İPhone’da iCloud Dosyalarına Nasıl Erişilir

iPhone kullanıcıları, iPhone 5C çıktığından beri iCloud depolamalarına hareket halindeyken erişebiliyorlar. Ancak, bu sınırlamayı aşmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. İlk yöntem, iCloud parola korumasını ayarlamaktır. Bu, geçerli bir şifre girmeden iCloud verilerinize erişememeniz için yapar. İkinci yöntem, iCloud Drive’ı kullanmaktır. Bu hizmet, iCloud verilerinizi harici bir sürücüde saklamanıza olanak tanır. Daha sonra iCloud parolanızı hatırlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

İPhone’da iCloud Dosyalarına Nasıl Erişilir

1. iCloud parola korumasını ayarlayın

iCloud parolanızı hatırlamak zorunda kalmadan iCloud verilerinize erişebilmek istiyorsanız iCloud parola korumasını ayarlayın. Bu, geçerli bir şifre girmeden iCloud verilerinize erişememeniz için yapar.

2. iCloud Drive’ı kullanın

iCloud verilerinizi harici bir sürücüde depolamak istiyorsanız iCloud Drive’ı kullanın. Bu hizmet, iCloud verilerinizi harici bir sürücüde saklamanıza olanak tanır. Daha sonra iCloud parolanızı hatırlamak zorunda kalmadan istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Bilgisayardaki iCloud Dosyalarına Nasıl Erişilir

1. iTunes’u kullanın: Mac kullanıyorsanız, iTunes’u kullanarak iCloud dosyalarınıza doğrudan bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Ardından, iCloud parolanızı hatırlamanıza gerek kalmadan dosyayı veya klasörü istediğiniz yere sürükleyip bırakabilirsiniz. Dosyayı veya klasörü iTunes’a kopyalamadan önce şifrelemeyi de seçebilirsiniz.

2. Dropbox’ı kullanın: Bir PC kullanıyorsanız, iCloud dosyalarınıza erişmek ve düzenlemek için Dropbox’ı kullanın. Bunu yapmak için masaüstündeki Dropbox simgesine tıklayın ve “Başlayın” seçeneğini seçin. Ardından, “Dosya(lar) Seç…” seçeneğine tıklayın ve düzenlemek istediğiniz dosya veya klasörü seçin. Son olarak, pencerenin sağ üst köşesindeki “İndir” seçeneğine tıklayın ve düzenlenen dosya veya klasörü, kaydedilmesini istediğiniz yere kaydedin.

3. Bir USB flash sürücü: Evde fazladan bir bilgisayarınız yoksa, doğrudan bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlayarak (başka bir cihaz aracılığıyla değil) iCloud verilerinizin kayıtlı olduğu bir USB flash sürücü kullanın. Ardından iTunes’u açın ve dosyalarınızdan herhangi birini bu flash sürücüden her zamanki gibi iTunes’a sürükleyip bırakın.

4. Harici bir sabit sürücü kullanın: Her şey başarısız olursa, Mac OS X (Windows değil) için biçimlendirilmiş ve tüm verileri yedeklenmiş bir harici sabit sürücü kullanın – bu, erişmenize (ve düzenlemenize) izin vermelidir. iCloud şifrenizi hatırlamak zorunda kalmadan iCloud dosyalarınızdan herhangi birini!

iCloud Parola Koruması Nasıl Kurulur

1. iCloud.com’a gidin: iCloud web sitesinde, ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş yap” seçeneğine tıklayın.

2. “Oturum Aç”ı seçin: Bir sonraki ekranda, Apple ID hesabınıza eklediğiniz tüm cihazlarınızın bir listesini göreceksiniz. Birden fazla cihazınız varsa ve bunlardan biri için şifre koruması ayarlamak istiyorsanız, ekranın sol alt köşesindeki “Başka cihaz ekle” seçeneğine tıklayın ve listeden hangi cihaz için şifre koruması kurmak istediğinizi seçin. görünür (bu, Ayarlar > iCloud > Cihazlar’a giderek de yapılabilir).

3. Parola korumasını ayarlayın: Parola koruması ayarlamak istediğiniz cihazı seçtikten sonra, “Parola Ayarla” seçeneğine tıklayın. Ardından, Apple’ın mevcut e-posta adresinizi kullanıcı adınız olarak kullanmasının uygun olup olmadığını soran yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. “Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklayın. Ardından yeni bir şifre girin ve tekrar yazarak onaylayın (isterseniz bunu daha sonra değiştirebilirsiniz). Ardından, isterseniz alternatif bir e-posta adresi girin (bunu daha sonra değiştirebilirsiniz) ve ardından “Bitti”ye tıklayın.

4. Parolayı onaylayın: Bu işlem tamamlandıktan sonra iCloud.com’a geri dönün ve “Oturum Aç”a tıklamadan önce doğru olduğunu onaylamak için yeni iCloud parolanızı girin, ardından ekranın sağ alt köşesindeki “Çıkış”ı seçin. bittiğinde ekran.

5. iCloud parolasını test edin: iCloud parolanızın düzgün çalışıp çalışmadığını test etmek için Ayarlar > iCloud hesabınıza gidin ve “Hesabı Test Et”e tıklayın. Devre dışı bırakıldığını veya süresinin dolduğunu söyleyen bir mesaj alırsanız, şifre korumanızı ayarlamak için geri dönüp yukarıdaki adımları tekrarlamak isteyeceksiniz.

6. Apple Kimliği parolasını ayarlayın: Bir Apple Kimliği parolası ayarlamak için icloud.com’a gidin ve “Giriş Yap”a tıklayın. Artık yeni Apple Kimliği parolanızı (iCloud parolanızdan farklı olmalıdır) girebileceğiniz bir ekrana getirildiniz.

iCloud’un Faydaları:

1. iCloud, verilerinizi harici bir sabit sürücüde saklamayı kolaylaştırır

2. iCloud, ister Mac ister PC’de tüm verilerinizi yedeklemenizi sağlar

3. iCloud, ister bulutta ister bilgisayarda olsun, herhangi bir dosyayı düzenlemenize ve saklamanıza olanak tanır

4. iCloud, parola hatırlamanıza gerek kalmadan dosyalarınıza her yerden erişmenizi sağlar

5. iCloud hem kişisel hem de profesyonel kullanım için kullanılabilir

6. iCloud, Mac ve PC’de veri depolamak için kullanılabilir

7. iCloud, Mac, PC ve iPhone’da veri depolamak için kullanılabilir

8. iCloud, Mac’te veri depolamak için kullanılabilir ve bilgisayar

9. iCloud, Mac, iPhone ve iPad’de veri depolamak için kullanılabilir

10. iCloud, tüm dosyalarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişmenizi sağlar

iCloud’un Dezavantajı

1. iCloud yalnızca Mac ve PC’de kullanılabilir

2. iCloud yalnızca Mac ve PC’de veri depolamanıza izin verir

3. iCloud yalnızca Mac, PC ve iPhone’da veri depolamanıza izin verir

4. iCloud hem kişisel hem de profesyonel kullanım için kullanılabilir

5. iCloud yalnızca Mac, PC ve iPhone’da veri depolamanıza izin verir

6. iCloud hem kişisel hem de profesyonel kullanım için kullanılabilir

7. Harici bir sabit sürücüde depolanan dosyaları iCloud ile düzenleyemezsiniz (sabit sürücü OS X ile biçimlendirilmemişse)

Çözüm

Sonuç olarak, iCloud, dosyaları ve belgeleri bilgisayarınızda tutmanın harika bir yoludur, ancak aynı zamanda tüm iOS cihazlarınızda dosya ve belge depolamanın harika bir yoludur. Birden fazla iOS cihazında veri depolamanın kolay bir yolunu arıyorsanız, aradığınız çözüm iCloud’dur.

SSS:

1. iCloud’u kaç cihaz veya bilgisayarla kullanabilirim?

iCloud’u yalnızca bir Mac, PC veya iPhone ile kullanabilirsiniz. iCloud’u hem bilgisayarda hem de iOS aygıtında veya iki iOS aygıtında kullanamazsınız.

2. Verileri bulutta harici bir sabit sürücüde depolayabilir miyim?

Evet, verileri bulutta harici bir sabit sürücüde saklayabilirsiniz. Ancak, bulutta depolanan dosyalarınızı ve belgelerinizi iCloud ile düzenleyemezsiniz. Bulutta depolanan dosyalarınızı düzenlemek istiyorsanız, bunu OS X kullanan bir Mac veya PC’de yapmanız gerekir.

3. iCloud için birden fazla hesabım olabilir mi?

Hayır, iCloud için birden fazla hesabınız olamaz çünkü tüm iCloud saklama alanınız için kullanılan tek bir parola vardır (iCloud saklama alanı hem Mail hem de Fotoğrafları içerir). iCloud için birden fazla hesap istiyorsanız, birden çok e-posta adresi ve/veya Apple Kimliği (ör. Twitter) kullanmayı düşünmelisiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir