage’dan kaldırmak istediğiniz emojiler veya başka yüzler varsa, Ayarlar > Mesajlar > iMessage’a gidin ve alttaki “iMessage”a dokunun. “Yeni Mesaj” adlı bir seçenek görene kadar tamamen aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve “Farklı bir mesaj gövdesi seçin”e dokunun, ardından silmek istediğiniz emoji görüntüsünü seçin. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Sil” seçeneğine dokunun.

Tüm Sohbetlerden Emojiyi Sil

Sohbetinizde kaldırmak istediğiniz herhangi bir emoji veya başka yüz varsa, Mesajlar uygulamasını açın ve ekranınızın altındaki “Diğer” sekmesine gidin. Bu açılır menüde “Düzenle”ye dokunun ve “Emoji” adlı bir bölüm görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve bir emojiyi silmek için bir kişi seçin. Ayrıca, parmağınızla seçip “Sil”e dokunarak birden fazla emojiyi aynı anda silebilirsiniz.

Aynı Anda Birden Fazla Emojiyi Silmek İçin Kısayol

 • Emoji klavyesini açın. Klavyenizin sol alt tarafındaki küre simgesine dokunun.
 • Silmek istediğiniz emoji kategorisini görene kadar sola kaydırın.
 • Silmek istediğiniz emojilerden herhangi birine ve ardından Sil’e dokunun.
 • Aynı anda birden fazla emojiyi silmek istiyorsanız, aşağı kaydırın ve tekrar Sil’e, ardından Önemsiz Postaya Ekle ve Kişilerden Sil ve Anımsatıcılardan Sil’e dokunun.
 • Alternatif olarak, parmağınızla seçip “Sil”e dokunarak birden fazla emojiyi aynı anda silebilirsiniz.
 • Parmağınızla seçip “Sil”e dokunarak birden fazla emojiyi aynı anda silebilirsiniz.
 • klavyenin alt kısmında.
 • Aynı anda birden fazla emoji seçtiyseniz, “Önemsiz Postaya Ekle”ye ve ardından “Kişilerden Sil”e dokunun. Bu, tüm emojileri tek bir adımda silecektir.
 • iPhone’unuzdan birden fazla emojiyi silmek istiyorsanız, klavyenin altındaki “Sil” seçeneğine dokunarak bunu yapabilirsiniz. Mevcut tüm seçeneklerinizin bir listesini almak için klavyenizin üst kısmındaki “Sil” seçeneğine de dokunabilirsiniz.
 • Ayrıca, parmağınızla seçip klavyenin altındaki “Sil”e dokunarak veya parmağınızla seçip klavyenizin üstündeki “Sil”e dokunarak birden fazla emojiyi iPhone’unuzdan silebilirsiniz.
 • Aynı anda birden fazla emoji seçtiyseniz, “Önemsiz Postaya Ekle”ye ve ardından “Kişilerden Sil”e dokunun. Bu, tüm emojileri tek bir adımda silecektir.

Çözüm

İPhone’da emojileri silmenin birçok yolu vardır. Hâlâ bu sinir bozucu simgeleri ekranınızdan nasıl sileceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, ekranınızı temizlemenin ve yalnızca sizin için en önemli şeylere yer açmanın çabaya değer olduğunu unutmayın. Emojileri bir ton kullanamayabilirsiniz, ancak seçeneğe sahip olmak güzel. Ve bu küçük simgeleri silmek, ekranınızı dağıtmanın, temiz ve dikkat dağıtıcı şeylerden uzak tutmanın en iyi yoludur.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir