iPhone’da Gizli Uygulamaları Tek Tıkla Nasıl Silinir!

Bir iPhone’unuz varsa ve iPhone’unuzun kilit ekranını nasıl kapatacağınızı da biliyorsanız, iPhone’unuzun uygulamalarına istediğiniz zaman erişmenin önemli olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle, bir iPhone’a genellikle virüs, casus yazılım ve gizlilik sorunları endişesi duymadan yeni uygulamalar indirip yükleyebileceğiniz bir akıllı telefon uygulama mağazası denir. Ancak, iPhone’unuzda muhtemelen farkında olmadığınız birkaç gizli uygulama var. Bir iPhone’unuz varsa ve iPhone’unuzun kilit ekranını nasıl kapatacağınızı da biliyorsanız, iPhone’unuzun uygulamalarına istediğiniz zaman erişmenin önemli olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle, bir iPhone’a genellikle virüs, casus yazılım ve gizlilik sorunları endişesi duymadan yeni uygulamalar indirip yükleyebileceğiniz bir akıllı telefon uygulama mağazası denir. Ancak, iPhone’unuzda muhtemelen farkında olmadığınız birkaç gizli uygulama var.

iPhone’da Gizli Uygulamalar Nasıl Silinir?

Aşama 1: iPhone’unuzun Ana ekranına gidin.

Adım 2: Silmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve basılı tutun.

Aşama 3: Üç seçenekli bir açılır menü göreceksiniz. Açılır menüden Sil’i seçin.

Adım4: İşiniz bittiğinde iPhone’unuzdaki Ana Ekran düğmesine basın.

Adım 5: İstendiğinde, uygulamayı silmenizi onaylamak için Sil’e basın.

Adım6: Tebrikler! iPhone’unuzdan bir uygulamayı başarıyla sildiniz!

İPhone’unuzda gizli uygulamalarınız varsa potansiyel tehlike nedir?

  1. Sildiğiniz uygulama kişisel verilerinize veya özel bilgilerinize erişim gerektiriyorsa iPhone’unuzu kullanamayabilirsiniz.
  2. Sildiğiniz uygulama iPhone’unuzun belirli işlevlerine erişim gerektiriyorsa, iPhone’unuzla beklenmedik sorunlar yaşayabilirsiniz.
  3. Özellikle üzerinde çok sayıda uygulama yüklüyse, uygulamalar arka planda çalışırken iPhone’unuz daha yavaş, daha kararsız ve daha az yanıt verebilir hale gelebilir.
  4. Gizli uygulamalar, siz gizli uygulamayı iPhone’unuzdan kaldırana kadar onu kullanılamaz hale getirebilecek rastgele yeniden başlatmalar ve çökmeler gibi iPhone’unuzda başka sorunlara neden olabilir.
  5. Gizli uygulamalar, Şifreleme Kilidi veya Dokunmatik Kimlik gibi uygulamalarda bulunan şifreleme ve diğer güvenlik önlemleri yoluyla telefonunuzdaki her türlü veriyi güvende tutmanızı da zorlaştırabilir.

iPhone’da Güvenlik İçin En İyi Uygulamalar:

1. iKeyMonitor:

iKeyMonitor, bilgisayarınızın veya dizüstü bilgisayarınızın tuş vuruşlarını izlemenizi sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Bir arkadaşınız, bir yabancı veya hatta bir aile üyesi olup olmadığını bilgisayarınızda kimin yazdığını kolayca görebilirsiniz. Bu uygulama, popüler Hike uygulamasının geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. Bilgisayarınızdaki herhangi biri tarafından yapılan her tuş vuruşunu izlemenize ve hatta onlara anında ileti göndermenize olanak tanır.

2. Kilitleme:

Lockdown, iPhone’unuzu ekrana basit bir dokunuşla kilitlemenizi sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Bu uygulama, telefonunuzu parolayla korumanıza ve başka birinin parolayı bilmeden telefonunuzdaki verilere erişmesini zorlaştırmanıza olanak tanıyan birçok harika özelliğe sahiptir. Ayrıca bu uygulamayla uygulamaları tek tek kilitleyebilirsiniz, böylece kilitleme modunda kilitlendiğinde yalnızca belirli uygulamalar çalışabilir.

3. Otomatik Başlatma Yöneticisi:

Autostart Manager, iPhone başlatıldığında veya başlatıldığında (Safari gibi) otomatik olarak başlayan iPhone’unuzdaki uygulamaları yönetmenize izin veren başka bir harika uygulamadır. Otomatik Başlatma Yöneticisi, iPhone başlatıldığında veya başlatıldığında (Safari gibi) otomatik olarak başlamaları için hangi uygulamalara izin verildiğini ve hangilerine izin verilmediğini özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, belirli uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını engellemenize olanak tanır, böylece yalnızca siz onları başlatmak istediğinizde başlatılırlar (örneğin, belirli videoların her zaman kullanılabilir olmasını istiyorsanız).

4. Parola Kilidi:

Parola Kilidi, ekrana basit bir dokunuşla iPhone’unuzu kilitlemenizi sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Telefonunuzu parolayla korumanıza izin veren ve başka birinin parolayı bilmeden telefonunuzdaki verilere erişmesini zorlaştıran birçok harika özelliğe sahiptir. Ayrıca bu uygulamayla uygulamaları tek tek kilitleyebilirsiniz, böylece kilitleme modunda kilitlendiğinde yalnızca belirli uygulamalar çalışabilir.

5. Güvenli Ayarlar:

Secure Settings, iPhone başlatıldığında veya başlatıldığında otomatik olarak başlayan (Safari gibi) iPhone’unuzdaki uygulamaları yönetmenize olanak tanıyan başka bir harika uygulamadır. Güvenli Ayarlar, iPhone başlatıldığında veya başlatıldığında (Safari gibi) otomatik olarak başlamaları için hangi uygulamalara izin verildiğini ve hangilerine izin verilmediğini özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, belirli uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını engellemenize olanak tanır, böylece yalnızca siz onları başlatmak istediğinizde başlatılırlar (örneğin, belirli videoların her zaman kullanılabilir olmasını istiyorsanız).

Çözüm:

Bu makalede, iPhone’unuzu verilerinize istenmeyen erişimden korumanıza yardımcı olacak en iyi 5 uygulamayı tartıştık. Bu uygulamalar ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanımı ve kurulumu kolaydır. iPhone’unuzu parolayla korumanıza olanak tanır ve parolayı bilmeden başka birinin telefonunuzdaki verilere erişmesini zorlaştırır.

SSS:

1. Bu uygulamaları nasıl yüklerim?

Bu uygulamaları App Store’dan indirip yükleyebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz uygulamayı arayın ve üzerine tıklayın. Uygulama iPhone’unuza indirilecek ve otomatik olarak yüklenecektir.

2. Bu uygulamaları nasıl kullanırım?

Tüm bu uygulamaların kullanımı çok kolaydır, bu nedenle bunları hiç zorlanmadan kullanabileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, uygulamayı App Store’da bulmak ve iPhone’unuz için indirmek, ardından bu uygulama tarafından kendi web sitesinde veya App Store açıklamasında sunulan nasıl kullanılacağına ilişkin talimatları izlemek.

3. Bu uygulamalar güvenli midir?

Tüm bu uygulamalar çok güvenlidir, bu nedenle verilerinizin çalınması veya açığa çıkması konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu uygulamalar, şifreyi bilmeden verilerinize erişime izin vermez.

4. Herkes bu uygulamaları iPhone’uma yükleyebilir mi?

Hayır, bu uygulamalar yalnızca iPhone’larında iPhone işletim sisteminin en son sürümünün yüklü olduğu kullanıcılar tarafından kullanılabilir (buna donanım yazılımı güncellemesi de denebilir). Bu güncellemeye sahip değilseniz, bu uygulamalardan hiçbirini indirip yükleyemezsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir