İPhone’da mac adresi nasıl bulunur: Bakın.

İPhone’da mac adresi nasıl bulunur? Gizliliği artırmak için iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch’unuz her Wi-Fi ağıyla özel bir MAC adresi kullanabilir.

Bir WiFi ağıyla iletişim kurmak istiyorsanız, aracın Medya Erişim Kontrolü adresi adı verilen benzersiz bir ağ adresi kullanarak kendisini ağa tanıtması gerekir. Cihaz tüm ağlarda her zaman eşdeğer bir Wi-Fi MAC adresi kullanıyorsa, ağ operatörleri ve diğer ağ gözlemcileri bu adresi zaman içinde cihazın ağ etkinliği ve sitesiyle daha kolay ilişkilendirebilir. Bu, bir tür kullanıcı izleme veya profil oluşturmayı mümkün kılar ve tüm Wi-Fi ağlarındaki tüm cihazlar veya tüm cihazlar için geçerlidir.

Gizliliği artırmak için iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 7, her Wi-Fi ağı için özel bir MAC adresi kullanır. Bu statik ve benzersiz MAC adresi, cihazınızın yalnızca o ağ için kullanılan özel Wi-Fi adresidir. İşte iphone’da mac adresini bulmanız için uygun bir rehber olabilir.

Kişisel bir adresle Wi-Fi ağlarına katılın

Özel bir adres kullanmak, çoğu WiFi ağına nasıl katıldığınızı veya kullandığınızı etkilemez. Normalde yaptığınız gibi Wi-Fi ile bağlantı kurun. Gelişmiş gizlilik istiyorsanız, bunu destekleyen tüm ağlar için Özel Adres ayarını açık bırakın.

Cihazınızdaki tüm içeriği ve tüm ayarları silerseniz, aksi takdirde Ağ Ayarlarını Sıfırla özelliğini kullanırsınız ve cihazınız bir sonraki Wi-Fi ağına bağlandığında özel bir özel Wi-Fi adresi kullanır.

Yeni bir cihaz ağa katıldığında sizi bilgilendirecek şekilde yapılandırılmış bir Wi-Fi yönlendirici yönetiyorsanız, bir araç kişisel bir adresle ilk kez katıldığında size bilgi verilir.

Bir ağ için özel adresi kapatma veya açma

Bazı durumlarda ağ, kişisel adresi olan cihazların bağlanmasına izin vermez veya cihaz katılabilir ancak ağ artık erişime izin vermez. Bu gibi durumlarda, söz konusu ağ için Özel Adres ayarını kapatmayı tercih edersiniz.

Seçili bir Wi-Fi ağı ile özel bir adresi kullanmayı durdurmak veya devam ettirmek için:

iPhone, iPad veya iPod touch

  1. Ayarlar uygulamasını açın, ardından Wi-Fi’ye dokunun.
  2. Bir ağın yanındaki bilgi düğmesine dokunun.
  3. Özel Adresi açmak veya kapatmak için dokunun. Cihazınız ağa özel bir adres kullanmadan katıldıysa, bunun nedenini bir gizlilik uyarısı açıklar.
  4. elma izle
  5. Ayarlar uygulamasını açın, ardından Wi-Fi’ye dokunun.
  6. Katıldığınız ağın adına dokunun. Henüz ağa katılmadıysanız, adını sola kaydırın ve daha fazla öğesine dokunun.
  7. Özel Adresi açmak veya kapatmak için dokunun.

Kurumsal ağ yöneticileri için ek bilgiler

Özel Adres seçeneği iPadOS 14, iOS 14 ve watchOS 7’de varsayılan olarak açıktır. İşletmeler ve çeşitli kuruluşlar, özel adresleri bulmak için WiFi ağ güvenliklerini güncellemek zorunda kalabilir. Aksi takdirde, MDM tanımlı bir ağ profili aracılığıyla kendi Wi-Fi ağı için Özel Adres ayarını kapatmayı tercih edeceklerdir.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum.

Makalelerimize göz atın; mac’te nasıl kopyalayıp yapıştırılır, mac’te nasıl sağ tıklanır, iphone 11 nasıl kapatılır/yeniden başlatılır, iphone 11’de ekran görüntüsü nasıl yapılır, airpod’ları macbook’a nasıl bağlanır, mac’te çıkmaya zorlama, mac nasıl güncellenir , mac’te ağ nasıl unutulur, mac karanlık mod nasıl yapılır, iphone 11’de ekran kaydı nasıl yapılır, icloud’a nasıl erişilir, apple pay nasıl kullanılır, mac’te ekran nasıl yazdırılır, ios 14 nasıl edinilir, nasıl yapılır ekranınızı kaydedin, pdf nasıl imzalanır, scribd nasıl indirilir, iphone’dan iphone’a kişiler nasıl aktarılır, airpod’lar nasıl temizlenir, airpods pro nasıl şarj edilir, iphone’dan tüm fotoğraflar nasıl silinir, iphone 11’deki uygulamalar nasıl kapatılır , uygulama simgeleri nasıl değiştirilir, mac’te bir dosya nasıl sıkıştırılır, airpod’lar nasıl kullanılır, macbook air fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır, ios 14 nasıl kullanılır, ios 14’e nasıl güncellenir, iphone 11’de sesli mesaj nasıl kurulur, nasıl iphone’a müzik koymak, iphone’da zil sesi nasıl değiştirilir, iphone’dan kalıcı olarak silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır, iphone’a telefon görüşmesi nasıl kaydedilir, xbox denetleyicisi nasıl bağlanır o iphone, iphone’dan nasıl yazdırılır, yeni iphone nasıl etkinleştirilir, airpod’lar dizüstü bilgisayara nasıl bağlanır, imac fabrika ayarlarına nasıl döndürülür, airpod’lar nasıl kullanılır, airpod’lar nasıl sıfırlanır, mac’ten iphone’a nasıl airdrop yapılır, videolar nasıl aktarılır iphone’dan mac’e.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir