iPhone’da Güvenli Arama Nasıl Kapatılır: Kolay Yol

İnternetteyken birileri her zaman kimin, nerede ve ne olduğunu bilmek ister. Ne aradığınızı bilmeden bir şey aramak zor olabilir, ancak aradığınızı gerçekten düşünmek zorunda kalmadan bulacağınızdan emin olmanın bir yolu var. Buna Güvenli Arama denir ve aradığınızdan başka bir şey görmek istemediğinizde interneti kapatmanın kolay bir yoludur. Bu blog gönderisiyle, iPhone’unuzda Güvenli Arama’yı nasıl kapatacağınızı göstereceğim, böylece kimse arama yaparken ne tür bilgiler aldıklarını göremez.

iPhone’da Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?

1. iPhone’unuzda Safari’yi açın ve kullanmak istediğiniz arama motorunu yazın.

2. Arama motoru sayfası açıldığında ekranın üst kısmındaki “Arama Seçenekleri”ne tıklayın.

3. Seçeneklerinden biri olarak Güvenli Arama olan bir açılır menü göreceksiniz. Basitçe “Kapalı”yı seçin ve işiniz bitti!

4. Şimdi, birisi bir şey aradığında, sadece aradıklarını görecek, başka hiçbir bilgi yollarına çıkmayacak.

5. Bunu tekrar açmak için bu adımları tekrarlayın ve “Açık”ı seçin.

Güvenli Arama nedir?

Güvenli arama, iPhone’unuzda yetişkinlere uygun içeriği, şiddeti veya karşılaşmak istemeyebileceğiniz diğer içerikleri görüntülemesini engelleyen bir ayardır. iPhone’unuzda Güvenli Arama’ya ilk kez eriştiğinizde, geçişi onaylamanız istenecektir. Bunun nedeni, Güvenli Arama’nın yalnızca sınırlı bir süre için kapatılabilmesidir. Zamanlayıcı dolduğunda Güvenli Arama otomatik olarak tekrar açılır ve daha önce onaylamadığınız her şeyi görüntüler.

Güvenli Aramanın Dezavantajı

1. Güvenli Arama açıksa, engellenebilecek bilgilere erişemezsiniz.

2. Güvenli Arama’nın engellediği şeylerden hoşlanmıyorsanız ve yine de onu görmek istiyorsanız, o bilgiyi her istediğinizde Güvenli Arama’yı kapatmayı hatırlamanız gerekir.

3. Güvenli Arama’yı yalnızca sınırlı bir süre için kapatabilirsiniz; bu nedenle, uzun bir süre açık kalmasını istemiyorsanız, bunun başka bir yolu yoktur.

4. Güvenli Arama’yı kaç kez kapatıp tekrar açarsanız açın, telefonunuzun yetişkinlere uygun içeriği görmesi yine de kısıtlanacaktır.

5. Belirli bir süre kapatıldıktan sonra tekrar her açıldığında zamanlayıcının düzgün çalışması için telefonunuzu güncel tutmalısınız.

Güvenli Aramanın Faydaları

1. Küçük çocuklarınız varsa, Güvenli Arama onların erişebileceklerini sınırlamanın harika bir yoludur.

2. Bir sözleşmenin ortasındaysanız ve yetişkinlere uygun içerik için fazladan ödeme yapmak istemiyorsanız, Güvenli Arama da sizin için iyi bir seçenektir.

3. Daha önemli olan başka bir şeye konsantre olmaya çalışırken uygunsuz şeyler dikkatinizi dağıtmaz.

4. iPhone’unuzu iş veya iş amacıyla kullanırken de yanlışlıkla uygunsuz içeriğe erişme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

5. Açmak ve kapatmak kolaydır; böylece, herhangi bir zamanda Güvenli Arama’yı kullanmanın uygun olup olmadığına, beğenmediğinizde veya müdahale edip etmediği konusunda sürekli takılıp kalma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan karar verebilirsiniz. o sırada telefonunuza ihtiyaç duyduğunuz bir şeyle.

İnternetin Potansiyel Tehlikeleri ve Bu Konuda Yapabilecekleriniz.

1. Kişisel bilgilerinizi vermeyin.

2. Tanımadığınız kişilerle fotoğraf veya video alışverişinde bulunmayın.

3. Ebeveyn denetimlerinizi, çocuklarınızın internette ne yaptığını izleyebileceğiniz şekilde ayarlayın.

4. Çocuklarınızın ziyaret ettiği sitelerden haberdar olun ve onların yaş gruplarına uygun olduğundan emin olun.

5. Çocuklarınız çevrimiçiyken, ev ödevlerini yaparken veya çevrimiçiyken başka herhangi bir şey yaparken başkaları tarafından rahatsız edilmemeleri için halka açık bir alanda (tercihen bir halk kütüphanesi) olduklarından emin olun. .

6. Tüm bilgisayarlarınızda iyi bir virüsten koruma programının kurulu olduğundan ve herhangi bir zamanda herhangi bir aksaklık veya hata olmadan sorunsuz ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için virüsten koruma programındaki tüm güncellemelerin düzenli olarak yapıldığından emin olun. .

7. Bilgisayarınızı evinizin halka açık bir alanında tutun ve insanların sizin haberiniz olmadan evinize girip çıkabileceği bir yer olmadığından emin olun.

8. Şüpheli e-postaları açmayın ve tanımadığınız veya ne hakkında olduğunu bilmediğiniz e-postaları hemen silin.

9. İnterneti iş amaçlı kullanmak zorundaysanız, ziyaret ettiğiniz sitelere dikkat edin ve bu sitelerde dolaşan virüslere veya diğer kötü niyetli yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir anti-virüs programı kullanın. yanlış ellere geçerse bilgisayarınıza veya kişisel bilgilerinize zarar

10. Çevrimiçi şifrelerinizin hiçbirini, size iş için veya o sırada meşru görünebilecek başka bir nedenle ihtiyaç duyduklarını söyleseler bile, başkalarına asla vermeyerek tüm kişisel bilgi kasalarınızı saklayın.

İnternette Güvenli Gezinme Nasıl Yapılır?

1. İnternette gezinmek için bir sanal özel ağ (VPN) kullanın.

2. İnternette gezinmek için bir proxy sunucusu kullanın.

3. Bilgisayarınızdaki uygunsuz içeriği daha tarayıcınıza ulaşmadan engellemek için McAfee SiteShield veya K9 WebGuard gibi bir web filtresi kullanın.

4. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gizlenmiş olabilecek virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullanın ve bir virüsten koruma programı kullanın ve ayrıca, gizlenmiş olabilecek virüslere veya diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi koruyun ziyaret ettiğiniz ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gizlenmiş olabilecek virüslere veya diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullandığınız ve ayrıca bir virüsten koruma programı kullandığınız web siteleri

5. Hangi siteleri ziyaret ettiğinize dikkat edin ve bu web sitelerinde gizlenen ve bilgisayarınıza veya kişisel bilgilerinize zarar verebilecek herhangi bir virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullanın. yanlış ellere.

6. Tüm kişisel bilgi kasalarınızı, çevrimiçi şifrelerinizin hiçbirini, size iş için veya o sırada meşru görünebilecek başka bir nedenle ihtiyaç duyduklarını söyleseler bile, başkalarına asla vermeyerek saklayın.

7. İnternette gezinmek için bir sanal özel ağ (VPN) kullanın.

8. İnternette gezinmek için bir proxy sunucusu kullanın.

9. Uygunsuz içeriği daha tarayıcınıza ulaşmadan bilgisayarınızdan engellemek için McAfee SiteShield veya K9 WebGuard gibi bir web filtresi kullanın.

10. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gizlenmiş olabilecek virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullanın ve ayrıca, gizlenmiş olabilecek virüslere veya diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullanın. ziyaret ettiğiniz ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gizlenmiş olabilecek virüslere veya diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı kendinizi korumak için bir virüsten koruma programı kullandığınız ve ayrıca bir virüsten koruma programı kullandığınız web siteleri

Çözüm

İnternette gezinirken güvenlik ve gizlilik el ele gider. Kesintisiz internetin keyfini çıkarabilmeniz için iPhone’unuzda Güvenli Arama’yı nasıl kapatacağınızı bilmek önemlidir.
Kesintisiz internetin keyfini çıkarabilmeniz için iPhone’unuzda Güvenli Arama’yı nasıl kapatacağınızı bilmek önemlidir. Bu, bir uygulama indirmeden iPhone’da Güvenli Arama’nın nasıl kapatılacağına ilişkin bir kılavuzdur.

SSS:

1. Google Güvenli Arama nedir?
Google Güvenli Arama, anahtar kelimeler ve kelime öbekleri kullanan müstehcen içeriği engelleyen bir arama filtresidir. Yetişkinlere uygun içeriğin arama sonuçlarınızda görünmesini engeller.

2. Bing Güvenli Arama ile Google Güvenli Arama arasındaki fark nedir?
Bing ve Google’ın arama sonuçlarında müstehcen içeriği filtrelemek için farklı yaklaşımları vardır; ancak her ikisi de bu hedefe ulaşmak için Güvenli Arama’yı kullanır. Bing, topluluk tabanlı filtrelemeyi kullanırken, Google algoritmik filtrelemeyi kullanır. Her iki yöntem de yetişkinlere uygun içeriğin ilgili arama motorlarında arama sonuçlarında görünmesini engellemede etkilidir.

3. iPhone’umda Google Güvenli Arama’yı nasıl kapatabilirim?
Google’ın Güvenli Arama özelliği, ebeveynler ve çocuklarını yetişkinlere yönelik materyallerden korumak isteyenler için önemli bir araçtır. Ebeveynlerin, çocuklarını arama sonuçlarındaki müstehcen içerikten korumak için kullanabilecekleri kullanışlı bir seçenektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir