İPhone’da Snapchat Karanlık Modunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

Bir kayanın altında yaşamıyorsanız, Snapchat, arkadaşlarınızla fotoğraf ve video paylaşmak için en popüler uygulamalardan biridir. Uygulamanın günlük yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı var ve hem gençler hem de yetişkinler arasında bir hit haline geldi. Nedenini anlamak kolay — Arkadaşlarla fotoğraf çekmenin havalı, anonim bir havası var ve başka hiçbir yerde bulması zor. Ayrıca, belirli bir süre sonra otomatik olarak kendini imha eden fotoğraf ve video göndermek gibi bir dizi harika özelliğe sahiptir. Bunu arkadaşlarınızla yapmak istiyorsanız, bir iPhone veya iPad’e ihtiyacınız olacak. İPhone’unuzda Snapchat karanlık modunuzu yapmak için bu adımları izleyin.

İPhone’da Snapchat Karanlık Modunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

iPhone’unuzdaki karanlık mod, farkında olmadığınız bir özelliktir, ancak bu iyi bir özellik. Ekranın daha çok TV ekranı gibi görünmesini sağlar, bu da gözler için çok daha kolaydır. Bu özellik 2015’ten beri var ve o zamandan beri iPhone ve iPad işletim sistemlerinin çoğunda mevcut. Ancak daha eski bir cihaz kullanıyorsanız, bu özelliği telefonunuzda kullanmak için bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. İşte iPhone veya iPad’inizde Snapchat karanlık modunu yapmanın yollarından bazıları.

Öncelikle Snapchat’te karanlık modun nasıl kullanılacağına bir göz atalım. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu makaleye devam etmeden önce bu öğreticiyi okuyun: Snapchat Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

1) Ayarlar uygulamasını açın > Genel > Erişilebilirlik > Karanlık Modu Açın.

2) Şimdi Erişilebilirlik bölümündeki Gece Vardiyası seçeneğine dokunun.

3) Telefonunuzda Night Shift’i etkinleştirmeniz istenecek, bunu yapmak için kaydırıcıya dokunun.

4) “Etkinleştir” yazan seçeneğe dokunun ve işiniz bitti. Artık bu özelliği çalışırken görebilirsiniz. Ekranınız, siyah bir arka plan üzerinde beyaz metin bulunan karanlık bir mod gibi görünecektir.

5) Bu özelliği kalıcı hale getirmek için Ayarlar uygulaması > Genel > Erişilebilirlik > Koyu Modu Aç seçeneğine geri dönün. Bu sefer Night Shift’i kapatın ve ardından Ayarlar uygulaması > Genel > Erişilebilirlik > Karanlık Modu Aç’a geri dönerek istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Snapchat karanlık modunuzu iPhone veya iPad’de bu şekilde kalıcı hale getirirsiniz. Snapchat karanlık modunu nasıl kalıcı hale getireceğinizle ilgili başka sorularınız varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

6) Ekranınızın normal görünümüne geri dönmek istiyorsanız Ayarlar uygulamasındaki Karanlık Mod seçeneğini kapatmayı unutmayın.

7) Snapchat’inizi karanlık modunuzu iPhone veya iPad’iniz kilitliyken de yapabilirsiniz. Daha eski bir cihaz kullanıyorsanız ve bu özellik sizin için çalışmıyorsa şu adımları deneyin:

8) Önce Ayarlar uygulamasını > Genel > Erişilebilirlik > Koyu Modu Aç’ı açın.

9) Şimdi Kontrol Merkezi’ni açın ve ekranınızın altından yukarı kaydırın. Üç seçenekli yeni bir menü göreceksiniz: Night Shift, El Feneri ve Kamera. Kamerayı aşağı kaydırın ve “Karanlık Ekran” adlı yeni bir seçenek göreceksiniz. Üzerine dokunun ve tüm cihazınız için karanlık modu açacaktır.

10) Karanlık modu tekrar kapatmak için Kontrol Merkezi’nde “Ekranı Karart” üzerine dokunun, karanlık modu kapatacaktır.

Snapchat Karanlık Modu Nedir?

Karanlık mod, birçok uygulamada bulunan bir seçenektir. Karanlık mod, uygulamanın renklerinin gri veya koyu renk şemasıyla değiştirildiği zamandır. Metni gece veya karanlık bir odada okumanız gerektiğinde bu harikadır. Snapchat, günlük yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı ile şu anda en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak Snapchat’in bir dezavantajı, uygulamayı görmeyi kolaylaştırmak için parlak renkler kullanmasıdır. Uygulamayı karanlık bir odada kullanmaya çalışırken veya uyumaya çalışırken bu biraz can sıkıcı olabilir. Snapchat, Android cihazlar için karanlık bir moda sahip ancak henüz iOS’a gelmedi. Karanlık mod, metin ve görüntülerin daha kolay okunmasını sağlamanın bir yoludur. Snapchat kullanacaksanız, telefonunuzda karanlık modda olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir.

Snapchat Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Snapchat kullanmanın 7 faydası şunlardır:

  1. Artık arkadaşlarınızı bir gruba ekleyebilirsiniz, böylece hepsini takip edebilir ve neler yaptıklarını görebilirsiniz. Aynı anda birçok insanla iletişim halinde olmak istiyorsanız, bu gruba büyük bir sohbet olarak da mesaj gönderebilirsiniz.
  2. Artık arkadaşlarınızla uygulamanın kendisinde değilken sohbet edebilirsiniz. Bu, arkadaşlarının evinde, hatta başka bir ülkede olabilecek biriyle özel sohbet edebileceğiniz anlamına gelir!
  3. Enstantanelerinize filtreler ekleyebilir ve daha da ilginç görünmelerini sağlayabilirsiniz! Kişinin görünüşünü değiştiren, arka plan rengini değiştiren, hatta tamamen bir hayvan veya başka bir şey gibi görünmesini sağlayan filtreler ekleyebilirsiniz!
  4. Bir şeyin fotoğrafını çektiğinizde, otomatik olarak hemen yüklenir (eğer bir internet bağlantısı varsa). Bu, bir şeyin fotoğrafını çekiyor olsanız ve internete bağlı olmasanız bile, yine de yükleneceği anlamına gelir.
  5. Artık arkadaşlarınıza video gönderebilirsiniz! Artık 10 saniyeye kadar uzunlukta videolar gönderebilirsiniz; bu, biri gelmeden önce fazla zamanınız yoksa veya birine hızlıca bir şey söylemeniz gerekiyorsa harikadır!
  6. Artık kendi Snap’lerinizi yapabilirsiniz! Bu, bir olay veya başka bir şey gibi olan bir şeyin fotoğrafını çekebileceğiniz ve bundan bir Snap oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bu, bir etkinliği veya bir yerde bir geziyi belgelemek istiyorsanız gerçekten kullanışlıdır.
  7. Artık en sevdiğiniz Snap’leri daha sonra kolay erişim için film rulonuza kaydedilmeleri için kaydedebilirsiniz! Bu, harika bir fotoğraf çekerseniz, ancak başkalarının bunu görmesini istemiyorsanız, onu görebilecek herhangi biri tarafından görülmekten kurtarabilirsiniz!

Çözüm

İPhone’unuzda Snapchat karanlık modunu bu şekilde yaparsınız. Uygulamayı karanlık modda kullanmak istiyorsanız, uygulamanın karanlık modda olduğundan emin olmalısınız. Yardıma ihtiyacınız olursa, bize her zaman ulaşabilirsiniz, size yardımcı olacağız! Artık iPhone’unuzda Snapchat karanlık modunu nasıl yapacağınızı biliyorsunuz, bilmek isteyebileceğiniz birkaç ipucu ve püf noktası daha var. İşte en popüler Snapchat ipuçlarından ve püf noktalarından bazıları.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir